Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pszczyńska Sztuka Walki


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
124 odpowiedzi w tym temacie

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki
Vigo sam sobie nadaj 10 Dana, po cholere bedziesz się męczył i po macie tyle lat tarzał.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki

Ad2 Tak
Ad3 Ma znaczenie. Ale pamiętaj, że dla róźnych, różne rzeczy mogą stanowić o jakości nauczania. Dla Ninja np. sama świadomość, że ćwiczy u któregoś tam dana ma znaczenie(ważne by był na tyle wysoki, żeby w oczach Ninja jego autorytet w sprawie Aikido był nie do podważenia przez przeciętnego Aikidokę, bo Ninja zapewne bardziej potrzebuje autorytetu niż poćwiczenia sobie na macie dla przyjemności ) . Ale Ninja to raczej ekstremalny przypadek :wink:

No to doszliśmy do konsensusu - jeśli przyjmujesz punkt 2, to faktycznie, nie mają znaczenia dany. Przy okazji, z takim podejściem, mieścisz się w zaniedbywalnej granicy błędu statystycznego wśród osób ćwiczących SW. Po co w ogóle ćwiczysz? 8O Ja ci mogę jakiś ładny certyfikat wydrukować, chcesz? Wpłac na konto /numer wysle na priv/ po 100zeta za stopień i masz 9 dan Randall-jutsu, 8 dan origami i 7 dan kamasutry /okazja - razem tylko 2400PLN! a dodatkowo otrzymasz w promocji 1 dan kopenwdupen - zabójczego systemu kombat/.
Jeżeli jednak zależy ci na poziomie technicznym swoim, przez to i nauczyciela, a jedyną gwarancją tegoż jest autorytet szkoły i stopień przez niego posiadany, to będziesz bacznie patrzył kto komu jaki stopień i kiedy nadał, i czy za 20 lat na macie, czy za kaligrafię. A potem zdecydujesz czy się uczyć tu czy tam. Tak myśli Ninja, ja i pewnie 99,99(9) % poważnie ćwiczących budo.
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki

No to doszliśmy do konsensusu - jeśli przyjmujesz punkt 2, to faktycznie, nie mają znaczenia dany. Przy okazji, z takim podejściem, mieścisz się w zaniedbywalnej granicy błędu statystycznego wśród osób ćwiczących SW. Po co w ogóle ćwiczysz? 8O Ja ci mogę jakiś ładny certyfikat wydrukować, chcesz? Wpłac na konto /numer wysle na priv/ po 100zeta za stopień i masz 9 dan Randall-jutsu, 8 dan origami i 7 dan kamasutry /okazja - razem tylko 2400PLN! a dodatkowo otrzymasz w promocji 1 dan kopenwdupen - zabójczego systemu kombat/.
Jeżeli jednak zależy ci na poziomie technicznym swoim, przez to i nauczyciela, a jedyną gwarancją tegoż jest autorytet szkoły i stopień przez niego posiadany, to będziesz bacznie patrzył kto komu jaki stopień i kiedy nadał, i czy za 20 lat na macie, czy za kaligrafię. A potem zdecydujesz czy się uczyć tu czy tam. Tak myśli Ninja, ja i pewnie 99,99(9) % poważnie ćwiczących budo.


Po co wogóle ćwicze Aikido? Dla przyjemności. :) Jeżeli Ty i garry ćwiczycie dla stopni to sam wam mogę nadać dany w vigo-jutsu :lol: , za darmo, mailem wyślę :wink:
Poziom techniczny w Aikido nie ma znaczenia i nie jest do niczego potrzebny.
Może i kilku Aikidoków pooważnie ćwiczy budo ale w takim razie podejrzewam, że to niepowarzni ludzie :wink:

Acha i tak żeby niezginęło w gąszczu waszych pytań to ponawiam pytanie do ninja:
No, ale w czym gorsze to jest od stopni np. w Aikido? Co sobą reprezentuje Aikidoka z 4, 5, 6, 7 czy 8 danem, czego nie reprezentuje taki sam dan w PASW?
  • 0

budo_don zen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki
Skoro tak koledzie Vigowi zalezy tylko na cwiczeniu przyjemnosci, to po cholere w ogole sie kloci o poziom techniczny w Pszczynie ? :roll: Z tego co widze prezentuje typowa postawe kogos kto sie nie odnalazl w aikido i realizuje swoj bunt młodziezowy poprzez negowanie wszstkich wartosci przyjetych przez spoleczenstwo aikidockie.

Poziom techniczny w Aikido nie ma znaczenia i nie jest do niczego potrzebny.


Komentarz jest jeden -> Taaaaki LoL :)
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki
DŻIZUS, TEGO JESZCZE NIE BYŁO !!!!

