Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
106 odpowiedzi w tym temacie

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

najsmieszniejse jest to,ze wiedza Combata na temat aikido opiera sie na jednym treningu tejze sztuki,na ktorym on byl


Nie - byłem na paru treningach - trenując, jako obserwator też na paru; trenowałem też sporo czasu na sali z aikidoką... Ważniejsze: niejaki Fiodor potwierdza moje obserwacje... (błee dostał 2 dana za nic, bla bla bla :wink: :lol: ). Nieważne.

okaz troche szacunku,szczegolnie,ze nie wiesz zbyt wiele o aiki. tyle,ze obrazanie tej sztuki jet po prostu nie fair.jak to mowia czarni raperzy i hh-respect


MASZ 100% RACJI. Szacunek tak - ale nie dyskutujmy więcej o skuteczności i bojowości :)

POZDROWIENIA.
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

najsmieszniejse jest to,ze wiedza Combata na temat aikido opiera sie na jednym treningu tejze sztuki,na ktorym on byl


Nie - byłem na paru treningach - trenując, jako obserwator też na paru; trenowałem też sporo czasu na sali z aikidoką... Ważniejsze: niejaki Fiodor potwierdza moje obserwacje... (błee dostał 2 dana za nic, bla bla bla :wink: :lol: ). Nieważne.

okaz troche szacunku,szczegolnie,ze nie wiesz zbyt wiele o aiki. tyle,ze obrazanie tej sztuki jet po prostu nie fair.jak to mowia czarni raperzy i hh-respect


MASZ 100% RACJI. Szacunek tak - ale nie dyskutujmy więcej o skuteczności i bojowości :)

POZDROWIENIA.

i mamy zrozumienie :D Niech moc bedzie z toba!!!! :)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

Było było - wiem - zapraszam do wątku KARATE RULEZZ!
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Nad tym wątkiem wisi jakieś fatum. Napisałęm kiedyś w nim odpowiedz na twoje zarzuty. Jednak mi ją wcieło. Następnego dnia w cos strasznie vortal sie mulił. Chętnie sobie podsykutuje z tobą na ten temat, ale to dopiero jak wróce z dwutygodniowego urlopu :)
  • 0

budo_sigh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
COMBAT:: a wiec aikidocy do vale-tudo albo boksu - sprawdzicie szybko skuteczność...

Może taka mała dygresja w temacie. Życie COMBAT to jak partia pokera, każdy kłamie do momentu, gdy jakaś osoba przy stoliku nie powie sprawdzam. Uważaj, aby tobie ktoś nie powiedział tego słowa, w końcu Lublin to nie tak daleko.

Po drugie wydaje mi się, że ta dyskusja jest śmieszna od samego początku do końca. Ponieważ zawsze w realnej walce jest to walka dwóch osobowości(-ludzi), nie walka stylu ze stylem, jak np. Aikido z TKD czy TKD z KravMag itd., tylko walka dwóch ludzi. To, że ktoś ci powiedział, że Aikido jest nieskuteczne, powinno być tłumaczone, że dla niego jest nieskuteczne, jemu nie odpowiada, itd., ale to wcale nie oznacza, że dla kogoś innego nie może ono być bardzo skuteczne.

Sorry, że zapytam, ale z dyskusji na tym forum oraz w temacie:karate rullezz wydajesz niezłe opinie (widać, że musisz mieć nie 10 letnia praktykę, ale znacznie dłuższą!) stąd moja śmiałość w pytaniu (- z twoich wypowiedzi wnioskuję że jesteś bardzo dobrym zawodnikiem oraz praktykiem ponieważ żaden "BATON" nie odważył by się na wydawanie takich opinii w obawie ze ktoś może mu powiedzieć sprawdzam), w ilu turniejach zająłeś miejsca punktowane, w ilu brałeś udział i w jakich krajach i jakich formułach? Czy może byłeś ostatnio na turnieju na Węgrzech?

Pozdrawiam
Osu.
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
poszukaj na forum,bo gdzies Combat pisal o swoim stazu w SW.pamietam,ze bylo 5 lat TKD,rok boksu i jujitsu,wlasny trening ( worek,grucha,biegi,noz itd.) i od jakiegos czasu KV.( dobrze pamietam Combat? :D ) ale oo turniejach nic nie bylo,za to w walkach "realnych" podobno bylo niezle.
  • 0

budo_krzeslav
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
Sigh, nie masz większych problemów?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

poszukaj na forum,bo gdzies Combat pisal o swoim stazu w SW.pamietam,ze bylo 5 lat TKD,rok boksu i jujitsu,wlasny trening ( worek,grucha,biegi,noz itd.) i od jakiegos czasu KV.( dobrze pamietam Combat? :D ) ale oo turniejach nic nie bylo,za to w walkach "realnych" podobno bylo niezle.


