Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak podniesic szybkosci i dynamike, przydatne cwiczenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_bachen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Jak podniesic szybkosci i dynamike, przydatne cwiczenia
Wiec mam do was takie pytanie, mozliwe ze juz bylo poruszane wczesniej, wiec jak cwiczyc zeby podniesc szybkosci, jakie cwiczenia sa najlepsze, jakich cwiczeni unikac na silowni, zeby nie zmniejszac nia szybkosci. Z gory dzieki za odpowiedzi
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak podniesic szybkosci i dynamike, przydatne cwiczenia
Może tak więcej szczegółów? Co ćwiczysz?

Pamiętaj, że szybkość jest cechą wrodzoną, można ją tylko trochę zwiększyć. Najważniejsza jest praca nad koordynacją ruchów ciała.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak podniesic szybkosci i dynamike, przydatne cwiczenia
nad szybkoscia pracuje sie malymi ciezarami, poruszajac nimi szybko.Moim zdaniem (przynajmniej mi to pomoglo najbardziej)dobre sa cwiczenia na tarczy z osoba ktora potrafi zmobilizowac cie do szybkich uderzen. Brzmi to jak truizm ale dziala. Tarcze pokazuje nagle i mowi ci czy jego zadaniem uderzasz szybko czy wolno, po jakims czasie wyksztalcasz nawyk i to jest wlasnie ta szybkosc.
  • 0

budo_bachen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak podniesic szybkosci i dynamike, przydatne cwiczenia
Trenuje boks ( 2-3 treningi w tygodniu ), przez ferie mialem silownie za darmo :wink: i skusiwszy sie przez nia stracilem z deczka szybkosci. hmm mowicie ze te ciezarki pomagaja, a jak czesto nalezy nimi pracowac i po ile np. na treningach mamy 3-4 rundy po 2 min, 1 min przerwy. z tego co mi ludzie mowia to mam troche wrodzonej szybkosci i wole ja rozwijac niz glupio tracic dlatego takie pytanie.
  • 0

budo_kane
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 752 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak podniesic szybkosci i dynamike, przydatne cwiczenia
Ja np. cwicze uderzenia na sucho przed lustrem. Dobrym sposobem jest tez "swieczka" (najlepiej z duzym knotem ktory daje w miare "wytrzymaly" plomien ).....stajesz w pewnej odleglosci i uderzasz piesciami w strone plomienia. Jesli uda cie sie ja zgasic wtedy zapalasz ja spowrotem ...no i tak w kolko . Wiem ...troche niekonwencjonalna to metoda ale daje swietne efekty w szybkosci i wyczuciu sily ktora wkladasz w uderzenie .
  • 0

budo_bachen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak podniesic szybkosci i dynamike, przydatne cwiczenia
Chwila czyli nie dotykam wcale plomienia??a chodzi o t zeby zgasic swiece ??
  • 0

budo_kane
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 752 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak podniesic szybkosci i dynamike, przydatne cwiczenia

Chwila czyli nie dotykam wcale plomienia??a chodzi o t zeby zgasic swiece ??

Piesc zatrzymujesz w pewnej odleglosci od plomienia . Im szybciej i mocniej wyprowadzisz uderzenie , tym ped powietrza bedzie silniejszy i zgasisz swiece ....
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak podniesic szybkosci i dynamike, przydatne cwiczenia
za dużo zapalania, za mało bicia 8)

:wink: :P
  • 0

budo_kane
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 752 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak podniesic szybkosci i dynamike, przydatne cwiczenia

za dużo zapalania, za mało bicia 8)

:wink: :P

sprubuj....a sie przekonasz ze to nie jest takie glupie
  • 0

budo_suseł
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań / Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak podniesic szybkosci i dynamike, przydatne cwiczenia
To jest wrecz bardzo dobre cwiczenie :-) Tylko nie mozesz nawalac lancuchowo, tylko raz jedna, poczekac az ogien sie uspokoi i wtedy druga reka... W swiatyni Shao Lin (prowincji Honan) ponoc to cwiczenie wykozystuja.

