Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pszczyńska Sztuka Walki


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
124 odpowiedzi w tym temacie

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki
wiesz nie chodzi o to czy sparowac czy nie. Trenujesz aikido 30 lat i przyjdzie huligan ktory ma w dupie gleboko czy mu ktos geb porysuje i Ci dupsko skopie. I tyle bys mial i z Pszczyny i z aikido i z karate itd itd. CHodzi o to ze te ich 10 dany sa o kant dupy rozbic bo uwazam ze zycia by im nie starczylo gdyby mieli tak normalna droga je zdobywac. Ja rozumiem ze stworzyli sobie cos na ksztalt sztuki walki. Ja tez stworze system jakis,zaloze organizacje i nadam sobie 10 dan. Troche nie teges co nie? zauwaz ze pokolenie Ueshiba nie maja zadnych stopni. Moriteru zauwazylem ma biały pas pod hakama..."Dziadek" tworzyl to naprawde dlugo i udalo mu sie. A tu przyjdzie sobie pan X zrobi pare machniec noga nada 10 dan i juz masta. :/
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki

wiesz nie chodzi o to czy sparowac czy nie. Trenujesz aikido 30 lat i przyjdzie huligan ktory ma w dupie gleboko czy mu ktos geb porysuje i Ci dupsko skopie. I tyle bys mial i z Pszczyny i z aikido i z karate itd itd. CHodzi o to ze te ich 10 dany sa o kant dupy rozbic bo uwazam ze zycia by im nie starczylo gdyby mieli tak normalna droga je zdobywac. Ja rozumiem ze stworzyli sobie cos na ksztalt sztuki walki. Ja tez stworze system jakis,zaloze organizacje i nadam sobie 10 dan. Troche nie teges co nie? zauwaz ze pokolenie Ueshiba nie maja zadnych stopni. Moriteru zauwazylem ma biały pas pod hakama..."Dziadek" tworzyl to naprawde dlugo i udalo mu sie. A tu przyjdzie sobie pan X zrobi pare machniec noga nada 10 dan i juz masta. :/


No, ale w czym gorsze to jest od stopni np. w Aikido? Co sobą reprezentuje Aikidoka z 4, 5, 6, 7 czy 8 danem, czego nie reprezentuje taki sam dan w PASW? :wink:
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki

No, ale w czym gorsze to jest od stopni np. w Aikido? Co sobą reprezentuje Aikidoka z 4, 5, 6, 7 czy 8 danem, czego nie reprezentuje taki sam dan w PASW? :wink:


no teraz to mnie poprostu rozj***łeś na maxa stary...udam ze tego nie napisałes ok?
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki



No, ale w czym gorsze to jest od stopni np. w Aikido? Co sobą reprezentuje Aikidoka z 4, 5, 6, 7 czy 8 danem, czego nie reprezentuje taki sam dan w PASW? :wink:


no teraz to mnie poprostu rozj***łeś na maxa stary...udam ze tego nie napisałes ok?


To było pytnaie z cyklu:
- Czym się różni wróbelek?
- Bo ma jedną nóżkę bardziej.
8)
Ale faktycznie, dowalił ;)
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki
A ja bym się chętnie dowiedział. Gdzie będzie widać wyższość aikidoki z takim samym stopniem? W skuteczności? Jak rozumianej? W ilości opanowanych technik? W umiejętności robienia fajnych pokazówek? Bo to się już trochę śmieszne robi :roll:
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki

A ja bym się chętnie dowiedział. Gdzie będzie widać wyższość aikidoki z takim samym stopniem? W skuteczności? Jak rozumianej? W ilości opanowanych technik? W umiejętności robienia fajnych pokazówek? Bo to się już trochę śmieszne robi :roll:


Zorganizować walki w klatce, albo zaprosić ich do pubu i sprawdzić kto więcej wypije hehe...
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki

A ja bym się chętnie dowiedział. Gdzie będzie widać wyższość aikidoki z takim samym stopniem? W skuteczności? Jak rozumianej? W ilości opanowanych technik? W umiejętności robienia fajnych pokazówek? Bo to się już trochę śmieszne robi :roll:


W tym że Aikidocki 8 dan dostał dana w Tokio a nie jakiejś(tfu) Pszczynie i od organizacji na której czele stoi skośnooki, i która już istnieje całe kilkadziesiąt lat :wink:

no teraz to mnie poprostu rozj***łeś na maxa stary...udam ze tego nie napisałes ok?


Rozjebałem Cię na maxa bo masz odwagę żeby oceniać publicznie obcy styl i mistrzów których nieznasz a zabrakło jej Tobie żeby ocenić własny styl i własnych mistrzów na forum publicznym :wink: .
Nie udawaj, tylko odpowiadaj, ludzie są ciekawi :wink: :-)

To było pytnaie z cyklu:
- Czym się różni wróbelek?
- Bo ma jedną nóżkę bardziej.

