Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sklepy w Wawie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sklepy w Wawie
Cóż. Mnie tam cieszy jak sprzedawca jest nienamolny, i jak przyjdę coś pooglądać to się nie rzuca na mnie z opowieściami. I to się nie tyczy sklepu z nożami, tylko wszystkich sklepów w ogóle. Jak coś chcę wiedzieć - pytam. Jak chcę "pomacać" - proszę o pokazanie. Jak chcę pooglądać - to liczę na to że nikt mi w tym oglądaniu przeszkadzał nie będzie.

Świat Noży pod tym względem jest cool. Spełnia moje oczekiwania w zakresie obsługi całkowicie.

(No i czuję się "dopieszczony", bo sprzedawca mnie poznaje, i przekraczając próg słyszę "oooo... WITAM!")

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Sklepy w Wawie
z namolna sprzedawczynia miałem taka historię:

w latach 80 jak niewiele w sklepach było jeździliśmy po GS-ach bo tam czasem trafiały się jakieś rzeczy typu teflonowa patelnioa i inne, byłem z kumpelą ona cos tam oglądała a ja przeglądałem wzory fototapet.w pewnym momencie podchodzi do mnie ekspedientka i miejscową gwarą zagaduje:
- czego pon szuka???
-fototapety
-ale jakiej??? (dopytuje )
więc odpowiadam najgrzeczniej jak potrafie
-"brzozy miedzy nagrobkami"
-bo wie pani taka by mi do wystroju pokoju pasowała i by go optycznie poszeżyła, bo mam już umeblowany pokój, mam dwie trumno-szafy, katafalko-stół , teraz w listopadzie będę kompletował zastawę więc potrzebuję fototapety
a baba na mnie z mordą
-niech sobie pan jaj noie robi!!!!
więc ja spokojnie
-przyszedłem kupić konkretna rzecz a pani na mnie z pyskiem??? poproszę kierowniczkę i książkę skarg i wniosków
nie wiem jak by to sie skończyło ale musielismy wyjsc ze sklepu bo moja kumpela się ....posikała :) :) :)
  • 0

budo_robert w
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sklepy w Wawie
Witam forumowiczów

Widzę, że osoba, o której pisałem bywa na niniejszym forum, to chyba dobrze, może poza obroną swojego modelu przedstawiania oferowanych produktów i sposobu komunikowania się z klientem (raczej jego braku) weźmie sobie niektóre uwagi do serca i wyciągnie konkretne, twórcze wnioski, które miejmy nadzieję, przerodzą się w korzyści dla wszystkich klientów odwiedzający wspomniany sklep, a przez to i w korzyści dla samego sprzedawcy. Drogi kolego z forum a zarazem sprzedawco lubianego przez nas produktu, wsłuchaj się, proszę, w uwagi i opinie klientów, to może wskazać Ci bezcenną drogę do sukcesu w wykonywanym zawodzie, profesja którą wykonujesz wbrew ogólnej opinii nie jest łatwa i jeżeli chce się być sprzedawcą, handlowcem czy konsultantem technicznym wybitnym o nietuzinkowych umiejętnościach i ponadprzeciętnych efektach, to należy się ciągle uczyć a jednym z podstawowych do tego celu instrumentów jest uważne wsłuchiwanie się w opinie współpracowników, przełożonych a przede wszystkim klientów.