Vigo ty przechodzisz sam siebie. Żałuję że odpuściłem ten wątek na kilka dni, to bym się z chęcią pokłócił, ale widzę że już inni poświęcili swoje nerwy.

No, ale w czym gorsze to jest od stopni np. w Aikido? Co sobą reprezentuje Aikidoka z 4, 5, 6, 7 czy 8 danem, czego nie reprezentuje taki sam dan w PASW?


:rofl: poklon :rofl: poklon :rofl:

Panu już dziękujemy.
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki
Nie rozumiem Was. Pytanie jest proste. Odpowiedź, dla Was najwyraźniej oczywista, nie jest tak oczywista dla wszystkich. Więc może parę słów konkretów? Zamiast 30 postów pierdół i drwin?
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki
Bo co wypisujecie zasługuje tylko na drwiny.
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki
No sorry. Nie będę całował wam tyłków tylko dlatego, że ten dział nosi taką a nie inną nazwę. Padły bardzo nieskomplikowane pytania. A jeśli nie potraficie odpowiedzieć, to wypada się do tego przyznać i tyle.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki

No sorry. Nie będę całował wam tyłków tylko dlatego, że ten dział nosi taką a nie inną nazwę. Padły bardzo nieskomplikowane pytania. A jeśli nie potraficie odpowiedzieć, to wypada się do tego przyznać i tyle.

Czy ty czytać umiesz? Odpowiedziałem już kilkakrotnie. :roll:

Vigo, to ty?
Dołączona grafika
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki

Bo co wypisujecie zasługuje tylko na drwiny.


Bez obrazy oczywiście :-) , dla nikogo, bo to powyżej mogło zabrzmieć agresywnie. Ale proponuję troszkę pomyśleć zanim się coś piszecie. Porównywanie np. 5 dana aikido wersji PASW, który pobiera nauki nie-wiadomo-gdzie, i 5 dana no. aikikai, który co kilka miesięcy wyjeżdża na zagraniczne seminaria, obozy szkolenia, organizuje takie imprezy w kraju, ciągle się rozwja, jest w tej dyscyplinie na bierząco, ma osobisty kontakt z wieloma mistrzami, którzy sami ocierali się niegdyś o Dziadka.... pomyśl, czy to ma sens?
  • 0

budo_don zen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki
Bardzo przepraszam za swoje drwiny, ale z tego co ostatnio slyszlem w wiekszosci sztuk walki liczy sie najbardziej wlasnie poziom techniczny. Brak owego slawnego "poziomu technicznego" przewaznie jest okreslane jako bezmyślna łomtanina.
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki

w wiekszosci sztuk walki liczy sie najbardziej wlasnie poziom techniczny.

w wiekszosci - tak, ale, jak mowi profesor Vigo:

Poziom techniczny w Aikido nie ma znaczenia i nie jest do niczego potrzebny.

jakies pytania :?:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki
Hej Uzurpator

Porównywanie np. 5 dana aikido wersji PASW, który pobiera nauki nie-wiadomo-gdzie, i 5 dana no. aikikai, który co kilka miesięcy wyjeżdża na zagraniczne seminaria, obozy szkolenia, organizuje takie imprezy w kraju, ciągle się rozwja, jest w tej dyscyplinie na bierząco, ma osobisty kontakt z wieloma mistrzami, którzy sami ocierali się niegdyś o Dziadka.... pomyśl, czy to ma sens?


Pewnie, że takie porównanie nie ma sensu. Ale PASW to nie aikido. I posiadasz 5 dana w PASW, ma 5 dana w PASW a nie w aikido czy karate. To, że na stronie wypisują bzdury, to inna sprawa.
Dlatego pytam, na jakiej podstawie dokonać porównawczej oceny umiejętności 4, 5 czy 8 pasów w obu tych sztukach.

Hej Randall. Dopóki zdania są proste to jakoś mi idzie. Możesz prosto, w kilku słowach napisać, w czym 4 dan aikido jest lepszy od jednakowego w PASW?

Don Zen. Zgadzam się. Wypowiedzi Vigo, że poziom techniczny na SW nie ma znaczenia, to jakaś pomyłka. Równie dobrze można by trenować z kumplem w lesie.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki

Don Zen. Zgadzam się. Wypowiedzi Vigo, że poziom techniczny na SW nie ma znaczenia, to jakaś pomyłka. Równie dobrze można by trenować z kumplem w lesie.

Albo z bratem na strychu. :peace:
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Hej Randall. Dopóki zdania są proste to jakoś mi idzie. Możesz prosto, w kilku słowach napisać, w czym 4 dan aikido jest lepszy od jednakowego w PASW?