Ale faktycznie, dowalił

:o
To było pytanie z cyklu " powiedziałeś "A" teraz powiedz "B""
A nie zaśmiecanie tematu przez Randalla który chce zatuszować sprawę bo jest dla niego niewygodna :wink:

Zorganizować walki w klatce, albo zaprosić ich do pubu i sprawdzić kto więcej wypije hehe...

Wyższośc można sprawdzić za pomocą metrówki:wink: Poza kilkoma kurduplami mamy też w Aikido wielkich mistrzów(Seagal :rofl: ).
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki
A ja tam trenowalem przez jakis czas, prawie 20 lat temu :-)

I teraz tez mam troche pogladu na to co mnie wiecej robia. W dziale kung fu jaka sie toczyla dyskusja, musze przeznac byla bardzioe zazarta.
Ale wyluzujcie nie ma sie czym podniecac.
P.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki

To było pytnaie z cyklu:
- Czym się różni wróbelek?
- Bo ma jedną nóżkę bardziej.

Ale faktycznie, dowalił

:o
To było pytanie z cyklu " powiedziałeś "A" teraz powiedz "B""
A nie zaśmiecanie tematu przez Randalla który chce zatuszować sprawę bo jest dla niego niewygodna :wink:

Że co ja niby próbuję zatuszować? Co jest dla mnie niewygodne i dlaczego?
Odsyłam do poprzedniego postu gdzie wysunąlem konkretne zarzuty.
Czym rózni się stopień - ano tym, jak sam napisałeć, że w normalnym dojo po 10 latach treningu, jak będziesz zdolny, to dochrapiesz się 2 dana. Dostaniesz go od gościa który robi to powiedzmy lat 25, który z kolei dostał swój stopień od gościa który robił to całe życie. To jedyny sposób by zagwarantować jakość nauczania, budo to nie supermarket - kto da więcej za tę samą cenę, jakość jest najważniejsza.
To tak jak zostać magistrem prawa na Uniwerystecie Jagielońskim i "Zaocznej Prywatnej Szkole Wieczorowej im. Klient nasz Pan". Oba niby magistry prawa...
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki


To było pytnaie z cyklu:
- Czym się różni wróbelek?
- Bo ma jedną nóżkę bardziej.

Ale faktycznie, dowalił

:o
To było pytanie z cyklu " powiedziałeś "A" teraz powiedz "B""
A nie zaśmiecanie tematu przez Randalla który chce zatuszować sprawę bo jest dla niego niewygodna :wink:

Że co ja niby próbuję zatuszować? Co jest dla mnie niewygodne i dlaczego?
Odsyłam do poprzedniego postu gdzie wysunąlem konkretne zarzuty.
Czym rózni się stopień - ano tym, jak sam napisałeć, że w normalnym dojo po 10 latach treningu, jak będziesz zdolny, to dochrapiesz się 2 dana. Dostaniesz go od gościa który robi to powiedzmy lat 25, który z kolei dostał swój stopień od gościa który robił to całe życie. To jedyny sposób by zagwarantować jakość nauczania, budo to nie supermarket - kto da więcej za tę samą cenę, jakość jest najważniejsza.
To tak jak zostać magistrem prawa na Uniwerystecie Jagielońskim i "Zaocznej Prywatnej Szkole Wieczorowej im. Klient nasz Pan". Oba niby magistry prawa...


No to sprawa jasna.
1. SNOBIZM
2. SNOBIZM
3. SNOBIZM

W normanym dojo jak będę zdolny...

:rofl:
W Tokio szybciej produkują dany niż na PASW. :lol:

A z tymi prestiżowymi uczelniami to możesz założyć osobny temat i sobie pogadamy :wink: Bo mnie krew zalewa kiedy kiedy ktoś mówi o poziomie w Eton lub na jakiś prestiżowych uniwersytetach... :? :X