Nie chce mi się tego ciągle powtarzać.

1 ROK BOKS (HENRYK KUKIER, LUBLIN) pierwszy trener legendarnej sławy Mistrz Europy w Boksie.

5 lat TKD (różne kluby - najwięcej w Szczecinie)

1 rok Ju-jitsu,

Krav-maga od pewnego czasu (mniej wiecej początek 2002 roku) - głównie staże, trochę treningów.

Do tego przygody z kung-fu i właśnie aikido.

+ siłownia + własne treningi

Nic o turniejach nie piszę, a o innych starciach krótko...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

Może taka mała dygresja w temacie. Życie COMBAT to jak partia pokera, każdy kłamie do momentu, gdy jakaś osoba przy stoliku nie powie sprawdzam. Uważaj, aby tobie ktoś nie powiedział tego słowa, w końcu Lublin to nie tak daleko.


Hmm Lublin? Ciekawe.

Po drugie wydaje mi się, że ta dyskusja jest śmieszna od samego początku do końca.


Nie styl ma znaczenie.

To, że ktoś ci powiedział, że Aikido jest nieskuteczne, powinno być tłumaczone, że dla niego jest nieskuteczne, jemu nie odpowiada, itd., ale to wcale nie oznacza, że dla kogoś innego nie może ono być bardzo skuteczne. .


Sprawdz to :)

ale z dyskusji na tym forum oraz w temacie:karate rullezz wydajesz niezłe opinie (widać, że musisz mieć nie 10 letnia praktykę, ale znacznie dłuższą!


Ehh - opinie jak opinie - wątpliwości - wyjaśnię.

z twoich wypowiedzi wnioskuję że jesteś bardzo dobrym zawodnikiem


Dobre!! Nic takiego nie stwierdziłem. Błędne wnioski.

A teraz sam wypełnij cenzurkę... :rofl:
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

poszukaj na forum,bo gdzies Combat pisal o swoim stazu w SW.pamietam,ze bylo 5 lat TKD,rok boksu i jujitsu,wlasny trening ( worek,grucha,biegi,noz itd.) i od jakiegos czasu KV.( dobrze pamietam Combat? :D ) ale oo turniejach nic nie bylo,za to w walkach "realnych" podobno bylo niezle.


Nie chce mi się tego ciągle powtarzać.

1 ROK BOKS (HENRYK KUKIER, LUBLIN) pierwszy trener legendarnej sławy Mistrz Europy w Boksie.

5 lat TKD (różne kluby - najwięcej w Szczecinie)

1 rok Ju-jitsu,

Krav-maga od pewnego czasu (mniej wiecej początek 2002 roku) - głównie staże, trochę treningów.

Do tego przygody z kung-fu i właśnie aikido.

+ siłownia + własne treningi

Nic o turniejach nie piszę, a o innych starciach krótko...

czyli qrna dobrze pamietam.nalzey mi sie bro!!!!! :wink:
  • 0

budo_sigh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
Krzeslav:: Sigh, nie masz większych problemów?

Jak na razie nie. Miałem ale już je rozwiązałem. Pamiętaj że ten kto szuka ten znajdzie!

Macias:: poszukaj na forum,bo gdzies Combat pisal o swoim stazu w SW

Myślę że to przeoczenie w tym co czytałeś, ponieważ mnie nie obchodzi w ogóle co ćwiczy COMBAT, mnie interesowały jego sukcesy lub uczestnictwa w turniejach otwartych lub zamkniętych, ale tego chyba niedoczytałeś!

COMBAT:: Nic o turniejach nie piszę, a o innych starciach krótko...

Powiem szczerze tutaj trochę mnie rozczarowałeś, jeżeli nie bierzesz udziału w turniejach to skąd masz taką pewność, że to co ćwiczysz w połączeniu z twoją osobowościa jest skuteczne? Obserwowanie treningów, walk turniejowych itd., to całkiem co innego aniżeli samo uczestnictwo w nim. Dopiero czynne uczestnictwo uczy prawdziwej pokory. To że jakaś technika ci na turnieju nie wychodzi i zbierasz za to bęc... (albo kurujesz przez długie miesiące kontuzje), to nie jest wina stylu który ćwiczysz tylko tego że niedostatecznie opanowałeś daną technikę.
Samo obserowanie technik i czytanie książek wyrabia bardzo dobra i rozległą wiedzę, ale niestety bardzo odległą od praktyki.

