Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
106 odpowiedzi w tym temacie

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

Kto ma to zmieniac/udoskonalac to juz inna sprawa i niekoniecznie kolega Combat :wink:


A broń mnie panie boże- przypadek beznadziejny - nie podejmę się kuracji :lol: :wink: (ekhm - skuteczność). Nigdy nie planowałem :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

Mi tez sie bardzo podoba - ktos jak zaczyna zmieniac niech ma odwage robic to pod wlasna osoba i wlasna nazwa i firmuje to soba a nie Dziadkiem ;)


Taka byla tradycja w starych szkolach Koryu. Nikt nikomu nie zabranial otwierac szkoly pod wlasnycm nazwiskiem, ale jak ktos sie podpieral nazwiskiem jakiegos mistrza, a mistrz nic o tym nie wiedzial, to skladal takiemu koledze wizyte :lol:
Mysle ze pelno jest chetnych do ulepszania aikido, tylko ze nikt nie otworzy dojo z nazwa "Szkola walki Bujina" - bo wie doskonale ze nawet zablakany kot tam sie nie pojawi. Za to chetnie sie posluguja aikido, no ktos iles tam dziesiatkow lat pracowal na renome nazwy i mozna jechac komercyjnie na tym, nieprawdaz :roll: :twisted: :twisted:

Zawsze w historii moze dodac ze stworzone na bazie Aikido jesli mu na tym bedzie zalezalo.
Aikido usystematyzowane bylo przez 1 osobe i jesli chcemy aby pozostalo nadal Aikido pewne zasady powinny byc przestrzegane

Dziadek stworzyl aikido w pewnym scisle okreslonym, wiadomym jemu Celu, oraz wprowdzil specjalna, dostosowana do tego Celu metodologie nauczania.
"Ulepszacze " aikido nie rozumieja kompletnie Celu, wiec nic dziwnego ze usiluja zmieniac metodologie wg wlasnych, niedojrzalych pomyslow. Ano niech zmieniaja, i tak pies z kulawa noga tego nie bedzie cwczyl 8)
  • 0

budo_yokot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
Nishio Sensei wykonał kiedyś kaligrafię, nie napiszę tego po japońsku bo nie umiem, wydaje mi się jednak, że każdy powinien wziąść sobie poniższą sentencję do serduszka, i aikidoka i bjjkrvcom.. i kataka itd:

"Prawdziwe Budo Ciągle Się Rozwija"

(...nawet jeżeli jest to tylko i wyłącznie mój rozwój i dzisiaj zrobiłem ukemi/suplesa/kata odrobinę lepiej niż wczoraj)
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
Cos Ty taki nerwowy, z Majka ci sie nie uklada, to sie na kolegach z vortalu wyzywasz :) ?

Z tego, co slyszalem, to ludzie nie byli zachwyceni tym, co pokazales na Karowej, wiec kaligrafie Nishio powinienes powiesic sobie nad lözkiem.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

Nishio Sensei wykonał kiedyś kaligrafię, nie napiszę tego po japońsku bo nie umiem, wydaje mi się jednak, że każdy powinien wziąść sobie poniższą sentencję do serduszka, i aikidoka i bjjkrvcom.. i kataka itd:

"Prawdziwe Budo Ciągle Się Rozwija"

(...nawet jeżeli jest to tylko i wyłącznie mój rozwój i dzisiaj zrobiłem ukemi/suplesa/kata odrobinę lepiej niż wczoraj)


Tak BUDO sie rozwija ale powinno sie rozwijac sie pod roznymi nazwami a nie pod nazwa pierwotna i wtedy by bylo OK a tak to jest to kradziez nazwy dla wlasnych celow dojdzie do tego ze ktos bedzie robil boks a nazywal to aikido.

To jest tak jak ktos by namalowal obraz a nastepne pokolenia go wedlug uznania poprawialy ale mowily ze to jest obraz np Davinci ktory w grobie by sie przewracal. Styl niech sie zmienia poki zyje jego tworca a nie potem zaczynamy go zmieniac np wbrew woli tworcy.
Nie mam nic przeciwko zmienianiu sam cwicze walke wrecz (a nie zaden konkretny stystem) ktora caly czas sie zmienia ale nie nadaje temu tradycyjnej nazwy choc troche o tradycyjne systemy sie poobcieralem bo uwazalbym to za zlodziejstwo. A to robi wiele osob poslugujac sie nazwa do systemu ktory odbiega od nauk Dziadka.
Czy jesli produkujacy Audi zaczna uzywac symbolu np Mercedesa nawet jesli audi bedzie lepsze to czy to bedzie uczciwe ? A przeciez z zalozenia Mistrz powinien byc szlachetny, uczciwy itp itd :) :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
Widze Bujin, ze jak zaczyna brakowac argumentow merytorycznych na temat topicu to zaczynamy ataki osobiste? :) co za taniocha :wink: :lol: jeszcze bym rozumial ze strony jakiegos oszoloma, ale ty??? 8O :? :(
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

