Skocz do zawartości


Zdjęcie

kolano :-(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

budo_grayone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krk

Napisano Ponad rok temu

kolano :-(
Ech problem mam - zaczęło mnie pożądnie boleć kolano :( - tzn jak chodze , biegam etc - nic , ale kiedy robie przysiad , i jeszcze się wtedy dociąże , to - 8O no cóż ... jest niezbyt przyjemnie. Nie byłem z tym jeszcze u lekarza , ale oświecono mnie , że to albo efekt obicia i mam jakiegoś krwiaka w środku , i że samo przejdzie , albo że czas pożegnać sie ze swoją łękotką ... :cry:
A szczerze powiedziawszy jakoś nie chce przechodzic mimo że owijam bandażem i smaruje Voltarenem. Więc stąd pytanie czy ktoś wie co się robi z taką łękotką tzn ile czasu to zajmuje, czy sa jakieś stałe nieporządane efekty , i po jakim czasie można znowu trenować .
To tyle , dzięki za wszelkie informacje ...
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kolano :-(
mialem cos takiego zawsze w zimie, najczesciej po obozach snowboardowych. U mnie bylo to poporstu przeciazenie stawow kolanowych ( nie moglem siadac tak mnie napieprzalo). PRzechodzi zawsze samo, zobaczymy co bedzie w tym roku...Poki co nie boli:):):)
  • 0

budo_marti
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: kolano :-(

mialem cos takiego zawsze w zimie, najczesciej po obozach snowboardowych. U mnie bylo to poporstu przeciazenie stawow kolanowych ( nie moglem siadac tak mnie napieprzalo). PRzechodzi zawsze samo, zobaczymy co bedzie w tym roku...Poki co nie boli:):):)


mnie bola kolana caly rok :) no ale co prawda to prawda :P w zimie szczegolnie... :?
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kolano :-(
A coś bliżej,czy chrupie w kolanie,czy noga się blokuje?
  • 0

budo_grayone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krk

Napisano Ponad rok temu

Re: kolano :-(

A coś bliżej,czy chrupie w kolanie,czy noga się blokuje?

Trochę chrupie , ale na razie się nic nie blokuje ... i mam nadzieje że nie zacznie ...

mialem cos takiego zawsze w zimie, najczesciej po obozach snowboardowych. U mnie bylo to poporstu przeciazenie stawow kolanowych

Fakt , w zeszłym roku w zimie , jak pojechałem na narty też mnie kolana bolały , może też sobie je po prostu przeciążyłem ? Na razie i tak będzie przerwa w treningach (sesja , przerwa - 3 tyg.) więc trochę odpoczną ...
  • 0

budo_kevlar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kolano :-(
Też problem z kolanem. Po stłuczeniu - minęły już 2 miesiące a jak nacisnę w to miejsce do mnie napieprza. Też proszę o radę co z tym zrobić.
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kolano :-(

Też problem z kolanem. Po stłuczeniu - minęły już 2 miesiące a jak nacisnę w to miejsce do mnie napieprza. Też proszę o radę co z tym zrobić.

Idz do lekarza ,mógł się zrobić krwiak lub wysięk.
  • 0

budo_kevlar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kolano :-(
A nie da się bez lekarza. Nie lubię do nich chodzić.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: kolano :-(
Lekarz to nie agencja towarzyska, żeby tam chodzić, bo się lubi. Bez diagnostyki cały czas pozostaniesz w sferze domysłów. Z opisu wygląda mi to na kaletkę maziową, ale nie lubię wyręczać "Przyjaciółki" i leczyć korespondencyjnie.
  • 0

budo_kevlar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kolano :-(
No dobra chyba pójdę. A co to jest kaletka maziowa?????
  • 0

budo_tyson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: kolano :-(
Powazna sprawa] :cry:
powiem ci krotko i nie bede zanudzał. mam powazna kontuzję kolana spowodowaną przemęczeniem i osłabieniem ogranizmu chorobą , na sparingach szczeliło kolano, niby nic na początku, potem po fakcie kiedy mozna bylo odrodzic je na nowo poszło drugi raz na amen, i co teraz czeka mnie opreracja łękotki i podejrzenie uszkodzenia ścięgna!!!!!!!!!, mało tego operacja w polsce udaje się co 20 osobie. ja mam najwieksze szanse podobno w warszawie!!!! ile to będzie kosztowac nie wiem i wole nie wiedzieć . a pisze ci o tym po to zebys nie popełnił tego samego błedu co ja czyli nie olał drobnej kontuzji, idz do specjalisty, zrub specjalne usg kolana i to nie u jednego, bo w przeciwnym razie mozesz kiedys skonczyc tak jak ja.
powodzenia w leczeniu.
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kolano :-(

mało tego operacja w polsce udaje się co 20 osobie. ja mam najwieksze szanse podobno w warszawie!!!!


skąd wiesz?
  • 0

budo_marti
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: kolano :-(

na sparingach szczeliło kolano


:rofl: :rofl:

tyson napisał:
mało tego operacja w polsce udaje się co 20 osobie. ja mam najwieksze szanse podobno w warszawie!!!!



skąd wiesz?


ludzie lubia sie chwalic :P
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: kolano :-(

mnie bola kolana caly rok :) no ale co prawda to prawda :P w zimie szczegolnie... :?