Pozdro
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak podniesic szybkosci i dynamike, przydatne cwiczenia

Trenuje boks ( 2-3 treningi w tygodniu ), przez ferie mialem silownie za darmo :wink: i skusiwszy sie przez nia stracilem z deczka szybkosci.


nie wierze że przez 2 tygodnie ćwiczenia na siłowni spadła Ci szybkość. IMO to Twoje złudzenie.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak podniesic szybkosci i dynamike, przydatne cwiczenia

To jest wrecz bardzo dobre cwiczenie :-) Tylko nie mozesz nawalac lancuchowo, tylko raz jedna, poczekac az ogien sie uspokoi i wtedy druga reka


durne i nudne cwiczenie-bo za proste, po 5min treningu gasze za kazdym razem, mam jedna gasic a druga zapalac?
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak podniesic szybkosci i dynamike, przydatne cwiczenia

To jest wrecz bardzo dobre cwiczenie :-) Tylko nie mozesz nawalac lancuchowo, tylko raz jedna, poczekac az ogien sie uspokoi i wtedy druga reka


durne i nudne cwiczenie-bo za proste, po 5min treningu gasze za kazdym razem, mam jedna gasic a druga zapalac?


bynajmniej. wystarczy zdjąć górę od gi, podwinąć rękawy lub zwiększyć odległośc od świecy
ćwiczenie to opisuje m. oyama. ponadto zaleca on przebijanie zawieszonego, miękkiego papieru.

pozdrawiam
artur
  • 0

budo_bachen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak podniesic szybkosci i dynamike, przydatne cwiczenia

Trenuje boks ( 2-3 treningi w tygodniu ), przez ferie mialem silownie za darmo :wink: i skusiwszy sie przez nia stracilem z deczka szybkosci.


nie wierze że przez 2 tygodnie ćwiczenia na siłowni spadła Ci szybkość. IMO to Twoje złudzenie.


chcialbym wyjasnic ze wczesniej tez chodzilem na silownie tylko tak 10 min po treningu ponapinac rozgrzane miesnie troszeczke bez przesady i tak z 1 raz w tygodniu na 1 h.
  • 0

budo_biegan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan/zielona gora

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak podniesic szybkosci i dynamike, przydatne cwiczenia
w dopowiedzi na twoje pytanie, z mojego doswiadczenia ( w zwiazku z podnoszeniem ciezarow i etc.) dynamike, sile, szybkosc cwiczy sie w okresach przerw od treningow "sportowych"(czyli tego co cwiczysz), ogolnie dobry trening na zwiekszenie w twoim przypadku dynamiki, szybkosci przydatnej do sportow walki powinien trwac od 8 do 10 tygodni w czasie ktorych odpuszczesz sobie dyscypline, ktora cwiczysz, a zajmujesz sie tylko treningiem na silowni. literatura fachowa dopuszcza 2 takie okresy w roku dla sportowcow poniewaz stosowanie czesciej moze przyniesz odwrotne efekty od oczekiwanych (no chyba, ze jest doping, ale to juz inna sprawa i nie warto moim zdaniem, lepiej malymi krokami, cierpliwie i do celu). sprobuje choc troche przyblizyc to co powinienes robic, pisze tutaj tylko o tym co ogolnie jest przyjete i o tym co dzialalo na mnie (pamietaj, ze to co dziala na jednych wcale nie musi dzialac na drugoch, pamietaj tez, ze ogolne zasady daja podstawy, a ty musisz sam zrozumiec swoj organizm, miesnie i czuc czego on potrzebuje aby byc szybszym).
oto najwazniejsza czesc mojego posta:
1.) 10 tygodniowy trening powinien sie skladac z
a.) 2 tygodni tzw. wprowadzajacych - przygotowania miesni do innego typu wysilku, dobranie odpowiednich cwiczen, trening stacjonarny (tez moze byc), ale te 2 tygodnie daja ci tylko wprowadzenie, szadnego szarzowania, sprawdzania ile sie wycisnie albo tym podobnych rzeczy, spokojnie chodziszs sobie i cwiczych 3 razy w tygodniu-np. pon-sr-pt, za kazdym razem robisz cale cialo, ale delikatnie na kazda grupe 2 cwiczenia po 2-3 serie po 10-15 powtorzen. organizm sie zacznie adoptowac.
b.) 6 tygodni ostry trening na dynamike, sile, "eksplozywnosc" ruchow(to dziala na mnie niesamowicie). mianowicie 3 dni w tygodniu(pon-sr-pt) cwiczysz na silowni, a oto ten trening (cwiczenia za kazdym razem w innej kolejnosci, aby zachowac zasady priorytetu miesniwego i szokowania miesni).
cwiczenie ilosc serii ilosc powtorzen
wyciskanie na plaskiej lawce gryfu 5 3-5
przysiad 5 3-5
martwy ciag 5 3-5
podrzut 5 3-5
podciaganie gryfu w opadzie 5 3-5
podciaganie gryfu do brody-stojac 5 3-5
przenoszenie hantla za glowe-lezac 5 3-5
pompki na poreczach 3 max
podciaganie na drazku -podchwyt 3 max
podciaganie na drazku - nachwyt 3 max
brzuch (co trening inne cwiczenie) 3 max

