Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sztuka relaksacji w aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_paweł b.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Sztuka relaksacji w aikido
Wybitny mistrz Tamura 8 dan posiadł sztuke relaksacji dzięki czemu nie da się wykonać na nim technik aikido. On zaś wykonuje je na najsilniejszych uke. Jak wytrenować tę zrelaksowaną siłę :?: Z jakim nastawieniem psychicznym trzeba ćwiczyć :?: Podzielcie się prosze swym doświadczeniem. Czy macie jakieś własne metody :?: Ja mam taką własną. Czasem ćwicze suburi pierwsze mając na rękach obciążniki 1 kilogram na każdej ręce - aż do zmęczenia. Po tem pozwalam by ręce zwisały rozluźnione wzdłuż tłowia i ruszam ciałem raz w jedną stronę potem w drugą - ręce obijają się bezwładnie o ciało. Następnie powtarzam ćwiczenie, ale bez obciążenia. Zauważyłem, że wykonuje przez chwilę ćwiczenie bardzo szybko z powadu braku obciążenia. Po tem ręce są znowu zmęczone. Dzięki tym ćwiczeniom mam uczucie lekkości w rękach. Czy są są leprze metody na lekkość w rękach i zrelaksowaną siłę :?:
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka relaksacji w aikido
Ty masz po prostu zmęczone mięśnie, a nie zrelaksowane ciało. Jeśli chcesz osiągnąć, nazwijmy to, relaksację to zacznij od poprawienia gibkości swojego ciała. Choćby od zlikwidowania przykurczów mięśni pleców i ramion. Niedostateczna gibkość powoduje właśnie niepotrzebne napinanie się. Do tego dochodzi świadoma kontrola napinania mięśni, ale o tym napiszę za jakieś kilkadziesiąt lat. :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka relaksacji w aikido
Calkowicie sie zgadzam ze Slaszyszem. Gibkosc, gietkosc, wytrzymalosc calego ciala- to podstawa. Wlasnie te przykurcze pozbywa sie cwiczac techniki w sposob zeby "rozciagac miesnie", powiedzmy ze chodzi o te najwazniejsze grupy miesniowe.
Cale cialo ma byc jak sprezyna, czy przy padaniu, czy przy wstawaniu, czy przy robieniu technik - a nie jak rozflaczaly worek tluszczu :wink:

Jak to osiagnac? Cwiczyc w odpowiedni sposob codziennie bez litosci. Dla siebie.
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka relaksacji w aikido

Czy są są leprze metody na lekkość w rękach i zrelaksowaną siłę :?:


Ćwiczę Ki Aikido. Tam jest opracowany cały zestaw ćwiczeń mających na celu rozluźnienie ciała. Kiedyś nazywano je Ki Taiso, obecnie Kenko Taiso (ćwiczenia dla zdrowia). Przypominają trochę ćwiczenia gimnastyczne, ale są wykonywane po dwa na każdą stronę.
Nawet je sfilmowałem i umieściłem w sieci. Podam Ci linka na priv.
Silvio
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka relaksacji w aikido
Aha, wczoraj wymyśliłem mądrą rzecz - do osiągnięcia opisywanych efektów jest jeszcze potrzebne doświadczenie - znajomość mechaniki technik i umiejętność ich neutralizacji. :-)
  • 0

budo_paweł b.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka relaksacji w aikido
Dzięki za odpowiedź i podany link.
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka relaksacji w aikido
Silvo czy ja też mogę prosić o ten link??
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024