Skocz do zawartości


Zdjęcie

Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
607 odpowiedzi w tym temacie

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.

Z tego co pisałeś to trenowałeś u p.Śliwki, ja trenuję u sensei Kliglicha i podejrzewam, że treningi u wyżej wymienionych nauczycieli się różnią.

No na pewno sie różnią, tylko pytanie czym?
Na pewno nie metodyka treningową - bo to jest jeden styl - poszczególne róznice moga zaistniec tylko w interpretacji niektórych technik!

Yoshihiro - link do strony Aikibudo już podawałem.
Jeśli chcesz zobaczyć więcej - przejdz się na trening

No właśnie o to chodzi, ze trenowałem - co prawda nie u Twojego senseia lecz wiem o co biega!
Typowy bełkot ludzi z tradycyjnych stylów(bez urazy) - jak ich spytasz czemu nie ma sparingów, odpowiedza, ze to by zbyt niebezpieczne było!
Zapytasz czemu wiec nigdzie ich nie widac (MMA, itd.) skoro takie super niebezpieczne, brak odpowiedzi lub zasłanianie sie przepisami(a w VT nie ma przepisów - prawie)!
Ja zadałem proste pytanie - "wiec jak trenujecie"(a wiem jak taki trening wygląda), zbywasz mie byle gadką...chyba nie macie dośc argumentów, zeby dopiąć swego a nie mozecie sie pogodzić z tym, ze ta archaiczna metoda trenowania już dawno odeszła do lamusa!

I nie pisz, że nie wiem o czym mowie bo wystarczająco długo trenowałem, wystarczajaco dużo rozmów przeprowadziłem zgosciami z tradycyjnych stylów, z miom Shihanem itd.
A jak zapytałem o VT to wiekszość tak własnie odpowiadała...no i naturalnie wierza, że gdzieś tam sa mistrzowie co to każdego z Pride 3 strzałami załatwią :roll:

Pozdrawiam
  • 0

budo_tanto
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Yoshihiro uczepiles sie tych VT , a sam musisz stwierdzic za te turnieje to calkiem inne akcje niz ulica . Tam to sa typowe solowki, wiesz ze przeciwnik na przeciwko cos umie,trenuje,mogles ogladac jego walki po tysiac razy,przygotowywac sie do nich. A ulica wyskakuje koles ulamki sekund na decyzje . Kim on jest?? Niewiem i lepiej zebym sie nie dowiedzial tylko go szybko skasowal i po sprawie i w 90% przypadkach taka walka nie wyglada jak sparing , tylko strzal jeden drugi , wejscie , tyle . I to mi bardziej podchodzi pod trening Aikibudo niz sparingi. Nawet spoko obrazuje to ten filmik co zes go podeslal.

A co do zasad w turniejach to chocby zakladanie rekawic (napiastkowek czy czegos takiego) no sory ale po takich ''tubach''jak niektorzy dostaja to bez rekawic skonczylo sie to by ostra kasacja twarzy 8) . Zwykly prosty (nizamocny)moglby zakonczyc sprawe :)
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.

A co do zasad w turniejach to chocby zakladanie rekawic (napiastkowek czy czegos takiego) no sory ale po takich ''tubach''jak niektorzy dostaja to bez rekawic skonczylo sie to by ostra kasacja twarzy 8) . Zwykly prosty (nizamocny)moglby zakonczyc sprawe :)

Nom, true!
Tylko w 1 - 4 UFC(nie jestem pewien czy nawet nie do 12) nie było rękawic :wink:
A co do tych ulicznych akcji to masz racje - tylko zeby z partyzanta zapier***ic to nie trzeba trenowac latami :)
  • 0

budo_grabek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
co do sółw tanto kaliber 9mm bezbolesny???hmm morze to niete forum ale poczytaj trohe o balistyce. Niepowiedział bym rzetakie bez bolesne byłoby zostanie postrzelonym o tyle o ile rana wlotowa była by dość mał i nawet bezbolesna to wylotowa byłaby kilkanaście razy wienksza od pocisku mniejwiencej miał byś wyrwanom dziure wielkości pieńśći po drodze rozrywa ci wszystkie tkanki .JUrz bardziej bezbolesne jest dostanie kosy bo przynajmniej jak sie wylonduje na sali operacyjnej czy cos to przynajmniej jest co zszywań.A nurz nosze po 1 dla lepszego samopoczucia a po 2 dlawyrównania szans jeśli napastnik bendzie terz takowy posiadał.


