Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brutalnosc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_ai
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Brutalnosc
Witam wszystkich,

Cwicze aikdo od niedawna (6 miesiecy) i nie wiem jeszcze bardzo duzo rzeczy, dlatego chce was prosic o pomoc. Otoz calkiem nie tak dawno bylam na moim pierwszym stazu i na przed ostatnim treningu mialam okazje pocwiczyc z 1 dan.Cwiczylismy shiho nage, ta technika mi nie wychodzila i moj uke pokazal mi ( w sposob dosc brutalny) co sie moze stac jesli bede zle to wykonywac, calym swoim ciezarem nadepnal mi na stope ktora byla na skraju maty(Bogu dzieki, ze byla cienka).Efekt tego byl taki, ze mometalnie moja stopa spuchla.
Chcialabym wiedziec czy mam sie przygotowac na wiecej takich wypadkow?
  • 0

budo_nana
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Brutalnosc
Nie wydaje mi sie, zeby jego postepowanie bylo normalne i powszechnie przyjęte, mogl unaocznic Ci twoj błąd bez robienia krzywdy. Bóg jeden raczy wiedzić co nim kierowało.
Mam nadzieję że po tym starciu nie zostanie Ci uraz do uke z 1 danem, ale na pewno będziesz wobec nich stosować zasadę ograniczonego zaufania :wink:

pozdro
nana
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Brutalnosc
Co to był za staż ?
Niestety głupota nawet wśród shodanów jest obecna. Szkoda gadać. Ai miałeś pecha ale nie przejmuj się następnym razem unikaj takich gości po pierwsze niczego się nie nauczysz po drugie szkoda żebyś sobie kontuzji narobił. A ja ze swojej strony gratuluję fantazji twoiemu uke nic tylko się :oops: w kącie ehh
Pozdrawiam
  • 0

budo_ai
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Brutalnosc
dzieki za pocieszenie, :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Brutalnosc
Ja czesto na staze, aby uniknac takich wypadkow nosze buty robocze, takie jak maja w fabryce, ze stalowymi wkladkami. Maja wytrzymalosc do 1 tony. :lol:

A tak powaznie, to jako poczatkujaca jestes w miare bezbronna wobec szalonych shodanow. Na drugi raz ma 2 wyjscia:
1. Jak gosciu bedzie ci cos tam chcial udowadniac a masz dobra pozycje i dystans to sprzedaj mu pozadnego kopa, albo prawidlowego haka w ryja i zapytaj sie czemu sie nie zaslonil.
2. Jak nie mozesz mu przywalic to grzecznie go popros zeby cwiczyl normalnie bo jestes poczatkujaca. Jak nie pomoze, to po prostu olej goscia i idz cwiczyc z kim innym natychmiast.

Ogolnie to wiesz , aikido to SW i czasem sie zdarzaja wypadki, przewaznie bez zlej woli. Ostatnio ja nie zdarzylem odklepac i gosciu mi zmasakrowal lokiec. Tez mlody, gniewny shodan. Ale nie ze zlej woli, po prostu brak doswiadczenia i wyczucia.
No co zrobic ... :roll: :( :oops:
  • 0

budo_ww60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Brutalnosc
Cześć! Ja też jestem i to bardzo "brutalny" dla swoich uke :) ale coś takiego :?: To troche przesadził... a myślałem, że jestem najgorszy :twisted:
  • 0

budo_nana
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Brutalnosc

sprzedaj mu pozadnego kopa

najlepiej w krocze, to ich dekoncentuje 8)
  • 0

budo_chugaeri
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Brutalnosc

Witam wszystkich,

Cwiczylismy shiho nage, ta technika mi nie wychodzila i moj uke pokazal mi ( w sposob dosc brutalny) co sie moze stac jesli bede zle to wykonywac, calym swoim ciezarem nadepnal mi na stope ktora byla na skraju maty(Bogu dzieki, ze byla cienka).Efekt tego byl taki, ze mometalnie moja stopa spuchla.


Hmmm ... i tak w stosunku do kobiety się zachował :evil: No dżentelmenem to chyba nie był.

Kop w jajka ? :) :) Jak widać i te mniej wyszukane techniki mają swoje zastosowanie - po takiej technice faceta czaka to : 8O , a potem : :oops: , po czym może nastapić : :evil: :twisted: :evil:

:)
  • 0

budo_tatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mamusi... podobno ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Brutalnosc
nie ma to jak czyste aikido podczas treningów :rofl: ciekawe co by Dziadek powiedział na takie sugestie :wink:
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Brutalnosc

wychodzila i moj uke pokazal mi ( w sposob dosc brutalny) co sie moze stac jesli bede zle to wykonywac, calym swoim ciezarem nadepnal mi na stope ktora byla na skraju maty(Bogu dzieki, ze byla cienka).Efekt tego byl taki, ze mometalnie moja stopa spuchla.
Chcialabym wiedziec czy mam sie przygotowac na wiecej takich wypadkow?


