Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
106 odpowiedzi w tym temacie

budo_chugaeri
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

no tak.... faktem jest, że zamiast przebierac sie w spódnice i machać kijkiem bedziesz nawalać gołym kolankiem blok żelbetonowy fi 45 przez kilka lat 5 godzin dziennie - to pewnie przetrwasz prędzej w valtudzie.

Duże masz o tym pojęcie :lol: :lol: :lol:
EOT.

Właśnie przyszła mi do głowy taka myśl- były rozmowy na temat okazywania szacunku, zdrobnień, (bez-) i podstawnej krytyki. Granic pewnych. A jak to jest na forum? No dobra- mogę dla przykładu śmiertelnie obrazić kolesia, który pisze zabawne teksty pod ksywką pmasz. W sumie to pisze czasm nawet coś mądrego i dającego się ciekawie przeczytać. Zawsze mogę go pokrytykować. Wyśmiać to wszystko co mówi, bo przecież może zupełnie teoretyzowac. Wogóle czy ktos kiedyś słyszał o jakimś pmasz na jakimkolwiek stażu? Albo taki szczepan- w sumie to co on mi może zrobić? To oczywiście do colegi Combata.
Bo tak na prawdę, nawet jeśli nie wiedziałbym kim jest pmasz i jak bardzo boli jak człowiek przypadkiem na niego wpadnie 8O chyba nie ośmielił się zapytać (?) albo stwierdzić- co ty o tym wiesz.


Ja chyba zaczynam rozumieć ... Patrzę wstecz i rzeczywiście widzę, że wielokrotnie zupełnie niechcąco mogłem do bólu urazić Szczepana a także wielu innych BUDOwców. I zupełnie tego nie chciałem, a chciałem czegoś wręcz przeciwnego.
Szczepan, jeśli to czytasz, przepraszam Cię najmocniej za wszelką bolesną krytykę - tyle lat ćwiczysz aikido, rozumiesz z pewnością co aikido Ci daje i znasz jego wartość i stąd nie powinieneś przejmować się jakąkolwiek krytyką (choć często warto jednak wysłuchać co inni mają do powiedzenia, bo człowiek nie zamyka się wtedy tylko w klatce, jak to zdaje się robią co poniektórzy zauroczeni nową maszynką do zbijania kasy zwaną VALE TUDO), bo na siłę to wszystko można zrugać, zmiąć, zniszczyć, podeptać, skląć ... a mnie poniosło nie raz i nie dwa i w sumie eeeee ....
Krótko : sorry - ja chyba zakończę swoją aktywność na forum, nie potrzebnie tu w ogóle wdepnąłem, było chyba w miarę cicho i spokojnie, a zrobił się z tego niezły burdel.
Ale będzie mi żal - bo forum jest ciekawe i wielu fajnych ludzi je odwiedza ...
I tyle.

PS. Combat , miej na względzie, że nie wszyscy uprawiają sztuki walki pod kątem SKUTECZNOŚCI - mówisz prawdę, czasami bolesną, czasami się mylisz jak każdy człowiek, ja też błądzę, słucham mądrzejszych od siebie, lubię się pośmiać ( a czasem nichcąco kogoś tym urażę) . Ale życie to NIE TYLKO ulica.
Ale tak poza tym - lubię Cię poczytać :wink:

O k...., ale się rozczuliłem 8) .
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

a skąd Ty wiesz co kto wie? Gadałeś z goście w realu czy co i zwierzał ci się czego nie wie a co wie. Dkla mnie to o czym terz gadacie to piep.....nie kotka z pomocą młotka.


Do mnie piszesz czy do kogoś innego :) ?