(zpewne tym postem znowu narobie sobie wrogów ale mówi sie trudno)
  • 0

budo_tanto
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.

Nom, true!
Tylko w 1 - 4 UFC(nie jestem pewien czy nawet nie do 12) nie było rękawic Wink

hmm no wlasnie to po co wprowadzali te wszystkie zasady?? Zbyt duza brutalnosc??

Pytanie do Grabek-- czy ty uwarzasz ze jak bys kosa kogos pocial to on by to przezyl?? Jesli bys niewezwal karetki to gosc napewno by zginal . A z tym ''gunem'' to niezrozumiales lekkiej ironii??? :?: :)

Typowy bełkot ludzi z tradycyjnych stylów(bez urazy) - jak ich spytasz czemu nie ma sparingów, odpowiedza, ze to by zbyt niebezpieczne było!

''Typowy belkot ludzi''z nowoczesnych styli (bez urazy) :D

Ja zadałem proste pytanie - "wiec jak trenujecie"

Ta kwestia omawialem pare stron wczesniej 8)
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.

Nom, true!
Tylko w 1 - 4 UFC(nie jestem pewien czy nawet nie do 12) nie było rękawic Wink

hmm no wlasnie to po co wprowadzali te wszystkie zasady?? Zbyt duza brutalnosc??

Raczej chęć zarobienia :)
Zasady umozliwiły popularyzacje tej dyscypliny - jako sportu - za tym idzie ogromna kasa...

''Typowy belkot ludzi''z nowoczesnych styli (bez urazy) :D


No własnie nie, bo ja podaje konkretne argumenty przemawiajace za sparingami, Wy natomiast zbywacie mnie jakimiś gadkami - zero konkretów 8)

Ja zadałem proste pytanie - "wiec jak trenujecie"

Ta kwestia omawialem pare stron wczesniej 8)


Było ale potem zaszły nowe okoliczności - ktos powiedział(chyba nie Ty) ze nie cwiczycie na nieoporującym przeciwniku - ja spytałem wiec jak, skorie nie macie sparingów 8)
  • 0

budo_regis
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Sorry zyk za ostatniego posta pojebało się coś jak wywalałem część tekstu i tak wyszło jeszcze raz sorry

A skoro już tu jestem to zauważcie, że o pistolet grabek się przyczepił ale do mieczy ma widzę respekt bo ani słowem nie wspomniał :)

A co do tradycyjnych stylów to faktycznie trochę tak jest, że ludzie je trenujący zasłaniają się faktem, że w sparingach nie wszystkie techniki są dozwolone i w ogóle, ja tam nie wiem ale wydaje mi się, że dobrze opanowany low-kick może nam w walce bardziej pomóc niż jakaś nigdy nie przećwiczona śmiercionośna technika :!:

A co do tych treningów to chyba faktycznie nikt nie napisał nigdzie jak taki trening wygląda gdyby ktoś znalazł chwilę czasu chętnie przeczytam jak to wygląda :!:
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Właśnie na tym polega 'Paradoks Kano'
[quote name="budo_Regis">

A co do tych treningów to chyba faktycznie nikt nie napisał nigdzie jak taki trening wygląda gdyby ktoś znalazł chwilę czasu chętnie przeczytam jak to wygląda :!:

No właśnie to wyglada tak jak na tej stronce co Ci podałem - brak oporu ze strony przeciwnika...
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Sory za dubla
  • 0

