Skocz do zawartości


Zdjęcie

Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
254 odpowiedzi w tym temacie

budo_m2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRK

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??

Powiedz byłeś z małym dzieckiem w lesie, zostaliscie opszczekiwanie przez zgraje psów, i co? Tak to Toba wstrzasneło? Zostałeś pogryziony? Moze sobie nie zdajesz sprawy, ale te psy mogły sie bac bardziej od Twojego dziecka... . To, ze pies przykładowo szczeży kły i jerzy siersc nie musi swiadczyc o tym, ze jest agresywny, moze siwadczyc o czyms zgoła innym, np. o tym, ze jest przerazony.


Co za absurd! Czy Ty Wos byłeś kiedykolwiek za kogoś odpowiedzialny? Znasz to pojęcie wogóle??? Tak Cię to dziwi, że ktoś się czuje zagrożony przez watachę psów??? Zwłaszcza jak jest w lesie z małym dzieckiem za które odpowiada...
Pieski były wystraszone?! Tak? To czemu poprostu sobie nie poszły jak się czuły tak śmiertelnie przerażone???
I co mnie obchodzi czy agresja atakującego pieska wynika z genów, złego wychowania, ciężkiego dzieciństwa czy psiej wersji kompleksu edypa? Mam to w dupie. Atak -> obrona. A tyle się pisze (tematy o uduszeniu pitbula itp.) jakie to psy są niepokonane, że użycie broni palnej jest w pełni uzasadnione.
M2
  • 0

budo_wos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??

I3.Czy tylko mi sie wydaje,ze w ostatnim czasie pojawilo sie na forum wielu cwaniaczkow i przesmiewcow,ktorzy zeby zablysnac probuja caly czas krytykowac i bluzgac innych?)

Chodzi o mnie? :)
Dzięki, jak miło! 8)

I tak Cie lubie! (bez obłudy)

novacaine-Wszystko zależy od sytuacji, od psa, od terenu na jakim sie znajdujesz. Grunt to rozpoznać zamiary zwierza...nigdy nie atakuj niepewnego psa( niepewnego Twoim zdaniem) bo mozesz lub sobie zrobic strzaszna krzywde, zupełnie nie potrzebnie. Jęsli juz dojdzie juz do sytuacji zagrozenia za strony psa, to musisz się zastanowic (tylko szybko) czy pies tak czy inaczej postepuje ze wzgledu na strach czy na inne okolicznosci. Bo sa dwa rodzaje postepowania, jesli pies jest agresywny ze strachu lub jak jest agresywny z innego powodu np. z głodu.
Chodzi mi o to, ze lepiej nie stosuj technik na psa przerazonego na psa pewnego siebie, bo to sie moze skonczyc np. amputacja kilku palców (przykład z Torunia).

Kilka przykładowych sytuacji:
Bójana ulicą 8) widzisz wałesającego sie powiedzmy 60 kg. miska. Omin to miejsce, przejdź obok, omin to to miejsce. NIGDY NIE UCIEKAJ Jesli natomiast mis juz Cie zauważył lub jak jesteś w bliskiej okolicznosci od niego to idziesz na pakera (tak "pakera" chciałem urzyc tego słowa), czyli idź pewnym krokiem, oczy przed siebie twardo wpatrzone. Chcesz mu w ten spsosób pokazać" Jestem tak samo groźny jak Ty, ale nie szukam zwady" (TYLKO NIE WYKONUJ ŻADNYCH SZYBKICH RUCHÓW, jak np. wyciagasz komórke to bardzo wolno). Jesli pies "szuka zwady"( kazdy atak uprzedza pewne zachowanie, kazdy!)
czyli jesli jest to pies o charakterze dominujacym, baardzo pewny siebie to na 99.9% zajdzie Ci droge i bedzie Ci sie w oczy patrzył z chrakterystcznie opuszczony pyskiem, tak z byka.Nie patrz mu sie oczy, równie dobrze mógłbys zaczać uciekać! Wtedy zupełnie zmieniasz swoja postawe z pakera na łajze, oczka w chodnik, i omin go , nie zwalniaj, omin. W ten sposób okazujesz mu swoja uległosć "Dobra ide z tąd, tylko mnie zostaw". To pomoże! Natomiast jesli sytuacja jest bardziej dramatyczna, to masz problem :) , czyli tak jeśli pies biegnie w Twoja strone z wiadomymi zamiarami(uwierz mi bedziesz wiedział jak bedzie miec takie a nie inne zamiary) to (teraz słuchaj, wiem jak to brzmi, ale mojemu bratu zycie to uratowało, wiec jest skuteczne).