Zapleczem historycznym będącym źródłem wiarygodności stopni i umiejętności w sztuce dla sztuki jaką jest aikido.
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki

Skoro tak koledzie Vigowi zalezy tylko na cwiczeniu przyjemnosci, to po cholere w ogole sie kloci o poziom techniczny w Pszczynie ? :roll:

Kto powiedział że zależy mi na ćwiczeniu dla przyjemności? :roll:
Kto powiedział że ćwiczę tylko dla przyjemności? :roll:
Kto powiedział, że się kłóce o poziom techniczny w Pszczynie? :roll:

Z tego co widze prezentuje typowa postawe kogos kto sie nie odnalazl w aikido i realizuje swoj bunt młodziezowy poprzez negowanie wszstkich wartosci przyjetych przez spoleczenstwo aikidockie.

To chyba źle widzisz. Ja "odnalazłem się" w Aikido :wink: Co do negowania wszystkich wartości przyjętych przez środowisko Aikidockie, to jakie to są wartości? :lol:

Vigo ty przechodzisz sam siebie. Żałuję że odpuściłem ten wątek na kilka dni, to bym się z chęcią pokłócił, ale widzę że już inni poświęcili swoje nerwy.

Dzięki za uznanie, ale nie przesadzaj :D Też myśle że szkoda że opóściłeś ten wątek mógłbyś się pokłócić sam z sobą jak Randall, Don Zen

Vigo, to ty?

To, ja :wink:

Bez obrazy oczywiście , dla nikogo, bo to powyżej mogło zabrzmieć agresywnie.

1. To powyżej nie tylko mogło ale zabrzmiało agresywne :wink: .
2. Niestety podejrzewam, że to(agresja) wynikło z tego, że tu się ktoś obraził :wink:

Bardzo przepraszam za swoje drwiny, ale z tego co ostatnio slyszlem w wiekszosci sztuk walki liczy sie najbardziej wlasnie poziom techniczny. Brak owego slawnego "poziomu technicznego" przewaznie jest okreslane jako bezmyślna łomtanina.

No a co ten pogląd na temat "poziomu technicznego" ma wspólnego z drwinami? Tutaj mam prośbę. Jeżeli będziesz chciał odpowiedzieć na to pytanie to bardzo, ale to bardzo postaraj się odpowiedzieć na temat, bo chciałbym się dowiedzieć o tych powiązaniach :wink:

Don Zen. Zgadzam się. Wypowiedzi Vigo, że poziom techniczny na SW nie ma znaczenia, to jakaś pomyłka. Równie dobrze można by trenować z kumplem w lesie.

Jeśli chodzi o to, że ja powiedziałem, że poziom techniczny w SW nie ma znaczenia to ja stanowczo protestuję przeciwko rozprzestrzenianiu takich pogłosek. :evil:

Zapleczem historycznym będącym źródłem wiarygodności stopni i umiejętności w sztuce dla sztuki jaką jest aikido.

Dlaczego uważasz że stopnie w PASW są mniej wiarygodne 8O . Przecież żeby się dowiedzieć o to czy czy dany mistrz z PASW dostał stopień przez pana Brudnego wystarczy pojechać do Pszczyny i zapytać się go osobiście. Czy masz możliwość żeby równie łatwo i z pierwszej ręki weryfikować stopnie w Aikido? 8O

Co do umiejęstności w sztuce dla sztuki jaką jest Aikido to dlaczego uważasz, że łatwiej jest je zweryfikować niż umiejętności mistrzów PASW jeżeli możesz pojechać do mistrza z PASW i o nich(umiejętnościach) przekonać się na własnej skórze, a o umiejętnościach mistrza Aikido wnioskujesz jedynie z jakiegoś papierka i tego jak się nazywał ten który go wystawił?? :?

I po raz trzeci ponawiam pytanie(do ninja, żeby nie było wątpliwości :wink: ), na które nie chce mi odpowiedzieć ninja:
No, ale w czym gorsze to jest od stopni np. w Aikido? Co sobą reprezentuje Aikidoka z 4, 5, 6, 7 czy 8 danem, czego nie reprezentuje taki sam dan w PASW?

  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki

I po raz trzeci ponawiam pytanie(do ninja, żeby nie było wątpliwości :wink: ), na które nie chce mi odpowiedzieć ninja:
No, ale w czym gorsze to jest od stopni np. w Aikido? Co sobą reprezentuje Aikidoka z 4, 5, 6, 7 czy 8 danem, czego nie reprezentuje taki sam dan w PASW?