Jak do mnie - oceniam wyłącznie na podstawie wypowiedzi na vortalu - może być sobie ktoś mistrzem, mieć ktoregoś dana, może być znanym zawodnikiem - jak pisze "dziwnie" - to się go prostuje - capiche? :roll: :)

A tak na marginesie: nie mam szacunku do wielu autorytetów - chyba że ktoś nie tylko mówi, pisze - a taki jest, sprawdzał coś w realnym starciu. Dlatego kwestionuję rozwiązania w wielu SW / systemach, sprawdzam, weryfikuję, obalam tezy i uświadamiam co niektórych...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

PS. Combat , miej na względzie, że nie wszyscy uprawiają sztuki walki pod kątem SKUTECZNOŚCI


Nieprawda - skuteczność jest domeną każdej sztuki walki.

Może być to skuteczność:

- w starciu REALNYM,
- w rozwoju osobowości,
- w walce sportowej,
- w rozwijaniu piękna ruchu itp. itd.

czasami się mylisz jak każdy człowiek


Zawsze i wszędzie chętnie słucham argumentów płynących z PRAKTYKI i doświadczenia.
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
Dobra to ja zadaję pytanko z innej beczki, do wszystkich udzielajacych się w tym temacie poza Martiusem, Garrym i pmaszem.. (panowie Ciiii ;) )

Czy Aikido mozecie nazwać kompletnym systemem Sztuki Walki? bo skoro chcecie go rozwijać tudzież udoskonalać, to musi mieć jakieś braki co nie?
  • 0

budo_chugaeri
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

PS. Combat , miej na względzie, że nie wszyscy uprawiają sztuki walki pod kątem SKUTECZNOŚCI


Nieprawda - skuteczność jest domeną każdej sztuki walki.

Może być to skuteczność:

- w starciu REALNYM,
- w rozwoju osobowości,
- w walce sportowej,
- w rozwijaniu piękna ruchu itp. itd.

czasami się mylisz jak każdy człowiek


Zawsze i wszędzie chętnie słucham argumentów płynących z PRAKTYKI i doświadczenia.


No jeśli tak na to spojrzeć - to masz rację ...
  • 0

budo_krzeslav
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
Dziwię się, że Pan Moderator nie zabrał jeszcze głosu i nie powiedział: "Będziecie zmieniać aikido, jak osiągniecie poziom Dziadka, a na razie morda w kubeł i trenować".

I ja bym się z tym zgodził. Aikido jest kompletnym systemem i nie ma potrzeby go, tfu!, udoskonalać.
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
Aikido jest kompletnym systemem jeśli: uczy się u kompetentnego nauczyciela - patrz Kanai, Tamura etc. bądź najwybitniejszych uczniów wybitnych nauczycieli...
Zaś nauką nazywam stały kontakt z danym nauczycielem, zaś przez stały kontakt nazywam przynajmniej raz na dwa tygodnie uczestniczenie w seminarium z nim, bądż też uczenie się u niego w dojo ....
Jeśli ktoś ćwiczy inaczej aikido nie staje się wtedy kompletnym systemem, a pewnym jego skrawkiem....
Ot i moje zdanie 8)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

Nieprawda - skuteczność jest domeną każdej sztuki walki.

Może być to skuteczność:

- w starciu REALNYM,
- w rozwoju osobowości,
- w walce sportowej,
- w rozwijaniu piękna ruchu itp. itd.


Proszę, proszę. Nie poznaję kolegi :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

Proszę, proszę. Nie poznaję kolegi :)


Spoko, spoko - zaraz poznasz :wink: aikido nie jest specjalnie skuteczne Ad1 :wink: :lol:

Ja preferuję Ad1 ew. Ad2 - resztę niespecjalnie :roll: :)
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
1.Aikido jest kompletnym systemem.
Totalny nonsens wedle mojego rozumienia jezyka. Kompletny(=zupelny) system jest wewnetrznie sprzeczny, a aikido, co by o nim nie powiedziec, jest logiczne, spojne i konsekwentne. Twierdzenie Gödla okazuje sie byc istotne nie tylko dla arytmetyki.