1.Szybko klekasz
2. Kładziesz dłonie na szyje w ten sposób aby twarz (chodzi konkretnie o uszy), głowa do ziemi, oczy w ziemie.(jak najmniej wrazliwych miejsc, w które pies mógłby sie wgryźć)
3. Szeroko sie uśmiechasz, pokazujesz mu zeby, wszystkie.

I teraz sa dwie szkoły jedna mówi, zeby siedziec cicho jak myszka, adruga mówi zeby spiewać (tak spiewac).
Jabym siedział cicho... nie umiem spiewać :) (serio jabym cicho sziedział)

Tym zachowanie dajesz psy do zrozumienia " Przepraszam, poddaj sie, jestes silniejszy, poddaje sie, tylko nieatakuj,( w tej chwili bys tchawicy nie miał) ale nie bezwalki (dlatego pokazuje uzębienie, taka mała pierdoła a diametralnie zmienia sytuacje) wiec po co Ci to?" (moze ten cytat nie dokonca udany, ale o to chodzi). Brzezicha mówi, ze masz teoretycznie ok.70% szans na przezycie, a np. podczas ucieczki 5% (jesli mam do czynienia z agresywnym psem, albo z psem pewnym siebie).
Mój brat miał "takie" przeżycie z Owczarkiem Kałkaskim (nieźle co nie) pies nawet go niezadrapał, warował przy nim 15 minut i sobie przedł (nigdy nie wstawaj przed tym jak pies sobie pójdzie, to, ze sie niby uspokoił o niczym nie swiadczy), ale na początku czuło dech Owczarka na policzku, dobry motyf, co nie?

Mma nadzije, ze ten post uratuje komus zdrowie lub zycie, to nie sa moje wymysły, lecz wybitnego zoologa i specjalisty w szkoleniu psów pana Brzezichy.Sprawdzone w rzeczywistosci ( i to w jak ekstremalnej :) ) W walce z psem masz znikome szansy....
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??
wos
ciekawe rady. ale to tak, jakbys dawal dresowi komorke, bo moze cie skrzywdzic. moze jeszcze mam sie polozyc na plecach i rozlozyc szeroko nogi odkrywajac podbrzusze?
moj problem [a raczej szczescie] w tym, ze nigdy nie walczylem z psem. nie wiem wiec, jakie mialbym szanse.
a co, jesli ja sie poloze a on mi sie rzuci do gardla? co, jesli zle rozpoznam jego zamiary? to wtedy wole stac pewnie i byc gotowym do jakiegos kopniecia, ew uderzenia jakby sie rzucil.
dla mnie kazdy pies jest po prostu agresywny, a nie agresywny z glodu czy przerazenia.
poza tym, co mi da zaslanianie "wrazliwych" miejsc na ciele, jak taki doberman rozszarpie mi rece/nogi oslaniajace te miejsca?

a twoj brat mial ciekawy motyf, przyznaje.
  • 0

budo_wos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??

wos
ciekawe rady. ale to tak, jakbys dawal dresowi komorke, bo moze cie skrzywdzic. moze jeszcze mam sie polozyc na plecach i rozlozyc szeroko nogi odkrywajac podbrzusze?
moj problem [a raczej szczescie] w tym, ze nigdy nie walczylem z psem. nie wiem wiec, jakie mialbym szanse.
a co, jesli ja sie poloze a on mi sie rzuci do gardla? co, jesli zle rozpoznam jego zamiary? to wtedy wole stac pewnie i byc gotowym do jakiegos kopniecia, ew uderzenia jakby sie rzucil.
dla mnie kazdy pies jest po prostu agresywny, a nie agresywny z glodu czy przerazenia.
poza tym, co mi da zaslanianie "wrazliwych" miejsc na ciele, jak taki doberman rozszarpie mi rece/nogi oslaniajace te miejsca?

a twoj brat mial ciekawy motyf, przyznaje.

