Skocz do zawartości


Zdjęcie

cechy dobrego dojo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

budo_panaskmitas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

cechy dobrego dojo
Czytajacy Grupe, poczatkujacy wojownik 8) wie, ze powinien sprobowac treningow w kilku dojo by znalezc to najlepsze. No wlasnie, tylko skad bedzie wiedzial, ze nowe dojo jest lepsze od starego? Ile czasu potrzeba by to rozstrzygnac i na co zwrocic uwage podczas krytycznej oceny danego dojo?

pozdrowienia
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo
ilosc hakam w dojo. Reszta to szczegoly
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo
Dobre dojo ma:

1) Ma dobrego nauczyciela
2) Matę na glebie w dobrym stanie.
3) Prowadzi dużo treningów
4) Okna do wietrzenia i sztnie do przebrania /co zapewnia miłą atmosferę ćwiczenia ;) /
5) Dużo uczniów
6) Nieduże opłaty :D

Aiki, widziałem dojo gdzie prawie wszyscy byli w hakamach i okazało sie że oni je sobie zakładają jakoś po roku czy dwóch...
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo
nie mowilem o extremach.. hakama= okolice 1 dana..

a to czy beda tam prysznice, tatami itd.. to mi zwisa.. MA nie jest dla mieczaków.
  • 0

budo_niebieski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawiecentrum

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo

... a to czy beda tam prysznice, tatami itd.. to mi zwisa.. MA nie jest dla mieczaków.


Ja tam nie lubię śmierdzieć wracając do domu po treningu.
I nie lubię bezsensownych kontuzji spowodowanych przez dziurawe pokrowce na tatami - a do czasu remontu zdarzało się to. :-)

Ale może zwracam uwagę na te mało duchowe sprawy bo sensei świetny i ekipa też super - więc nie ma na co narzekać
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo

nie mowilem o extremach.. hakama= okolice 1 dana..

a to czy beda tam prysznice, tatami itd.. to mi zwisa.. MA nie jest dla mieczaków.

Definitywnie nie dla mięczaków. Ale jak komus się zdarzyło zawadzić na biegu paluchem o dziure w macie to wie jak to boli 8O
A dan danowi nie równy. Jak będzie dużo hakam, to świadczy to o tym że sekcja stara, tzn dorobiła sie już iluśtam ludzi którzy długo i w miarę systematycznie chodzą. Wcale nie musza być od razu dobrzy. Enyłej faktem jest że taka sekcja musi sie przez te lata utrzymać... Chyba nie ma pewnego "wyznacznika". Trzeba zasięgnąć języka "ludzi ze światka".
Zresztą co to za pytanie którą sekcję wybrać? Jak ktoś mieszka w niedużym mieście to nie ma zbyt wiele do wyboru, w Warszawie to sobie można poprzebierać, ale u nas są dwie.
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo
Wiesz poszkiwania czasem trwają latami :) . Przede wszystki kieruj sie swoimi subiektywnymi odczuciami czy podoba ci sie atmosfera treningów, jak jesteś traktowany, jakie są warunki treningowe jakie instruktor ma doświadcznie jak długo istnieje sekcja. Można by wymieniać i wymieniać ale według mnie najważniejsze jest zebyś ty sie czuł tam dobrze bo inaczej choćby i najlepszy nauczyciel to nie nauczy cie wiele. Pozdrawiam
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo
Aj pierdzielicie :? Wybór dojo powinien zalezeć, od motywacji trenowania Aikido tak wogóle... nie bedę się rozwodził tutaj nad motywacjami, tylko przejde może do moywacji wiekszości tutaj zgromadzonych ;) czyli "Way Of Life" tudzież prawdziwe Aikido.. :)

Tak jak Aiki prawi... Duzo hakam, które dupsko spiorą, cheef dojo chodzaca upierdliwość, W rogu sali wiadro wody i zajebiste okno do wietrzenia bo smrodu nie lubie :/

jednym słowem nie ważne gdzie, wazne jak i czy dobrze....

Pozdrówka
Zrugany Uchideshi :oops:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo
duzo, dobrze i do syta :-)

komu sie chce cwiczyc na siłowni ,gdzie jest sterylnie? Ma być rustykalnie :-)
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo

Jak będzie dużo hakam, to swiadczy to o tym ze sekcja stara


Tu sie zgadzam.
Moim zdaniem dobre dojo to takie, gdzie widac rozwoj, gdzie ludzie cwicza z autentycznym zaangazowaniem i traktuja siebie nawzajem z sympatia i szacunkiem. Gdzie nauczyciel dba o rozwoj swoich uczniow, a uczniowie wspieraja nauczyciela w jego rozwoju. A po treningach wszyscy potrafia sie razem dobrze bawic.
Natomiast jesli chodzi o poziom wyszkolenia technicznego, to jego najlepsza weryfikacja sa egzaminy. Jesli ludzie zdaja je regularnie i w dobrym stylu, to znaczy, ze poziom technicznego nauczania w dojo jest wysoki.
Oczywiscie w ocenie dojo liczy sie takze subiektywne odczucie kazdego cwiczacego. Jesli gdzies zle sie czuje, to jasne, ze bede unikac takich miejsc.
Dlatego nie bede cwiczyc w dojo, gdzie ktokolwiek mowi, ze kobiety w MA to pomylka. Nie pojde tam, gdzie jakikolwiek aikidoka obraza kobiety, lekcewazy je lub traktuje jako "towary" do wyrwania.
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo

Dlatego nie bede cwiczyc w dojo, gdzie ktokolwiek mowi, ze kobiety w MA to pomylka. Nie pojde tam, gdzie jakikolwiek aikidoka obraza kobiety, lekcewazy je lub traktuje jako "towary" do wyrwania.