budo_tanto
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Trening bez sparingu??Alez bardzo prosze.
Wyglada to mniej wiecej tak ze naprzeciwko siebie staja dwie osoby(cos nowego :) ). Zalorzmy ze ja jestem osoba wykonujaca technike. Partner uderza np. cki na twarz (standardowy prosty) i to wlasnie jest istota Aikibudo na takie uderzenie a Aikibudo niema jako tako typowych blokow!! Zamiast bloku stosujemy wejscie w twarz przeciwnika badz od razu na reke jesli jest taka mozliwosc , zalezy od sytuacji(podczas randori w tedy to wlasnie wychodzi niewiemy jaki atak , niemozemy sobie z gory przewidziec jaka techinke chcemy robic wszystko wychodzi w trakcie , ulamki sekund) i w tym momencie wykonujemy techinke.W Aikibudo niema wymiany ciosow!!! Niema czegos takiego ze partner uderza raz drugi trzeci , chyba ze np. osoba poczatkujaca(badz z innej sekcji) robi techinke na poczatku blokuje uderzenia, w tedy naprawde bardzo latwo wyprowadzac kolejne uderzenia , kopniecia. Wie to kazdy kto sie sparuje. Lecz wlasnie nie o to chodzi , jedno derzenia mam wejsc i skonczyc z przeciwnikiem barzo dobrze to obrazuja filmiki na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (zachecam do ogladania , co pomoze zrozumiec w jakims stopniu istote Aikibudo bez treningu 8) ).
Teraz co nieco o partnerze atakujacym. Ma on atakowac jak najlepiej potrafi, tak jak by chcial trafic swojego partnera(oczywiscie na osobach poczatkujacych tak sie nie uderza :D ).Jesli robiacy technike dobrze ja wykona niema szans aby atakujacy zdolal wyprowadzic jakikolwiek inny atak. Nie jest tez osoba bezwladna, samo dobre ustawienie cialo,praca na nogach przy uderzeniu daje solidna pozycje trudna do ruszenia, jesli atakujacy zauwazy podczas robienia na nim techniki ze moglby trafic wykonujacego , pokazuje mu to uderzajac(w szelaki sposob,)przechwytujac badz kopiac . Tak sie uczymy jak sie powinno wykonywac techinke najskuteczniej, gdzie trzeba sie zaslonic, jak reke tzrymana ustawic zeby zaslonic sie od drugiej . Szukamy w ktora strone partenr ma problem z rownowaga , gdzie jest slaby a gdzie jego sila jest najwieksza. Ta sama zasada obowiazuje podczas innych atakow.
Oczywiecie to jest trening, zakladamy ze jednak sie zpozniamy i przeciwnik pierwszy wyprowadzil cois , juz nas chwycil.
Ludziom sparujacym sie bardzo latwo wejsc uderzeniami na twarz poprzez ustawienie ich gardy blisko twarzy(nasza garda jest wysunieta w przod).Tak samo jesli chodzi o chwyty badz proby trzymania , zawsze taka proba zaczyna sie zamachami , w tedy bardzo latwo wejsc obojetnie czym czy to prostym czy front-kickiem.

Regis:) napisał:
ja tam nie wiem ale wydaje mi się, że dobrze opanowany low-kick może nam w walce bardziej pomóc niż jakaś nigdy nie przećwiczona śmiercionośna technika Exclamation

Właśnie na tym polega 'Paradoks Kano'

No pewnie ze moze pomoc , Aikibudo niewyklucza takich wariantow . Parakos kano ?? Tu wlasnie pojawia sie niewiedza ludzi ktorzy przez krotki okres czasu trenowali niewiem czy style tradycyjne bo oprocz Aikibudo innego niepoznalem. Mysla ze nic tu nieda sie nauczyc , a tutaj trzeba poswiecic bardzo wiele czasu na trening i zrozumienie istoty kazdej techniki.A trening ten ma za zadanie nauczenie cialo ruchu, reakcji. Wiekszosc osob chce szybko efektow, dlatego zapisuja sie na kick-boxing, box czy karate bo szybko sie ''naucza'' uderzac kopac , beda sparingi i beda mysleli ze umija sie bic, bo klepia kumpli na treningach, powodzenia zycze.Czy tez pojda do szkol Aikido bo fajne to jest i im wszystko wychodzi po roku treningu , zapraszam na treningi u Nas a zobaczycie ze bedzie ciezko wam cos zrobic. Dobrym fighterem bedzie sie po min 5 latach jakiegokolwiek MA. Wszystkie sparingowe szkoly to SPORTY WALKI i nie maja za duzo wspolnego ze SZTUKAMI WALKI

Taki sobie krociutki poscik, mam bnadzieje ze jesli ktos to przeczytal do konca to sie nie nudzil .
Pozdrowienia
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
No i trening wyglada tak jak mówiłem, nieoporujący przeciwnik(a Zyk pisał ze oporuje...)!
Jedyne co moze zrobic to zasygnalizowanie Wam(markowanie udezenia itd.), że cos źle robicie - bo poprawnie wykonana technika eliminuje jakąkolwiek mozliwość oporu(atemi) - takie sa załozenia, rzeczywistośc nieco inna...nie tak znowu mało wiem o Aikibudo 8)

