Skocz do zawartości


Zdjęcie

Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
607 odpowiedzi w tym temacie

budo_regis
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Za link dzięki :!:

Parter na ulicy jest co prawda bardzo niebezpieczny ale z jednym przeciwnikiem to wg mnie najskuteczniejsza forma walki choćby przeciwnik miał dwa na dwa o jednym ciosem mógł by cię znokautować to jeżeli ktoś założył by mu skuteczne duszenie to pomimo dużej siły bez tlenu długo nie pociągnie :!:

Ale to w walce 1vs1 jezeli jest dwóch to ja osobiście bym nie próbował chyba, że robisz przechwyt to wtedy możesz jakąś dźwigienkę nawet w stójce zastosować i wtedy rączka zwisa bezwładnie i zostaje nam jeden przeciwnik

Co do nie prawidłowości oczywiście, że można je wyłapac na rozumnym treningu nikt nie twierdzi inaczej ale jesli chodzi o zachowanie się w walce to na treningu bez sparingów nie sprawdzisz jak w takiej sytuacji twój organizm zareaguje

Ja nie mówię, że sparingi są idealne i bez wad po prostu uważam, że są jednym z najlepszych możliwych sposobów przygotowania się do walki


A przy okazji była mowa kilka postów temu o zastosowaniu sprzętu na ulicy nunchaku itp wg mnie bardzo ciekawy motyw szczególnie interesuje mnie nunchaku gdyby ktoś miął namiary na jakieś filmiki szkoleniowe pokazówki itp może podrzócić :)
  • 0

budo_zyk
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
hehe, jednak wolalbym rozwijac dalej temat bez 'sprzetu'. wiadomo, na ulicy moze wystapic taka ewentualnosc. ale przeciez mozemy przejechac przeciwnika walcem/zastrzelic/zrzucic mu fortepian na glowe/jakas inna mozliwosc.

moim zdaniem parter na ulicy nie jest najlepszym pomyslem, ale to taka moje opinia, moze dlatego, ze sie po prostu sie na tym nie znam :P

hm. a co do reakcji organizmu to tez da sie to na treningu osiagnac. kwestia skupienia sie na sobie.

a co do sparingow w koncu - to nie do konca tak, inaczej 'bijesz' sie z czlowiekiem, ktorego znasz, lubisz itd, a inaczej z kolesiem, ktory zaczepi sie na ulicy. inne emocje.
fakt, moze sparing jest blizej walki, no ale ograniczaja go jakies zasady.
w walce nie masz zasad. wiec fakt, jesli bedziesz robil to rozumnie - tez moze wyjsc z tego cos dobrego. jesli po wygranej z paroma kumplami na sparingach stwierdzisz ze jestes mistrzem - nie zdziw sie, jak ktos rozwali ci krzeslo na glowie - bo slyszal, ze cos trenujesz i nie chcial ryzykowac :)
jak juz wspomnialem - w aikibudo naprawde ciezko by bylo sie sparingowac. nie twierdze ze sie nie da, oczywiscie, ze sie da. tylko ze w takich sparingach ryzyko 'uszkodzenia' kogos byloby bardzo duze. a np.zlamanie reki kumplowi z sekcji nie jest rzecza, ktora chcialbym robic na treningu :P

wiec ciagle uwazam, ze zarowno z pomoca sparingow jak i 'czystych' treningow mozna osiagnac podobne efekty. jak zawsze - wszystko zalezy od czlowieka. dla jednych latwiej bedzie zauwazyc bledy na treningu, dla innych latwiej bedzie na sparingu.
po prostu nie sadze, zeby istniala uniwersalna droga. zalezy co komu pasuje.
  • 0

budo_regis
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Co do popisywania się faktem, że się coś trenuje to jestem oczywiście przeciw tak samo jak uważanie się za wielkiego mistrza do najbezpieczniejszych nie należy zawsze znajdzie ktoś kto zechce cię sprawdzić jeśli jeszcze będzie sam to pół biedy gorzej jak zrobi ci bardziej wymagający egzamin przy użyciu swoich kolegów

Temat broni możemy porzócić tak tylko zapytałem przecież człowiek uczy się całe życie a

Parter na ulicy hmm w walce jeden na jeden jest wg mnie najlepszy ale skąd mozemy mieć pewność, że walka jeden na jeden a nie na przykład na jeden na jeden plus dwa

Co nie zmienia faktu, że techniki wyniesione np z bjj mogą zostać zastosowane w stójce

hm. a co do reakcji organizmu to tez da sie to na treningu osiagnac. kwestia skupienia sie na sobie.

