Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pij mleko będziesz kaleką.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Pij mleko będziesz kaleką.
Szukałem dzisiaj w sieci informacji na temat składu mleka i znalazłem przy okazji dwa artykuły które zburzyły moje dotychczasowe poglądy o tej substancji.

Okazuje sie w nich że mleko to biały morderca :

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Powiedzcie co o tym sądzicie ?
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Pij mleko będziesz kaleką.
Spotkałem się z podobną opinią od...mojej ukochanej mamusi :D . Z zawodu jest technologiem żywności, więc długo mnie nie musiała przekonywać bym unikał spożywania mleka.
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Pij mleko będziesz kaleką.
Hmm... piję mleko od daaawna i wberw pozorom kości nie mam bardziej łamliwe. Ostatni raz miałem przeszczepa złamanego w 2 klasie podstawówki, czyli coś z 8 lat temu.
A co do tego, że się będzie wielkim, to... mam 195cm wzrostu. :)
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Pij mleko będziesz kaleką.
a ja mam 192 cm :) jesli chodzi o:

- Mleko, wbrew powszechnemu mniemaniu, nie wzmacnia kości, tylko je osłabia. Zawarte w nim białko wypłukuje wapń z organizmu. Mleko krowie to najlepszy przepis na wózek inwalidzki - grozi.


bardzo duzo osob doroslych nie toleruje mleka nie przetworzonego gdyz nie trawia one zawartego w nim cukru mlecznego-laktozy.jest to spowodowane brakiem odpowiednich enzymow, które organizm wytwarza w okresie dziecinstwa a pozniej zatraca ta zdolnosc
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pij mleko będziesz kaleką.
Teorie o nabiale i mleku i jakie sa niezdrowe zaczela swego czasu wysuwac dr Maja Błaszczyn w swoich ksiazkach.
Najlepiej wychowywac sie na Coli i chipsach i bedziemy tacy jak amerykanie albo jedszcze wieksi ;)
i to tego bedziemy spoleczenstwem samych alergikow ;)
  • 0

budo_mijar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Pij mleko będziesz kaleką.
Ja nigdy za mlekiem, nawet w predszkolu :evil: , nie przepadałem i do dziś go nie trawię, nigdy też nic sobie nie połamałem.
  • 0

budo_kocyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Pij mleko będziesz kaleką.
a ja pije mleko codziennie ale to fakt, ze niektorzy go nie przyswajaja nawet cielak pije mleko tylko do czasu :) ( stad te tezy ze mleko dla czlowieka jest niezdrowe, moze wywolac alergie: niemowlaka nie daje sie normalnego mleka) co do lamliwych kosci to nie wiem i nie chce sie przekonac na sobie 8) wszytkie kampanie na rzecz picia mleka sa sponsorowane przez koncerny mleczarskie a im raczej nie zalezy na utracie wiary w moc mleka, glosy specjalistow sa wiec "lekko tlamszone" :D kazdy ma swoj rozum i zdrowie: MLEKO ALBO ZDROWIE WYBOR NALEZY DO CIEBIE!!! :)
  • 0

budo_braingame
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pij mleko będziesz kaleką.

Teorie o nabiale i mleku i jakie sa niezdrowe zaczela swego czasu wysuwac dr Maja Błaszczyn w swoich ksiazkach.
Najlepiej wychowywac sie na Coli i chipsach i bedziemy tacy jak amerykanie albo jedszcze wieksi ;)
i to tego bedziemy spoleczenstwem samych alergikow ;)


