Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zakwasy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_kevlar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Zakwasy
Co jest najlepsze na zakwasy?
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakwasy
browar. Po treningu jak jeszcze nie masz zakwasow jak wypijesz to nie bedziesz miec. A jak juz masz to 8 browarow-zapomnisz o zakwasach :lol:
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakwasy
Drugi trening :)
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakwasy
Sposobów na zakwasy jest mnóstwo. Polecam artykuł Janusza Biegasa na ten temat zamieszczony w Budojo. Najlepiej w ogóle nie dopuszczać do ich powstawania. Zakwasy to urazy spowodowane nagromadzeniem się w mięśniach produktów przemiany materii. Usunięcie ich z mięśni zapobiega zakwasom. Usunąć je może tylko krew przepływająca przez mięśnie, dlatego zakwasom zapobiega:
- luźna aktywność po treningu np. rozciąganie, masaże, prysznice (na przemian zimne i gorące), sauna, spokojne pływanie. Jeśli się nie ruszamy, to trzeba chociaż rozluźnić mięśnie, żeby nie były spięte i żeby krew mogła przez nie swobodnie przepływać.
- uzupełnienie płynów i składników mineralnych.
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakwasy
Ja tam po kazdym treningu mam zakwasy :) Tak musi byc jak sie chce zeby miecho roslo. Na zakwasy dla mnie najlepsze jest 3-4 dni odpoczynku w pracy tych miesni :) Pozdrowionka
  • 0

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakwasy

Zakwasy to urazy spowodowane nagromadzeniem się w mięśniach produktów przemiany materii. Usunięcie ich z mięśni zapobiega zakwasom.


Ja spotkałem się z inną opinią według mnie bardziej wiarygodną:
Produkt przemiany materii który powstaje w mięśniach podczas reakcji beztlenowych to kwas mlekowy.
Jest on neutralizowany przez wątrobę już w kilka godzin po wysiłku.
Natomiast ból jaki odczuwamy po treningu jest spowodowany mechanicznymi mikrourazami włókien mięśniowych.

Mięsnie potrzebują czasu aby sie mogły zregenerować. Wszelkie prysznice, masaże czy lekkie treningi daja tylko chwilowy efekt. Tak czy siak trzeba dać organizmowi czas, w przypadku wiekszych parti mięsniowych nawet do 4 dni. Potem nastepuje okres superkompensacji ale to juz zagadnienie na osobny topic :wink:
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakwasy
A mówili "poszukaj w archiwum"... :-)
http://www.forum-kul...showtopic=62147
  • 0

budo_kevlar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakwasy
Dzięki!!! A co sądzidzie o Ben-Gay? Dobry środek czy następna lipa?
Jeszcze raz dziękuję za wasze opinie. :-)
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakwasy
fajny artykuł. Dzieki.
Polecacie Saune ?

- Pozdrawiam ...
  • 0

budo_kevlar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakwasy
No właśnie słyszłem inną opinię, tzn. gorąca kąpiel. A to chyba oznacza ogrzanie mięśni a nie ochłodzenie?
  • 0

budo_kevlar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakwasy
Do dotyczy: polecacie saune?
To pytanie zrozumiałem że nie należy rozgrzewać mięśni. No ale wybaczcie mi bo stosuję w tej chwili metodę na browara. Jest bardzo skuteczna.
  • 0

budo_kocyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakwasy
zakwasy to kwas mlekowy, ktory powstaje podczas wysilku w miesniach gdy nie sa one dobrze natlenione- czyli nie jewst to raczej objaw tego ze miesien rosnie ale tego ze brakowalo mu tlenu a jak wiadomo jest bardzo wazny przy pracy miesni( wiec Rabi pracuj nad oddechem :) ) a co do superkompensacji to chodzi chyba o to ze uszkodzone wlokna miesniowe zostaje odbudowane, lecz sa one trwalsze i mocniejsze- na tej zasadzie dziala kreatyna odbudowuje uszkodzone wlokno-chyba. ktos potwierdzi? :)
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakwasy
kocyk, jesli sadzisz ze jestes w stanie poprawic moj oddech w czasie cwiczenia to prosze bardzo. Place kazda sume jak nauczysz mnie tak oddychac zebym po moim treningu nie mial zakwasow. SLOWO!! :)
Nie ma zakwasow, nie ma przyrostow :)
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakwasy
kiedys slyszalem, ze jak sie je (i tu nie pamietam dobrze ktore z nich) banany albo pomarancze to sie zakwasy rzadziej zdarzaja. jest tu moze ktos kto sie zna na jedzonku i moze wie cos na ten temat?
  • 0

budo_kocyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakwasy
madhornet chodzi o enzymy oksydoreduktazy zawarte w jedzeniu, ktore rozkladaja zwiazki ktore powstaly w wyniku reakcji beztlenowych ( teoretycznie mam to obcykane :D ) ale co do pratktyki zywnieniwoej to niestety nie wiem zbyt duzo, ale popytam :D
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakwasy

zakwasy to kwas mlekowy, ktory powstaje podczas wysilku w miesniach gdy nie sa one dobrze natlenione- czyli nie jewst to raczej objaw tego ze miesien rosnie ale tego ze brakowalo mu tlenu a jak wiadomo jest bardzo wazny przy pracy miesni( wiec Rabi pracuj nad oddechem :) )

Ludzie drodzy, Słasz podał link kilka postów wcześniej!
http://www.forum-kul...showtopic=62147
Nie mieszajmy tych rzeczy, bo to zupełnie co innego.

a co do superkompensacji to chodzi chyba o to ze uszkodzone wlokna miesniowe zostaje odbudowane, lecz sa one trwalsze i mocniejsze- na tej zasadzie dziala kreatyna odbudowuje uszkodzone wlokno-chyba. ktos potwierdzi? :)


Nie potwierdzi. Kreatyna działa inaczej. I o tym też już wielokrotnie pisaliśmy.
  • 0

budo_karpik87
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świebodzin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakwasy
zakwasy sa czyms dobry, jesli je masz po cwiczniach to znaczy ze rosniesz :)
a jesli juz nie chcesz miec ich to mowia ze goraca kapiel
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024