Skocz do zawartości


Zdjęcie

Artykul w GW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Artykul w GW
Generalnie nie ruszaja mnie rozne sensacyjne historie opisywane w gazetach, jednak to mna poruszyla. Nie moglem uwierzyc, ze cos takiego jest mozliwe.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykul w GW

Nie moglem uwierzyc, ze cos takiego jest mozliwe.

Zdziwiłbyś się co jest możliwe...
Niestety naczytałem się już o takich przypadkach sk..yństwa,że King by tego nie wymymyślił...

Tomasz W. przesiedział w areszcie pół roku. W czerwcu 1997 r., jeszcze przed wyrokiem, sąd wypuścił go na wolność. Sadysta wrócił do domu

I bił żonę ile wlezie między rozprawami...- to było chore posunięcie sądu...
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykul w GW
Sprawa wcale nie jest nietypowa. Znam kilkadziesiat podobnych przypadkow ze swojej pracy w schronisku. Przytapianie w wannie kobiety w ciazy, prasowanie zelazkiem, lamanie konczyn, bicie glowa o podloge i parapet, duszenie, gwalt zbiorowy na wlasnej zonie przy dzieciach...Do tego sad ktory nie sadzi, policjanci ktorzy kobiete olewaja i wysmiewaja, rodzina ktora kaze wrcacac bo dziecko musi miec ojca , ksiadz ktory kaze wrocic i przeprosic za nieposluszenstwo, koniecznosc uciekania z wlasnego domu i zycia na dworcu jako bezdomna bo goscia nie ma jak wyeksmitowac...To sie dzieje na codzien.

Pawel Drozdziak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_cwiara
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykul w GW

Sprawa wcale nie jest nietypowa. Znam kilkadziesiat podobnych przypadkow ze swojej pracy w schronisku. Przytapianie w wannie kobiety w ciazy, prasowanie zelazkiem,
Pawel Drozdziak


Ty Pawel
A moze paru zwerbowac z inflandzkiej i "wybijac" mezom z glowy takie ekscesy ;)
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykul w GW
No ja już pare razy autentycznie mialem taki pomysl, zeby tego czy owego klienta do lasu wywiezc, ale po przedyskutowaniu zawsze sie okazywalo, ze to nie wyjdzie. Lomot nie pomoze, a jeszcze moze zaszkodzic, bo facet moze sie mscic na tej kobiecie albo na innej. To sa strasznie pokomplikowane uklady. Te kobiety maja czasem po kilkoro dzieci po rodzinie swojej i tego faceta porozlokowywane, jakies nieposplacane dlugi, jakies wspolwlasnosci mieszkan, ziemi itd. Zwykle ostre bicie w zwiazku zaczyna sie wtedy, kiedy jest juz stworzona taka pajeczyna, ze nie jest latwo odejsc. Zadnych wlasnych znajomych, zadnej pracy, kilkoro dzieci, rodzina przeciw niej poustawiana itd.

Nawet jak takiego goscia wsadza to nic to tak naprawde nie zmienia, bo wychodzi gorszy niz wszedl i jak nie odnajdzie tej kobiety to sobie po wyjsciu znajdzie nastepna i historia zaczyna sie od nowa.
Sa w cywilizowanym swiecie takie programy przymusowego leczenia z uzaleznienia od przemocy. Faceta zamykaja w zakladzie karnym albo psychiatrycznym i wyjscie zalezy od postepow w terapii. A jak po wyjsciu ma jakakolwiek wpadke to nastepna kara jest automatycznie duzo wyzsza.
I te programy sie ponoc calkiem niezle sprawdzaja. Tu jest na przyklad wywiad z tworca jednego z takich programow:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pawel Drozdziak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_szpieg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykul w GW
Bardzo podobał mi się ten artykuł. A bardzo nie podoba mi się polskie prawo. :evil:
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykul w GW

No ja już pare razy autentycznie mialem taki pomysl, zeby tego czy owego klienta do lasu wywiezc, ale po przedyskutowaniu zawsze sie okazywalo, ze to nie wyjdzie.

Strzał z 200 metrów z karabinu snajperskiego z tłumikiem?

