Skocz do zawartości


Zdjęcie

Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
607 odpowiedzi w tym temacie

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Dowiedz sie co to jest "Paradoks Kano" a potem mów o skutecznosci...nie chce wyjść na pieniacza - sam trenowałem Aikibudo-Jujitsu, ale nie zarządziło ono za bardzo...
  • 0

budo_tanto
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
A mozna wiedziec u kogo trenowales??
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
U Shihan Śliwki - świetny mistrz, ale styl kompletnie nie dla mnie - brak sparingów=brak skuteczności
  • 0

budo_tomas155
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KrK

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.

U Shihan Śliwki - świetny mistrz, ale styl kompletnie nie dla mnie - brak sparingów=brak skuteczności


brak sparingow ?? a to interesujace w kazdej szkole czy tam gdzie trenowales tak było Yoshi??
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.

U Shihan Śliwki - świetny mistrz, ale styl kompletnie nie dla mnie - brak sparingów=brak skuteczności


brak sparingow ?? a to interesujace w kazdej szkole czy tam gdzie trenowales tak było Yoshi??

No przeciez pisze, że to była(jest) to szkoła tradycyjna - do JJ dopiero J. Kano wprowadził sparing...
  • 0

budo_żbiku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.

Moim skromnym zdaniem nie odzwierciedla walki i skutecznosci stylu, nie mozna z bani ,z lokcia , lamac rak , nie ma adrenaliny jak podczas realnego starcia i jescze wiele by sie znalazlo wiec dlatego sparnigom mowie niet(chyba ze bylby to parter) 8)

Yoshihiro ma racje. Główna żecz to sparingi i walka sportowa. To da sie poprostu wytrenować. Do tego możesz sobie dodawać inne rzeczy ale dzisiaj sport to podstawa.
  • 0

budo_regis
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Cześc jestem na tym forum nowy

i mam pytanie jak wygląda trening bez sparingów mozesz ooś wiecej opowiedzieć tanto to musi być bardzo ciekawe !!
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Przejdz sie do jakiejs tradycyjnej sekcji(JJ, Aikido, Karate, Kung-Fu) a zobaczysz...
...a na pobudzenie masz [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] filmiki - tak mniej wiecej wykonuje sie techniki w szkołach tradycyjnych!
Mnie to nie odpowiadało - jestem przyzwyczajony do sparingów na kazdym treningu(Judo zrobiło swoje :) ), a jeśli o skuteczność chodzi to bez sparingów jest ona praktycznie zerowa - poczytaj o [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Pzdr
  • 0

budo_tanto
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Witam
A wiec trening bez sparingow jest nieskuteczny?? Przeciez w zadnej szkole nie nauczysz sie walczyc ''realnie''
(wiem to slowo dla kazdego znaczy co innego)ale ,,na treningu niemozna odzwierciedlic walki i to jest ten problem''
Liczy sie podejscie do trengu, , Aikibudo w naszym wykonaniu
jest calkiem inne niz w szkolach Aikido . Sam widzac filmiki Aikido niewidze w tym czegos rewalacyjnego,
ale zobacz filmiki na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] zobaczysz jak mniej wiecej wyglada trening bez sparingow.Trening
uczy zachowania podczas walki ,konfrontacji sil,reakcji na cios.Nawet trenujac tai-chi
mozna byc dobrym ''fighterem''jesli sie rozumie o co w tym chodzi. Sam pokazujac innym ludziom
wejscia z Aikibudo ludzie(karate) sa zdziwieni, zaskoczeni i potem mowia ze jest to wszystko brutalne, sa zdziwieni wejsciem do przodu na atak.
Jesli ktos trenuje aikido,aikibudo po to zeby podczas ''walki'' czekac na cios i probowac w tedy lapac reke albo ''wchodzic'' w technike''-
przegra , trzeba ATAKOWAC. Byc moze zeby nabyc obycie w tej sztuce walki trzeba temu poswiecic wiecej czasu niz innym MA,tak po 2 latach treningu Aikibudo
mozna miec problem z kareteka czy kick-boxerem(tez 2 lata treningu), to po 5 niepowinno byc juz problemu z ''przejsciem ''takiego rywala(trenujacego tez 5).
Oczywiscie trzeba takze trenowac uderzenia,kopniecia, pelny rozwoj .

Swiadomosc treningu jest najwazniejsza!!!
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.

A wiec trening bez sparingow jest nieskuteczny?? Przeciez w zadnej szkole nie nauczysz sie walczyc ''realnie''
(wiem to slowo dla kazdego znaczy co innego)ale ,,na treningu niemozna odzwierciedlic walki i to jest ten problem''

Realnie to sie nigdzie nie nauczysz walczyć!
Ale mozesz sie zblizyc do realności, własnie poprzez sparing!
Dlaczego? bo sparing choc troche odzwierciedla walke 1 vs 1 - napiete mięśnie, szamotanina, kontry itd.
Nie nauczysz sie tego na luźnych rekach, nieoporujacym przeciwniku...to tak jakby nauczyć pierwszaka wygladu liter na pamięć a potem kazac mu kragłe litery rysować - choc teoretycznie bedzie znał litery(tu techniki) to reka nie bedzie przyzwyczajona do długopisu(tu walka) i wyjda kulfony!!!