Chlopie czy ty jakis nawiedzony jestes? Z kazdej jednej wypowiedzi moglbys wydedukowac sobie odpowiedz na Twoje pytanie a dalej piszesz jakies wypociny...Ze tez taki "ktos" musi mieszkac akurat w moim miescie... :roll: Kazdy Cie jedzie po całości a Ty dalej swoje. Odpusc sobie te bzdury i zachowaj resztki godnosci czlowieku...(ale Ty pewnie ponowisz Pytanie pewnie co? - bo za grosz nie umiesz myslec logicznie chyba...) Szkoda mi Twojego sensei...
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki

Szkoda mi Twojego sensei...

A ja senseiowi zazdroszcze:
1) Sensej może go pierdolnąć o ziemię aż się tynk posypie.
2) Może go wywalić z sekscji, pojedzie sobie do Pszczyny.

Vigo, kiedyś kłamałeś mówiąc o swoim wieku. W twojej ostatniej wypowiedzi jest kupe sprzeczności z poprzednimi, ale nie chce mi się ich wytykać, bo nie ma to sensu. :lol:
Ale i tak bekowy z ciebie zwierzak :wink:
  • 0

budo_petrus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Bielsko Biała

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki
Dla wszystkich dla których poziom techniczny nie ma wogóle znaczenia polecam jedna z slaskich sekcji "strychowych"
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A tak na powaznie to pomijajc wszystkie inne powody - warto cwiczyc w sekcji w ktorej poziom techniczny jest wysoki chocby op to zeby nie czuc sie oszustem samego siebie. Ze niby chodze na SW, place za to ale musze sie podkladac w rzutach, czuje ze inni mi sie podlkadaja, jak ktomus cos nie wyjdzie to zaraz wrzawa ze to wina Uke - "bo zle chodzi" itp.

Drogi Vigo - warto cwiczyc u najlepszych zeby miec poczucie ze to co robisz jest prawdziwe a nie tlyko obejzane na filmie i nieudolnie kopiowane (polecam zdjecia z w.w. strony z wykonaniem Irimi Nage ;) ) [o PASW juz sie wypowiedzialem]
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki

Vigo, kiedyś kłamałeś mówiąc o swoim wieku. W twojej ostatniej wypowiedzi jest kupe sprzeczności z poprzednimi, ale nie chce mi się ich wytykać, bo nie ma to sensu. :lol:
Ale i tak bekowy z ciebie zwierzak :wink:

1. Chyba nigdy w życiu nie skłamałem na temat swojego wieku i na pewno nie zrobiłem tego na tym forum :lol:
2. W mojej ostatniej wypowiedzi nie ma "kupy sprzeczności" z poprzednimi :wink:
3. Nie nie chce Ci się ich wytykać(sprzeczności) tylko nie masz czego wytykać :wink:
4. Sensu to zrewsztą nie ma jeżeli chcesz mnie jedynie powyzywać :lol:
5. Nie wiem czy "bekowy ze mnie zwierzak" ale podoba mi się to określenie :wink:

Chlopie czy ty jakis nawiedzony jestes? Z kazdej jednej wypowiedzi moglbys wydedukowac sobie odpowiedz na Twoje pytanie a dalej piszesz jakies wypociny...Ze tez taki "ktos" musi mieszkac akurat w moim miescie... Kazdy Cie jedzie po całości a Ty dalej swoje. Odpusc sobie te bzdury i zachowaj resztki godnosci czlowieku...(ale Ty pewnie ponowisz Pytanie pewnie co? - bo za grosz nie umiesz myslec logicznie chyba...) Szkoda mi Twojego sensei...

:rofl: :rofl: :rofl:
Czy jestem nawiedzony? To zależy co przez to rozumiesz :wink:

Zadałem pytanie Tobie z ciekawości, bo podejrzewam Cię o jakieś kompleksy z powodu ćwiczenia Aikido. Kompleksy, które wyładowujesz na tym forum próbując poniżyć mistrzów innych SW(w tym konkretnym przypadku z PASW). Chyba się nie pomyliłem, bo jedyną reakcją z Twojej strony na moje pytanie dotyczące tego, dlaczego bardziej ceniż stopnie Aikidoków niż w mistrzów PASW jest próba obrażenia mnie :lol: .

Do poszczególnych zdań z Twojego postu nie będę się ustosunkowywał bo chyba tego nie oczekujesz :wink:
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki

Drogi Vigo - warto cwiczyc u najlepszych zeby miec poczucie ze to co robisz jest prawdziwe a nie tlyko obejzane na filmie i nieudolnie kopiowane (polecam zdjecia z w.w. strony z wykonaniem Irimi Nage ;) ) [o PASW juz sie wypowiedzialem]

Ja osobiście nie odczuwam potrzeby ćwiczenia u najlepszych. Napewno w pewnym sensie warto ćwiczyć nie byle co, nie byle gdzie i nie byle u kogo :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024