na Aikibudo sie za bardzo nie znam ale jeśli jesteście w stanie podczas treningu odwzorować i nauczyć sie reakcji organizmu na walkę to dajcie namiar na jakiś klub czy coś takiego chętnie sie zapiszę :!:

Co do sparingów to co prawda biję się z kimś kogo znam lubię, choć nie myślę o tym żeby go zabić czy ciężko okaleczyć ale walcząc zdobywasz doświadczenie widzsz jakie ciosy są skuteczne jakie nie nauczysz się utrzymywać dystans skracać go itp

Sparingi co prawda ograniczają zasady ale gdyby nie to parę razy w tygodniu połowa sekcji odwiedzała by szpitale a na narażanie polskiej służby zdrowia na takie koszty byłoby po prostu nie ludzkie :!:

Zgadzam się z tym, że z treningu bez sparingów też może wyjść coś dobrego chociażby lepsza kondycja nowe techniki itp

Co do krzeseł to trzeba mieć po prostu mocną głowę :)

Uniwersalniej drogi nie ma to fakt ale mógł byś mi przybliżyć choć tak w skrócie jak wygląda taki trening bez sparingów zawsze coś człowiek z tego wyniesie :)
  • 0

budo_grabek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Niejestem zawodowcem niczego wogule nietrenuje muj system samoobrony to stale na nogah nuż w kieszeni(neurzywam poprostu lepiej sie z nim czuje psyhicznie)odwaga w sercu .To zazwyczaj wystarcza do obrony . moimj zdaniem wienkszość sztuk walk sieniesprawdza w takis sytuacja som one stworzone rczej do walki sportowej dla punktów i trofeów.Jeśli niehce sie sie wygrać to nic niepomorze.Ja zazwyczaj jesjem spokojny ale w takih sytuacjah trace nad sobom kontrole siła wtedy w człowieku rośnie rze trzeba uwarzać by kogos niezabić.Moim zdaniem heńć do wygranej i furia sprawdza sie lepiej nirz jakakolwiek sztuka walki
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
No dobra, a teraz weź słownik i sprawdz hasło - "znaki interpunkcyjne"...
  • 0

budo_bartosz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.

Niejestem zawodowcem niczego wogule nietrenuje muj system samoobrony to stale na nogah nuż w kieszeni(neurzywam poprostu lepiej sie z nim czuje psyhicznie)odwaga w sercu .To zazwyczaj wystarcza do obrony . moimj zdaniem wienkszość sztuk walk sieniesprawdza w takis sytuacja som one stworzone rczej do walki sportowej dla punktów i trofeów.Jeśli niehce sie sie wygrać to nic niepomorze.Ja zazwyczaj jesjem spokojny ale w takih sytuacjah trace nad sobom kontrole siła wtedy w człowieku rośnie rze trzeba uwarzać by kogos niezabić.Moim zdaniem heńć do wygranej i furia sprawdza sie lepiej nirz jakakolwiek sztuka walki

Amen bracie.
Gdyby twoja wypowiedź miała5 linijek wykorzystałbym ją jako podpis, oczywiście zgodnie z prawami autorskimi.
Może ma ktoś jakiś pomysł jak to skrócić :twisted:
  • 0

budo_grabek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
myślałem rze reakcja ludzi na tym forum na mojom pisonie bendzie gorsza.Na Fraha dostałem z niom bana po 7 postah.Przepraszam wszystkih za moje kaleczenie jenzyka ale jestem dyslektykiem.Wienc prosze was skupcie sie na tym co pisze a nie jak pisze:)
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.

Może ma ktoś jakiś pomysł jak to skrócić :twisted:


Może tak:

ble, ble, ble

I jak???
  • 0

budo_grabek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
hmmmm raczej bla, bla ,bla było by lepsze lepiej brzmi^^^ :lol:
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.

myślałem rze reakcja ludzi na tym forum na mojom pisonie bendzie gorsza.Na Fraha dostałem z niom bana po 7 postah.Przepraszam wszystkih za moje kaleczenie jenzyka ale jestem dyslektykiem.Wienc prosze was skupcie sie na tym co pisze a nie jak pisze:)

Stary ja też jestem dyslektykiem - pare razy dostałem zjebe za sadzenie byków, i pare razy ludzi zjebałem, ze sie czepiaja :)
Ale od tego czasu zaczałem uzywać Worda i tam mi wykreśla błedy...
...mi nie chodzi o "ó" czy "u', "ż" czy "rz" - pierdoli mnie to! Tylko przecinki i kropki - to chyba mozesz zrobić, a Twoje posty od razu beda bardziej zrozumiałe!
Pzdr
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.

