Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pszczyńska Sztuka Walki


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
124 odpowiedzi w tym temacie

budo_petrus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Bielsko Biała

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki

Ja osobiście nie odczuwam potrzeby ćwiczenia u najlepszych.


Moze powinienem byl napisac "najlepszych" - chodzilo mi o to ze poziom techniczny jest o tyle wazny zeby miec poczucie ze to co sie robi ma sens - dla kazdego natomiast poprzeczka jest ustawiona psychicznie na innym poziomie. To co jednego zadowoli innego moze zniechecic. Glupio by bylo chodzic na aikido, placic za to i miech odczucie ze to jakis cyrk i wszyscy udaja - w tym sensie mowilem ze poziom nauczyciela ma znaczenie.
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki


Ja osobiście nie odczuwam potrzeby ćwiczenia u najlepszych.


Moze powinienem byl napisac "najlepszych" - chodzilo mi o to ze poziom techniczny jest o tyle wazny zeby miec poczucie ze to co sie robi ma sens - dla kazdego natomiast poprzeczka jest ustawiona psychicznie na innym poziomie. To co jednego zadowoli innego moze zniechecic. Glupio by bylo chodzic na aikido, placic za to i miech odczucie ze to jakis cyrk i wszyscy udaja - w tym sensie mowilem ze poziom nauczyciela ma znaczenie.


Ja nie traktuje Aikido i nie chodze na nie jako na SW, więc nie interesuje mnie w pewnym sensie poziom nauczycieli Aikido. Jeżeli ktoś chce się nauczyć walczyć za pomocą Aikido to oczywiście ważny będzie poziom nauczyciela. Gdybym chciał się nauczyć walczyć to nie uczęszczał bym w tym celu na Aikido bo jest ono benadziejne w tym względzie. Wybrał bym jakąś kontaktową SW np. Bjj czy May Thai. Gdybym chciał nauczyć się walczyć i tego jak wyrządzać napastnikowi jak najmniejszą krzywdę też nie wybrał bym Aikido, bo do tego też się nie nadaje. O wiele lepsze jest np. Bjj do takich celów.

W twoim rozumieniu(dla celów nauki walki i bezpieczeństwa treningu) poziom nauczeciela oczywiście ma znaczenie :-) : .
  • 0

budo_petrus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Bielsko Biała

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki

W twoim rozumieniu(dla celów nauki walki i bezpieczeństwa treningu) poziom nauczeciela oczywiście ma znaczenie :-) : .



Alez to nieprawda :) ja tez nie trenuje aikido dla celów nauki walki, i rowniez mysle ze taka motywacja to pomylka. Ale badz co badz Aikido to Budo (przynajmniej w zamysle Ueshiby) wiec cwiczac aikido nawet dla czystej przyjemnosci rekreacji ruchowej warto miec poczucie ze "odwala sie kawal dobraj roboty" i ze to czego sie czlowiek uczy nie jest odawane (w obrebie kanonu aikido). To tak jak jazda figurowa na lyzwach - poziom nauczyciela ma ogromne znaczenie a w walce te nauke raczej trudno wykozystac.
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki
wiesz Vigo dla mnie gadasz jak niedouczony nastolatek ktory ledwo co sie zapisał na aikido...szkoda strzepic na ciebie jezyk...Kazdy ci wyjasnil stanowisko co do Pszczyny i dlaczego nas rażą te ich 10 dany a Ty dalej swoje. Mlotem Ci mam to wbic czy jak? Nie lubie sie powtarzac. Podzielam zdanie kolegow i to Ci powinno starczyc. Czego jeszcze chcesz? Po co piszesz jakies niby mądrości? Uwierz mi smieszny nie jestes (chociaz probujesz) a raczej żałosny. Nie zmuszaj mnie bym sie musial wiecej wypowiadac na Twoj temat... :?
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki
a tak poza tym to bekowy z Ciebie zwierzak 8) :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024