Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
106 odpowiedzi w tym temacie

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

Dlatego proszę napisz jakie turnieje, jaka na nich była formuła (zasady) i jakie miejsce zająłeś?


A co ja mam do rzeczy? Słuchaj - rozśmieszasz mnie powoli:

Obowiązkowa pozycja każdego fana prawdziwej walki. Bez sędziów, bez rękawic, kategorii wagowych, rund i ograniczeń czasowych: vale tudo w najlepszym, oryginalnym wydaniu. Były to pierwsze tego typu zawody o zasięgu międzynarodowym. Zapoczątkowały prawdziwą rewolucję w walce wręcz. Walki rozgrywane są systemem turniejowym (przegrany odpada). Zwycięzca turnieju zgarnia 50 000 dolarów.

Frazier Zane kenpo karate 198 cm, 104 kg
Gordeau Gerard kyokushin karate, savate 195 cm, 98 kg
Gracie Royce Brazylijskie Jiu-jitsu 185 cm, 82 kg
Jimmerson Art boks 185 cm, 89 kg
Rosier Kevin kickboxing 193 cm, 120 kg
Shamrock Ken shooto 183 cm, 100 kg
Smith Patrick kickboxing, taekwondo, judo 188 cm, 99 kg
Tuli Teila sumo 188 cm, 186 kg

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Royce tryumfował także w II i IV edycji UFC, pokonując m.in. Minoki Ichicharę (żywa legenda karate, 11-sto krotny mistrz świata z rekordem 56-0, 20k.o), Rona Van Cliefa (10 dan goju ryu karate), Dana Severna (37kg cięższy zapaśnik), Remco Pardoela (mistrz jiu jitsu, judo), Jasona DeLucia (mistrz kung fu) oraz wielu innych światowej klasy mistrzów. Zaskakujący był również sposób, w jaki Royce zwyciężał swoich przeciwników: ściągał ich na ziemię, po czym zakładał dˇwignię lub duszenie, nie robiąc im żadnej krzywdy. Było oczywiście wiele innych ekscytujących pojedynków. Warto wspomnieć np. mecz Keitha Hackneya (91kg, kenpo karate) z trzykrotnie cięższym (!) Emmanuelem Yarborough (280kg, sumo). Hackney znokautował sumokę, aby podczas kolejnej edycji turnieju ulec Royce'owi Gracie. W tym miejscu rodzi się pytanie, co jest przyczyną takiego obrotu sprawy: człowiek czy styl? Odpowiedˇ na to pytanie brzmi "STYL".

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Skoro tacy zawodnicy polegli - to jakie ma znaczenie mój udział w jakiejkolwiek imprezie????

Mam nadzieję że w rzeczywistości w walce jesteś o wiele lepszy aniżeli w argumentacji swoich poglądów. Ponieważ sądząc po twojej ostatniej wypowiedzi wiedział bym ze jesteś bezsilny.

W swoich wypowiedziach nic nie mówiłem o stylach jedynie prosiłem cię abyś nas lub lepiej powiedzieć nam trochę przybliżył twoje doświadczenia z realnej walki, tzn. jezeli nie brałeś udziału w turniejach zamkniętych, to przynajmniej powiedz nam z kim się zmierzyłeś (o ile to nie jest "MENEL"). Biorąc pod uwagę twoje 10letnie to były osoby z prównywalnym stażem do twojego!


O rany!

Byli to różni przeciwnicy na ulicy - o różnych doświadczeniu. Nie wnikam w takie rzeczy. Ważna jest wygrana - a nie szczegóły.

Gość kravaciarz (trenujący krav-maga) którego ja bez draśnięcia pokonałem (kto był na stażu, ten potwierdzi) - wygrał walkę z gościem po 5 latach TKD + 2 lata krav-maga + boks.

Czy to był słaby przeciwnik w takim razie??? Weź mi gościu dla odmiany napisz KOGO TY POKONAŁES - Z JAKIM STAZEM??