2.Rozwöj aikido.
Rozwöj dotyczyc moze kwestii organizacyjnych, ruchu jako calosci, popularyzacji etc.
Jesli chodzi o rozwöj techniczny, to moga dojsc nowe interpretacje technik etc., pamietam, ze kiedys Wysocki pokazywal ikkyo z mocnym wejsciem irimi jako wynalazek mistrza Savegnago :) . Zasady sa stale, a aikido jest podatne na kreatywnosc cwiczacych.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

Spoko, spoko - zaraz poznasz :wink: aikido nie jest specjalnie skuteczne Ad1 :wink: :lol:
Ja preferuję Ad1 ew. Ad2 - resztę niespecjalnie :roll: :)


Nie specjalnie to fakt, ale jakos do tej pory udaje mi sie skutecznie odpędzać od wrażych adwersarzy, więc aż tak żle nie jest jakby się wydawało.
Kijaszki dużo w tym pomagają :D
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
"Będziecie zmieniać aikido, jak osiągniecie poziom Dziadka, a na razie morda w kubeł i trenować" - podoba mi sie to zdanie.

Rozsmieszaja mnie niezmiernie ludzie co nie potrafia zrobic ikkyo a maja pretensje do zmieniania aikido jako systemu.
Rzucaja mi sie w oczy dwa przyklady:
Claude - ktory jest moim instruktorem - gosciu od 30 lat codziennie jest na tatami. Nie filozofuje zbytnio, za to porzadnie cwiczy. Nie ma pretensji bycia super fighterem,ani drugim O senseiem.Mimo to, niema zamiaru ulepszac aikido. :wink:
Nakamura sensei - on jest trenrem judo Majki. Gosciu cale zycie spedzil na tatami, mimo ze ma ponad 60 lat nadal 3 razy dziennie prowadzi treningi i to tak smiga ze drzy przed nim cala kadra narodowa Kanady. Nie ma pretensji bycia super fighterem. Tez nie ma zamiaru "ulepszac" judo.

Combat - nie masz zielonego pojecia co to jest aikido i czym to sie je. Co ty mozesz kwestionowac, czy uswiadamiac, skoro sie na tym nie znasz? Taki tupet moze oniesmielic poczatkujacych , ale ja znam i cwicze z ludzmi co to cwicza dluzej niz ty zyjesz, wiec wrzuc se na luzik :wink: Trzymaj sie tego na czym sie znasz.

Bujin - Jakiekolwiek porownania do vale tudo sa smiesznawe i swiadcza o ignorancji autora. O kompletnej ignorancji ze sie tak wulgarnie wyraze. Oraz o braku kompetentnego nauczyciela :rofl:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

nie masz zielonego pojecia co to jest aikido i czym to sie je. Co ty mozesz kwestionowac, czy uswiadamiac, skoro sie na tym nie znasz? Taki tupet moze oniesmielic poczatkujacych , ale ja znam i cwicze z ludzmi co to cwicza dluzej niz ty zyjesz, wiec wrzuc se na luzik :wink: Trzymaj sie tego na czym sie znasz.


1) Wiem niestety co to aikido - szczerze - strata czasu vs rekreacja vs "łagodna sztuka walki" (cokolwiek to znaczy) Wybór :)

2) "Co ty mozesz kwestionowac, czy uswiadamiac" - akurat pisałem nie w kontekscie aikido ROTFL.

Aikido - przypadek że tak bowiem zmieniający myślenie - tu już nic nie pomoże. Już nic nie tłumaczę - róbta co chceta...