Ale ja sie zastosujesz to moich rad to masz większe szanse na przeżycie. Bo i tak czy siak z psem (dużym, agresywnym) nie wygrasz, a mozesz go tylko rozjuszyc. Mozę tak, jak go kopniesz to praktycznie zadnych szans nie masz, a jesli sie zstosejesz do moich rad to masz, i to duze.

Aha, pies nie zaatakuje( sam z sibie) jesli nie bedzie miec czystej pozycji(ręka , szyja, ucho, penis).
Pwtarzam:
1.Szybko klekasz
2. Kładziesz dłonie na szyje w ten sposób aby twarz (chodzi konkretnie o uszy)była chroniona, głowa do ziemi, oczy w ziemie.(jak najmniej wrazliwych miejsc, w które pies mógłby sie wgryźć)
3. Szeroko sie uśmiechasz, pokazujesz mu zeby, wszystkie

Sprój na poczatek uniknac walki, jak? Rady po wyzej!
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??

3. Szeroko sie uśmiechasz, pokazujesz mu zeby, wszystkie

Abstrhując od innych punktów i ich zastosowania, to ten akurat nie jest dobry. Czytałaem gdzieś,że pies odczyta twoje pokazanie zębów nie jako uśmiech,ale jako pokazanie broni(pies warcząc odsłania kły - ty odsłaniając zęby pokazujesz mu to samo)...Wtedy może zaatakować...
  • 0

budo_shiroi_kumo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dnim ym

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??
Przypadki ugryzienia bez powodu sa naprawde skrajne i niesamowicie zadkie. Pies atakuje tylko : w obrnie wlasciela, jedzenia . Jedyne co trzeba robic w czasie gdy podbiega do ciebie jakis pies to poprostu zachowywac sie normalnie. Oczywiste jest nawet dla wyjatkowo odmuzdzonych ze nikt nie ucieka i nie zachowuje sie nienaturalnie bez powodu, w takiej sytuacji pies odczuwa ze ta osoba musiala zrobic cos bardzo zlego no bo wkoncu jaki ma powud by uciekac ? Czytajac wypowiedzi co poniktorych osob jestem zaskoczony ze sa zdolne bez powodu kopnac psa, pomijam tu juz to ze to karygodne zachowanie ale biore pod uwage to ze taka osoba jezeli spotka psa o odpowiedniej sile (rasie :wink: ) to jezeli szybko nie zainterweniuje wlasciciel to moze stracic noge albo cos jeszcze obrona walka tez nie ma sensu bo takie kopniaki psu silnemu nie zrobia duzo krzywdy...
Pozdro
  • 0

budo_shiroi_kumo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dnim ym

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??
oz kur** powód chcialem przez "ó" napisac :wink: . Ech ta polska ortograFia :?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??
moj polroczny szczeniak :P , gdy zrobie tak jak pisales [klekania i zaslanianie] zaczyna mnie gryzc po rekach i kostkach ;p ale to moze dlatego, ze go wpierw rozjuszam.

poza tym, do cholery jasnej! nie bede klekal przed psem, chce zobaczyc, kto jest silniejszy? niech probuje!

byly juz jakies tematy na temat obrony przed psem?

a ten szczeniak to posokowiec bawarski.
  • 0

budo_wos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??


3. Szeroko sie uśmiechasz, pokazujesz mu zeby, wszystkie

Abstrhując od innych punktów i ich zastosowania, to ten akurat nie jest dobry. Czytałaem gdzieś,że pies odczyta twoje pokazanie zębów nie jako uśmiech,ale jako pokazanie broni(pies warcząc odsłania kły - ty odsłaniając zęby pokazujesz mu to samo)...Wtedy może zaatakować...