W SW staż nauczyciela jest wartością którą w bardzo małym stopniu sobie cenię bo o niczym nie musi światczyć i zazwyczaj o niczym nie świadczy. Niewygodna dla Ciebie jest rozmowa o wartości nauczania takiego np. 8 dana bo niby jaką wartość ma mieć jego nauczanie?? Nauczanie Aikido przypomina mi uczęszczanie na prestiżowe uczelnie. Ludzie chwalą się wynikami/presiżem uczelni/nauczyciela ale to nijak się przekłada zazwyczaj na wiedzę i umiejętności.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki
Vigo, jaki snobizm?
Zdawało mi się że jasno napisałem o co chodzi, a na pewno nie chodziło o prestiż.
Róznica między UJ a jakąś badziwną prywatną uczelnią, jest głównie to że istnieje od 1364r i nie jest maszynką do robienia kasy.
Jeśli jest ci wszystko jedno kto cię uczy/jaki ma staż/, to nie mam pytań, ale ja wolałbym żeby to był człowiek z duzym doświadczeniem w zawodzie. Staż się liczy - jak ktoś się legitymuje 5 danem po 10 latach treningu, to wychodzi że dostawał więcej niż stopień na rok, a to smierdzi polityką...Jesli się zastanowisz, to właściwie tylko wiek, prestiż i organizacja za nią stojąca może byc informacją o jakości nauczania szkoły. Chyba że masz kompetencje bezpośredniego sprwadzenia poziomu uczniów - tylko jak to zrobic nie mając pojecia o nauczanej sztuce? Zwłaszcza w Aikido - gdzie nie można sprawdzić np. wyników sportowych zawodników ze szkoły się wywodzacych.

PS. A kto powiedział że jak japońce, to muszą mieć wysoki poziom 8O :?: Zauważ że czepiłeś się "Tokio" stosując moje kryterium :twisted:
  • 0

budo_eldritch
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki

W SW staż nauczyciela jest wartością którą w bardzo małym stopniu sobie cenię bo o niczym nie musi światczyć i zazwyczaj o niczym nie świadczy.


Rozmowa z Vigo to jak proba uczenia slepego rozrozniania kolorow.
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki
[quote name="budo_Vigo"]W SW staż nauczyciela jest wartością którą w bardzo małym stopniu sobie cenię bo o niczym nie musi światczyć i zazwyczaj o niczym nie świadczy.[/quote]
W takim razie co wedlug ciebie swiadczy :?: [/quote]
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki

Chyba że masz kompetencje bezpośredniego sprwadzenia poziomu uczniów - tylko jak to zrobic nie mając pojecia o nauczanej sztuce? Zwłaszcza w Aikido - gdzie nie można sprawdzić np. wyników sportowych zawodników ze szkoły się wywodzacych.

Kompetencje Aikidoków do nauczania Aikido są w Polsce sprawdzane przez egzamin państwowy na instruktorów rekreacji ruchowej w specjalności Aikido oraz przez różne osoby i federacje.


W SW staż nauczyciela jest wartością którą w bardzo małym stopniu sobie cenię bo o niczym nie musi światczyć i zazwyczaj o niczym nie świadczy.


W takim razie co wedlug ciebie swiadczy

O wartości nauczyciela SW jak i każdego człowieka świadczy jakim on jest człowiekiem. O wartości nauczania SW przez takiego nauczyciela świadczą umiejętności jego uczniów.

Jeśli jest ci wszystko jedno kto cię uczy/jaki ma staż/, to nie mam pytań, ale ja wolałbym żeby to był człowiek z duzym doświadczeniem w zawodzie.

Jeśli pytasz się mnie czy jest mi wszystko jedno kto mnie uczy SW to odpowiadam że nie jest. Jeśli pytasz czy jest mi wszystko jedno kto mnie naucza Aikido to... w pewnym sensie masz racje :wink: .

...Jesli się zastanowisz, to właściwie tylko wiek, prestiż i organizacja za nią stojąca może byc informacją o jakości nauczania szkoły.

A co rozumiesz przez jakość nauczania? I dlaczego ma ona dla Ciebie znaczenie?
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki

Kompetencje Aikidoków do nauczania Aikido są w Polsce sprawdzane przez egzamin państwowy na instruktorów rekreacji ruchowej w specjalności Aikido oraz przez różne osoby i federacje.

O wartości nauczyciela SW jak i każdego człowieka świadczy jakim on jest człowiekiem. O wartości nauczania SW przez takiego nauczyciela świadczą umiejętności jego uczniów.

Jeśli pytasz czy jest mi wszystko jedno kto mnie naucza Aikido to... w pewnym sensie masz racje :wink: .

A co rozumiesz przez jakość nauczania? I dlaczego ma ona dla Ciebie znaczenie?


1) To w końcu co? Egzamin państwowy czy poziom "humanizmu" u nauczyciela? I dalej, jak zamierzasz sprawdzac umiejętności jego uczniów, jeśli nie ma zawodów, a nie masz bladego pojęcia o sztuce?

2) W pewnym sensie ci wszystko jedno - czyżby w techniczno-stylowym?

3) Przez jakość nauczania roumiem całokształt procesu treningowego - zrównoważony rozwój fizyczny i techniczny oraz bogactwo metod. Zmieszczą sie w tym tak oczywiste i proste rzeczy jak to, by trening nie był nudny, nie za łątwy, nie za trudny, mało kontuzyjny itp. itd.*
Uważasz że to nie ma znaczenia?

