Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skurcze...mięśni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Skurcze...mięśni
Miewam w czasie walk skurcze mięśni nogi i stopy(tak mnie toczasem chwyci że kwicze z bólu). Czym to zwlaczać ?
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Skurcze...mięśni
Magnez, Wapno, bodajrze jeszce potas.

Niech sie ktos kompetentny wypowie :)
  • 0

budo_kordi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Skurcze...mięśni

Miewam w czasie walk skurcze mięśni nogi i stopy(tak mnie toczasem chwyci że kwicze z bólu). Czym to zwlaczać ?



Z tego co się orientuję to na pewno brak Tobie magnezu. Mój znajomy też miał kiedyś taki problem, jadł magnez i kłopoty się skończyły.
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Skurcze...mięśni

Miewam w czasie walk skurcze mięśni nogi i stopy(tak mnie toczasem chwyci że kwicze z bólu). Czym to zwlaczać ?


Kup w aptece Aspargin i aplikuj sobie zgodnie ze wskazaniami na opakowaniu.


Pozdrowienia,
MR.
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Skurcze...mięśni

Miewam w czasie walk skurcze mięśni nogi i stopy(tak mnie toczasem chwyci że kwicze z bólu). Czym to zwlaczać ?



Z tego co się orientuję to na pewno brak Tobie magnezu. Mój znajomy też miał kiedyś taki problem, jadł magnez i kłopoty się skończyły.


Zgadzam się. Też mnie doszły słuchy, że to brak magnezu. Miałem przez jakiś czas skurcze w czasie pływaniam, jak zaczynałem chodzić na basen. Ktoś mi powiedział, że bodaj w laskowych orzechach jest sporo magnezu...wcinałem ich przez pewien czas mnóstwo i mi przeszło w końcu. Ale trudno mi powiedzieć czy to zasługa tych orzechów czy po prostu po pewnym czasie pływania organizm sam się do takiego wysiłku przyzwyczaił i go zaakceptował.
  • 0

budo_doli
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Ełk

Napisano Ponad rok temu

Re: Skurcze...mięśni
Ja mialem skurcze stop gdy zaczalem trenowac bjj, po jakims czasie (chyba kolo 2tyg.) skurcze minely i nie mam z tym problemu.
  • 0

budo_marinko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Skurcze...mięśni
Popieram Mariusza: Aspargin
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Skurcze...mięśni
Ja sobie wlasnie jakis magnez musujacy kupilem, poza tym staram sie jesc rzeczy bogate w potas i magnez, bo zaczely mnie ni z tego niz owego kurcze lapac... Zobaczymy czy pomoze.

M.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skurcze...mięśni

Ja sobie wlasnie jakis magnez musujacy kupilem, poza tym staram sie jesc rzeczy bogate w potas i magnez, bo zaczely mnie ni z tego niz owego kurcze lapac... Zobaczymy czy pomoze.

M.

Marchewki też nie zaszkodzą - zdrowe są. :wink:
  • 0

budo_qwer123qwer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Skurcze...mięśni
skurcze mięśni to brak magnezu i potasu, też tak miałem i zgodnie z zaleceniami kolegów z góry :P kup se aspargin, u mnie w aptece 6.41 :lol: nieto żebym poszedł i sprawdził specjalnie dla ciebie tylko akurat też miałem skurcze i kupowałem ok 1,5 tygodnia temu i musze powiedzieć ze to naprawde działa :D
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Skurcze...mięśni
Dzięk wszystkim za rady
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Skurcze...mięśni

Marchewki też nie zaszkodzą - zdrowe są. :wink:


Marchew najlepiej działa na potencję.

Tylko ją trudno przymocować :)
  • 0

budo_skaj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skurcze...mięśni
A ja myslalem ze skurcze miesni sa spowodowane nieprzystosowaniem miesni :wink: A tak w ogole to skurcze mam dosc czesto zwlaszcza po intensywnym plywaniu. Ale watpie czy jest to wina niedoboru witamin :) , predzej dlatego ze plywam tylko raz w tygodniu.
Ja bym po prostu radzil bieganie i inne cwiczenia zwiazane z ruchem, ktore przystosuja troche miesnie.
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Skurcze...mięśni
skaj - podczas pływania, tak około 3-4 kilometra też zawsze dostawałem w łydce - zawsze prawej. potasu i magnezu żarłem sporo i nic nie pomagało. trener powiedział, że to jakiś błąd w zakresie ruchu. najwyraźniej można tak trenować, by zmniejszyć ryzyko skurczów mięśni. szczegółów niestety opisać nie potrafię (u mnie chodziło o napięcie w pewnej fazie ruchu, tak by stopa "nie majtała" w wodzie)
  • 0

budo_skaj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skurcze...mięśni

to jakiś błąd w zakresie ruchu. najwyraźniej można tak trenować, by zmniejszyć ryzyko skurczów mięśni. szczegółów niestety opisać nie potrafię (u mnie chodziło o napięcie w pewnej fazie ruchu, tak by stopa "nie majtała" w wodzie)



masz na mysli dopracowanie techniki tak? Choc nie jestem zawodowym plywakiem to mysle ze stylu zlego nie mam, ale moze cos w tym jest. W kazdym badz razie skurcz mnie zawsze lapal tak pod koniec czyli po 40 minutach ostrego plywania w momentach gdy odbijalem sie mocno od band. Bo tak na jeziorze jak plywalem to jeszcze mnie nigdy nie wzial powaznie skurcz, aczkolwiek gdybym nie znal umiaru to pewnie bym sie doigral. :wink: w sumie to dobrze bylo by znac jakies cwiczenia oprocz biegow, ktore przystosuja miesnie do np. naglych zmian tempa.
  • 0

budo_milon z krotonu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Skurcze...mięśni
Polecam preparaty złozone: Magnez + vit B6. Witamina B6 ułatwia wchlanianie i transport magnezu do komórek. Podaje się, że nawet do 40 %.np. MagvitB6, Bemag itp.
pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024