Na litosc boska, chłopie, cz Ty aby na pewno myslisz, ze chodziło mi o to aby sie d psa uśmiechać? 8O K...a z kim ja rozmawiam, bystrzak! A to o piosence to zapewne myślisz, ze trzeba to robic, zeby czas szybciej płynał?

Chodzi własnie o to, zeby pokazać "bron", ale zarazem uległosc. I nie neguj tego co napisałem, bo to nie moje spostrzezenia... .

Nie ma co zniszczyłeś mnie, zniszczyłęs.... 8O :roll:
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??
powodedmmojego podejscia moze byc, jak pisalem, brak doswiadczen w walce z psami.

poza tym jak zachowywac sie nienaturalnie, kiedy podchodzi do ciebie warczacy doberman? w takiej sytuacji myslalbym od razu o obronie.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??
a wos ciagle zapomina o tym ze doberman wykonywal polecenie "BIERZ".
no i ciekawe czy te wszystkie iscie cyrkowe rady mialaby wykonywac rowniez mala dziewczynka? no, kolega jumbo ten sadysta w koncu zamiast strzelac mogl blyskawicznie ja tego nauczyc przez te kilka sekund. ale zeby ukrucic to teoretyzowanie dochodzace do iscie paranoicznego poziomu proponuje co nastepuje: wos, jesli bedziesz kiedys w warszawie to chetnie sie z toba spotkam i zrobimy doswiadczenie. moj znajomy poszczuje cie swoim rotwailerem, a ty klekniesz i wyszczerzysz zeby. ok?
  • 0

budo_shiroi_kumo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dnim ym

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??

powodedmmojego podejscia moze byc, jak pisalem, brak doswiadczen w walce z psami.

poza tym jak zachowywac sie nienaturalnie, kiedy podchodzi do ciebie warczacy doberman? w takiej sytuacji myslalbym od razu o obronie.

Watpie aby doberman podchodzil warczac. Rasy uwarzane za agresywne sa najspokojniejsze i nigdy nie atakuja bez potrzeby .
Uwazane sa za agresywne dlatego ze sa niesamowicie cholernie przywiazane do wlascicila i nie zawachaja sie skoczyc za nim w ogien czy oddac za niego zycia. Nie widzialem jeszcze nigdy w zyciu dobermana rottwailera czy innego psa uwazanego za agresywnego ktory by warczal najgorsze sa te male kundelki nie spuszczane przez cale zycie ze smyczy one ze strachu warcza szczekaja i bog wie co jeszcze innego robia :/
Pozdro
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??
Wosiu, Ty nie jesteś czasem z rodziny tego Pana od Samoobrony? Bo i język i styl...

Panowie, zakończmy dyskusje, ktora do niczego nie prowadzi w tej chwili.


Pozdrawiam!
  • 0

budo_wos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??

moj polroczny szczeniak :P , gdy zrobie tak jak pisales [klekania i zaslanianie] zaczyna mnie gryzc po rekach i kostkach ;p ale to moze dlatego, ze go wpierw rozjuszam.

poza tym, do cholery jasnej! nie bede klekal przed psem, chce zobaczyc, kto jest silniejszy? niech probuje!

byly juz jakies tematy na temat obrony przed psem?

a ten szczeniak to posokowiec bawarski.

8O

Następny! :evil: :evil: :evil:

To zupełnie co innego jak sie bawisz ze swoim psem, który ma 6 miesiecy, czyli nie ma jeszcze wykształconego charakteru, poza tym on Cie chyba nie atakował na serio 8O ?
Chcesz zoabczyć cos fajnego, co powinno podziałać (jeśli masz choc elementary posłuch u psa)
Popatrz mu sie w oczka, uśmiechnij sie (tzn.pokaz zeby) i nisko warcz.
Trzy opcje:
1.
Brzdac, Cie oleje z góry na du, i okaże sie, ze z Ciebie jest dupa a nie Pan :lol:
2.
Zacznie skowyc, i wchodzic pod ławe, stół, albo połozy sie na plecach... . To znaczy,ze sie Ciebie boi, a to źle.... .
3.
Podejdzie do Ciebie skulony, i zacznie Cie lizać lu sie ocierac, lub w inny sposób pokaże uległosć. Reakcja prawidłowa.