np. (z całym szacunkiem dla kolegi Combat) przechodziliśmy tu liczne choroby: np: milion topików pt: co jest skuteczniejsze? aikido na ulicy? czy jest skuteczne dla fajtera? epidemie pt: boruta i kilka innych nicków oraz stu gości o nickach - killer, mortal, bloody i tym podobni, korzystający z anonimowej sieci eksperci wszystkich morderczych systemów, wszystkich skuteczniejszych od aikido. wiedzieli wszystko, zero szacunku dla wieku, doswiadczenia, stopni rezerwy, emerytów i takie tam. i parę razy wdałem sie w poważną dypspute tylko po to, żeby sie potem dowiedzieć że przykładowy bloody killer jest pryszczatym 17latkiem po 3 miesiącach krav magi... ucze aikido zawodowo przez 5 godzin dziennie i kiedy zobaczyłem nick (sorry) combat i ta zakrwawioną mordke przyszło mi do głowy:
1. znowu...
2. jesli gość uważa poważnie ze aikido jest do bani to po cholerę wogóle tu siedzi!!!!
stąd cały ten galimatias....


1) Ja tu NIE SIEDZE - ja tu wchodzę jak czytam BREDNIE! :wink: :)
2) Trenuję 10 lat i sporo rzeczy
3) Był kiedyś taki aikidoka u nas na TKD - to trzeba było zobaczyć. Rewelacja.
4) " ta zakrwawioną mordke" nie rozmieszaj mnie - nawet nie wiesz co to za symbol i skąd się wziął? :wink: :roll: (HINT: MACV SOG)


Kolego Combat... chciałbym,żebyś wiedział, że ta dyskusja raczej polepsza mi humor zamiast denerwować i jeśli chccesz takiej szermierki retorycznej to ja bardzo chętnie. tylko sie chłopie nie nerwuj. więc:
ad 1. "Ja tu NIE SIEDZE - ja tu wchodzę jak czytam BREDNIE" -
moje pytanie - po co???? nie ćwiczysz Aikido, wchodzisz na forum ludzi z nim związanych i rzucasz na lewo i prawo jak to go nie szanujesz i to wogóle do bani. po co? nie wydaje ci sie że ludzie tu maja teoretycznie wymieniać sie dośwaidczeniami i wiedza a nie grząść w złóśliwościach gości nie związanych z tematem?
ad2. radziłbym poćwiczyć przez te 10 lat jedną rzecz... sam wiesz że kilku rzeczy nie da sie robic na raz dobrze... tak sobie myśle...
ad 3 - sie nie wypowiadam bo nie wiem co to jest tkd - pewnie tekłóndo, ale nie wiem
ad.4 - powaga nie rozśmieszam cie - nie wiem co to za mordka.... sorry
Cholera ćwicze aikido i nie widze powodu żeby wiedzieć co to jest - zakrwawiona, uśmiechnięta trupia łepetyna w berecie... na chłopski rozum to pewnie czarny bohater z jakiejś nowej serii Power Rangers hehehehehe
albo szczątki zmarłego w czasie orgazmu (uśmiech) francuskiego homoseksualisty (beret). a poważnie - to forum aikido i niby po jaką cholere ja mam wiedziec co to jest, póki to nie jest Gozo Shioda po liftingu - nie widze powodu.
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
do Łabędzia:
Era mariana sie skończła... z kolegą Muchą na obozie obmyślaliśmy nawet sposób uśmiercenia Miszcza, ale Mucha uznał że legenda trwałaby nadal w: "Marian powraca", "Klątwa Mariana", "Magiczne beret Mariana", ewentualnie: "Nieznany syn Mariana. który pojawia sie nie wiadomo skąd i mówi, że jego matką jest Mieczysława Z. z pobliskiego zakładu drobiarskiego ("Marian i kiai") i że wszystkim nastuka" - ostatani tytuł do dopracowania....
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

1) Ja tu NIE SIEDZE - ja tu wchodzę jak czytam BREDNIE! :wink: :)


nie ma pmasz o co kopii kruszyc :) - to zdanie nie ma sensu, bo jak niby wie co tu pisujemy jak tu nie siedzi...

no ale kto/co to za expert z Combata to wystarczy popatrzec na jego stronki :) hyhy (ups wycieczka osobista mi sie zdarzyla...)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

no ale kto/co to za expert z Combata to wystarczy popatrzec na jego stronki :) hyhy (ups wycieczka osobista mi sie zdarzyla...)


