Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tae Bo - Co myslicie na ten temat ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Tae Bo - Co myslicie na ten temat ?
Ostatnio coraz bardziej popularne jest Tae Bo. Byl w telewizji program w ktorym jakis koles strasznie wychwalal jakie to swietny system wyrabiajacy refleks kondycje sile ciosu itd itp. Dla mnie to nic innego jak gimnastyka albo kolejna sciema made in USA. W koncu w naszej polskiej mentalnosci czesto to co amerykanskie juz jest najlepsze bez wglebienia sie w dany temat. Co o tym sadzicie jak nalezy traktowac ta popularnosc Tae Bo ? Bardziej jako gimnastyke czy moze jako sztuke walki ? Napiszcie
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Tae Bo - Co myslicie na ten temat ?

Co o tym sadzicie jak nalezy traktowac ta popularnosc Tae Bo ? Bardziej jako gimnastyke czy moze jako sztuke walki ? Napiszcie

Gimnastyka. Jaka sztuka walki? kto takiego terminu użył?
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Tae Bo - Co myslicie na ten temat ?
Byl taki program w telewizji gdzie jakis koles cos tam tlumaczyl ze jest to rowniez sztuka walki tylko taka bardziej przystosowana do obecnych realiow. Twierdzil ze nie kazdemu pasuje obecnie cos na ksztalt rywalizacji sportowej jak np. kickboxing lub tradycyjne sztuki walki z cala ceremonia i zasadami jak np. Aikido czy Karate. Mnie to tez rozsmieszylo ale skoro ktos tak twierdzi i sa ludzie ktorzy to cwicza i tez sa o tym przekonani to pewnie cos w tym musi byc.
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Tae Bo - Co myslicie na ten temat ?
Coś się gościowi poplątało. Odkąd tylko uslyszałem o Tae-bo zawsze było mówione, że to odmiana aerobicu. Taki aerobic, w którym wykorzystuje się ruchy podobne od powiedzmy kickboxingu. Tak przynajmniej jest w Poznaniu. NIkt chyba z instruktorów nie powiuedziałby, że prowadzi zajęcia ze sztuk walki :-) . Na tae-bo chodzą głównie kobiety, które lubia powiedzmy bardziej dynamiczny aerobik.

Howgh
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Tae Bo - Co myslicie na ten temat ?

ale skoro ktos tak twierdzi i sa ludzie ktorzy to cwicza i tez sa o tym przekonani to pewnie cos w tym musi byc.

pare osób ćwiczy też karate tsunami :) a poziom jej waleczności wszyscy znamy :)
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Tae Bo - Co myslicie na ten temat ?

Tak przynajmniej jest w Poznaniu.
Howgh


Możesz podać jakiś kontakt/adres i terminy tych treningów w Poznaniu?? Chętnie bym zerknął sobie.... :D
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Tae Bo - Co myslicie na ten temat ?
Nie wiem nic pewnego ale kolezanka cwiczyla to kiedys w NIku. Tzn. chodizla na aerobic i tego musisz sie spodziewac nie ma czym sie podniecac powaznie. Nie wiem czy czsami w Nautilusie nie prowadza tez tae-bo
  • 0

budo_sfsgodula
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Tae Bo - Co myslicie na ten temat ?
Siemka umnie w sekcji czasem w ramach rozgrzewki robimy sobie takie mini tae bo i jest to nawet spoko niezle sie czlowiek spoci...
Jak dla mnie to jest to o wiele ciekawsze niz standardowa rozgrzewka...

a co do kobiet to w moim miescie byla dobra sekcja aerobicu i z tego co wiem od dziewczyn ktore przeslzy na tae bo..jest to o wiele lepsze i wymaga wiekszego wysiłku...
  • 0

budo_pak0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Tae Bo - Co myslicie na ten temat ?
U mnie na siłowni są zajęcia z Taebo. Kiedy widzę jak panienki kaleczą kopnięcia, to mi się chce śmiać. Taebo jest oparte na TKD, ale nie da się tego porównywać do MA raczej do aerobicu. Podobnie jak Capoeirę łatwiej jest porównać do breakdanceu iż do MA.
Ale mam niewyparzony jęzor.
Szacunek
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Tae Bo - Co myslicie na ten temat ?
spojrzcie na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] do biogramu Billego Blanksa-tam jest o nim i jego Tae bo
  • 0