A co do reszty Twojej wypowiedzi to zycze Ci, aby ten szczeniak miał wypaczona psychike, jakieś zaburzenia behawioralne, i zęby Cie mocno pogryzł, tak zebys zapamietał, ze jesteś głupcem, który nie chce słuchac "dobrych rad". Ze swoim podejsciem NIGDY dobrze nie wyszkolisz psa, TY nie rozumiesz o co w tym chodzi. Miedzy psem a "panem" ma być relacja nie jak miezy przyjaciółmi, nie jek miedzy wrogami, tylko jak ojcem a synem.
  • 0

budo_shiroi_kumo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dnim ym

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??

Wosiu, Ty nie jesteś czasem z rodziny tego Pana od Samoobrony? Bo i język i styl...

Panowie, zakończmy dyskusje, ktora do niczego nie prowadzi w tej chwili.


Pozdrawiam!

Na jakiej podstawie twierdzisz ze do niczego nie prowadzi? Toczy sie debata na temat racjonalnego zachowywania sie w stosunku do psow . Moim zdaniem dobrze ze sie o tym mowi i nie ma sensu przerywac debaty :wink:
Pozdro
  • 0

budo_wos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??

Wosiu, Ty nie jesteś czasem z rodziny tego Pana od Samoobrony? Bo i język i styl...

Panowie, zakończmy dyskusje, ktora do niczego nie prowadzi w tej chwili.


Pozdrawiam!

Chodzi Ci o mnie-wosa czy o Wosia?

Jesli o mnie to wal na priva... .
  • 0

budo_m2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRK

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??

a wos ciagle zapomina o tym ze doberman wykonywal polecenie "BIERZ".
no i ciekawe czy te wszystkie iscie cyrkowe rady mialaby wykonywac rowniez mala dziewczynka? no, kolega jumbo ten sadysta w koncu zamiast strzelac mogl blyskawicznie ja tego nauczyc przez te kilka sekund.


powinni klęczeć w trójke :? a ten szczujący psem kutas chyba by się obrobił ze szczęścia i dumy. potem jakby miał zły dzień to szczułby kogoś żeby sobie poprawić humor :evil:
pozdro
M2
  • 0

budo_shiroi_kumo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dnim ym

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??

a wos ciagle zapomina o tym ze doberman wykonywal polecenie "BIERZ".
no i ciekawe czy te wszystkie iscie cyrkowe rady mialaby wykonywac rowniez mala dziewczynka? no, kolega jumbo ten sadysta w koncu zamiast strzelac mogl blyskawicznie ja tego nauczyc przez te kilka sekund.


powinni klęczeć w trójke :? a ten szczujący psem kutas chyba by się obrobił ze szczęścia i dumy. potem jakby miał zły dzień to szczułby kogoś żeby sobie poprawić humor :evil:
pozdro
M2

Wina lezy po 2 stronach . Jumbo nie powinien pozwolic malemu dziecku wyrywac pilke duzemu psu, Strach pomyslec co by sie stalo gdyby dziecko nagle np wlozylo psu palec do oka albo ugryzlo go w ucho ? Z drugiej strony wlasciciel psa byl jakis pojebany i przydaloby sie zeby zaplacil za swoje .'
pozdro
ps. Jumbo wy wogle zlozyliscie na niego jakas skarge do policji czy cos ?
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??
Ja jak bylem maly to pogryzlem psa :) :):) Jak go w nos udziabalem to mu sie odechcialo :) Ale on mnie znal :)
  • 0

budo_shiroi_kumo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dnim ym

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??
Pies nie atakuje dziecka ale wiesz jak by ci ktos nagle wbil pales w oko to reakcja mogla by byc nie przewidywalna :wink:
Pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024