I jeszcze uwaga w odniesieniu do Twojego tekstu. Może niektórzy klienci mają więcej szczęścia niż ja ale niestety faktem jest, że ja nie miałem przyjemności usłyszeć od Ciebie wyjaśnień dotyczących różnic między konkretnymi modelami blokad i noży, nie mówiąc o ich wadach czy zaletach i mimo, że zadałeś kluczowe pytanie handlowca, do czego ma mi wspomniany nóż służyć (czyli wstęp do rozpoznania potrzeb i oczekiwań klienta), to nic za tym nie poszło, dosłownie nic, żadnych propozycji uwag czy komentarzy nie mówiąc już o pytaniach uszczegółowiających i właśnie w dużej mierze z tegoż powodu pozwoliłem sobie zabrać głos na tym forum dzieląc się odczuciami. Nie zadałem Ci też ani razu pytania w rodzaju co jest lepsze „to czy to” co pozwoliłeś sobie sugerować w Twoim liście, może niektórzy takie pytania zadają ale to akurat nie byłem ja, nigdy nie pytam w ten sposób (zawodowe nawyki). Ale pozwolę sobie, z naciskiem, zauważyć, że jeśli nawet ktoś zadałby Ci pytanie skonstruowane w ten może nieco naiwny sposób, to i tak nie powinno Cię to skłaniać do ironicznych uśmiechów w stronę klienta. To że klient przychodzi do Ciebie, posiadając zapewne znacznie mniejszą wiedzę na dany temat niż Ty, to że zadaje Ci niejednokrotnie pytanie, które może się wydawać trywialne, powinno, tak sądzę, uruchomić w Tobie profesjonalne, zaangażowane działanie mające na celu przekazanie cząstki wiedzy klientowi, w interesującym go zakresie, aby klient wychodząc czuł, że został doskonale obsłużony a czas spędzony na rozmowie z Tobą przybliżył go w jakimś stopniu do podjęcia decyzji zakupowej. Ja, nawet w minimalnym zakresie, takiego poczucia nie miałem.

Przepraszam wszystkich szanownych forumowiczów za może nieco przydługi list a sprzedawcy sklepu Świat Noży naprawdę szczerze, bez cienia ironii, życzę powodzenia w biznesie.

PS
W nawiązaniu do jednego z listów chciałem potwierdzić spostrzeżenia odnośnie sklepów ze sprzętem audifilskim, drogi kolego to jest chyba niestety ich zawodowa maniera, która w tylko niewielkim stopniu ulega zmianie na korzyść wraz ze wzrostem cen sprzętu.


pozdrawiam serdecznie
Robert
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Sklepy w Wawie

Galeria Wileńska - parter też

Juz tego sklepu nie ma .. teraz tam TPSA urzeduje
  • 0

budo_swiat nozy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sklepy w Wawie

mimo, że zadałeś kluczowe pytanie handlowca, do czego ma mi wspomniany nóż służyć (czyli wstęp do rozpoznania potrzeb i oczekiwań klienta), to nic za tym nie poszło, dosłownie nic, żadnych propozycji uwag czy komentarzy nie mówiąc już o pytaniach uszczegółowiających

Jak mnie pamięć nie myli, to propozycji było kilka, niestety żadna
z nich nie spotkała się z Twoją aprobatą. Niestety gdy klient sam
nie wie czego tak naprawdę potrzebuje to moja "pomoc" nie na wiele
się przydaje.


i tak nie powinno Cię to skłaniać do ironicznych uśmiechów w stronę klienta.

Ja mam poprostu zawsze taki wyraz twarzy :)

To że klient przychodzi do Ciebie, posiadając zapewne znacznie mniejszą wiedzę na dany temat niż Ty, to że zadaje Ci niejednokrotnie pytanie, które może się wydawać trywialne, powinno, tak sądzę, uruchomić w Tobie profesjonalne, zaangażowane działanie mające na celu przekazanie cząstki wiedzy klientowi, w interesującym go zakresie, aby klient wychodząc czuł, że został doskonale obsłużony a czas spędzony na rozmowie z Tobą przybliżył go w jakimś stopniu do podjęcia decyzji zakupowej. Ja, nawet w minimalnym zakresie, takiego poczucia nie miałem.

Cóż nigdy człowiek wszystkim nie dogodzi, jednak jak sam widzisz
większość osób wyraża się o mnie dość pozytywnie. Coś w tym musi być.