Wiesz co to WALKA WYGRANA? Jak przegrywasz to znaczy, że używasz złego systemu (w przypadku aikido przy jakimkolwiek fachowcu możesz być tego pewien) albo Twój przeciwnik jest lepszy. I tyle. Styl to podstawa. Człowiek to 60% styl to 40%.
  • 0

budo_sigh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
COMBAT:: Obowiązkowa pozycja każdego fana prawdziwej walki. Bez sędziów, bez rękawic, kategorii wagowych, rund i ograniczeń czasowych: vale tudo w najlepszym, oryginalnym wydaniu.

Chłopie ty chyba w życiu nie słyszałeś o turniejach zamkniętych. Po prostu naoglądałeś się jakichś kaset i to twoja wiedza.

COMOBAT:: Skoro tacy zawodnicy polegli - to jakie ma znaczenie mój udział w jakiejkolwiek imprezie????

Ma i to wielkie, ponieważ oni nie zbierają zdania odnośnie tego jaki styl jest lepszy od drugiego jedynie staraja się analizowac swoje wyniki i pod tym katem przygotowywać się do następnych turniejów.

COMBAT:: Gość kravaciarz (trenujący krav-maga) którego ja bez draśnięcia pokonałem (kto był na stażu, ten potwierdzi) - wygrał walkę z gościem po 5 latach TKD + 2 lata krav-maga + boks.

Tzn. na stażu go pokonałeś??? Czy może po nim?

Pozdrawiam
Osu.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
Weź mi gościu dla odmiany napisz KOGO TY POKONAŁES - Z JAKIM STAZEM??


Chłopie ty chyba w życiu nie słyszałeś o turniejach zamkniętych. Po prostu naoglądałeś się jakichś kaset i to twoja wiedza.
.


ooo stary oświeciłeś mnie... Gdzie naczytałeś się takich rewelacji? W gazecie aikido hardcore news?? :lol: 8O

Ma i to wielkie, ponieważ oni nie zbierają zdania odnośnie tego jaki styl jest lepszy od drugiego jedynie staraja się analizowac swoje wyniki i pod tym katem przygotowywać się do następnych turniejów..


Nie dostali wp.... na pierwszych czterech turniejach UFC- a potem JEDNOSTYLOWCY, TRADYCJONALISCI nie startowali już tak licznie (Ci sami dwa razy - też nie słyszałem)

Nie masz pojęcia - a się wypowiadasz. Do tego sam sobie zaprzeczasz!!!
Skoro analizują wyniki: to od pewnego momentu mamy THAI + BJJ + ZAPASY + BOKS i tyle. Style pojedyczne ODESZŁY.

Poza tym sherdog PROWADZI statystyke - uderzane sa daleko, daleko...

Tzn. na stażu go pokonałeś??? Czy może po nim?


Na seminarium - przy około 40 świadkach.
  • 0

budo_sigh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
COMBAT:: Na seminarium - przy około 40 świadkach.

Wytłumacz mi proszę jak na seminarium można pokonać kogoś? Jakie to było seminarium, kto je prowadził, i kiedy to było???

Pozdrawiam
Osu.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

Wytłumacz mi proszę jak na seminarium można pokonać kogoś? Jakie to było seminarium, kto je prowadził, i kiedy to było???


NIE BEDE JUZ TRACIC CZASU NA TAK BEZSENSOWNE DYSKUSJE.

Seminarium Krav-maga - a szczegóły w archiwum. Były sparingi stójka + parter, gryzienie i kopy w jaja dozwolone.

EOT. Nie odpowiadasz na pytania, brak Ci argumentów, masz złudzenia co do aikido i "nielegalnych walk" (w których co triumfuje - capoeira i tai-chi - co? :lol: )

Nie napisałeś jakie masz doświadczenie? (tylko aikido - co?)
Ile walk w życiu?
Z kim wygrałeś?! etc.


LOL. EOT.
  • 0

budo_sigh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
COMBAT:: Seminarium Krav-maga - a szczegóły w archiwum. Były sparingi stójka + parter, gryzienie i kopy w jaja dozwolone.

Ale o ile ja znam KravMag to w ochraniaczach, ciekawe jak go kopałeś w jaja w tych ochraniaczach??