myślałem rze reakcja ludzi na tym forum na mojom pisonie bendzie gorsza.Na Fraha dostałem z niom bana po 7 postah.Przepraszam wszystkih za moje kaleczenie jenzyka ale jestem dyslektykiem.Wienc prosze was skupcie sie na tym co pisze a nie jak pisze:)


jesteś jebanym leniem, a nie dyslektykiem :twisted:
  • 0

budo_zyk
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Regis - tu nie ma co opowiadac - trzeba cwiczyc :P

Co do sparingów to co prawda biję się z kimś kogo znam lubię, choć nie myślę o tym żeby go zabić czy ciężko okaleczyć ale walcząc zdobywasz doświadczenie widzsz jakie ciosy są skuteczne jakie nie nauczysz się utrzymywać dystans skracać go itp


mowilem, że ze sparingow tez mozna troche rzeczy wyciagnac. ale powtarzam i powtarzac bede - to samo MOZNA osiagnac i bez sparingow.

Zgadzam się z tym, że z treningu bez sparingów też może wyjść coś dobrego chociażby lepsza kondycja nowe techniki itp

i nie tylko to. ale juz wspominalem o tym wyzej.



a co do grabka:
slyszales kiedys o czyms takim jak slownik ortograficzny? naprawde, przydatna sprawa. od biedy i word moze byc.

poza tym: cwiczyles 'wiekszosc' sztuk walki, ze jestes w stanie powiedziec, na co sa nastawione? jak tak - gratuluje, jesli COKOLWIEK z nich wyniosles to ba, jestes mistrzem.
poza tym: chodzisz po ulicy z nozem, zeby lepiej sie czuc. ups - jak dla mnie troche chybione.
  • 0

budo_regis
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Nie ćwiczyłem większości sztuk walki, ale przynajmniej jakąś podstawową wiedze o tych najbardziej znanych wypadało by mieć :!:

A przy okazji jeśli styl jest uderzany to raczej nie ma na celu pokonanie przeciwnika na ziemi.
Nie mówię, że sie znam na sztukach walki ale z prostej obserwacji też można wyciągnąć jakieś wnioski, po przeczytaniu kilku postów tak samo wszystko zależy od nastawienia :!:



Oczywiście trening bez sparingów też sie przydaje zawsze to lepsze wyjście niż lać się nie mając podstaw techniki czasem jest konieczny ale taki trening różni się od treningu ze sparingami o jedną podstawową kwestię sparingi :) Ktoś kto nauczy się jakiejś techniki będize ją mógł przetestować w walce nie mówię tu o okładaniu się cepami ale o normalnym sparingu z użyciem technik trenowanych na treningu

A co do grabka to faktycznie word to dobre rozwiązanie podobno jak cię widzą tak cię piszą :D Pomyśl o tym :!:

A nawiązując do noża to lepszym rozwiązaniem był by oburęczny miecz krzyżacki łatwiej utrzymać dystans :-)
A po za tym możmna stosować go jako stojak na płaszcze czy coś w tym stylu :!:
  • 0

budo_regis
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
A za priva dzięki odpisałem już :) [/i]
  • 0

budo_tanto
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.

Niejestem zawodowcem niczego wogule nietrenuje muj system samoobrony to stale na nogah nuż w kieszeni(neurzywam poprostu lepiej sie z nim czuje psyhicznie)odwaga w sercu .To zazwyczaj wystarcza do obrony . moimj zdaniem wienkszość sztuk walk sieniesprawdza w takis sytuacja som one stworzone rczej do walki sportowej dla punktów i trofeów.Jeśli niehce sie sie wygrać to nic niepomorze.Ja zazwyczaj jesjem spokojny ale w takih sytuacjah trace nad sobom kontrole siła wtedy w człowieku rośnie rze trzeba uwarzać by kogos niezabić.Moim zdaniem heńć do wygranej i furia sprawdza sie lepiej nirz jakakolwiek sztuka walk

Taaaaa po prostu ''mistzu ''jestes :) Naprawde tak jak nie jestem za sparingami to ty powinienes sie z kims posparowac zeby ci pokazal co daja MA :twisted:

nuż w kieszeni(neurzywam poprostu lepiej sie z nim czuje psyhicznie)

zajebiscie , lepiej sie czujesz?? Kolejne ''mistrzostwo'' z twojej strony.

Może ma ktoś jakiś pomysł jak to skrócić

yyyyyyyy brak slow......