W nawiązaniu do jednego z listów chciałem potwierdzić spostrzeżenia odnośnie sklepów ze sprzętem audifilskim, drogi kolego to jest chyba niestety ich zawodowa maniera, która w tylko niewielkim stopniu ulega zmianie na korzyść wraz ze wzrostem cen sprzętu.

Ja też jestem od wielu lat audiofilem. Osobiście polecam sklep
AudioForte, w którym to sprzedawca nigdy nie snuje własnych teorii
na temat dzwięku, zawsze proponuje odsłuch i zdanie się na opinię
własnych uszu przy wyborze sprzętu.

Co do noża - gratuluję zakupu. Mam nadzieję, że będzie Ci długo służył.

pozdrawiam
JK
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sklepy w Wawie

Ja mam poprostu zawsze taki wyraz twarzy :)


Lacze sie w bolu, wiem jak to jest... Moj nick miedzy innymi ludzie mi nadali przez wyraz twarzy, bywalo, ze mialem z tym problemy i ludzie sie denerwowali :)

Do potencjalnych klientow: kochani! NIektorzy ludzie tak juz po prostu maja, ja to nawet jak spie wygladam jakbym sie z kogos nabijal we snie...
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sklepy w Wawie
Swiat Nozy chcialem zauwazyc, ze tamten czlowiek nie chce cie zgnoic tylko daje pewne obiektywne i wywazone rady, z ktorych moze warto byloby wyciagnac jakies wnioski. Gdyby kazdy sie tak wypowiadal i mowil co mu sie nie podoba byloby calkiem fajnie na tym swiecie i w sklepach. A sam musze przyznac, ze w swoich wypowiedziach Robert W zawarl duzo prawdy i wiele dobrych rad. W Swiecie Nozy mozna dotknac noza, ktorego sie chce itd., ale jest to sklep dla klientow, ktorzy juz raczej podjeli decyzje odnosnie noza i przyszli go kupic a nizeli dla takich, ktorzy nie sa pewni czego chca.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sklepy w Wawie

daje pewne obiektywne i wywazone rady, z ktorych moze warto byloby wyciagnac jakies wnioski.


Wyważone może i tak, ale OBIEKTYWNE? Brisban, chłopie, jak Cię lubię, tak tutaj żeś się chyba właśnie obudził i jeszcze dobrze nie doszedł do siebie.
Jeśli chcemy zbliżyć się do obiektywizmu w tej sprawie, to ja proponuję wyciągnąć średnią z subiektywnych opinii poszczególnych klientów.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_muzzy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Sklepy w Wawie
Nie istnieją obiektywne opinie na temat noży :)
I nie przekonujcie mnie, że jest inaczej...
  • 0

budo_fujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sklepy w Wawie
Ludzie skończcie z tym pierdoleniem. Jak się komuś nie podoba mina Świata noży to nikt go nie zmusza żeby tam chodził. A jak Robert W chcesz żeby ktoś się tobą dogłębnie zajął to idź do burdelu.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sklepy w Wawie
Do burdelu można się udać jak ktoś jest zainteresowany pierdoleniem.

A my tutaj sobie dyskutujemy, bo to forum dyskusyjne w końcu jest...

A jakość obsługi w centrum polskiego nożofilstwa jest chyba właściwym tematem do rozmowy na TYM forum, co?

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sklepy w Wawie
No dobra moj blad :) zostanmy przy wywazone hyhy :)
  • 0

budo_fujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sklepy w Wawie
Poprostu nie widzę sensu w krytykowaniu najlepszego sklepu z nożami w polsce na podstawie miny sprzedawcy. A po co mu robić antyreklamę? I uważam że to bardzo dobrze że Świat noży nie narzuca się gadką o różnicy między linerlockiem w MT a framelockiem w herbertzu.
  • 0

budo_bataki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sklepy w Wawie

Ja bym jeszcze dodał, że "kolega Świat Noży" ;) ma taki uśmiech, do którego trzeba się trochę przyzwyczaić :D

