Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wasze Kulinarne Hity...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_raf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorau

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze Kulinarne Hity...
Cholera - ale zgłodniałem :)

Jako zapalony wędkarz podam przepis na jedną z ulubionych przeze mnie wersję pstrąga.
Pstrąg zapiekany w miodzie jest naprawdę przepyszny ... 8)

No to jedziemy ...

Skladniki:

3 jednoosobowe pstrągi (znaczy jeden pstrąg na osobę),
mąka (do obtoczenia pstrąga),
sól,
oliwa,
masło,
miód (najlepiej płynny),
migdały,
orzechy włoskie, laskowe itp.

Pstrągi najpierw patroszymy, myjemy, suszymy, solimy, obtaczamy w mące i smażymy na oleju. Następnie układamy w brytwannie, lub szklanym naczyniu jeden obok drugiego (ja wolę szklaną brytwannę, nie trzeba pózniej przekładać). Polewamy płynnym miodem i posypujemy pokruszonymi orzechami. Zapiekamy w temp. ok.180-190 st.C przez 10-15 min. W tym czasie na patelni robimy sos:
1 łyżka masła,
sok z 1 pomarańcza,
sok z 1/2 cytryny,
2-3 łyżki miodu,
wszystkie składniki podgrzewamy i mieszamy do połączenia ze sobą. Po wyjęciu pstrągów z piekarnika polewamy je sosem. Ozdobić można plastrami cytryny i pomarańczą oraz czymś zielonym.

A mówią, że faceci nie lubia kucharzyć :)
  • 0

budo_lukk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze Kulinarne Hity...

Dajcie mi jakiś ciekawy przepis na chinszczyzne to coś jutro pokombinuje



[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jest całkiem niezły.

Proste i szybkie, a smakuje naprawdę git.
  • 0

budo_bobi1980
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:K-Kozle

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze Kulinarne Hity...
ja najbradzeij lubie bialy ser i makaron, bardzo pozywne i szybko sie przyrzadza... w zasadzie moglbym jesc makaron 365 dni w roku :)
a spagetti tez jest super
  • 0

budo_nseal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa, czasami Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze Kulinarne Hity...
Mustafa, to danie to się pilaw nie nazywa. Pilaw to takie żarełko bodajże z Mongolii (z jakiś stepów w każdym razie) oparte głównie na ryżu, baraninie i warzywach. Procedura przygotowania jest dość upierdliwa, jak się ktoś chce bawić to poproszę ojca o przepis... ale zabawy z tym sporo.

Saku, przepis na prostą i tanią niby-chińszczyznę.
Potrzebne są:
pierś z kurczaka
olej/oliwa z oliwek
mieszanka chińska (najlepiej Bonduelle, Hortex. te tanie to gówno, zupę z tego można robić najwyżej)

sos:
sos sojowy
ocet winny
koncentrat pomidorowy

przygotwanie:
rozgrzewasz olej w garnku/rondlu/woku, wrzucasz na to pokrojonego w kawaleczki kuraka. obsmazasz to kilka minut w goracym tluszczu. po 5 min wrzucasz do tego mieszanke chinska (zamrozona!!!), dusisz pod przykryciem do zmiekneicia warzyw (ok 15 minut). wody nie dolewasz, bedzie z warzyw.

pod koniec duszenia dodajesz sos: zmieszane 2 lyzki koncentratu+dwie łyżki sosu sojowego + 2 łyżki octu winnego.

do tego gotujesz ryż i masz super posiłek w 20 minut (jak zaczniesz ryż gotować równolegle, czyli masz w domu minimujm dwa garnki :) )

Smacznego
  • 0

budo_sulej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DG | Katowice
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze Kulinarne Hity...

Mustafa, to danie to się pilaw nie nazywa. Pilaw to takie żarełko bodajże z Mongolii (z jakiś stepów w każdym razie) oparte głównie na ryżu, baraninie i warzywach. Procedura przygotowania jest dość upierdliwa, jak się ktoś chce bawić to poproszę ojca o przepis... ale zabawy z tym sporo.


Pilaw ochodzi z okolic Indii jest obecny także w kuchni arabskiej :) może coś Ci sie pomyliło :) ale ja jestem pewny że to pilaw....
  • 0

budo_nseal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa, czasami Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze Kulinarne Hity...
Troche sie robi z tego forum kulinarne :) ale nie będę się sprzeczał, wcale nie jestem pewien czy mam rację. Powiem tak: mojego ojca (oficer SG - nie mylic z SB :D ) nauczył robić pilaw kolega zza wschodniej granicy, który z kolei nauczył się tego w czasie służby w którejś z kaukazkich republik. Ale może i on pomylił nazwy? Dwa że niejaki R.Małowicz robił coś w sumie podobnego...
Zresztą chrzanić nazwę, smaczne toto jest :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze Kulinarne Hity...
Kurczak w winie