Hehehe - to był żart - cholera :) (sorry pmasz - ale się nie zrozumieliśmy :peace: )
  • 0

budo_adrych
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
Chciałem przeprosić kolege Combata- nie dorosłem do twojego poziomu pojmowania rzeczywistości. Nie powinienem wtrącać się do tej dyskusji.
Przez moment chciałem nawet napisać, że przerosłem ten poziom. :) :) :) ale się powstrzymałem.


no ale kto/co to za expert z Combata to wystarczy popatrzec na jego stronki hyhy (ups wycieczka osobista mi sie zdarzyla...)

daj spokój chłopakowi, czepiasz się. Każdy chyba kiedyś stworzył stronę której potem się wstydził.

adrych
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

Kolego Combat... chciałbym,żebyś wiedział, że ta dyskusja raczej polepsza mi humor zamiast denerwować i jeśli chccesz takiej szermierki retorycznej to ja bardzo chętnie
.


Nie kłócę się, nie uprawiam szermierki - patrz na emotikony. To był żarcik - mi też możesz napisać - wchodzę żeby czytać brednie :)

moje pytanie - po co???? nie ćwiczysz Aikido, wchodzisz na forum ludzi z nim związanych i rzucasz na lewo i prawo jak to go nie szanujesz i to wogóle do bani.


Nie. Napisałem tylko w kontekście vale tudo - bo pisałeś nieco dziwnie :)

"bedziesz nawalać gołym kolankiem blok żelbetonowy fi 45 przez kilka lat 5 godzin dziennie - to pewnie przetrwasz prędzej w valtudzie. "

po co? nie wydaje ci sie że ludzie tu maja teoretycznie wymieniać sie dośwaidczeniami i wiedza a nie grząść w złóśliwościach gości nie związanych z tematem?.


Hmm - napisałem tylko że aikido to strata czasu (w kontekście SKUTECZNOSCI) i że jest mało efektywne - nieprawda - to?
No -sam powiedz?

ad2. radziłbym poćwiczyć przez te 10 lat jedną rzecz... sam wiesz że kilku rzeczy nie da sie robic na raz dobrze... tak sobie myśle...


TKD 5 lat, inne rzeczy pozostałe 5. A potem można wybrać coś i dalsze parę lat.

Cholera ćwicze aikido i nie widze powodu żeby wiedzieć co to jest - zakrwawiona, uśmiechnięta trupia łepetyna w berecie... na chłopski rozum to pewnie czarny bohater z jakiejś nowej serii Power Rangers hehehehehe
albo szczątki zmarłego w czasie orgazmu (uśmiech) francuskiego homoseksualisty (beret). a poważnie - to forum aikido i niby po jaką cholere ja mam wiedziec co to jest, póki to nie jest Gozo Shioda po liftingu - nie widze powodu.


Dobre :) Też emotikony.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

daj spokój chłopakowi, czepiasz się. Każdy chyba kiedyś stworzył stronę której potem się wstydził.


W kontekście wyglądu czy zawartości? Dobra OT - na priv lub nowy wątek -w Knajpie. Nie wstydzę się WWW - a styl jest jaki jest - trudno - komuś się wydaje że się wymądrzam etc. -a tak nie jest 8) :)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
To pmasz:

szczątki zmarłego w czasie orgazmu (uśmiech) francuskiego homoseksualisty (beret). a poważnie - to forum aikido i niby po jaką cholere ja mam wiedziec co to jest, póki to nie jest Gozo Shioda po liftingu - nie widze powodu

No, nie... :rofl: :rofl: :rofl: padłem ze śmiechu i leże od czasu do czasu tarzając się po wykładzinie a zbolałe ze śmiechu boki i grzbiet czohram o futryne aby zaznać choc nieco ulgi :) :lol: :)
Respect Pmasz poklon poklon poklon Stawiam piwo.
To sie pewnnie kolega Combat zdziwi bo jak nic chciał nam dac do zrozumienia że to logo/ symbol jakiejs elitarnej jednostki desantowo szturmowej a tu taki afront :) 8) :)
Zupełnie jak Jezyk w słynnej opowiesci - jednej z moich ulubionych- jak to w czasie kursu instruktorskiego który razem robiliśmy jeden napięty do bólu gostek oswiadczył z dumą tryskajaca z jego nabiegłych krwia oczek że ćwiczy styl Czarnego Smoka. Na co jeżyk zapytał niewinnie zabijając śmiechem gościa - Ale czarnego z brudu? 8) ( wiem że opowiadałem to 100 razy ale za każdym razem mnie bawi - trzeba było widzieć mine tego kliena) :)

Era mariana sie skończła...