Pozdrawiam,
AdamD


Wynika z tego tylko tyle, że ludzie są różni i w różny sposób są odbierani. Odwiedzałem ten sklep wielokrotnie i uśmiech kojarzył mi się raczej (jeśli już) z lekkim zakłopotaniem czy nieśmiałością - też lekką. Ja na przykład nie cierpię jak sprzedawcy próbują mi sprzedać rzeczy, których wcale nie potrzebuję. Człowiek ze Świata Noży zwyczajnie się nie narzuca i chwała mu za to. A rzeczywiście wybór rożnych "ostrości" ma ogromny i ze wszystkimi można można zawrzeć bliższą znajomość. Sami wiecie co to znaczy więc nie będę się rozpisywał. Ja też lojalnie uprzedziłem, że nie kupię ale wszystko o co poprosiłem dostałem do ręki pomimo groźnej karteczki "Towary o wartości powyżej 100 (chyba) zł podaje się po wpłaceniu równowartości" - czy jakoś tak podobnie. Dzięki temu człowiekowi już wiem że BĘDĘ MIAŁ GREEN BERET'A! Kiedyś .... na razie kupiłem nożyk Muela Storm i staram się nie cierpieć. Także proszę nie marudzić. Jeszcze się taki nie urodził coby wszystkim dogodził.

Pozdrawiam

Bataki
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Sklepy w Wawie
Ja tam będąc przelotem w W-wie znalazłem godzinkę (no może pół ale to dla mnie wieczność była :) ) no i mogłem sobie pomacać Stridera (będzie mój), Sebenzę (nigdy w życiu :wink: ), jakiegoś OTF'a itd...obsługa i podejście do klienta wg. mnie ideał. No i przede wszystkim cierpliwość, bo ja tam po prostu szalałem :)
Pozdrawiam Świat Noży :wink:

P.S. A jak komus się nie podoba - to zawsze może sobie znaleźć inny sklep, gdzie na półce znajdzie Stridera obok Sebenzy czy MOD'a :evil:
  • 0

budo_lucos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sklepy w Wawie
W Świecie noży byłem dzisiaj przez prawie godzinkę i w tym czaise sobie pooglądałem kilka noży (Terzuola D/A Auto bardzo przypadł mi do gustu :-) ) ale starałem się zabardzo nie zawracać panu Jarosławowi głowy i do ręki wziałem tylko Ampha i właśnie w/w Terzuole. Ale ze mną był tam jeszcze inny klient który sam dokładnie nie wiedział czego chciał, brał do ręki każdy nóż jaki wpadł mu w oko i próbował się popisywać swoją wiedzą(a raczej jej brakiem( takie w każdym razie odniosłem wrażenie)). Ale sprzedawca dzielnie stawiał mu czoła i wykazał się olbrzymią cierpilwością :)
  • 0

budo_mlodyraduh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sklepy w Wawie

"Towary o wartości powyżej 100 (chyba) zł podaje się po wpłaceniu równowartości" - czy jakoś tak podobnie. Bataki



poklon poklon poklon poklon poklon


Moze lepiej takie drzwi z domofonem wstawić (takie jak u jubilerów w Brooklinie) i to dwie pary zeby dało sie otworzyc tylko jedne naraz jeszcze opadające z łoskotem kraty uruchamiane przyciskiem w podłodze :wink: :wink: :) :) :) :) sory ale nie mogłem sie powstrzymac :) :) :)

Pozdrawiam

mlodyraduh
  • 0

budo_atomex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sklepy w Wawie
Jutro czeka mnie przymusowa wycieczka do Stolicy, więc będę mogł osobiście sprawdzić poziom obsługi w Świecie Noży :) Mam nadzieję, że się nie zawiodę :wink:
  • 0

budo_mindrazor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Crystal Lake

Napisano Ponad rok temu

Re: Sklepy w Wawie
Ktoś wie gdzie można kupić Paracord (linke spadochronowa) ?
  • 0

budo_fujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sklepy w Wawie
Celował bym w sklep z linami.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024