Skocz do zawartości


Zdjęcie

kupowanie za granicą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

kupowanie za granicą
przepraszam, kiedys już było ale to wyszukiwanie jakoś dziwnie działa


jest może gdzies w jednymmiejscu opisane jakie są przepisy [do jakiej wartosci nie ma cla], jak powinna byc opisana paczka [czy musi byc podana wartosc przesylki?]

albo może ktoś ze sprowadzadzających podzieli sie[ponownie] informacjami


[chce kupić na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , przesylka TNT]
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kupowanie za granicą
Wartość graniczna przesyłki to bodajże 40 euro (razem z kosztami transportu). Cło dowalają razem z VATem, wychodzi ponad 30%. Na tadgerze kupowałem. Paczka przychodzi z fakturą, te 40 euro na pweno przekroczysz a więc tylko od nastroju celników zależy czy ci cło dowalą. Moja rada jest taka: 1. nie kupuj dużo rzeczy w jednej paczce bo cie wezmą za hurtownika. 2. staraj się nie przekroczyć 200 USD.

Powodzenia !
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kupowanie za granicą
dzięki

jeszcze jedno pytanie : kiedy się płaci te dodatkowe opłaty - kurier pobiera [TNT to chyba dawne servisco] czy trzeba gdzies jeździć i załatwiać [urząd celny] czy wystarczy jakiś przelew na konto ?
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kupowanie za granicą
Zależy jak idzie przesyłka. Jeśli przez kuriera ( np. TNT) to zadzwoni do ciebie kurier i powie ze wpadka na cle. Kurier prowadzi sprawę. Wtedy ty bedziesz musiał wysłac kurierowi trochę dokumentów: ksero dowodu, opis towaru itp. Potem musisz dopłacić (powiedzą ci jak- można w kasie, można przelewem). Jeśli przesyłka idzie poczta np USPS to doistajesz wezwanie do celników i informacje o rozpoczęciu postępowania. No i jedziesz do urzędu a tam wita cie Mrożek i generalnie to jest przejebane.
  • 0

budo_bullitt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: kupowanie za granicą
Znajomy sprowadził tydzień temu Swamp Rat z USA. Nie zapłacił cła, gdyż na przsyłce napisali Hunting Tool. Najwyraźniej na akcesoria łowieckie nie ma cła :-)
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kupowanie za granicą
a nie ma jakiegoś przepisu nakazujacego podać wartość przesyłki [a jesli brak takiej wartości to otwierają i sprawdzają] ?

a w przypadku TNT paczka jest ubezpieczona więc ... ciężko uwierzyć,że coś warte 20$ jest ubezpieczone na 100$

jak rozumiem dużo zależy od celnika
  • 0

budo_bullitt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: kupowanie za granicą

a nie ma jakiegoś przepisu nakazujacego podać wartość przesyłki [a jesli brak takiej wartości to otwierają i sprawdzają]?


W przypadku wzmiankowanego Swamp Rat wartość przesyłki była jakieś 50$ niższa od kwoty ubezpieczenia. Spróbuj popytać w firmie, która będzie Ci ten sprzęt wysyłać. Myślę, że przebijają oni większość z Nas pod względem doświadczenia w tej materii.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kupowanie za granicą
ok, kilka rad z mojej strony.
Jesli liczysz na ominieciu cla, kuriera odradzam bo jest wieksza szansa ze paczke Ci na kontroli przetrzepia. Na Tadgear wysylaja tez zwyklym Global Priority (co prawda bez ubezpieczenia ale patrzac na srawe realnie, ryzyko zgubienia paczki jest nikle). za GP zaplacisz 10$ a jesli napomkniesz TAD zeby na paczce dali gift owartosci 40$ to wszystko pojdzie jak najbardziej ok.
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: kupowanie za granicą
Jeśli poproszą cię o dokumenty, to najczęściej zarządają też tłumaczenia faktury ( co z tego, że wszystkiego można się domyśleć - gdyby ktoś się pomylił wówczas wina spadnie na łumaczącego - czyli na ciebie).
Na akcesoria łowieckie niestety jest cło.
A paczka - najepiej jeśli będzie mała, szara, niepozorna. Taka, na którą nikt nie zwróci uwagi.
Tatoine
  • 0

budo_bullitt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: kupowanie za granicą

Na akcesoria łowieckie niestety jest cło.


Wierzę Ci.
Dziwny zbieg okoliczności :?
  • 0

budo_kieleka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kupowanie za granicą
Właśnie wczoraj przyszedł do mnie battle rat :) .
Nie zapłaciłem cła. Na przesyłce było napisane "hunt tool". Jednak myśle że przyczyną braku cła była podana wartość przesyłki - 50$.
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: kupowanie za granicą
a dla mnie niedawno dojechały "camping utensils" za 50$ i niestety, dymałem na jakieś zadupie :(
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024