Skladniki +/- 2 osoby
1 para filetow z piersi kurczaka
1/2 kilo pieczarek
2 srednie cebule
Koncentrat pomidorowy, lub pol puszki pomidorow siekanych.
okolo 100ml czerwonego polwytrawnego wina (np Merlot)

Pieczarki umyc i jesli sa mniejsze podzielic na polowki, jesli wieksze to na cwiartki, usmazyc, gdzy juz beda dochodzily, dodac posiekana cebule, jak cebula sie przysmazy calosc wrzucic do garnka i przykryc
Filety z piersi qrczaka umyc, podzielic na male porcje, rozbic, obtoczyc w mące i wrzucic na patelnie z goracym olejem. Jak sie przytumienia wrzucic do garnka (tego samego co pieczarki i cebula) i przykryc.
Dodac koncentrat pomidorowy lub pomidory, wino i gotowac na malym gazie, jak sie porzadnie podgrzeje i przegryzie mozna podawac.
  • 0

budo_herostrates
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 265 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skądinąd (Gdańsk)

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze Kulinarne Hity...
Ostatni gustuję w kuchni meksykańskiej.

Ulubione to Flauta
Tortille + farsz pikantny z chili, kurczaka, papryki, cebuli, pieczarek i gęstej śmietany.

Bardzo sympatyczna potrawa, polecam
  • 0

budo_bastet
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze Kulinarne Hity...

Dobra kulinarni eksperci potrzebuje dobry przepis na ciasto do pizzy. Bo te co mialem do tej pory byly kiepskie.



Ależ proszę bardzo - przepis z gatunku tych, których nigdy nie pamiętam przed rozpoczęciem pracy, a potem samo już leci :)
- 3 szklanki mąki
- ok 7 dag drożdży (najlepsze w kostce, ale suszone też mogą być, tylko musisz dobrać ilość - przeważnie na opakowaniu jest przelicznik)
- odrobina ciepłego mleka (jako jedzonko dla drożdży)
- 3/4 łyżeczki cukru (patrz wyżej)
- 3, 4 łyżki oliwy z oliwek (jak najlepszej - ciasto będzie delikatniejsze :) )
- woda
- sól, bazylia, tymianek, oregano, czosnek... i inne śmiecie, które chcesz wsadzić do ciasta.

I robimy - drożdże kruszymy, zasypujemy cukrem i podlewamy mleczkiem. I niech jedzą :) Jak się troszkę rozpłyną i namnożą, czyli po ok. 5 - 10 min wsypujemy mąkę, trochę soli (szczypta), wlewamy oliwę i miąchamy - najlepiej łapą, żeby "czuć" ciasto. Konsystencja ma być zwarta, twardawa, ale elastyczna. Jeżeli z samą oliwą nie wychodzi taka dolewamy ciut wody - na wyczucie. Gdy ciasto jest wyrobione robimy zgrabną kulkę, obsypujemy trochę mąką i odstawiamy przykryte (czystą) ścierką pod kaloryfer (jeszcze można ) :)
Po 20-30 min ciacha powinno być o połowę więcej. Wtedy zaczyna się zabawa - trzeba je wyrobić raz jeszcze, ale delikatnie. Ja przeważnie dowalam tam mnóstwo "śmieci" czyli właśnie suszony, albo lepiej - miażdżony świeży czosnek, garście ziół.
Na wierzch co tam chcemy.
Piecze się to standardowo, do zbrązowienia się brzegów - trzeba tylko uważać, żeby nie przeschło za bardzo. Dobrze zrobione ciacho robi się cieniutkie jak papier, jest mięciutkie, ale się nie "drze" i nie trzeba zbierać nadzienia z kolan :)
Życzę smacznego :)
  • 0

budo_raf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorau

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze Kulinarne Hity...

Dajcie mi jakiś ciekawy przepis na chinszczyzne to coś jutro pokombinuje



[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jest całkiem niezły.

Proste i szybkie, a smakuje naprawdę git.


Ten przepis z "Tutaj" rewela - w weekend upichciłem - POLECAM!
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze Kulinarne Hity...
Proponuję narodowa potrawę Maroko - Tadżin:
3-4 osoby
1/2 kg ziemniaków
3-4 filety kurczaka(indyka)
1/2 kg marchwi
1/4 kg seleru
1/4 kg pietruszki
1/2 kg cebuli i pory
1/2 pomidorów
słoik oliwek

Prosta sprawa.
na niskim ogniu układamy warstwami (na oliwie) ziemniaki,mięso,potem po kolei warzywa. Dusić około 40 min(można troszkę podlać sokiem pom.) , potem dodać pomidory i oliwki i jeszcze z 30 min. dusić.
Dodać przyprawy:sól,pieprz,oregano,tymianek.

I smacznego
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024