No nie,.... jestem w szoku 8O :!: i nieutulony w żalu podobnie jak rzesze wielbicieli miszcza M :cry: przestraszony A nie mógłby choć odejsć w kierunku zachodzącego słońca po ostatecznych zmaganiach ze straszliwym Claudem z Kanadowa i jego nieustraszonym giermkiem Szczepanem :?: :)
Inaczej o dziś bede musiał po nim nosic żałobe.... za paznokciami u nóg :rofl: :wink: :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

To sie pewnnie kolega Combat zdziwi bo jak nic chciał nam dac do zrozumienia że to logo/ symbol jakiejs elitarnej jednostki desantowo szturmowej a tu taki afront :) 8) :)


Hehe - to nie logo - to fragment :) Ale txty przednie. Więc jednak macie poczucie humoru :rofl: 8)

A KONKRETY: kto nie przyzna mi racji w kontekście mojej wypowiedzi:
"o skuteczności / efektywności aikido" - i że jest to w tym sensie (kontekście) strata czasu? No proszę - moje argumenty już dawno dawno umieściłem w wątku "karate rulezzz!!"...

Kto się czuje obrażony wypowiedziami - sorry - ale taki to styl - i PATRZCIE na emotikony...
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

A KONKRETY: kto nie przyzna mi racji w kontekście mojej wypowiedzi:
"o skuteczności / efektywności aikido" - i że jest to w tym sensie (kontekście) strata czasu? No proszę - moje argumenty już dawno dawno umieściłem w wątku "karate rulezzz!!"...


Combat zacytuję tutaj naszea Pomoc Techniczną, a mianowicie Sir Slaszysza.. "poszukaj w archiwum" Tam znajdziesz tego seeeeetki... i uwież mi że niesądzę aby po raz kolejny chciało się komukolwiek udowadniać tutaj takie a nie ine racje.. Wiemy przeciez tutaj doskonale ze takich jak Ty, będzie jeszcze wielu... :roll:

Także sorry że ciebie zawiedliśmy i że doprawiam z kwiatkiem.. poklon
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?
aa..!! No i oczywiście w takiej formie w jakiej przedstawileś problem, racji Ci nie przyznaje..
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

aa..!! No i oczywiście w takiej formie w jakiej przedstawileś problem, racji Ci nie przyznaje..


Było było - wiem - zapraszam do wątku KARATE RULEZZ!

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a wiec aikidocy do vale-tudo albo boksu - sprawdzicie szybko skuteczność...

Nikt dotąd nie przedstawił mi żadnych sensowynch argumentów ZA.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

Nikt dotąd nie przedstawił mi żadnych sensowynch argumentów ZA.

Combat, ale ty to jestes nudziarz :nie:
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinno rozwijać się Aikido w przyszłości?

To sie pewnnie kolega Combat zdziwi bo jak nic chciał nam dac do zrozumienia że to logo/ symbol jakiejs elitarnej jednostki desantowo szturmowej a tu taki afront :) 8) :)


Hehe - to nie logo - to fragment :) Ale txty przednie. Więc jednak macie poczucie humoru :rofl: 8)

A KONKRETY: kto nie przyzna mi racji w kontekście mojej wypowiedzi:
"o skuteczności / efektywności aikido" - i że jest to w tym sensie (kontekście) strata czasu? No proszę - moje argumenty już dawno dawno umieściłem w wątku "karate rulezzz!!"...

Kto się czuje obrażony wypowiedziami - sorry - ale taki to styl - i PATRZCIE na emotikony...

najsmieszniejse jest to,ze wiedza Combata na temat aikido opiera sie na jednym treningu tejze sztuki,na ktorym on byl :) :) :) Combat,ja nie twierdze,ze nie masz racji,bo w wiekszosci sie z toba zgadzam . okaz troche szacunku,szczegolnie,ze nie wiesz zbyt wiele o aiki. skutecznosc aiki byla maglowana 1000 razy ( z hakiem) i wszyscy ( prawie :) ) wiemy jak to wyglada. tyle,ze obrazanie tej sztuki jet po prostu nie fair.jak to mowia czarni raperzy i hh-respect
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024