*Rozwój intelektualny i indoktrynacje wyrzucam poza proces treningowy.
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki

Rozmowa z Vigo to jak proba uczenia slepego rozrozniania kolorow.


Nic dodac nic ując... :roll: Vigo mi poprostu Ciebie zal. Trenujesz w najstraszym klubie aikido w trojmiescie. Zapytaj sie swojego sensei czym dla niego sa "dany" w hombu dojo. I czy 9 dan (np. H.Tada) vs. 10 dan (from Pszczyna) czy taka konfrontacja ma wogole sens. Czlowieku to jest tak jakbys postawił malucha vs. Mercedes S 600. Nie wiem czy ty faktycznie jestes slepy czy za mało cie o mate wyklepali...Nim palniesz kolejna bzdure i zrobisz z siebie smiechowisko zastanow sie dobrze co tym razem nasmarować... :?
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki

Nie wiem czy ty faktycznie jestes slepy czy za mało cie o mate wyklepali...

wlasnie moze za duzo :) mowiac krotko - keep trollin'
  • 0

budo_petrus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Bielsko Biała

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki
mam znajomego który trenowal w PASW - podobno technicznie treningi sa OK.

Jesli zeczywiscie tak jest ze poziom techniczny jest wysoki to wielka szkoda ze dorabia sie do tego na sile jakas filozofie/ideologie - w ten sposob znaczna czesc ludzi sie zniecheci i nigdy nawet nie sprobuje zobczyc co to jest ta PASW.

Podobnie te 10 dany ...tylko zniecheca
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki

1) To w końcu co? Egzamin państwowy czy poziom "humanizmu" u nauczyciela? I dalej, jak zamierzasz sprawdzac umiejętności jego uczniów, jeśli nie ma zawodów, a nie masz bladego pojęcia o sztuce?

2) W pewnym sensie ci wszystko jedno - czyżby w techniczno-stylowym?

3) Przez jakość nauczania roumiem całokształt procesu treningowego - zrównoważony rozwój fizyczny i techniczny oraz bogactwo metod. Zmieszczą sie w tym tak oczywiste i proste rzeczy jak to, by trening nie był nudny, nie za łątwy, nie za trudny, mało kontuzyjny itp. itd.*
Uważasz że to nie ma znaczenia?

*Rozwój intelektualny i indoktrynacje wyrzucam poza proces treningowy.

Ad1 Zawody zawsze można urządzić, ale nie wiem co by na nich sprawdzać?? Znajomożć technik jak na egzaminach?
Ad2 Tak
Ad3 Ma znaczenie. Ale pamiętaj, że dla róźnych, różne rzeczy mogą stanowić o jakości nauczania. Dla Ninja np. sama świadomość, że ćwiczy u któregoś tam dana ma znaczenie(ważne by był na tyle wysoki, żeby w oczach Ninja jego autorytet w sprawie Aikido był nie do podważenia przez przeciętnego Aikidokę, bo Ninja zapewne bardziej potrzebuje autorytetu niż poćwiczenia sobie na macie dla przyjemności ) . Ale Ninja to raczej ekstremalny przypadek :wink:

Nic dodac nic ując... Vigo mi poprostu Ciebie zal. Trenujesz w najstraszym klubie aikido w trojmiescie. Zapytaj sie swojego sensei czym dla niego sa "dany" w hombu dojo. I czy 9 dan (np. H.Tada) vs. 10 dan (from Pszczyna) czy taka konfrontacja ma wogole sens. Czlowieku to jest tak jakbys postawił malucha vs. Mercedes S 600. Nie wiem czy ty faktycznie jestes slepy czy za mało cie o mate wyklepali...Nim palniesz kolejna bzdure i zrobisz z siebie smiechowisko zastanow sie dobrze co tym razem nasmarować...


1. Swojego senseja się o nic nie zapytam bo zadeklarował że przez następne 10 lat nie będzie przeprowadzał ze mną żadnej rozmowy :wink: .
2. Nie wiem czy ma sens konfrontacja T. Tada vs. 10 dan PASW. Co rozumiesz tu przez "czy ma sens"?
3. Kogo porównujesz do malucha a kogo do Mercedesa :lol: ?
3. Nie jestem ślepy.
4. Nim palne bzdure Tobie się uda zapewne palnąć 10 następnych. Przypomnę pytanie jakie Tobie zadałem po Twojej publicznej nieprzychylnej deklaracji o danach z PASW.

No, ale w czym gorsze to jest od stopni np. w Aikido? Co sobą reprezentuje Aikidoka z 4, 5, 6, 7 czy 8 danem, czego nie reprezentuje taki sam dan w PASW?
Nawarzyłeś sobie piwa to teraz je wypij :wink:
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki
Oczywićcie w drugim cytacie Ninja napisał :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024