budo_zeiram
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tae Bo - Co myslicie na ten temat ?
Ale nawet w owych Stanach amerykanskich, gdzie rozne dziwne rzeczy sie dzieja, tae bo jest tez postrzegane bardziej jako gimnastyka. Pamietam jak Jay-Z (taki ichniejszy raper :wink: ) chwalil sie ze jaki to on nie jest twardy i nawet tae bo trenuje, a potem wszyscy sie z niego smiali :)
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Tae Bo - Co myslicie na ten temat ?
sorry ale widzialem cos takiego jak cwiczyli uderzenia i bylo to po prostu smieszne. tak kaleczonych uderzen to nawet u poczatkujacych sie nie widuja
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Tae Bo - Co myslicie na ten temat ?
przeciez to jest tylko aerobic niech sobie uderzaja jak chca
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: Tae Bo - Co myslicie na ten temat ?
hmm
Poszlam tam dla urozmaicenia i z nadzieja spalenia zbednych kalorii
Az wstyd sie przyznac :oops:
Jak zobaczylam te pseudotechniki, wywijanie w powietrze rak niektorych babek to stwierdzilam, ze albo zwykly aerobik albo nic.
Nie nadaje tutaj zadnego pejoratywnego znaczenia tej odmianie aerobowej i nie mam nic przeciwko urozmaiceniu tych form o dodatkowe ruchy, ale czemu sluzy bledne pokazywanie technik boxu?
Ktos postanowil zarobic troszke pieniazkow i mu sie to udalo.
Jak dla mnie ten swoistego rodzaju eklektyzm wprowadza tylko ludzi
w blad, proponujac im wykonywanie 'technik' (wymachow?), ktore
nie maja NIC wspolnego ze sztukami walki, sa tylko ich jakze nieudana imitacja.
Zwykly humbug, ktory zamiast uczyc, stwarza nawyki wykonywania niepoprawnych technik rzekomo zaczerpnietych z tajskiego boxu etc.
Spalanie kalorii? Oczywiscie!! Nie mam nic przeciwko!
Ale nie jako urozmaicenie czy dodatek do sztuk i sportow walki.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tae Bo - Co myslicie na ten temat ?

Spalanie kalorii? Oczywiscie!! Nie mam nic przeciwko!
Ale nie jako urozmaicenie czy dodatek do sztuk i sportow walki.

Zaprzeczasz sama sobie. :-) Przecież jest to urozmaicenie/dodatek służący poprawieniu kondycji i sprawności ogólnej. Nie ma to na celu nauczenia jakichś technik.
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Tae Bo - Co myslicie na ten temat ?
Ta, zastanawiam sie czy ktokowiek widział lub usłyszał że Tae-bo to jakaś sztuka walki samoobrony czy cos w tym stylu? A to nic innego niż urozmaicony areobic, a wszyscy którzy biorą to jako sztuke walki, albo uważaja że pokazywane tam "techniki" są do dupy, powinni idac się do najbliższego psychiatry :)
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Tae Bo - Co myslicie na ten temat ?

Ta, zastanawiam sie czy ktokowiek widział lub usłyszał że Tae-bo to jakaś sztuka walki samoobrony czy cos w tym stylu? A to nic innego niż urozmaicony areobic, a wszyscy którzy biorą to jako sztuke walki, albo uważaja że pokazywane tam "techniki" są do dupy, powinni idac się do najbliższego psychiatry :)


dobrze powiedziane
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: Tae Bo - Co myslicie na ten temat ?
Dobrze zgadzam sie tylko czemu oni sami reklamuja sie jako polaczenie TKD i Boksu i areobiku? :?
Ja w czyms takim polaczenia nie widze. Tylko aerobik z malym urozmaiceniem elementami machanymi konczynami dolnymi i gornymi, bo kopnieciami i uderzeniami ja bym tego nie nazwal. :?
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Tae Bo - Co myslicie na ten temat ?

Ta, zastanawiam sie czy ktokowiek widział lub usłyszał że Tae-bo to jakaś sztuka walki samoobrony czy cos w tym stylu?


tak. ja cos takiego slyszalem
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Tae Bo - Co myslicie na ten temat ?
A jak reklamują że ten proszek, zawiera "inteligentne" składnkiki, to też jestes gotów uwierzyć w takie bzdury?
To że zawiera jakies tam połaczenie z innych zapozyczenia nie oznacza że jest to jakaś MA. Podchodzenie do tego w taki sposób jest totalną głupotą.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024