COMBAT:: Nie odpowiadasz na pytania, brak Ci argumentów, masz złudzenia co do aikido i "nielegalnych walk" (w których co triumfuje - capoeira i tai-chi - co? )

Po pierwsze wkurza cię to że nic nie wiesz o mnie. Nie mówiłem nic o tym że w turniejach triumfują jakieś sztuki walki, to co ci starałem się wytłumaczyć to to że triumfują ludzie a nie konkretne Sztuki Walki, ale ty chyba nie jesteś w stanie tego zrozumieć.

COMABT::Nie napisałeś jakie masz doświadczenie?

A po co? Jestem dla ciebie początkującym, nic nie wiem i chętnie się dowiem od takiego mistrza jak ty coś nowegoo SW!

Pozdrawiam
Osu.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

Ale o ile ja znam KravMag to w ochraniaczach, ciekawe jak go kopałeś w jaja w tych ochraniaczach??


Mocny kop w jaja - także boli przez ochraniacz. Jeden gość się zwinął i był koniec walki.

Aha i krav-maga nie KRAV-MAG!!!

Po pierwsze wkurza cię to że nic nie wiesz o mnie. Nie mówiłem nic o tym że w turniejach triumfują jakieś sztuki walki, to co ci starałem się wytłumaczyć to to że triumfują ludzie a nie konkretne Sztuki Walki, ale ty chyba nie jesteś w stanie tego zrozumieć.


Nie rozumiesz podstawowej rzeczy - triumfują STYLE, NIE LUDZIE. Dziwny zbieg okoliczności - że począwszy od pierwszych czterech części UFC wszyscy trenują praktycznie to samo? Przypadek??

I przypadek, że muay-thai kasuje większość innych sztuk walk uderzanych - w tym taekwon-do, kung-fu, karate??


A po co? Jestem dla ciebie początkującym, nic nie wiem i chętnie się dowiem od takiego mistrza jak ty coś nowegoo SW! .


Nie uważam się za mistrza - ale co nieco wiem - i potrafię to udowodnić.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
Kto ma większe szanse?

Gość trenujący mocno, twardo, kontaktowo, non-stop sparingi, konfrontacje, brutalne techniki, siła, agresywność.

czy

Trenujący lekko, łagodnie, głównie dziwne techniki, dziwne uderzenia, dziwne kopnięcia, zero sparingów, uniki i ucieczki.

Wygra 1szy - zawsze!


Zacznij walczyć - przestań marzyć!!! Zweryfikuj swoją wiarę - to pogadamy.
  • 0

budo_sigh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
COMBAT:: Zacznij walczyć - przestań marzyć!!! Zweryfikuj swoją wiarę - to pogadamy.

A skąd masz tę pewność że nie walczę?

Powiedz mi jaką masz ksywę lub jakieś namiary abym mógł cię zidentyfikować wśród znajomych z turniejów.

pozdrawiam
Osu.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
Taak walczysz - to widać po tych jakże fachowych wypowiedziach... EOT.
  • 0

budo_canaris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
Combat jesteś żałosny
  • 0

budo_canaris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
nie masz swojej roboty? to do dzieła bo tu już zaczynasz pieprzyć od rzeczy. Weź przeczytaj swoje wypowiedzi w tym topicu i walnij się w łep. To co ty gadasz nie trzyma się kupy, raz po raz zaprzeczasz sam sobie. Za bardzo się wczułeś. Kogo ty chcesz nawracać? A może sobie chcesz coś udowodnić. Każdy wie jak ma się aikido do skuteczności i nie mususz tego po raz kolejny wygłaszać bo jesteś xerem xera. Mówisz rzeczy oczywiste tyle że w taki sposób że nie trzymają się one kupy. Jak powiedział Napoleon- "Od wzniosłości do śmieszności tylko jeden krok".Koniec.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

Combat jesteś żałosny


Po kiego (oj bo się wyrażę) wyjeżdasz mi z epitetami?

Sam jesteś żałosny i brak Ci argumentów. Trenuj dalej aikido...
EOT. Jak będziesz miał coś do powiedzenia albo przynajmniej doświadczenie w kilku SW - pogadamy.