Pozdrawiam
Osu.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

Powiem szczerze tutaj trochę mnie rozczarowałeś, jeżeli nie bierzesz udziału w turniejach to skąd masz taką pewność, że to co ćwiczysz w połączeniu z twoją osobowościa jest skuteczne? Obserwowanie treningów, walk turniejowych itd., to całkiem co innego aniżeli samo uczestnictwo w nim. Dopiero czynne uczestnictwo uczy prawdziwej pokory. To że jakaś technika ci na turnieju nie wychodzi i zbierasz za to bęc... (albo kurujesz przez długie miesiące kontuzje), to nie jest wina stylu który ćwiczysz tylko tego że niedostatecznie opanowałeś daną technikę.
Samo obserowanie technik i czytanie książek wyrabia bardzo dobra i rozległą wiedzę, ale niestety bardzo odległą od praktyki.
.


Jeśli myślisz, że walka realna ma choć 10% wspólnego z turniejem - to się naoglądałeś filmów. Jestem praktykiem - nieraz walczyłem - bez sędziego i zasad. Jak koniecznie chcesz wiedzieć - to takich starć miałem kilkanaście...

Aha: konfrontowałem się np. z kravaciarzami - jednemu z 3 letnią praktyką skopałem tyłek (można było kopać w jaja i gryźć),

A o innych starciach krótko - bo nie ma się czym chwalić - że komuś wybiłem zęby, złamałem nos itp.
  • 0

budo_sigh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
COMBAT:: Jeśli myślisz, że walka realna ma choć 10% wspólnego z turniejem - to się naoglądałeś filmów. Jestem praktykiem - nieraz walczyłem - bez sędziego i zasad. Jak koniecznie chcesz wiedzieć - to takich starć miałem kilkanaście...

A co walczyłeś za kasę z profesjonalistami, czy po prostu "MENELI" biłeś którzy cię zaczepili? Co do turniejów (to jak pamiętam komuś tutaj na forum zmyłeś głowę że sie w ogóle na tym nie zna i konkluzja twoja była taka aby nie zabierał głosu w dyskusji), są różne ich formuły. Niektóre z nich przewidują również to że zasady(albo w tzw. nielegalnywch walkach zasad w ogóle nie ma, o ile zawodnicy lub ich "SPONSORZY-promotorwie, itd." się wcześniej niedogadają!) są ograniczone do minimum.

Pozdrawiam
Osu.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

A co walczyłeś za kasę z profesjonalistami, czy po prostu "MENELI" biłeś którzy cię zaczepili?


Nie meneli nie liczę :)

Co do turniejów (to jak pamiętam komuś tutaj na forum zmyłeś głowę że sie w ogóle na tym nie zna i konkluzja twoja była taka aby nie zabierał głosu w dyskusji), są różne ich formuły. Niektóre z nich przewidują również to że zasady(albo w tzw. nielegalnywch walkach zasad w ogóle nie ma, o ile zawodnicy lub ich "SPONSORZY-promotorwie, itd." się wcześniej niedogadają!) są ograniczone do minimum.


Myślałem, że mówisz o turniejach sportowych. Trza jasno się wyrażać.

A zasady są obecnie wszędzie: dużo w K1, mniej w UFC. A co to ma do rzeczy??
  • 0

budo_sigh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
COMBAT:: Myślałem, że mówisz o turniejach sportowych.

Co ty, myślałem że ty mówisz o realnej walce (sam twój nick na to wskazuje, oraz obrazku dołączonym (weteran z Vietnamu)), a jak realna walka to na pewno nie turnieje sportowe, sama nazwa temu zaprzecza. Taki praktyk jak ty, który potrafi ocenić przydatność lub i nie danego stylu walki chyba by nie popełnił takiego "fopa" jak rozmowa o turniejach sportowych!

COMBAT:: Nie meneli nie liczę

Powiem szczerze nie lubię emotiokonów, ponieważ zawsze gdy chce się z kimś poważnie porozmawiać to zaczyna ściemniać przy pomocy tych właśnie znaczków. To może pochwalisz się jakie trofea wiszą na twojej ścianie zwycięstw? Może masz kogoś z 10 letnią praktyką Kyukiushinu, albo prównywalną praktyką KungFu (styl WingTsun), itd.?