wszystko wskazuje na to, że spotkałaś na swojej drodze tzw. "damskiego aikidokę". Przypomina on trochę "damskiego boksera", ale do gnębienia kobiet używa aikido a nie boksu.
Niestety zdarzają się tacy ludzie i trzeba stanowczo protestować przeciwko takiemu zachowaniu.
Właściwie to ten post powinien chyba trafić do SAMOOBRONA KOBIET, co?
Silvio
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Brutalnosc
A mi sie wydaje ze byc moze troche mijacie sie z prawdą. Jak widać Ai pochodzi ze Śląska, gdzie jest kilka klubów prowadzącuch zajęcia wg. przekazu Gozo Shioda sensei. Nie wiem czy oni normalnie to ćwiczą, ale na filmach z Shiodą widać że przygniatanie stopy było chyba jedną z jego sztandarowych technik. Btw. moglibyście chłopaki (Taisho, LM) na ten temat cos napisac, cwiczycie takie techniki, mają one jakąś nazwe or sth.?
  • 0

budo_ai
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Brutalnosc
dzieki za rade Szczepan, na nastepny staz zabiore takie buty :) :) :)
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brutalnosc
Nie wiem co Ci chciał udowodnić takim działaniem, ale dla mnie to udwodnił że musi się jeszcze wiele nauczyć aby mógł coś komuś pokazywać. Facet był po prostu niedojrzały. Jeżeli zrobił to z premedytacją to tylko źle o nim świadczy, a Ty unikaj takich niespełnionych pseudomiszczów.
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Brutalnosc

A mi sie wydaje ze byc moze troche mijacie sie z prawdą. Jak widać Ai pochodzi ze Śląska, gdzie jest kilka klubów prowadzącuch zajęcia wg. przekazu Gozo Shioda sensei. Nie wiem czy oni normalnie to ćwiczą, ale na filmach z Shiodą widać że przygniatanie stopy było chyba jedną z jego sztandarowych technik. Btw. moglibyście chłopaki (Taisho, LM) na ten temat cos napisac, cwiczycie takie techniki, mają one jakąś nazwe or sth.?


:) hehe, nazwy nie znam, popytam s Nagano...
cwiczyc to nie cwiczymy (moze w PL sobie staja na stopach), ale raz mi s Muguruza na stopie stanal... nie zeby sie nie dalo wyjsc, bo da sie (w koncu to jeszcze nie s Shioda :) ) ale bol jest niezly. To na macie, gdzie jest "slisko", ciekawe jak by bylo np: na betonie, albo cos w tym stylu... Taktyka jest prosta - trzeba zgniesc stopa srodstopie uke 8) . Mozecie to i w Wawce pocwiczyc - im bardziej boli tym lepiej. :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Brutalnosc
Mi sie raz udalo zgniesc srodstopie Majki swoim kolanem :oops: - akurat cwiczylismy techniki hanmi -handachi waza. Ale mozna powiedziec ze reagowalem w obronie wlasnej, ona zawsze mnie leje w dojo bez litosci :wink: Siniak miala na cala stope przez 2 tygodnie. 8)

Tak ze trzeba odrozniac brutalnosc od ducha wojennego :)
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Brutalnosc

cwiczyc to nie cwiczymy (moze w PL sobie staja na stopach), ale raz mi s Muguruza na stopie stanal... nie zeby sie nie dalo wyjsc, bo da sie (w koncu to jeszcze nie s Shioda :) ) ale bol jest niezly. To na macie, gdzie jest "slisko", ciekawe jak by bylo np: na betonie, albo cos w tym stylu... Taktyka jest prosta - trzeba zgniesc stopa srodstopie uke 8) . Mozecie to i w Wawce pocwiczyc - im bardziej boli tym lepiej. :wink:


Śródstopie składa się z wielu małych kostek. Nieosłoniętą stopę łatwo zgnieść i coś tam połamać. Tylko że później coś tam może się niewłaściwie zrosnąć. Ale co Cię to obchodzi, prawda? :?
Silvio
  • 0

budo_ronin10
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Brutalnosc
gostek trochę niepoważny.Jeżeli wiedział że jesteś początkujący to nie powinien takich numerów robić.W dojo w którym ja ćwiczę czasami robimy coś co tylko podobne jest do Aikido ale jest to pod kontrolą tak żeby się nie połamać.
Czasem osoby które mają wyższe stopnie chcą się popisać przed mniej doświadczonymi pytanie tylko jak zdobyli te stopnie :?:
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Brutalnosc
Niestety czarny pas nie jest cudownym lekarstwem na głupotę i złośliwość - niestety - wyrazy współczucia :cry:
  • 0

budo_europe
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brutalnosc
idota czy nie To PrZYNaJMnIeJ W!EsZ TeRaz JAK zrOB!C DoBrZE TaK RzEBy ZABolAlO....I WySZlO :wink:

jA gO BrON!C N!E CHcE ale ... (niestety zdarzaja sie tacy ) mogl byc zly ze ma czarny pasek a cwiczy z toba... wkoncu moze przyjechal ostro trenowac a nie bawic sie ....
jak ty bys sie czula jakbys pojechal gdzies liczyla na wspaniale treningi i mosial ciwczyc z osoba ktora przyszla pierwszy raz na trening....

eeee A PRZEPROSIL??? jesli tak to moim zdaniem OK jesli nie to... zdegradowac go ....!!!!!!!!

bol jest najlepszym nauczycielem.....
wszyscy piszecie tak jakbyscie nigdy nie oberwali od starszego stopnia podczas zle wykonywanej techniki( .... wkoncu to podkladanie sie) lub nigdy nie zadali zbednego bulu uke :-P


NO DOSZLISMY dO ODWIECZNEGO PROBLEMU JAK CWICZYC Z PLCA PRZECIWNA????



hee znowu nie na temat???
  • 0

budo_ai
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Brutalnosc
no masz racje ale to on zaprosil mnie do cwiczen. w zasadzie nie mam do niego zalu tylko czulam sie troche zdezorietowana bo prawde mowiac nie bylam przygotowana na taka sytuacje. Troche mnie to zaskoczylo, dlatego wolalam sie zapytac kogos z wiekszym doswiadczeniem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024