Niestety nie masz racji, radzę wrócić do szkoły Martius zanim zaczniesz wypowiadać się o rzeczach, o których nie masz pojęcia. Akurat w USA pije się więcej mleka niż coli, i to do każdego posiłku, a mleko jest jednym z najbardziej alergizujących pokarmów.
Mleko jest pokarmem szkodliwym, nie tylko z powodu nietolerancji laktozy u 20-80% populacji (w zależności od regionu Europy) ale także z powodu trudności w trawieniu kazeiny.
Mleko powoduje alkalizację przewodu pokarmowego, czym utrudnia wchłanianie wapnia.
Osobną sprawą jest technologia UHT, jedna z najbardziej zbrodniczych, jeśli poddawane jest jej tak brudne mleko, jak w Polsce. Poza tym mleko UHT należy wypić nie dalej niż 6h po otwarciu.
Każdy może pić, co chce. Albo to, co każe mu pić przemysł mleczarski (jak w USA).
W tym to pięknym kraju spożywa się najwięcej mleka na świecie, a jednoczesnie notuje się najwiekszą ilośc osteoporozy.
Jeśli chcesz pić coś białego, wybierz kefir. Nie lubisz, zjedz żółty serek (choć troszke obciąża wątróbkę).
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Pij mleko będziesz kaleką.
braingame a czy wlasnie ta nietolerancja laktozy nie jest spowodowana brakiem skladnikow zawartych w mleku podczas dziecinstwa?czy brak mleka we wczesnej fazie rozwoju organizmu nie odbija sie wlasnie negatywnymi skutkami takimi jak osteoporoza?
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Pij mleko będziesz kaleką.
Jedną z teorii dotyczącej przyczyn długowieczności Japończyków jest brak mleka w japońskiej diecie.
Ja nie toleruję mleka, ale kefir, kwaśne mleko, jogurty jem bez problemów.
Mleko - NIE
Przetwory mleczne - TAK

Zamiast dziennikarskiego belkotu polecam hasło o mleku w encyklopedii:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

(...)Bardzo dużo osób dorosłych nie toleruje mleka nie przetworzonego, gdyż nie trawią one zawartego w nim cukru mlecznego-laktozy. Jest to spowodowane brakiem odpowiednich enzymów, które organizm wytwarza w okresie dzieciństwa a później zatraca tą zdolność. Niestrawiona laktoza ulega w przewodzie pokarmowym fermentacji co powoduje biegunki i inne zaburzenia trawienne (w Polsce około 30% osób dorosłych). Osoby te powinny spożywać produkty mleczne, w których podczas technologicznych procesów ich wytwarzania cukier został rozłożony (jogurt, kefir).(...)

(...)To właśnie laktoza nadaje słodki smak mleku i jest substancją ułatwiającą przyswajanie wapnia. Spożywanie lub nie spożywanie mleka przez naszych przodków wytworzyło przez tysiące lat przystosowanie układów pokarmowych do jego trawienia.

Wśród rasy białej około 30% ludzi wykazuje nietolerancję laktozy a w wypadku rasy żółtej nietolerancja dotyczy niemal całej populacji.(...)
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Pij mleko będziesz kaleką.
dobrze gada nalac mu :wink:
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Pij mleko będziesz kaleką.

[...]
Wśród rasy białej około 30% ludzi wykazuje nietolerancję laktozy a w wypadku rasy żółtej nietolerancja dotyczy niemal całej populacji.(...)


Ja naleze do 0.001% ludzi, ktorym mleko ( i przetwory mleczne ) sa NIEZBEDNE do prawidlowego funkcjonowania :) Moge wypic jednorazowo nawet litr mleka - i nie mam z tego tytulu ZADNYCH perturbacji, ze o jakiejs biegunce nie wspomne. Nigdy nie mialem zlamania. Raz tylko peknieta kosc - ale gips zdjalem po tygodniu :oops: Ze zdrowiem rowniez raczej ok. Jak dla mnie mleko jest wporzo :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pij mleko będziesz kaleką.


Niestety nie masz racji, radzę wrócić do szkoły Martius zanim zaczniesz wypowiadać się o rzeczach, o których nie masz pojęcia. Akurat w USA pije się więcej mleka niż coli, i to do każdego posiłku, a mleko jest jednym z najbardziej alergizujących pokarmów.


Nie mowimy o najwiekszym producencie mleka czy tez o najwiekszym zuzyciu calosciowym mleka ale o zuzyciu mlleka na jednostke czyli na mieszkanca a wtedy juz nie wyglada tak ladnie wykres.
Oczywiscie mozemy powiedziec ze dlaczego w stanach sa takie akcje picia mleka dlatego ze majac tyle bydla trzeba cos z tym mlekiem zrobic prawda ? Ale rowniez mozemy powiedziec ze dlatego ze to kraj w ktorym najwieksze jest zagrozenia osteoporoza i poto zaczynaja byc takie kampanie i namawianie zeby tego uniknac.
Blad nie jest tyle w mleku i jego piciu a w jego odtluszczaniu i przetwarzaniu.