Pozdrawiam
Osu.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
Aha wiem już w czym tkwi Twój błąd:

1) VALE TUDO - to nie tylko walki na zawodach!! To formuła walki ręce + stójka.

2) "Dopiero czynne uczestnictwo uczy prawdziwej pokory. To że jakaś technika ci na turnieju nie wychodzi i zbierasz za to bęc... (albo kurujesz przez długie miesiące kontuzje), to nie jest wina stylu który ćwiczysz tylko tego że niedostatecznie opanowałeś daną technikę. "

Jeśli ktoś ma startować w turnieju typu UFC, PRIDE to musi być MMA-owcem. To PO PIERWSZE. Wszystkie samodzielne style polegną...
Turnieje udowodniły przewagę styli chwytanych grapplingowych nad uderzanymi.

Z uderzanych najskutecznieszy jest boks i muay-thai.

Natomiast na ulicy parter to błąd i dlatego najskuteczniejsze są style uderzane. Proste? Sytuacja: 1/1 najskuteczniejsze chwytane i dobre uderzane.

Aikido nigdy i nigdzie nie osiągnie żadnych sukcesów w tego typu starciach - ani na turnieju ani na ulicy. Nie ma sparingów, nie ma mocnego kontaktu, nie ma realności.

Wierz dalej w św mikołaja.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

Co ty, myślałem że ty mówisz o realnej walce (sam twój nick na to wskazuje, oraz obrazku dołączonym (weteran z Vietnamu))


Obrazek wstawiłem - bo jest ładny.

To może pochwalisz się jakie trofea wiszą na twojej ścianie zwycięstw? Może masz kogoś z 10 letnią praktyką Kyukiushinu, albo prównywalną praktyką KungFu (styl WingTsun), itd.?


A co to ma do rzeczy??? Człowieku wrzuć sobie luz.

WIELE RZECZY ZWERYFIKOWAŁY WŁASNIE ROZNE TURNIEJE. DOCIERA??! M.IN. kung-fu i wiele innych styli poległo, poległo też wiele samodzielnych systemów walki!
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
A powiem Ci co to walka realna - zapisz sobie to gdzieś:

Polega głównie na użyciu BRONI i narzędzi - a nie "gołych rąk". Gość z nożem po dwóch latach szkolenia zrobi prawdopodobnie sałatkę z każdego mistrza dowolnego systemu...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
A gdy mówimy o broni: ma to być broń współczesna, współczesny trening albo improwizowane narzędzia walki.

A gdy broni nie ma - potrzeba stylu brutalnego i kontaktowego - a nie czekania, samych uników, pchających dłoni, finezji, delikatności itp. bajerów. Dlatego pisałem, żeby aikidocy posparowali z bokserami albo vale-tudowcami (stójka + parter). Szybko w tym momencie nastąpi przebudzenie...

Systemy combat opierają się na boksie, thaiu, ostatnio włączono do szkolenia prawie całe BJJ - czyli jest to MMA. Jednak wiele elementów dyskwalifikuje te systemy z turniejów - kopy w jaja, uderzenia w krtań, tył głowy itp.

Czy te "zakazane sztuczki" są skuteczne? Jedna z walk w UFC natychmiast się skończyła po kopnięciu w krocze. Dyskwalifikacja.
  • 0

budo_sigh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
Mam nadzieję że w rzeczywistości w walce jesteś o wiele lepszy aniżeli w argumentacji swoich poglądów. Ponieważ sądząc po twojej ostatniej wypowiedzi wiedział bym ze jesteś bezsilny.

W swoich wypowiedziach nic nie mówiłem o stylach jedynie prosiłem cię abyś nas lub lepiej powiedzieć nam trochę przybliżył twoje doświadczenia z realnej walki, tzn. jezeli nie brałeś udziału w turniejach zamkniętych, to przynajmniej powiedz nam z kim się zmierzyłeś (o ile to nie jest "MENEL"). Biorąc pod uwagę twoje 10letnie to były osoby z prównywalnym stażem do twojego!

Pozdrawiam
Osu.
  • 0

budo_sigh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
COMBAT:: WIELE RZECZY ZWERYFIKOWAŁY WŁASNIE ROZNE TURNIEJE

Dlatego proszę napisz jakie turnieje, jaka na nich była formuła (zasady) i jakie miejsce zająłeś?

Pozdrawiam
Osu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024