3) Są ludzie co siedzą długo w danej rzeczy - bo gdzie indziej by już nie mogli.
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
Zmieniać aikido? Aikido cały czas się zmienia . Przecież aikido tworzą ludzie a nie zaprogramowane automaty . Wystarczy wybrać się na obóz w Lesneven . Można zabaczyć aikido sensei Yamada, sensei Tamura ,sensei Suga . Jest tam dużo ludzi z 4, 5, 6 danami i można się samemu przekonac, w którym jesteśmy miejscu własnego rozwoju w aikido . Tam każdy chętnie to sprawdzi i wyprostuje własnoręcznie . Szczególnie sensei Tamura .
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
dobra spróbuje poważniej i bez wygłupów...
aikido jest b. uniwersalne i mozna sie go różnie uczyć. mam wrażenie, że i ja i legendarny Szczepan (mnie miło w tym towarzystwie) nieco inaczej byliśmy uczeni. pisze za siebie. cieżki fizycznie trening, szacunek dla swojego nauczyciela i morda w kubeł. nauczyciel jest osoba, którą szczerze szanuje i jest ode mnie n-razy lepszy. taki jest mój nauczycioel i jego nauczyciel. poki mam sie od nich czego uczyć ufam im i nie tworzę własnych mieszanych systemów bo forma jest, jak mnie uczono, narzedziem do nauki rzeczy poważniejszych niż skuteczność w nawalance.
fakt, że sieć jest totalnie anonimowa, fakt, że nie znam sie na vale tudo :) :) :) i z tego powodu mnostwo nieporozumień.
np. (z całym szacunkiem dla kolegi Combat) przechodziliśmy tu liczne choroby: np: milion topików pt: co jest skuteczniejsze? aikido na ulicy? czy jest skuteczne dla fajtera? epidemie pt: boruta i kilka innych nicków oraz stu gości o nickach - killer, mortal, bloody i tym podobni, korzystający z anonimowej sieci eksperci wszystkich morderczych systemów, wszystkich skuteczniejszych od aikido. wiedzieli wszystko, zero szacunku dla wieku, doswiadczenia, stopni rezerwy, emerytów i takie tam. i parę razy wdałem sie w poważną dypspute tylko po to, żeby sie potem dowiedzieć że przykładowy bloody killer jest pryszczatym 17latkiem po 3 miesiącach krav magi... ucze aikido zawodowo przez 5 godzin dziennie i kiedy zobaczyłem nick (sorry) combat i ta zakrwawioną mordke przyszło mi do głowy:
1. znowu...
2. jesli gość uważa poważnie ze aikido jest do bani to po cholerę wogóle tu siedzi!!!!
stąd cały ten galimatias....
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
Trochę off topic, ale co tam :wink: Widze że przyda sie nieco złagodzic obyczaje :P

Szczepan naskrobał:

Claude - ktory jest moim instruktorem - gosciu od 30 lat codziennie jest na tatami. Nie filozofuje zbytnio, za to porzadnie cwiczy. Nie ma pretensji bycia super fighterem,ani drugim O senseiem.


To Pmasz:

Uważam że CZAS NADSZEDŁ :!: :!:
Nie da się dłużej uniknąć tego przed czym drżeli najtwardsi, staruszkowie padali zemdleni a małe zwierzątka gineły ze strachu na samą myśl Po rozbiciu gangu przemytników papużek falistych i rozwiazaniu konfliktu bliskowschodniego w pewne niedzielne przedpołudnie przyszedł czas na prawdziwie mordercze zadanie :lol: :

MISZCZ MARIAN MUSI PODJĄC WYZWANIE PRZEŚWIETNEGO CLAUDA Z JEGO WIERNYM GIERMKIEM SZCZEPANEM U BOKU :) :) :)

TO BEDZIE PRAWDZIWY POJEDYNEK GIGANTÓW jak godzilla kontra gigant, albo Leszek Miller versus Andrzej Lepper :wink: :)