Wiem, chore fantazjowanie, ale to co się dzieje realnie w życiu też jest czasem chore i porzechodzi wszelkie fantazje.

Problem w tym, że często tego typu sytuacje biorą się z problemów psychologicznych dziewczyny. To nie jest tylko tak, że "kaci" ciągle szukają ofiar. Również ofiary ciągle trafiają na swoich katów, a powieki można próbować otwierać obcęgami.
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykul w GW
Podlamalem sie, autentycznie. A myslalem, ze juz dosc czasu czytam o takich rzeczach, zeby nie reagowac. :(
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykul w GW
>Problem w tym, że często tego typu sytuacje biorą się z problemów >psychologicznych dziewczyny. To nie jest tylko tak, że "kaci" ciągle szukają >ofiar.

najczesciej jest tak, ze w uklad z takim facetem trafia kobieta ktora w domu rodzinnym miala cos podobnego ze strony ojca albo innej "glowy domu".
Jest sporo subtelnych typowych dla takich gosci zachowan, ktore taka kobiete przyciagaja przez to, ze sie jej wydaja po prostu znajome. Ona wie jak sie rozmawia z takim mezczyzna. I nawet jest gorzej. Wiele spotkalem przypadkow kobiet, ktore byly autentycznie przekonane, ze bicie ze strony faceta jest norma. Ze stosunki w malzenstwie po prostu wszedzie tak wygladaja. Wiele razy mialem problem z przekonaniem tych kobiet, ze ja nie bije wlasnych partnerek.
Stad czesto trudno im cokolwiek zmienic. No bo skoro faktycznie kazdy bije, to co za roznica czy bije ten ktorego sie juz zna czy bedzie bil nastepny.

Pawel Drozdziak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykul w GW
Czytałem jakiś czas temu artykuł o przemocy w rodzinie(nie pamiętam gdzie, ale prawdopodobnie było to Wprost lub Polityka).Tam opisali jakiegoś chłopaka, który kiedyś został zaproszony przez koleżankę i został do obiadu.Był tam świadkiem takiej sytuacji, że mama tejże koleżanki odcedzała marakaron,czy ziemniaki i poparzyła się parą.Na co jej mąż podszedł, przytulił opatrzył itp... Chłopak był w zdrowym szoku, bo dla niego jedynym zachowaniem które wyniósł z domu to byłoby zdrowe opieprzenie kobiety a następnie jeszcze zdrowszy wpi...ol.

Problem leży w tym,że zarówno ofiary jak i ich prześladowcy często uważają,że takie zachowanie jest normalne(bo tak zostali też wychowani) i nie widzą w tym nic złego, bo "tak się dzieje od wieków".

. Tu jest na przyklad wywiad z tworca jednego z takich programow:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

.
Przeczytałem to.Bardzo dobre. Jak sądzicie czy jest szansa na wprowadzenie tego u nas?
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykul w GW
Owszem, dobre, ale szansa na wprowadzenie tego u nas jest moim zdaniem poki co zerowa. Zwroccie uwage chocby na to, ze tam kilka instytucji jednoczesnie nadzoruje, czy mezczyzna bierze udzial w programie (sad i kurator) - przy naszym wiecznym bajzlu administracyjnym i tuiwisizmie urzednikow, niekompetencji sedziow i wielu innych "fenomenach" cos takiego wydaje sie niewykonalne. Ponadto, jest to rzecz dosc kosztowna, rozumiem ze placa za poddawani kuracji, ale nie jestem pewny czy to wystarcza, a juz jestem przekonany o tym ze w polskich warunkach nie wystarczaloby (juz pomijam fakt, ze zmuszenie ich do placenia wymagalo by chyba dosc pokaznych zmian w legislacji). Poki co, wydaje mi sie ze to melodia przyszlosci (niestety). Na raize pozostaje tylko dazyc do tego, zeby odpowiednie organy (policja, kuratorzy i sady rodzinne, ktore sa tragedia takze z innych powodow, jak prawa ojca na przyklad) wreszcie zaczely egzekwowac to prawo, ktore juz mamy, bo zdaje mi sie, ze duza czesc dzialan tych instytucji jest po prostu pozorowana, badz nie ma tych dzialan wcale.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykul w GW