A nawiązując do noża to lepszym rozwiązaniem był by oburęczny miecz krzyżacki łatwiej utrzymać dystans

no co ty kaliber 9mm z tlumikiem :lol: szybko, cicho, bezbolesnie :)
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Myśle, ze ten filmik Wam nieco rozjasni - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Co prawda nie ma tam Aikibudo, ale film pokazuje czym rózni sie sparing od treningu na nieoporujacym przeciwniku(tak jak w stylach tradycyjnych min. W Aikibudo)...
  • 0

budo_zyk
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Filmik - bardzo fajny, ba, cudny wrecz.
ALE.
Ćwicząc Aikibudo w pełni przeciwnik nie jest nieoporujący. Muszę przyznac, ze widzialem juz wiele sztuk walki(na filmikach wprawdzie), w ktorych wlasnie przeciwnik po ataku na odwal sie stal sie bierny, rzucal sie sam, etc.
W Aikibudo obie strony mają być aktywne, nie tylko osoba wykonujaca technike, ale rowniez ten, kto atakował.
Więc mimo że filmik jest bardzo fajny, to niestety - chybiony.
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
No widzisz nie bardzo moge sobie wyobrazic taki trenig!
Jak to ma wygladać?
Przeciwnik atakuje, Ty wypłacasz mu "tube", a on dalej spina mięsśnie i sie szarpie???
Przeciez to sie kłuci z sensem stosowania atemi(które ma zmiękczyć rywala)!
Załóżmy jednak, że jest jak opisałem na poczatku i jak to potem wyglada???
Bo jak koles sie zepnie, zacznie blokowac, kontrować to zaczyna sie zwyczajna walka - a tej w Aikibudo nie ma!
Wiec zapodaj jakis filmik z Waszego treningu bo na razie mnie to wszystko nie przekonuje - Aikibudo jest takie, siakie i owakie - ja przedstawiam fakty, filmiki, statystyki z VT itd. a Wy operujecie opisami "superstylu" - które sa moim zdaniem mocno przekoloryzowane, bo ja liznąłem nieco Aikibudo i wiem jak taki trening wyglada...
  • 0

budo_regis
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Zyk ja długo na tym forum nie jestem ale dam ci radę czytaj to zo piszesz nie chodiz mi nawet o gramatykę ale twoje wypowiedzi mało sensu niestety mają gdyby było prawdą to co napisałeś


Moim zdaniem heńć do wygranej i furia sprawdza sie lepiej nirz jakakolwiek sztuka walki


Widać, że niczego nie trenujesz :!:

A twoje zdanie jest w 100% nie zgodne z prawdą gdyby było tak jak mówisz to np na gali pride wygrywał by gość 1,4 m który ma bardzo dużą chęć wygranej a ta cała reszta ci którzy trenują dostali by od niego po prostu łomot bo on ma więszą chęć wygranej

Życzę ci głęboko z serca żebyś kiedyś przejżał na oczy, zanim będzie za puźno, bo jeśli wystartujesz kiedyś do np 3 dresów sądząc, że rozwalisz ich bo masz większą chęć wygranej to mam nadzieję, że jesteś dobrze ubezpieczony :!:
I nie to żebym chciał coś tu reklamować, ale kup sobie dobrą polisę na zycie która pokryje koszty leczenia

A co do furii jak wyłapiesz od jakiegoś dresa ze 2 strzały to zapomnisz o furii nawet noża nie zdążysz wyjąć. Jak to ktoś nie dawno słusznie zauważył, pozwolę sobie tamto stwierdzenie zacytować i troszeczkę zmienić: jak ktoś się dowie, ze masz nóż to nie będzie chciał z tobą walczyć tylko rozbije ci krzesło na głowie. I tym optymistycznym akcentem pozwolę sobie zakończyć.

no co ty kaliber 9mm z tlumikiem szybko, cicho, bezbolesnie


Cofam to co powiedziałem o tym mieczu bo to w sumie ciężkie nieporęczne rdzewieje i w ogóle a taki pistolet w przeciwieństwie do miecza to i na pewno normy unijne spełna i w ogóle jest lepszy lekki pewnie gwarancję ma :!:

Nie ma co tu gadać sprzęt pierwsza klasa :!: :!: :!:
  • 0

budo_zyk
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Hehe, ok, więc po kolei:

Yoshihiro - link do strony Aikibudo już podawałem.
Jeśli chcesz zobaczyć więcej - przejdz się na trening.
Z tego co pisałeś to trenowałeś u p.Śliwki, ja trenuję u sensei Kliglicha i podejrzewam, że treningi u wyżej wymienionych nauczycieli się różnią.

Regis:) :

Zyk ja długo na tym forum nie jestem ale dam ci radę czytaj to zo piszesz nie chodiz mi nawet o gramatykę ale twoje wypowiedzi mało sensu niestety mają gdyby było prawdą to co napisałeś


Tego to ja nie jarzę. Mówisz, że piszę bez sensu, po czym przytaczasz posty Grabka.
Hm...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024