Ariczia.. Ty masz chyba jakąś manię prześladowczą ......
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo
I za co mnie tak zbesztales :cry: :?:
Niby na jakim punkcie mam te manie :?: :wink:
Po prostu nie lubie pewnych meskich zachowan. I tyle. :D
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo
Musze dodac, ze na szczescie wsrod aikidokow takie zachowania naleza do wyjatkow 8)
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo
Spox... to nie miało byc zadne "besztanie"....hehe..
Tyle tylko ze na kazdym kroku powtarzasz o jakims specjalnym (w sensie negatywnym...) traktowaniu kobiet na treningach... a przeciez jak sam to powiedziałas nalezy to do wyjatków.... (prawde mówiąc ja sobie nie wyobrazam takiej sytuacji...bo jakie miałyby byc powody???)... kobieta to "aikidowiec :wink: " taki sam jak kazdy inny...wiec ja nie widze problemu... (qrde...znow sie zaczyna ..... "kobieta-wojownik", "mężczyzna-wojownik"...itd itp..... bleeeeeeeeee...)...
zreszta wypowiadałem sie juz na ten temat.. i nie chce mi sie w kółko powtarzac... bo zaczynam zmieniac zdanie... :P :wink: :P
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo

Tyle tylko ze na kazdym kroku powtarzasz o jakims specjalnym (w sensie negatywnym...) traktowaniu kobiet na treningach...


8O 8O 8O 8O 8O 8O
Ja :?: Na kazdym kroku :?:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo
a to bzdura jest..
na szacunek w dojo trzeba sobie zaslużyć.. jaks ie bedzie jeden z drugim obija i chodzi co piąty trenieng to jaki szacunek?
Że uczniowie wpierają mauczyciela w rozwoju? że niby co? Sensej , chodź na trening? ,te sensej zrob kilka pompek wiecej?
Jak sobie sam sensej nie zadba o włąsny poziom to nikt mu nie pomoże ( nawet świetne recenzje w gazecie śląskiej)
Egzaminy nie są żadna weryfikacja umiejętnosci i nigdy nie byly. Jezlei zdaje sie egzamin u lokanego senseja to nie ma on sensnu , bo sensej i tak wie co umiesz. Jak sensej spoza lokalnego dojo- to tez ne ma sesnu - widzi cie pewnie raz w życiu, no moze w najlepszym przypadku kilka razu do roku.. jaki jest sens spreżac sie na egzamin, stressowac i udawać ,że sie umie wiecej niz w rzeczywistści. więc nie ma sensu.
a kobiety i MA to pomylka.. to fakt.
aha.. do dojo chodzi sie po to, by sie uczyc a nie milo spedzac czas, przed , po i w trakcie..
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo


Tyle tylko ze na kazdym kroku powtarzasz o jakims specjalnym (w sensie negatywnym...) traktowaniu kobiet na treningach...


8O 8O 8O 8O 8O 8O
Ja :?: Na kazdym kroku :?:

no...."kobieta walczaca", "mezczyzna-wojownik", "czym dla was jest aikido", "najlepszy i najgorszy egzamin", tutaj.. to teraz na szybkiego znalazłem.....ale zostawmy to... mniejsza z tym....
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo
Aricza:
blablabla... kącik wzajemnej adoracji... :blus: "przepraszam.. czy nie za mocno??; Tak dobrze..??; może ciutke w lewo??; o przepraszam najmocniej.. Zabolało..?? ; :blus: :blus:

Tak to ma wg Ciebie wyglądać?
Jak porządnie w dupe nie dostaniesz to się nie nauczysz... I tutaj przyznaje rację Szczepanowi... Takie ćwiczenie ma się nijak do efektywności.. i jest to balet... Im więcej osób które moga Ciebie sprać tym lepiej dla Ciebie.. bo naprawde uczyć mozesz się tylko od lepszych.

Nie mówie tego bez kozery i bron Boże ze jakiś hero ze mnie... ale prawie pół roku trenowalem poza rodzimym Dojo i niedawno jak wróciłem, to takie baty dostałem że głupio mi bylo.. Sensei w nagrode za moje "postępy" narobił mi wiochy przy wszystkich... Mam uraz do badziewia.. a naprawde charakter słabnie.. Wchodząc miedzy wrony które udają krakanie też będziesz w konsekwencji udawał.. :( smutne.. ale ostatnie 6 miechów oceniam jako uwstecznienie się własnie przez takie ochy i achy.... reasumujac wszystko.. bacznie obserwujcie Dojo zanim postawicie tam noge na dłuzej. :?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo
A gdzie byles Uchideshi? :lol:
  • 0

budo_panaskmitas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo
Czyli jesli w dojo ludzie sa zyczliwi i nie staraja sie mnie wprasowac w mate, to znak ze trzeba sie zaczac rozgladac za nowym dojo?

pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024