Skocz do zawartości


Zdjęcie

FENOMEN SPYDERCO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_quantyzator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

FENOMEN SPYDERCO
Kazdy kto ma choć trochę rozwinięty zmysł estetyki napewno stwierdzi że noże spyderco do najpiękniejszych nie należą co prawda o gustach się nie dyskutuje jest nawet takie powiedzenie że "organista lubi ogórki a ksiąc jego córki" :) mimo to nożyki z pod znaku pajączka "kąśliwego" jak zauważył jeden z Budowiczów :D cieszą się dużą popularnością zresztą wystarczy przeczytać post co nosicie co drugi ma spyderco ze zgrozą zaczynam dostrzegać że i mnie się udziela spydercomania :twisted: poprostu zacząłem inaczej patrzeć na te noże i naprawdę zaczynają mi się one podobać jak tak dalej pójdzie to napewno jakiegoś pajączka sobie sprawię i tu pytanko jakiego i gdzie znam dwa miejsca gdzie można kopić te nożyki military i guns czyli Piter czy znacie jakieś inne sklepy :?:
Napiszcie na czym polega fenomen Spyderco to apel do posiadaczy 8O
Pozdrawiam
  • 0

budo_f'yoda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: FENOMEN SPYDERCO
Hm no to ja mam skrzywiony gust :? bo mnie police podobal sie od lat. Pozniej dolaczyl do niego military, ktory finalnie okazal sie nr1 ze wzgledow praktycznych. zdecydowanie rzadziej sypia w szufladzie. I jesli mialby byc 1 z nich to wlasnie Military.
Czemu oprocz tego ze mnie wizualnie nie odrzuca? jest bardzo lekki, dlugo pozostaje ostry, dobrze lezy w reku, bardzo latwo sie otwiera, po prostu dobra praktyczna konstrukcja w rozsadnej cenie (jak sie cos stanie to nie zbierasz 5 lat na nastepny) czyli value for the money.

Ten wyglad dla niektorych oczywiscie nie jest esencja piekna, ale czy VW garbus byl? lub Citroen 2CV piekne przeciez nie byly ale oba byly bardzo oryginalne w formie i zapewnialy troche wiecej niz sie od nich oczekiwalo. Nie zaprzeczysz ze sa to do dzis samochody kultowe i nadal wyrozniaja sie z szarej samochodowej masy z daleka. Moze spyderco to po prostu taki "garbus wsrod nozy" :)
Pzdr

F
  • 0

budo_xavras
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: FENOMEN SPYDERCO
"mania" Spyderco trwa u mnie od lat. W tej chwili to : cricket, viele 3xdelica, endura, civilian, gunting. Gunting i delica ("wave'nięta) to moje EDC.

W największym skrócie (IMHO) na Spyderco się (jeszcze) nigdy nie zawiodłem, lubię ich poważne podejście do noży MBC, wiem, że to co kupuję będzie ostre i dobrze wykonane (do tej pory) ZA KAŻDYM RAZEM. Nie mam podobnych doświadczeń z innymi markami z tej samej / podobnej niszy (BM, EKI...)...

Poza tym ich design cechuje jakaś odwaga, która nie jest taka częsta na tym rynku (wiem, teraz spadną na mnie historie o dokładnym market research'u spyderco itd.).

my 2 cents

Tomek
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: FENOMEN SPYDERCO
Na pewno design Spyderco jest na tyle oryginalny, iż trudno jest pomylić te noże z innymi. Pajęczaki podporządkowane są formie i użyteczności, zaś ich piekno stanowi element drugoplanowy.
Doprowadziło to do stworzenia swoistego stylu Spyderco i - trzeba to przyznać - mało który producent jest pod tym względem tak wyrazisty jak "Pajęczaki".
Ponadto noże tej firmy mają b. dobry stosunek jakości do ceny.
Tatoine
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: FENOMEN SPYDERCO
Coz, wypada tylko przytaknac. Native z ostrzem z S30V jest chyba EDC o najlepszym stosunku jakosci do ceny jaki spotkalem.
Wojtek
  • 0

budo_obizon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FENOMEN SPYDERCO
No i zrobili Civilian-a.........
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FENOMEN SPYDERCO

Coz, wypada tylko przytaknac. Native z ostrzem z S30V jest chyba EDC o najlepszym stosunku jakosci do ceny jaki spotkalem.
Wojtek


Tu się zgadzam w pełni i dodam od siebie: native z s30V jest najlepszym EDC bez względu na cenę ! :P
  • 0

budo_maciekbiernat
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: FENOMEN SPYDERCO
Może zbyt dużego doświadczenia nie mam (bear claw, kershaw avalanche) i teraz właśnie Delica. Nóż który po włożeniu do kieszeni staje się "niewyczuwalny". płaski i lekki, niesamowicie łatwe cięcia. Dla mnie super.

Myślałem o nim jako o sprzecie zastepczym, teraz jako o podstawowym EDC.