A prawdziwy Canaris został stracony przez Niemców... I do tego zdradzał swój kraj - kto jest żałosny?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

nie masz swojej roboty? to do dzieła bo tu już zaczynasz pieprzyć od rzeczy. Weź przeczytaj swoje wypowiedzi w tym topicu i walnij się w łep. To co ty gadasz nie trzyma się kupy, raz po raz zaprzeczasz sam sobie. Za bardzo się wczułeś. Kogo ty chcesz nawracać? A może sobie chcesz coś udowodnić. Każdy wie jak ma się aikido do skuteczności i nie mususz tego po raz kolejny wygłaszać bo jesteś xerem xera. Mówisz rzeczy oczywiste tyle że w taki sposób że nie trzymają się one kupy. Jak powiedział Napoleon- "Od wzniosłości do śmieszności tylko jeden krok".Koniec.


WIDAC NIE KAZDY - BO NIEJAKI SIGH TEGO NIE ROZUMIE.

Jak mawiał jeden Rusek: Nie wcinaj się pomiędzy wódkę...

I tym optymistycznym akcentem zakończmy tą niepotrzebną dyskusję...
  • 0

budo_canaris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

Trenuj dalej aikido...


nie trenuje aikido i nie zamierzem, ale to co napisałeś, mogłeś sobie powiedzieć 7 stron temu i dać sobie spokój
  • 0

budo_sigh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
COMBAT napisz na priv. jezęli nie potrafisz napisać na forum gdzie cię mogę spotkać. Powiem szczerze zrobię to z duża przyjemnością! Spotkać się z takim praktykiem jak ty, to naprawdę przywilej dla takiego cienkiego batona jak ja!!!

Pozdrawiam
Osu.
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
Myślałem że to będzie jakiś fajny temat, apropo tego co jest dyskutowane obecnie w "Licencje Hombu......", a tu wszędzie ta żółta mordka wyskakuje.
Może mu moderator da bana na ten dział?
Pozdrawiam
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
ciagnac ten OT-Combatowi przyznac musze,ze ma lepsze aregumenty.ale prosze cie znow,zebys przestal wrzucac i wyrazac sie pogardliwie o aikido,kung-fu itp.masz racje ( choc sam przyznasz,ze sa sekcje w ktorych te style moga byc prowadzone nienajgorzej i mozna z nich cos wyniesc) i nie mam zamiaru sie spierac.
Sigh,ty chyba karate cwiczysz ( po OSU zalapalem :) :) :) ssherlock moze mi skoczyc)?moze tez sie pochwalisz osiagnieciami?bo jak na razie dosc tajemniczy z ciebie gosc....
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

Warto wspomnieć np. mecz Keitha Hackneya (91kg, kenpo karate) z trzykrotnie cięższym (!) Emmanuelem Yarborough (280kg, sumo). Hackney znokautował sumokę, aby podczas kolejnej edycji turnieju ulec Royce'owi Gracie. W tym miejscu rodzi się pytanie, co jest przyczyną takiego obrotu sprawy: człowiek czy styl? Odpowiedˇ na to pytanie brzmi "STYL".


Combat widziałeś tą walke czy tylko wyniki. Yarborough przegrałł tylko dlatego ze miał zbyt dużą dupę żeby samemu się podnieść (o ile dobrze pamiętam nie reprezentował sumo, tylko jakąś inszą egzotykę). Ten koleś z kempo miał niesamowitego farta. Ten niby sumoka nie reprezentował żadnej techniki. Machał łapskami od niechcenia, siły nie miał gardy utrzymać. Akurat w tym wypadku mozna spokojnie powiedzieć że przegrał CZŁOWIEK, a wygrał FART. Kto widział jak ten sumocka Hackneya wywalił z dzwiczkami za ring, powinien sobie doskonale z tego zdawać sprawę :)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
Tak pozatym UFC nie jest dla mnie zadnym wyznacznikiem. Patrząc na technike co po niektórych osób (a zwłaszcza wylewające się niektórym miesnie piwne :) Sądze ze spotkałem tutaj w polsce wielu lepszych zawodników, nawet na tutejszym vortalu :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024