Tu jest na przyklad wywiad z tworca jednego z takich programow:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Poczytałem. Jedna rzecz mi się tak średnio spodobała, powiem szczerze.
Była relacja ze spotkania autora z jakąś "grupą", gdzie uświadomiono mu że jest skory do przemocy. Sprawa dotyczyła problemu, kiedy przegiął pacyfikując rzucającą się na niego kobietę. Zrobił źle, to wiem, ale:

- "Hamish, przecież to jest przemoc"
- "Jaka tam przemoc, przecież to ona uderzyła pierwsza"
- "Ale to ty podejmowałeś decyzję, co zrobić, gdy ona cię uderzyła. Czemu sądzisz, że miałeś prawo oddać?".

Sądzę że mam prawo oddać. Niezależnie od płci, wieku, stanu umysłu, cokolwiek - napastnika. Jeśli ktoś dokona na mnie fizycznej agresji, postaram się go obezwładnić. Nie "ukarać" za to że się na mnie rzuca, tylko zatrzymać jego atak. Jeśli napastnikiem będzie człowiek mający parametry fizyczne które mogą stanowić dla mnie zagrożenie - być może po prostu pacnę w pysk. Jeszcze nie musiałem. Do tej pory najbardziej "okrutną" rzeczą jaką zrobiłem agresywnej kobiecie było zawinięcie w dywan 8O Miałem dzwonić po policję? Zbieraćna gębę strzał za strzałem próbując dowiedzieć się o co jej właściwie chodzi?

Zresztą, co tam. Tak się zastanawiam, czy taka postawa czasem nie zaowocuje tym, że jak taka pani zadająca pytania "czemu sądzisz, że miałeś prawo oddać" wbije sobie to do głowy na tyle głęboko, że kiedyś zamiast ratować swoją skórę będzie się zastanawiać nad swoimi prawami :?

Chyba że się mylę... to niech mnie ktoś poprawi.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykul w GW

[Zresztą, co tam. Tak się zastanawiam, czy taka postawa czasem nie zaowocuje tym, że jak taka pani zadająca pytania "czemu sądzisz, że miałeś prawo oddać" wbije sobie to do głowy na tyle głęboko, że kiedyś zamiast ratować swoją skórę będzie się zastanawiać nad swoimi prawami :?

To chyba nie na tej zasadzie działa. W tym przypadku była to terapia psychiatryczna, polegająca na tym,że analizuje się daną sytuację krok po kroku, by osobnik sam pojął co zrobił źle(czyli żeby agresor zrozumiał,że nie powinien atakować, żeby ofiara zrozumiała,ze miała prawo się bronić itp).
Nie sądzę,żeby ktokolwiek widząc,że jest w opesji powoływał się na prawa, zwyczaje, konwencje Genewską itp tylko będzie spieprzać lub bronic się. Rolą tej psycholog było wytłumaczenie na spokojnie,że wtedy nie miał prawa atakować(tzn, teoretycznie,bo rzeczywiście wyglądało to na OBRONĘ przed jakąś rozhisteryzowaną babą, a nie napad na Bogu ducha winną kobietę). Nie sądzę,żeby w sytuacji krytycznej chciało jej się zastanawiać nad swoimi prawami.
  • 0

budo_gilotyna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykul w GW

Tomasz W. - opisany przez nas w reportażu "Osaczona" (1 grudnia 1997 r.) - ma ponad dwa metry wzrostu. Z zawodu ochroniarz. W 1995 r. zaczepił na ulicy 17-letnią, drobną blondynkę, słuchaczkę trzeciej klasy prywatnego liceum kupieckiego w Bydgoszczy. Łatwo namówił dziewczynę do małżeństwa.