Regis:) napisał:
ja tam nie wiem ale wydaje mi się, że dobrze opanowany low-kick może nam w walce bardziej pomóc niż jakaś nigdy nie przećwiczona śmiercionośna technika Exclamation

Parakos kano ?? Tu wlasnie pojawia sie niewiedza ludzi ktorzy przez krotki okres czasu trenowali niewiem czy style tradycyjne bo oprocz Aikibudo innego niepoznalem

Teraz to Ty wykazujesz się niewiedza, bo to co napisał Regis, jest sztandardowym przykładem Paradoksu Kano...

Wiekszosc osob chce szybko efektow, dlatego zapisuja sie na kick-boxing, box czy karate bo szybko sie ''naucza'' uderzac kopac , beda sparingi i beda mysleli ze umija sie bic, bo klepia kumpli na treningach, powodzenia zycze

Dokładnie tak bedzie...naucza sie kopać, udezać, jednym słowem WALCZYĆ!

zapraszam na treningi u Nas a zobaczycie ze bedzie ciezko wam cos zrobic

To działa w dwie strony!
Zapraszam na trening MMA lub jakiegoś innego stylu "sparingowego" - zobaczysz, ze niewiele bedziesz w stanie zrobić...

Dobrym fighterem bedzie sie po min 5 latach jakiegokolwiek MA

W jednym stylu mozna zamiatac po 5 latach, w innym poo 20...

Wszystkie sparingowe szkoly to SPORTY WALKI i nie maja za duzo wspolnego ze SZTUKAMI WALKI

Czym sie tak naprawde różnią te pojecia?
Bo jeśli w 'Sztukach Walki' nie ma walki(a nie ma - jest trening na luźnym przeciwniku i ćwiczenie szablonów, a walka to nie szablon) to czemu nazywa sie Sztuka Walki???
I co oznacza słowo "Sztuka" w odniesieniu do walki???

Pozdro
  • 0

budo_tanto
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.

No i trening wyglada tak jak mówiłem, nieoporujący przeciwnik(a Zyk pisał ze oporuje...)!

No i dobrze pisal :!:

Nie jest tez osoba bezwladna, samo dobre ustawienie cialo,praca na nogach przy uderzeniu daje solidna pozycje trudna do ruszenia

Niewidisz w tym oporu??To chyba nigdy niewidziales solidnej pozycji :!: Bo jak na mnie ktos robi technike to jesli niejestem wychylany to sie nie podkladam taka samo przy zakladaniu mi dzwigni. I wlasnie w tym momencie partner uczy sie pracy na operujacym przeciwniku :!:

bo poprawnie wykonana technika eliminuje jakąkolwiek mozliwość oporu(atemi) - takie sa załozenia, rzeczywistośc nieco inna...nie tak znowu mało wiem o Aikibudo

Rzeczywistosc jest nieco inna?? To rzycze szczescia przy probie jakiegokolwiek uderzenia gdy techinke bedzie robil Sensei badz osoba o dluzszym stazu :D Widac ze nie treonowales u Senseia Kliglicha :!:

, rzeczywistośc nieco inna

z tych slow moge wywnioskowac tyle , ze trenowales u osoby malo umiejacej, badz po tym roku treningu sam niewiele umiales i stwierdziles ze to jest nieskuteczne :!: Ja w tym widze olbrzymi potencjal i dlatego chce to trenowac i bede to trenowal :!:

Dokładnie tak bedzie...naucza sie kopać, udezać, jednym słowem WALCZYĆ!

oj zaprzeczasz samemu sobie . To teraz ja odpowiem tobie tak jak Ty mi. To dlaczego kick-boxerzy nie wygrywaja w VT??? :) Bo co to jest zbyt brutalne?? Nie :!: Bo same uderzenia i takie sparingi praktycznie nic nie daja :!:

tanto napisał:
zapraszam na treningi u Nas a zobaczycie ze bedzie ciezko wam cos zrobic

To działa w dwie strony!
Zapraszam na trening MMA lub jakiegoś innego stylu "sparingowego" - zobaczysz, ze niewiele bedziesz w stanie zrobić...