Trening (bez sparingów - dop)uczy zachowania podczas walki ,konfrontacji sil,reakcji na cios

Jak trening bez sparingu(walka) nauczy Cie zachowania podczas walki?
Nie da sie nauczyć walczyć, nie walcząć!!! wychodzi gimnastyka zdrowotna!

Trening (bez sparingów - dop)uczy konfrontacji sil,reakcji na cios

Jak taki trening nauczy Cie reakcji na cios?
Nie widze innej mozliwości od dostania w dziób na sparingu...

Nawet trenujac tai-chi
mozna byc dobrym ''fighterem''jesli sie rozumie o co w tym chodzi.

No własnie nie bardzo!
Sa style lepsze i gorsze, tak jak w pływaniu - kto wygra dobry pływak "pieskiem", czy przecietny "kraulem"? Nie musze chyba odpowiadać...

Byc moze zeby nabyc obycie w tej sztuce walki trzeba temu poswiecic wiecej czasu niz innym MA,tak po 2 latach treningu Aikibudo
mozna miec problem z kareteka czy kick-boxerem(tez 2 lata treningu), to po 5 niepowinno byc juz problemu z ''przejsciem ''takiego rywala(trenujacego tez 5).

Skoro Aikibudo jest takie skuteczne(bo wnioskuje ze jest) to czemu nie sprawdziło sie w Vale Tudo? Nie widziałem zwycięstw ludzi z sekcji tradycyjnych wygrywajacych z "modernistami"...a jeśli jakis styl zapewnia skutecznośc to na pewno znajda sie ludzie walczacy nim - prestiz dla stylu, sława, pieniądze wiec jeśli Aikibudo zapewniało by skuteczność to na bank ogladalibyśmy je dzisiaj w Pride!

Oczywiscie trzeba takze trenowac uderzenia,kopniecia, pelny rozwoj

To wtedy bedzie to nie Aikibudo a MMA - "kopniecia KB, obalenia judo, parter BJJ i Aikibudo bo skuteczne" - to tak jakby powiedzieć, że maluch to super fura i wygrać nim na 1/4 mili nie zwazajac na to, ze ma silnik od Alfa Romeo...

Nie przekonasz mnie bo ja tego doswiatczyłem!
Przejdz sie do jakiejs sekcji MMA i poproś o sparing kogos o podobnym stazu - dowiesz sie o czym pisze...
  • 0

budo_tanto
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
A co to ''paradoksu kano'' hmm . Wydaje mi sie ze kazdy bedzie zawsze mowil ze to co on trenuje jest najlepsze i wogole wszystko inne jest do d..y.

Paradoks kano działa także dzisiaj! I nie mówię tu o kopnięciach z obrotu, z wyskoku (które w walce realnej są niewykonalne)- a technikach prostszych, skuteczniejszych (np. uderzeniach rękoma, niskich kopnięciach, uderzeniach kolanami, łokciami)

np.to u nas jest na treningach(i jeszce wile by sie znalazlo). Nie mozna generalizowac jakiegos stylu , bo kazdy mistrz prowadzi tak szkole jak on ja widzi , i to sprawia sie sie rozwija.
I jeszce to tych feryfikacji judo i ju-jitsu

"Nasi zawodnicy przegrali z kick-bokserami, thai-bokserami, zapaśnikami etc. - bo nie można było stosować wszystkich technik... (np. wejść w oczy, uderzeń w kark, krtań...)"

A czy ktos powie ze te ciosy niemoglyby przesadzic o lasach walki??
Pozdrowienia
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.

A co to ''paradoksu kano'' hmm . Wydaje mi sie ze kazdy bedzie zawsze mowil ze to co on trenuje jest najlepsze i wogole wszystko inne jest do d..y.

Każdy moze, ale nie każdy ma racje!!!
Vale Tudo pokazało co jest skuteczne, a co skuteczne nie jest w konfrontacji o minimalnych zasadach! I co sie okazało? Że style Tradycyjne...tak, tak - nie maja szans

"Nasi zawodnicy przegrali z kick-bokserami, thai-bokserami, zapaśnikami etc. - bo nie można było stosować wszystkich technik... (np. wejść w oczy, uderzeń w kark, krtań...)"

A czy ktos powie ze te ciosy niemoglyby przesadzic o lasach walki??

To czemu nie przesadziły(w pierwszych 12 UFC nie mozna było walic tylko w krocze i gryść)? Znowu paradoks kano + szczelna garda "sparingowców"...no bo chyba nie sadzisz, że o skutecznosci sztuki walki przesadzaja 2 techniki!