(jest to troche zmodyfikowany trening nr 6 z ksiazki j.weidera "kulturystyka")

pamietaj!!!!!!!!!!!!!!!! ------> technika cwiczenia przede wszystkim, ruch negatywny wykonujesz baaaaaaaaardzo powoli, tak aby miesien sie meczyl przy nim rowniez i zebys czul miesnie ktore maja pracowac przy danym powtorzeniu, natomiast ruch pozytywny ma byc eksplozywny, jak najbardziej szybki, prawidlowo skoordynowany i.....po prostu masz wybuchnac z tym gryfem. ciezar do ciwczenia w kazdej serii jest taki sam (po odpowiednim rozgrazniu miesni) i wynosi okolo 85%-90% ciezaru, ktory potrafisz wziac na jedno powtorzenie w danym cwiczeniu). co jeszcze...............hmmmmm...........teraz nie wiem, ale jak cos mi sie przypomni to na pewno dam znac.
c.) ostatnie 2 tygodnie cyklu na szybkosc i sile to......................odpoczynek, tak czlowieku, nie zblizasz sie nawet na 100 metrow do silowni, zadnych pompek, drazkow, niczego w domu. najwazniejsze-trzymasz dalej diete, ktora trzymales przez okres treningu (oczywisice obkrajasz weglowodany o okolo 25-30% i zastepujesz kalorie pochodzace z tego zrodla, zrodlem bialkowym), co do sportow, to delikatne przebiezka (tylko naprawde delikatna), jakis mecz w pilke nozna, kosza z kolegami, dobrze by bylo, aby byl tez basen - sciegan ci odpoczna i rozluznia. sam musisz wyczuc jak ten aktywny wypoczynek na wygladac u ciebie bo ludzie czesto przesadzaja w jedna strone(za duzo cwicza) albo w druga (czyli cale dnie leza przed telewizorem i jedza chipsy i pizze). na 11 tydzien szczesliwy i zadowolony stawiasz sie na treningu i teeeeeeeraaaazzzzz przyjdzie czas na sprawdzenie moich slow (mam nadzieje, ze nie bedziesz mnie przeklinal;P)

2.) oczywiscie musisz pamietac o kilku rzeczach:
zero alkoholu
spac po 8 godzin na dobe i najlepiej aby po posilku potreningowym zrobic sobie jeszcze 30 minutowa drzemke
dieta: okolo 2,5 grama bialka na kilogram masy ciala dziennie, okolo 4 gram weglowodanow na kilogram masy ciala, okolo 1,5 grama tluszczu na kg masy ciala dziennie.
zrodlo bialka-piersi z kurczaka, piersi z indyka, tunczyk, chudy twarog, bialka z jajek
zrodla weglowodanow- owsianka, banany, ryz brazowy, makaron, ryz bialy, ziemniaki
tluszcz- hmmmmmmm.............powiedzmy, ze wystarczajaco tlucszczu bedzie zawierala twoja dieta w zrodlach bialka;)
co do oszukiwania z posilkami - jezeli juz nie bedziesz mogl to oszukaj (nigdy w dni treningu bo wtedy zawacha ci sie poziom glikogenu we krwi i roznie to moze pozniej byc z dobraniem ciezaru do cwiczenia), najlepipej jak wybierzesz jeden dzien w ktory bedziesz mogl "oszukac" i niech to bedzie jeden posilek- ale nie szalej- np. pojdz z dziewczyna na pizze i zjedzcie jedna na spolke, a nie ze zjesz najpierw swoja, a pozniej sie podlaczysz do niej;)))))))) tak nei rob.