Uwierz ze po dluzszym stazu sie wybiore i zobacze co to jest to rewelacyjne MMA

tanto napisał:
Wszystkie sparingowe szkoly to SPORTY WALKI i nie maja za duzo wspolnego ze SZTUKAMI WALKI

Czym sie tak naprawde różnią te pojecia?
Bo jeśli w 'Sztukach Walki' nie ma walki(a nie ma - jest trening na luźnym przeciwniku i ćwiczenie szablonów, a walka to nie szablon) to czemu nazywa sie Sztuka Walki???
I co oznacza słowo "Sztuka" w odniesieniu do walki???

Co to sa sporty walki?? Wlasnie dlatego sie tak nazywaja bo sa przystosowane, stworzone do walki sportowej , na punkty badz wlasnie do wszelakich turenieji typu Pride. A Sztuka Walki jest w tedy kiedy ma jakas tradycje i ktorej styl niezawsze sluzyl sportu lecz przydawal sie w chwili w walce o smierc i zycie. :!:

tanto napisał:
Cytat:
Regis:) napisał:
ja tam nie wiem ale wydaje mi się, że dobrze opanowany low-kick może nam w walce bardziej pomóc niż jakaś nigdy nie przećwiczona śmiercionośna technika Exclamation
Parakos kano ?? Tu wlasnie pojawia sie niewiedza ludzi ktorzy przez krotki okres czasu trenowali niewiem czy style tradycyjne bo oprocz Aikibudo innego niepoznalem

Teraz to Ty wykazujesz się niewiedza, bo to co napisał Regis, jest sztandardowym przykładem Paradoksu Kano...

Jak juz mowilem Aikibudo niewyklucza low-kicka :!:
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Grabek jestes normalnie prowokacją. Zastanawiam sie kto pod tym nickiem robi se jaja.
Najpierw konsekwentnie nie piszesz ę, ó, ż itp. ale pod koniec ostatniego posta rura ci juz mięknie i zrobiłeś "ó". co znudziło sie?
poza tym zbyt dokładnie robisz błędy żeby byc dyslektykiem.
stawiam na prowokacje.
pzdr gnz
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.

Nie jest tez osoba bezwladna, samo dobre ustawienie cialo,praca na nogach przy uderzeniu daje solidna pozycje trudna do ruszenia

Niewidisz w tym oporu??To chyba nigdy niewidziales solidnej pozycji :!: Bo jak na mnie ktos robi technike to jesli niejestem wychylany to sie nie podkladam taka samo przy zakladaniu mi dzwigni

Oki, spróbuj załozyć Kote Gaeshi Neji jak koles ma napięte mięśnie!!!
Nie wychodzi???
Czemuz to?
Dopiero atemi pomaga, nie?
A po atemi już jest luzno, więc...

To rzycze szczescia przy probie jakiegokolwiek uderzenia gdy techinke bedzie robil Sensei badz osoba o dluzszym stazu

No widzisz, nie sadze aby nawet ktos o dłuzszym stazu załozył dzwignie(po przechwycie oczywiście) mp. bokserowi - bo nawet nie zdaży jednej reki zblokować(oczywiście blok płynny po kole) a juz bedzie 2 i trzeci cios...
Gdyby było tak jak mówisz, to pełno było by Aikibudoków w VT(znowu nie?:) ) - byli by nie do zajebania, bo konczyli by walki jak Seagal - w 2-3sec.
A tak nie jest, czemu?

, rzeczywistośc nieco inna

z tych slow moge wywnioskowac tyle , ze trenowales u osoby malo umiejacej

No M Sliwka nie od parady ma tytuł Shihana i 5 - tego Dan'a

... badz po tym roku treningu sam niewiele umiales i stwierdziles ze to jest nieskuteczne

Stwierdziłem, że to jest nieskuteczne jak po niecałym roku rozjebałem goscia z zielonym pasem technikami "Judockimi" - nawet nie zdażył sie połapać a już był na ziemi - a potem balacha, o gosciu z białym nawet nie mówie(taki mały sparing sobie urzadzilismy i wtedy to nastąpiło...faktyczna walka, a nie balet) - poza tym pisałem o tym już gdzieś...