Co do Coli to Amerykanie i tak pija jej znacznie wiecej niz u nas i co ona powoduje ?

Zawiera znaczne ilości fosforu, którego nadmiar może mieć niekorzystne skutki zdrowotne. Potwierdziły to badania wskazując na negatywny związek pomiędzy spożyciem nadmiernej ilości fosforu a stężeniem w organizmie wit. D - regulatora gospodarki wapniowej. Poza tym powoduje niekorzystne zachwianie równowagi między fosforem i wapniem. Naruszyć tę równowagę jest łatwo m.in. dlatego, że fosfor jest bardziej rozpowszechniony niż wapń i występuje w produktach, które spożywane są w dużych ilościach. Nadmierne spożycie produktów bogatych w fosfor wyzwala w organizmie zmiany hormonalne prowadzące do aktywacji procesów niszczących kości (kościogubnych). Prowadzi to do zmniejszenia masy kostnej.

Sa dwie frakcje ludzi - lekarzy, dietetykow itp ktorzy nawzajem sie sprzeczaja pod tym wzgledem probujacych dawac swoje teorie


np:

Mleko i przetwory mleczne - przyjaciele od serca:
Podstawowym źródłem łatwoprzyswajalnego wapnia jest mleko i jego przetwory, z produktów tych wapń przyswajany jest w 20-30 %, natomiast z produktów roślinnych tylko w 10-13 %. Łatwoprzyswajalnego Ca pochodzącego z produktów mleczarskich nie da się zastąpić niczym innym. Mleko jest cennym źródłem Ca nie tylko z powodu jego zawartości, ale też z powodu biodostępności. Za biodostępną uważa się taką ilość składnika, która po uwolnieniu z produktu jest wchłonięta do krwi.
Stosunek Ca:P w mleku jest szczególnie korzystny, wynosi 1:1. Niedostateczna podaż wapnia wywołuje w organizmie człowieka mechanizmy, które doprowadzają do pobierania wapnia z kości w celu utrzymania prawidłowego stężenia wapnia w surowicy krwi. Długotrwałe utrzymanie niskiego spożycia wapnia doprowadza do upośledzenia mineralizacji kości, w efekcie do osteoporozy i obniżenia ich wytrzymałości. Okres zwiększonego zapotrzebowania na wapń przypada pomiędzy 9 a 20-24 rokiem życia człowieka. Przyjmuje się, że w wieku pokwitania formuje się około 45% masy kostnej człowieka dorosłego i przybywa do 20% wysokości ciał. Pokrycie zapotrzebowania na wapń jest wówczas niemożliwe bez spożycia odpowiedniej ilości mleka i jego przetworów. Kobiety, które nie spożywały dostatecznej ilości mleka i jego przetworów w okresie dzieciństwa i młodości znacznie częściej zapadają na osteoporozę.
Najlepszą metodą zapobiegania osteoporozie jest zatem dostatecznie duże spożycie wapnia przez całe życie. Najtańszym i łatwo dostępnym źródłem wapnia jest mleko i jego zamienniki (jogurt, kefir, mleko acidofilne, sery). W codziennej racji pokarmowej należy część produktów mięsnych zastępować przetworami mlecznymi..
Spożycie 700-750 ml mleka, 100g twarogu, 20g sera podpuszczkowego na dobę zabezpiecza przed osteoporozą. Zaleca się spożywanie niskotłuszczowego mleka i jego przetworów, zamiast produktów beztłuszczowych.. Całkowite usunięcie tłuszczu pozbawia produkty mleczne witaminy D, niezbędnej do prawidłowego wchłaniania wapnia.