jedz madrze, cwicz sumiennie, walcz o kazde powtorzenie, pamietaj po co cwiczysz, motywuj sie i szukaj motywacji w sobie, a nie w otoczniu, daj temu treningowi troche czasu - efekty przyjda po odpoczynku i z czasem. powodzenia. jezeli moglbym ci jeszcze w jakis sposob pomoc to moj mail - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] . napisz, a moze cos jeszcze wspolnie wykombinujemy.
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak podniesic szybkosci i dynamike, przydatne cwiczenia
to ma byc na szybkosc :?:
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak podniesic szybkosci i dynamike, przydatne cwiczenia
facet się naprodukowął, a ty mu dokuczasz
nieładnie
a tak w ogóle to dowódca gwardii nigdy tych słów nie powiedział. w rzeczywistości odrzekł "gówno!"
  • 0

budo_biegan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan/zielona gora

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak podniesic szybkosci i dynamike, przydatne cwiczenia
czesc! pozdrawiam.
tak to jest trening na dynamike, szybkosc, przynajmniej u mnie tak dziala (powiedzialem, ze sporty silowe maja to do siebie, ze na jednych jedno dziala lepiej, a na innych nie). nie wiem dlaczego panuje przekonanie, ze tylko ogromna ilosc powtorzen w serii pozwoli nam (tobie, mi, innym) rozwinac szybkosc, dynamike. sprobuje obronic swoejgo poprzedniego postu.
1.) zakres powtorzen od 3-5 powoduje, ze miesnie, ktore sa cwiczone spalaja tlen bardzo szybko (duzy wysilek, duzy ciezar) i ten zakres powtorzen powoduje, ze nie naplywa tak duzo krwi domiesnia (nie ma napompowania, a tym samym nie zwiekszamy masy)
2.) cwiczenia w tym treningu sa zlozone, przewaznie pracuja dwie duze grupy miesniowe i 2 male przy kazdym cwiczeniu, nie wspomne juz o miesniach pomocniczych(stabilizacyjnych) co pozwala na choc czesciowe budowanie sily, szybkosci calego organizmu (dynamicznej), a nie tylko w niektorych plaszczyznach (statycznej)
3.) cwiczac np. podrzut, martwy ciag z maksymalnymi ciezarami, starajac sie o kazde powtorzenie i dbajac o technike, tak naprawde cale twoje cialo zdobywa szybkosc, dynamike oraz sile bo niby skad ma pochodzic szybkosc tylko od silniejszych miesni przy zachowaniu takiej samej masy.
4.) i teraz np. zwroc uwage robiac na treningu bjj "wstrzeliwanie sie", ktore miesnie pracuja i jak to sie ma do tego co ja przedstawilem. zauwaz, ze robisz tego typu cwiczenia po to, aby wlasnie ruszyc zdecydowanie, powalic przeciwnika na pelnej szybkosci.



tak mi sie przynajmniej wydaje;)
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak podniesic szybkosci i dynamike, przydatne cwiczenia
Może nei powiem nic nowegom ale trener z boksu radził mi walke z cieniem( przed lustrem) i biegi na czas.
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak podniesic szybkosci i dynamike, przydatne cwiczenia

a tak w ogóle to dowódca gwardii nigdy tych słów nie powiedział. w rzeczywistości odrzekł "gówno!"


nawet jesli to czy ja napisalem ze powiedzial :)

4.) i teraz np. zwroc uwage robiac na treningu bjj "wstrzeliwanie sie", ktore miesnie pracuja i jak to sie ma do tego co ja przedstawilem. zauwaz, ze robisz tego typu cwiczenia po to, aby wlasnie ruszyc zdecydowanie, powalic przeciwnika na pelnej szybkosci


nie cwicze bjj wiec nie jestem pewien o co Ci chodzi

ogolnie jezeli chodzi o pakowanie na silowni to podejrzewam ze znasz sie na tym temacie lepiej ode mnie ale tez sprobuje bronic swojego zdania

jezeli chodzi o trening o malej ilosci powtorzen to imho nawet on ma jakis wplyw na rozwoj masy. poza tym czesc cwiczen ktore podales (te z obciazeniem swojego ciala) moga tu zadzialac bardziej masowo. zwlaszcza jezeli za kadzym razem bedziesz wykonywal cwiczenia w innej kolejnosci.

nie wiem rowniez jak ma sie do treningu ta dieta - 2.5 g bialka to raczej przy masie sie je. ale nie mam w tej chwili w domu zadnej ksiazki zeby sprawdzic (leza u ludzi)

warto chyba tez wziac pod uwage ze trening na szybkosc w roznych sportach moze sie roznic (a nawet powinien)

a oprocz tego przy pracowaniu nad szybkoscia wazna jest tez ogolna koordynacja - przynajmniej przy uderzaniu.

No i najwarzniejsze

(powiedzialem, ze sporty silowe maja to do siebie, ze na jednych jedno dziala lepiej, a na innych nie)


na mnie generalnie tego typu cwiczenia dzialaja inaczej niz na innych :)

pozdrawiam

btw. dawno chyba takiego dlugiego posta nie napisalem :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024