Dokładnie tak bedzie...naucza sie kopać, udezać, jednym słowem WALCZYĆ!

oj zaprzeczasz samemu sobie

Nie nie zaprzeczam - naucza się walczyć w dystansie, lepiej niz gdziekolwiek indziej...

To teraz ja odpowiem tobie tak jak Ty mi. To dlaczego kick-boxerzy nie wygrywaja w VT???

Bo w walce o minimalnych regułach/bez reguł nie możliwe jest utrzymanie dystansu, naturalne jest dażenie do klinczu - a tam Grapplerzy radza sobie o niebo lepiej...

Nie :!: Bo same uderzenia i takie sparingi praktycznie nic nie daja :!:

No własnie, ze dają!!!
Dlaczego przegrali z Grapplerami napisałem wyzej...nt. powinien Cie zainteresować jeden przykład:
Johnny Rhodes - Kickboxing vs Fred Ettish(7 dan Shorin Ryu Karate) - słynna krwawa porażka!
Zgadnij kto wygrał - Karateka bez sparingów, czy Kickboxer sparujacy na każdym trenijgu???
Tak dobrze myslisz - KB
I co sparingi nic nie dają - buhaha, tradycyjny nawet pod koniec walki garde bokserska zaczą trzymać, czyżby to niskie Zenkutsu przepuszczało ciosy?
Najwyraźniej...

Pozdrawiam
  • 0

budo_regis
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Prawda jest taka, że karate, kick-boxing i inne tego typu style nie uczą walki w parterze dlatego ludzie je trenujący nie mają większych szans w walce z ludżmi np z bjj

A co do gości którzy ćwiczą krótko i sądzą, że są tacy super to własnie sparingi pokazują im co umieją jeśli jakiś nowy przyjdzie na trening i po nie całym roku będzie wszystkich rozwalać to powinien trenera zmienić, trening uczy pokory a sparing to już w ogóle :) :!:

Dziwne wg mnie jest, to że skoro trening bez sparingów jest taki skuteczny to dlaczego boxerzy, kick-boxerzy, ludzie trenujący bjj i wiele innych sportów walki go nie stosują :?:
No ja tego nie romumiem poco oni sparują na treningach skoro jest lepszy sposób :?:

Masz tanto w tej kwestii jakąś teorię:?:
Chętnie posłuchamy :!:
  • 0

budo_tanto
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.

A co do gości którzy ćwiczą krótko i sądzą, że są tacy super to własnie sparingi pokazują im co umieją jeśli jakiś nowy przyjdzie na trening i po nie całym roku będzie wszystkich rozwalać to powinien trenera zmienić, trening uczy pokory a sparing to już w ogóle

chyba tego nierozumiem :roll: Czy to znaczy ze jak niemoze rozwalac wszystkich po roku?? Niemoze byc taki dobry?? Nierozumiem....

Dziwne wg mnie jest, to że skoro trening bez sparingów jest taki skuteczny to dlaczego boxerzy, kick-boxerzy, ludzie trenujący bjj i wiele innych sportów walki go nie stosują
No ja tego nie romumiem poco oni sparują na treningach skoro jest lepszy sposób

Przeciez te style sa wlasnie Sportami Walki, sa ''mlodziutkie'' wymyslone je po to zeby wlasnie ludzie mogli sie sparowac,miec co ogladac i jak Yoshihiro dla pieniedzy. Zauwazcie dlaczego style tradycyjne niemaja sparingow , a to wlasnie nimi bronili sie kilkaset lat temu . A wtedy chodzilo o zabijanie a nie tam jakies klepanie sie po twarzy w puchowych rekawiczkach :!: :twisted: I co myslicie ze taka walka wygladala tak jak dzisiaj w tych miedzyinnymi Pride??? Ze lało sie 3000 chlopa na drugie 3000 i kazdy taka solowe odgrywal?? Nie wlasnie jak byla walka (mowimy o chwili w ktorej ktos stracil katane) to temu co stracil, chodzilo o jak najszybsze skasowanie rywala, bo przeciez nie bedzie blokowal ciec prawda?? :?: A jak mu zlamie reke ,skreci karka to napewno niebedzie sie wydzieral do dalszej walki. I co trening bez sparingow jest nieskuteczny?? No i co wy nato?? Ja wam pokazalem dlaczego w stylach tradycyjnych niebylo sparingow, i dlaczego wprowadzili je od niedawna. Dlaczego ludzie ktorzy kiedys sie zabiajali walczac wrecz niestosowali sparingow??? Bo swiadome podejscie do tego co sie robi daje duzo wiecej niz lucenie sie po twarzy . A bjj no coz to to juz typowo wymyslone to turniejow Vale Tudo.
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.