Skoro bola caly rok to znaczy ze cos jest nie tak(moze jakies przewlekle zapalenie czy cos). Ja bym poszedl do lekarza jakby mnie kolana dluzej niz miesiac bolaly, ale jak wolisz...
  • 0

budo_tyson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: kolano :-(
nie wiem po co zadajecie to śmieszne pytanie skad wiesz?
1. michalczewski w piątek miał operacje łękotki czyli to co ja mam mieć z tą róznicą ze on to robi w niemczech u najlepszych chirurgów i za niezła kasę
2. rozmawiałem oko w oko z 4 osobami, ktore po operacji łekotki mają większe problemy lub nic im to nie dało
3. niczym sie koleś nie chwale! tylko mówię ze np w krakowie operacja ta nie ma zadnego sensu bo mam bardzo małe szanse aby to zrobili na cacy
4. chcąc zrobic to najlepiej, nie mając pieniędzy trzeba sie nachodzić, nadzwonić, zdobyć wiele informacji zanim podejmiesz sie dezycji gdzie i za ile. NIe chce mnie sie pisać o szczególach różnic miedzy szpitalem krakowskim a warszawskim czy zagranicznym.
5. poczytaj gazety, tam tez wyklinają lekarzy od skur....ów, bo niszcza dobre organy, robią na odpierdol i biorą grubą kasę, musisz mieć pewne nazwisko chirurga, sprawdzone z kilku źródel zanim dasz mu nogę do cięcia, bo szkoda żeby później schodząc po schodac trzymac sie poręczy bo w przeciwnym razie sie stoczysz jak kulka na dół.


Podejrzewam ze nie mieliście takich problemów .
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: kolano :-(
Grayone, standardowa procedura: rentgen, potem USG i idz do przynajmniej dwoch lekarzy (przynajmniej dwoch dobrych lekarzy). Bo wtedy masz jakies 50% ze przynajmniej jeden nie bedzie mial cie w dupie, probujac splawic bo spieszy sie na obiad a za nadgodziny i tak mu nie zaplaca.

Nie lubisz lekarzy, powiem ci ze wzajemnoscia, oni tez gdzies maja twoje problemy, dlatego z nimi trzeba na chama: nie wyjde jak mi nie dasz skierowania tam gdzie chce itp.
Nikt sie o ciebie martwic nie bedzie jak sam o to nie zadbasz, a badania zrob bo w poczatkowej fazie zmian mozna uniknac operacji (lekotka). A operacje na 90% spierdolą jesli niemasz znajomosci. Widzisz jak to wyglada wiec lepiej wez sie w garsc i zacznij chodzic po lekarzach.
  • 0

budo_daro_85
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kolano :-(
kurde chłopaki przestraszyliscie mnie 8O od dzis bede bardziej uwazał na stawy :? a tak poza ty mjak troche poskacze to mnie lewa łydka zaczyna troche bolec myslicie zeby lepiej dac jej troche odpocząć (bawie sie troche w akrobatyke) czy to raczej nic poważnego?
  • 0

budo_grayone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krk

Napisano Ponad rok temu

Re: kolano :-(
O Kurde ! przestraszony No to fajnie ... biegne do lekarza . Na razie to odkładałem (sesja , nauka , itd.) no ale faktycznie się przejdę. Dzięki za rady :-)
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: kolano :-(
No wiec od poczatku.
1. Nie przeciazaj stawu. Nie biegaj, uwazaj jak chodzisz po trudnym terenie. Nie trenuj.
2. Zrob wywiad srodowiskowy - jaki specjalista jest godzien uwagi.
3. Udaj sie do specjalisty. Powie jakie badania diagnostyczne wykonac. Zdiagnozuje i poda metode leczenia.
4. Zainteresuj sie swoim kolanem - stosowna literatura jest dostepna. Zmniejszysz szanse na omylke lekarza (to jest mozliwe)
5. Jezeli masz pieniadze to udaj sie do kolejnego specjalisty z materialami jakie miales wykonane / otrzymales od goscia w pkt. 3.
6. Podejmij samodzielnie decyzje jaka metode leczenia wybierasz i u jakiego specjalisty.
7. Czas "leczenia" kontuzji kolana to kilka miesiecy najmniej. Koszt wykonania operacji prywatnie - okolo 1000 pln. Abys mial swiadomosc jakiego rzedu sa to pieniadze.
  • 0

budo_gavu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skwierzyna City

Napisano Ponad rok temu

Re: kolano :-(
A ja mam takie pytanko jak mi strzela strzela kolano tylko w jednym punkcie, wtedy kiedy mam je zgiete i prostuje to oznacza to ze ta maz w kolanie sie że tak powiem skończyła i musze sobie kupić jakieś leki czy coś innego?? Prosze o odpowiedź
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024