radze tez poczytac

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pij mleko będziesz kaleką.
Dieta zalezy glownie od klimatu w jakim sie znajdujemy i nie zapatrujmy sie na inne narody ze np nie jedza surowek nie pija mleka itp.
Swego czasu na zachodzie (jeszcze niedawno) olej rzepakowy uwarzany byl za trujacy a chinczycy stosowalui go od tysiecy lat a my w polsce tez od dawna. Teraz robi sie z niego lekarstwa (chyba tzw Olej Lorenza czy cos)
Nie dziwmy sie ze rasa zolta nie toleruje mleka czy tez hindusi np po zjedzeniu krowy dostali by wymiotow ;) - jak nie jedza na codzien tego ze wzgledu na warunki w jakich mieszkaja. Europejczyk czesci ich jedzenia tez nie toleruje ;)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pij mleko będziesz kaleką.
Ja pije okolo 2'ch litrow dziennie. Na jednym posiedzeniu potrafie wypic 1,5 litra nawet :) A moslanka truskawkowa to leje sie strumieniami :twisted: . Nigdy nic sobe nie zlamalem.
Pozdrowki
Pij mleko bedziesz wielki I( ja jestem duzy :) - cos w tym jest :wink: )
  • 0

budo_braingame
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pij mleko będziesz kaleką.
Martius:
mleka nie toleruje 65-80% mieszkańców południowej Europy, w przeciwieństwie do 10-20% mieszkańców Skandynawii, nie chodziło mi o rasę żółtą, bo ich problemy żołądkowe mnie nie interesują.
W Polsce w sprzedaży jest w tej chwili praktycznie tylko UHT, jeśli ktoś chce pić tą białą wodę z martwymi bakteriami, to jego sprawa. Ale namawianie do tego dzieci to już zbrodnia.
Najpierw zobaczcie, jak produkuje się mleko i jego przetwory, ciekawe, czy będziecie jeszcze to pić. Równie dobrze można być wielkim na wieprzowinie.
Co do USA: mleko jest do wszystkiego, a produktów mlecznych jeszcze więcej w diecie niż u nas. Poza dużymi miastami mleko pije się do wszystkiego, od steka, przez hamburgera aż do słodyczy. W miastach także do śniadania. Co do spożycia na mieszkańca: są statystyki.
To, co jest niebezpieczne, to schemat myslowy: "szklanka mleka należy się każdemu dziecku, bo jest zdrowa". Totalna bzdura. Trawisz laktozę, jest ok - nie masz problemów, alergie spowodowane kazeiną to osobna sprawa wychodząca po latach.
Polska kampania została zainicjowana z powodu nadmiaru UHT w magazynach, przykre tylko, że tyle osób dało się skusić do udziału w niej. jest to taka sama obłudna i kłamliwa kampania, jak kampania "got milk?" z USA.
  • 0

budo_braingame
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pij mleko będziesz kaleką.
I dla szczegółu: mi też mleko (konkretnie laktoza) nie szkodzi.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pij mleko będziesz kaleką.

Martius: Najpierw zobaczcie, jak produkuje się mleko i jego przetwory, ciekawe, czy będziecie jeszcze to pić.


Rotfl. A byles w mlynie kiedys? Widziales jak myszy i szczury miela razem z ziarnem? Byles w rzezni i widzales z czego mieso jest na co?

I co masz nic nie jesc. Przeciez warzywka tez sa gownem ( nawozem ) polewane :twisted: .
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pij mleko będziesz kaleką.
braingame :
Chodzi Ci głownie o to z tego co zauwazylem ze to co jest produkowane jest niezdrowe.
Ja z tym sie zgodze ale to juz sa wyroby cywilizacyjne ani smaczne ani zdrowe.
Sam widzialem jak dzem jest robiony razem z calym syfem polewany ze szlaufa jakas piana czyszczaca i cale smiecie i resztki piany do sloikow.

Kapusta kiszona uklepywana nogami czesto byla zdrowsza ze swoimi naturalnymi bakteriami niz kiszona w wielkich firmach niby z zachowaniem czystosci ;)

Lepiej nie przygladac sie co jak sie robi czy nawet choduje bo okaze sie ze w europejskeij zdrowej zywnosci nie ma grama zdrowej zywnosci ;) i w koncu czlowiek musial by glodowac.

[/b]
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pij mleko będziesz kaleką.

I co masz nic nie jesc. Przeciez warzywka tez sa gownem ( nawozem ) polewane :twisted: .


Jak by gownem to by byly zdrowe gorzej ze sa chemikaliami :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024