Dziwne wg mnie jest, to że skoro trening bez sparingów jest taki skuteczny to dlaczego boxerzy, kick-boxerzy, ludzie trenujący bjj i wiele innych sportów walki go nie stosują
No ja tego nie romumiem poco oni sparują na treningach skoro jest lepszy sposób

Przeciez te style sa wlasnie Sportami Walki, sa ''mlodziutkie'' wymyslone je po to zeby wlasnie ludzie mogli sie sparowac,miec co ogladac i jak Yoshihiro dla pieniedzy. Zauwazcie dlaczego style tradycyjne niemaja sparingow , a to wlasnie nimi bronili sie kilkaset lat temu . A wtedy chodzilo o zabijanie a nie tam jakies klepanie sie po twarzy w puchowych rekawiczkach :!: :twisted:

Oj mylisz pojecia stary...sparing nie jest znany od wczoraj!
Poczytaj jak trenowali Tajowie swoje Muay Thai(a wcześniej Mauy Boran i Krabi Krabong) które jest równie stare jak Jujutsu...

I co myslicie ze taka walka wygladala tak jak dzisiaj w tych miedzyinnymi Pride??? Ze lało sie 3000 chlopa na drugie 3000 i kazdy taka solowe odgrywal?? Nie wlasnie jak byla walka ( mowimy o chwili w ktorej ktos stracil katane) to temu co stracil, chodzilo o jak najszybsze skasowanie rywala, bo przeciez nie bedzie blokowal ciec prawda?? :?: A jak mu zlamie reke ,skreci karka to napewno niebedzie sie wydzieral do dalszej walki.

Powiedzmy sobie jasno - jak ktos stracił katane, to ginął - nie ma innej opcji(chyba, że spierdolił - co w przypadku samuraja było nie dopuszczalne, lub miał jebanego farta...też zadkość) - chyba nie myslisz, że ktoś gołymi rekami moze pokonać gościa z ostra jak brzytwa kataną???8O
Po drugie koleś co ćwiczy ze sparingami predzej skręci kark niz gość bez sparingów....

I co trening bez sparingow jest nieskuteczny??

W tamtych czasach może był skuteczny z jednego względu - wszyscy trenowali tak samo(w japonii)!
Strzelanie z łuku też było skuteczne - wszak zabito w ten sposub setki tysiecy wrogów...ale jak łuk sprawdzi sie dziś w starciu z karabinem maszynowym...

Dlaczego ludzie ktorzy kiedys sie zabiajali walczac wrecz niestosowali sparingow??? Bo swiadome podejscie do tego co sie robi daje duzo wiecej niz lucenie sie po twarzy ..


Gdyby było tak jak mówisz to tradycyjni wygrali by chociarz jedna walke w VT - a dostali straaasznie...

A bjj no coz to to juz typowo wymyslone to turniejow Vale Tudo


Nie praw o czymś o czym nie masz zielonego pojecia, bo tylko draznisz tych co sie na tym znają!!!
BJJ powstało o wiele wczesniej niz VT...

I taki mały przykład - bo cały czas mówisz, że VT to sport a tradycyjni to zabijanie itd.
Wyjaśnij mi zatem dlaczego wojsko, policja nie ćwiczy już tak jak dawniej - nie strzeka do okrągłych tarcz z kółeczkiem w środku???
Dlaczego uzywaja ruchomych celów, do tego ubranych jak wróg i z bronią w reku???
Dlaczego skoro wcześniejszy trening przynosił wspaniałe rezultaty - zabijano przecież wielu przestepców!
Dlaczego???
  • 0

budo_tanto
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.

I taki mały przykład - bo cały czas mówisz, że VT to sport a tradycyjni to zabijanie itd.
Wyjaśnij mi zatem dlaczego wojsko, policja nie ćwiczy już tak jak dawniej - nie strzeka do okrągłych tarcz z kółeczkiem w środku???
Dlaczego uzywaja ruchomych celów, do tego ubranych jak wróg i z bronią w reku???
Dlaczego skoro wcześniejszy trening przynosił wspaniałe rezultaty - zabijano przecież wielu przestepców!
Dlaczego???