PS: spójz na poprzednią strone
  • 0

budo_regis
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Zgadzam się z Yoshihiro fajne techniki można na filmach pooglądać potrenować sobie za domem
Ja też kiedyś zaczołem treningi i nie wiem jak ktoś ale na początku sie bałem ze na sparingu mi zwyczajnie ktoś wpierdoli no sorry ale tak było myślałm sobie ze po co mi sparingi trenuję tak jak inni wystarczy mi
Ale pochodziłem trochę popatrzyłem sobie na walki i pomyślałem po jaką cholere ja tu przychodzę ( treningi trwały 4 godziny ok) maoschistą nie jestem nie lubię jak ktoś nade mną krzyczy żebym szybciej pompki robił wic założyłem rekawice i dostałem myślałęm ze twardy jestem bo parę technik trochę znałem z bjj ( z 5 i to średni bym powiedział :( )
wygrać nie wygrałem ale uświadomiłem sobie ile umiem a umiałem całe gówno
bardziej się przyłożyłem do treningów i zaczeły być jakieś efekty miałek kiedyś bardzo brzydki zwyczaj odwracania sie podczas walki gdybym tak zrobił na ulicy to wolę nie myśleć nawet
ale właśnie dzięki sparingom zwalczyłem to i kilka innych rzeczy
Dzięki sparingowi najlepszym dowodem jest fakt jak sie zachowują początkujący tacy po kilkunastu treningach nauczą sie paru technik i szpanują w szkole na osiedlu na ulicy czy gdzie się tam da. I tak jest do 1 no drugiego sparingu albo odchodzą z sekcji albo zaczynaja sie zachowywać jak ludzie uświadamiają sobie że gówno umieją i ile się muszą nauczyć :!: I takie jest moje zdanie w tej kwestii

a przy okazji dziękuję Yoshihiro za filmiki nie wiem dla kogo one były ale też skorzystałem :)
  • 0

budo_regis
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
a po za tym jak można sie nauczyć walczyć nie walcząc to osobiście pojęcia nie mam nie wyobrażam sobie czegoś takiego
przecież reakcje na atak uderzenie i takie tam są ćwiczone wiele wiele godzin.
Boję sie wyobrazić sobie walkę na ulicy kogoś kto nie walczył nigdy nawet na sparingu co z tego że zna techniki jest silny nastały takie czasy ze dresiarze nawet cos tak trenują po piwnichach a po za tym jak ktoś prowokuje bójkę na ulicy to raczej nie jest to jego pierwsza "walka" i osoba bes sparngów już na początku walki jest w gorszej sytuacji !!
Już nawet nie mówię o sytuacji gdzie jest wiecej niż jeden przeciwnik.
  • 0

budo_lostboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miami

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
sparowac trzeba 8) jak mozna nauczyc sie walczyc bez sparowania :lol:jedna rada dla...nie traktujcie sparingow jak wojny :) myslcie o tym co robicie :twisted: w koncu sparingi sa po to zeby wprowadzac techniki cwiczone na treningu do walki :twisted:myslimy Panowie,myslimy :wink:
pozdro
  • 0

budo_tanto
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
pytanie do Yoshihiro-co treaz trenujesz.
Wy niezmienicie swojego zdania i ja tez swojego niezmienie, kazdy ma swoje poglady.

przecież reakcje na atak uderzenie i takie tam są ćwiczone wiele wiele godzin.
Boję sie wyobrazić sobie walkę na ulicy kogoś kto nie walczył nigdy nawet na sparingu co z tego że zna techniki jest silny

Przeciez na treningach technik nie uczymy sie tak ze ktos sobie stoi a ja do niego podchodze i probuje robic technike. Parter operuje , w technike wchodzi sie kiedy partner uderza, kopie,chwyta. Podczas treningu ja gdy atakuje staram sie do zrobic jak najcelnije jak najmocniej, jak najlepiej potrafie , to tez wtedy partner ma wieksze problemy i trenuje na najbardziej realnym uderzeniu.Ktos powie ze tak trenujac robiacy technike zna atak?? To prawda lecz sa tez randori kiedy to ataku nieznamy (wszystkie dozwolone)i wtedy techinki uczone tez wychodza , porostu swiadome trenowanie potem pozwala je stosowac na rozne rodzaje ataku.
A co do poczatkujacych, poczatkujacych zawsze skasujesz bo niemaja pojecia o gardzie , ustawieniu :!:
  • 0

budo_regis
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Pisząc o sparingu bynajmniej nie miałem na myśli okładania sie cepami
nie wiem jak gdzie indzeij ale u mnie w sekcji było coś takiego że po treningu były sparingi ze szczególnym uwzględnieniem technik z treningu
o ile się orientuje w bjj i innych tego typu sportach walki jest podobnie najpierw się uczysz techniki a potem ją ćwiczysz najpierw z partnerem a puźniej w walce

A co do twojego treningu
Mi się nawet podoba ćwiczysz celność siłę ciosu poprawność techniki i tak powinno być
Ale czy nie sądzisz że jeśli kiedys będziesz musiał walczyć na ulicy to nie lepiej było by wiedzieć na ile skutecznie i poprawnie wykonywane przez ciebie techniki mogą ci kiedyś uratować zdrowie lub życie
  • 0

budo_regis
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
A kiedy się można o tym przekonać jeśli nie podczas walki
  • 0

budo_regis
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
A kiedy się można o tym przekonać jeśli nie podczas walki
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Sory za dubla...który jest pod spodem :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024