Wyzwania nie mogą pozostać bez odpowiedzi. Dla miszcza Mariana nadszedł czas walki :evil: :wink: a gawiedź czekała oniemiała ...... 8O 8O
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

np. (z całym szacunkiem dla kolegi Combat) przechodziliśmy tu liczne choroby: np: milion topików pt: co jest skuteczniejsze? aikido na ulicy? czy jest skuteczne dla fajtera? epidemie pt: boruta i kilka innych nicków oraz stu gości o nickach - killer, mortal, bloody i tym podobni, korzystający z anonimowej sieci eksperci wszystkich morderczych systemów, wszystkich skuteczniejszych od aikido. wiedzieli wszystko, zero szacunku dla wieku, doswiadczenia, stopni rezerwy, emerytów i takie tam. i parę razy wdałem sie w poważną dypspute tylko po to, żeby sie potem dowiedzieć że przykładowy bloody killer jest pryszczatym 17latkiem po 3 miesiącach krav magi... ucze aikido zawodowo przez 5 godzin dziennie i kiedy zobaczyłem nick (sorry) combat i ta zakrwawioną mordke przyszło mi do głowy:
1. znowu...
2. jesli gość uważa poważnie ze aikido jest do bani to po cholerę wogóle tu siedzi!!!!
stąd cały ten galimatias....


1) Ja tu NIE SIEDZE - ja tu wchodzę jak czytam BREDNIE! :wink: :)
2) Trenuję 10 lat i sporo rzeczy
3) Był kiedyś taki aikidoka u nas na TKD - to trzeba było zobaczyć. Rewelacja.
4) " ta zakrwawioną mordke" nie rozmieszaj mnie - nawet nie wiesz co to za symbol i skąd się wziął? :wink: :roll: (HINT: MACV SOG)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
No czesc tutaj zaczyna odbiegac od tematu piszac wlasne animozje - jak by czytac ktos nie potrawil na jaki temat jest dyskusja ;)

Szczepan napisal:

"Będziecie zmieniać aikido, jak osiągniecie poziom Dziadka, a na razie morda w kubeł i trenować" - podoba mi sie to zdanie.

Mi tez sie bardzo podoba - ktos jak zaczyna zmieniac niech ma odwage robic to pod wlasna osoba i wlasna nazwa i firmuje to soba a nie Dziadkiem ;)
Zawsze w historii moze dodac ze stworzone na bazie Aikido jesli mu na tym bedzie zalezalo.
Aikido usystematyzowane bylo przez 1 osobe i jesli chcemy aby pozostalo nadal Aikido pewne zasady powinny byc przestrzegane
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
Śmiac mi się chce jak czytam niektórych innowatorów Aikido..:) Rozumiem łączyc z innymi stylami (sam prubowałem z TKD) ale nie udoskanalać, raczej sciemniać i zacierać orginał, przez co jak Martius wczesniej napisał przestaje byc to Aikidem ;)

Z tym Aikido to jak z Matematyką... Jest jedna i tyle.. jesli pojmiesz dodawanie, odejmowanie, mnozenie i dzielenie, to na tej podstawie zaczniesz tworzyc coraz to dziwaczniejsze rzeczy... I wcale nie jest to udoskonalanie tylko wykozystywanie tego co defakto juz umiesz.. tylko ze spogladasz wtedy na to z perespektywy np oczami 50-latka..
Tu nie ma co doskonalić.. mówię o Aikidzie.. Doskonaliś to mozemy najwyzej własne umiejetności.. aikido same w sobie jest doskonałe.. Jak 2+2=5 :oops: no dobra = 4 ale dodajac do tego Ki mamy 5 hehe

Aikido to wpełni usystematyzowana i kompletna Sztuka Walki.. Udoskonalanie jej jest w takim razie niemożliwe..
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
Fajnie sie bawicie gra slow. Zadam wiec tylko pytanie bo juz sie troche gubie. Czy "udoskonalanie" w waszym rozumieniu to to samo co "zmienianie" ? :D

Aikido to wpełni usystematyzowana i kompletna Sztuka Walki.. Udoskonalanie jej jest w takim razie niemożliwe..


Swiat nie stoi w miejscu, a bez zmian nie ma postepu. Dlatego dziwie sie ze aikido nie da sie zmienic, nie powinno sie zmieniac, jest kompletne, the best i morda w kubel.
Kto ma to zmieniac/udoskonalac to juz inna sprawa i niekoniecznie kolega Combat :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024