A co ma piernik do wiatraka, nieporownuj strzelania z broni ostrej (nie bede sie na ten temat rozpisywal bo to nie to furum)do walki wrecz.
Po prostu w dzisiejszych czasach ludzie zmienili poglady na temat MA bo nie musza sie zabijac to jasne. Lecz jesli ktos mowi ze style tradycyjne niemaja szans?? To dlaczego kiedys nimi sie poslugiwali?? Ludzie przestali sie tym ineresowac bo tych styli niemozna sprzedac.Sa malo efektowne , ''sztuka walki bez sparingow co to za walka??''no niestety tak teraz ludzie mysla,bo czasy sie zmieniaja i ludzie wola ogladac sporty(w sumie zawsze woleli) gdzie walka trwa , zawodnicy wymieniaja sie ciosami i wogole jest pieknie i ladnie.

Nie praw o czymś o czym nie masz zielonego pojecia, bo tylko draznisz tych co sie na tym znają!!!
BJJ powstało o wiele wczesniej niz VT...

No to mnie oswiec ale obstawiam ze niepowstalo wczesniej niz po II Wojnie Swiatowej , czy mam racje??
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.

I taki mały przykład - bo cały czas mówisz, że VT to sport a tradycyjni to zabijanie itd.
Wyjaśnij mi zatem dlaczego wojsko, policja nie ćwiczy już tak jak dawniej - nie strzeka do okrągłych tarcz z kółeczkiem w środku???
Dlaczego uzywaja ruchomych celów, do tego ubranych jak wróg i z bronią w reku???
Dlaczego skoro wcześniejszy trening przynosił wspaniałe rezultaty - zabijano przecież wielu przestepców!
Dlaczego???

A co ma piernik do wiatraka

Nie porównuje strzelania, tylko metodyke treningową!
Przecież ta stara była skuteczna, bo zabijano dzieki takiemu treningowi ludzi!
Dlaczego wiec ja zmieniono??
Bo nowa metodyka daje lepsze efekty - proste!!!

Lecz jesli ktos mowi ze style tradycyjne niemaja szans??

No a maja szanse w otwartej walce???
Jakos nie bardzo...

To dlaczego kiedys nimi sie poslugiwali??

A dlaczego ludzie posługiwali sie kiedyś łukami itd?
Bo nie mieli nic lepszego!
Dlaczego dziś używamy karabinów maszynowych, przecież łuk jest super skuteczny bo kiedyś nim zabijano???
Chyba sam nie wierzysz w to co piszesz :?

Nie praw o czymś o czym nie masz zielonego pojecia, bo tylko draznisz tych co sie na tym znają!!!
BJJ powstało o wiele wczesniej niz VT...

No to mnie oswiec ale obstawiam ze niepowstalo wczesniej niz po II Wojnie Swiatowej , czy mam racje??

No właśnie po/w czasie II WŚ!
A VT to lata 90!!!
Ogladałeś film "Gracie in Action"???
Tam jest pokazane jak rodzinka Graciech pojechała wszystkich po kolei(tradycyjnych też) na długo przed VT!
Film składa sie z walk nagranych amatorska kamerą podczas pojedynków z przedstawicielami innych stylów - zwyciezca zgarniał kase i nagranie...
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Włączam się do dyskusji.

Lecz jesli ktos mowi ze style tradycyjne niemaja szans?? To dlaczego kiedys nimi sie poslugiwali??

Bo nie było współczesnych.

Ludzie przestali sie tym ineresowac bo tych styli niemozna sprzedac.Sa malo efektowne...

Tu się nie zgadzam. Kung Fu jest o wiele bardziej efektowne od BJJ. Tak samo Aikido, Capoeira, itd.

... czasy sie zmieniaja i ludzie wola ogladac sporty(w sumie zawsze woleli) gdzie walka trwa , zawodnicy wymieniaja sie ciosami i wogole jest pieknie i ladnie.

Nie wszyscy. Ja wolę walki, które się kończą KO. Nie przepadam za walkami bokserskimi – 30 minut walki (10 x 3 min.) – nudzą mnie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024