Ktoś mi to może wytłumaczyć? Jak można zaczepić dziewczynę i namówic do małżeństwa? Pytanie tylko ile ona znała Tomasza W., zanim zdecydowała się na ślub. Jeśli 3 czy 4 miesiące to... (nie chcę mówić, że sama sobie winna, ale minimum ostrożności trzeba zachować...)
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykul w GW
>Kto¶ mi to mo¿e wyt³umaczyæ? Jak mo¿na zaczepiæ dziewczynê i >namówic do ma³¿eñstwa? Pytanie tylko ile ona zna³a Tomasza W., >zanim zdecydowa³a siê na ¶lub. Je¶li 3 czy 4 miesi±ce to... (nie chcê >mówiæ, ¿e sama sobie winna(...)

moim zdaniem to wlasnie mowisz.
:-)

Pawel Drozdziak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_szpieg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykul w GW
Bo ma absolutną rację. :( Z takimi smarkatymi panienkami tak jest - nadmiar hormonów i przekonanie o własnej dojrzałości i niezależności. Poznała napakowanego ochroniarza ,zakochała się ,albo chciała poszpanowac przed kumpelami - i wpakowała się w piekło :( Mam siostrę w tym wieku, no ale jakby chciała się hajtać z jakimś takim typem po 3 miesiącach, to albo ja albo rodzice coś byśmy z tym zrobili...
  • 0

budo_ksiq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykul w GW

Kobiecie trzeba było m.in. dosztukować częściowo obcięte nożyczkami usta.
(..)
W trakcie drugiego, właśnie zakończonego procesu (...) psycholodzy ponownie uznali, że jest zdrów i może w pełni nad sobą panować.

moze najpierw tych psychologow trzeba bylo przebadac ? 8O
  • 0

budo_gilotyna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykul w GW

moim zdaniem to wlasnie mowisz.
:-)

Pawel Drozdziak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Sory - ale za głupotę (tak tak - nie pomyliłem się: za głupotę) sie płaci - czasem nawet bardzo dużo. Jak sie wybiera partnera na resztę życia to trzeba mysleć - OK pobił ją po raz pierwszy w przeddzień ślubu, ale będąc z kimś np. 5 lat można nieco zaobserwować jego wnętrze - np. jak się zachowuje gdy ktoś zajedzemu u droge na ulicy - czy wysiądzie i połamie kierowcę, czy krzyknie "kurwa chuju jak jeździsz?" (standard :wink: ). Jak to mówi mój dziadek: płać i płacz :cry: . Nie mniej jednak takiego skurwiela to bym żywcem do kwasu wrzucił :evil:
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykul w GW
Poniekąd się zgadzam. Nie obserwować uważnie ludzi z którymi się człowiek zadaje to głupota. Często się ludzie zastanawiają jak to się dzieje, że taka dziewczyna nie dostrzega oczywistych dla innych sygnałów świadczących, że coś jest z kolesiem nie tak. No i zwykle rozwiązanie jest proste - to są takie same zachowania jakie ona zna dobrze z domu rodzinnego. Dla niej one są zwyczajne. Tak jest niestety najczęściej i dlatego tak trudno jest tym dziewczynom pomóc. Zwykły człowiek zupełnie inaczej czuje granice. Są rzeczy na które sobie w oczywisty sposób nie pozwalamy. A one często tego nie czują, bo są od dziecka przyzwyczajone do zupełnie innych standardów.

Paweł Droździak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_gilotyna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Artykul w GW

Kobiecie trzeba było m.in. dosztukować częściowo obcięte nożyczkami usta.
(..)
W trakcie drugiego, właśnie zakończonego procesu (...) psycholodzy ponownie uznali, że jest zdrów i może w pełni nad sobą panować.

moze najpierw tych psychologow trzeba bylo przebadac ? 8O

Po cholere? Ja bym wszystkim psycholom dawał etykietkę "zdrowy" - wtedy nie ma, że na 3 miechy do szpitala - 15 lat do pudła!
Paweł: nie obczajam - czyli taka dziewczyna chce mieć takie samo życie jak jej matka? Jak widzi, że jej narzeczony zachowuje się tak jak jej stary, który katuje żonę, to nie myśli sobie "nie chcę skończyć tak jak mama"? 8O Poza tym zawsze można najpierw zamieszkać z facetem, a potem się hajtnąć - taki okres próbny. No ale cóż, cieszę się, że mnie to nie dotyczy - mnie żona bić nie będzie, ja żony (mam nadzieję) też nie - wzorce w domu mam normalne.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024