Naprawde polecam.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: FENOMEN SPYDERCO
Ja się w Endurze zakochałem od razu. Był to pierwszy markowy nóż jaki miałem w ręku. I w sumie wziąłem go do niej, bo tak brzydko na półce wyglądała :)
W pajączkach podoba mi się przede wszystkim ich ergonomia. One po prostu leżą mi w ręku (nie wszystkie rzecz jasna). Wygodnie się otwiera, wygodnie tnie, a w kieszeni znikają. I mimo, że macałem całkiem sporo różnych noży, często wielokrotnie droższych, to nie znalazłem nic do czego by mi żywiej serce zabiło. Ale może ja jakiś nietypowy jestem, bo mam tę swoją Endurę od paru miesięcy (podchodziłem do jej kupna ze dwa lata) i totalnie mnie nie ciągnie do powiększania nożowej kolekcji. :wink:

K.
  • 0

budo_raf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorau

Napisano Ponad rok temu

Re: FENOMEN SPYDERCO
Ja do "pajączków" przekonywałem się etapowo. Na początku wydawały mi się śmieszne, poczwarne, szpetne i "kto to wogóle kupuje"?
Aktualnie uważam, że ich linia jest jedyna w swoim rodzaju, wyjątkowa, ergonomiczna, są bardzo precyzyjnie wykonane, mają szerokie zastosowanie, bardzo dobrze leżą w dłoni ................ i napewno pozwolę sobie w swoim żywocie na nie jeden zakup Spydera(ka) :)
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FENOMEN SPYDERCO
zgadzam sie z RaF'em w 100% sam to przezylem
teraz tylko czekam na Native 3D
(ogolnie to na poczatku pajaczkowe noze wydawaly mi sie "bazarowe" 8) )
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: FENOMEN SPYDERCO
Gdyby Ktuś znalazł albo miał dobre jakościowo fotki Native S30V z rękojeścią z Zytelu, to poproszę o linka, bo intryguje mnie ten nożyk. Szczególnie fałszywe ostrze, którego nie lubię w nożach. Widział ktoś fotę Native od grzbietu ? Galerie innych Spyderców dobrych na EDC również mile widziane :) .
Dzięki
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FENOMEN SPYDERCO
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
wersja 3D i obok normalna
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]Dołączona grafika

pare slow o Nativie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: FENOMEN SPYDERCO
Jeden z moich kolegow znalazl kiedys na dworze malego kundelka w stanie zblizonym do agonalnego. Wzial go do domu i nazwal Bieda. Kundelek byl wyjatkowo ladny "inaczej" ale kumpel okreslil to tak:
"On jest tak brzydki ze az kochany".
To tak w temacie urody "pajaczkow".
  • 0

budo_foetus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Galicja

Napisano Ponad rok temu

Re: FENOMEN SPYDERCO
dawno, dawno temu w odleglej galaktyce zwanej Galicja :wink: a teraz powaznie pare lat temu , nie znajac jeszcze potegi internetu bedac w sklepie mysliwskim w miwsci Rz...wie zobaczylem dziwny noz, nieznanego mi wowczas producenta, ktory mnie od razu zafascynowal. Szkopol byl jeden cena (trzy lata temu 300 pln) w porownaniu do moich poprzednich herbertzow (po 50, 60 pln) niemala chodzilem, ogladalem krecilem sie by w koncu pobiec do kumpla pozyczyc brakujacy szmal. Pech :!: wrociwszy do sklepu dowiedzialem sie ze rzeczony noz kupil piec minut temu jakis pan X. minal rok wpadlem w szpony internetu i otworzyly sie moje oczy i mozliwosci :D dokonalem pierwszego zakupu i byl to widziany przezemnie tego pamietnego dnia SPYDERCO DELICIA :!:
  • 0

budo_fraktal0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FENOMEN SPYDERCO
uroda spyderco jest "legendarna" :D ale połóż kolo siebie spyderco i MT-pajaczek wyglada jak jeden z "wynalazkow" Koonia (bez urazy) :lol: ale legendarny jest tez ,i slusznie,komfort spyder hole.w rekawiczkach czy bez OTWIRA SIE ZAWSZE WYGODNIE :!: a kiedy po raz pierwszy otwieralem MT m/a najperw sie pocialem,a kciuk mnie bolal tydzien.Teraz juz chodzi "odruchowo" i równie wygodnie.Ale pajączki są bardziej "tolerancyjne" dla wlasciciela :) :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: FENOMEN SPYDERCO
A mnie sie podoba spyderco shabaria. Mial to ktos w rece?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
K_P
  • 0

budo_foetus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Galicja

Napisano Ponad rok temu

Re: FENOMEN SPYDERCO

A mnie sie podoba spyderco shabaria. K_P

ooo 8O bardzo ladny
a mnie to
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_raf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorau

Napisano Ponad rok temu

Re: FENOMEN SPYDERCO

A mnie sie podoba spyderco shabaria. K_P

ooo 8O bardzo ladny
a mnie to
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


To jest właśnie fenomen Spyderco - czuć tą chińszczyznę od tego noża poklon

Ekstra
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: FENOMEN SPYDERCO
Hmmm ja sie przyznam ze kiedys dawno temu jak moj wujek kupil se spyderco to go hmmm z lekka wysmialem ;) a potem czlowiek sie przekonal ....a z czasem pokochal ....sa zajebiscie ergonomiczne ....sa niedrogie i zrobione z swietnych materialow...kto nie mial nigdy i nie pouzywal niech zaluje....piszac opinie w stylu ''polozyc spyderco obok mt..." niewiem jesli spyderco ma wypasc gorzej to MT jest tak samo hujowy....nie rozumiem takiego podejscia no chyba ze sie zaczyna od MT bo najdrozszy :lol: a potem za nic ma sie inne marki ....przykre :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024