Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mistrzowstwo w w technice


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_paweł b.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Mistrzowstwo w w technice
Kiedyś obiło mi się o uszy, że jeden z BJJ ze Szczecina powiedział do Roya Harissa, że techniki aikido nie działają. Na to Roy powiedział, że to zależy od poziomu wytrenowania techniki po czym w odpowiedzi na atak założył rozmówcy sankjo. Nie wiem czy to prawda, ale pamiętam wywiad mistrza Yamady w tatami. Twierdził on mianowicie, że na początku swego nauczania w USA, kiedy jeszcze mało znano aikido, musiał wiele udowadnić demonstrując techniki. Teraz może pozwolić sobie na czyste aikido. Zgaduje, więc że uczniowie Osensei w szczytach formy byli skuteczni. Jak myślicie czy lepiej specjalizować w jednej czy dwóch technikach by je opanować do perfekcji czy też zgłębiać całą spuściznę O-sensei :?: Widziałem na kasetach dwóch posiadaczy 7 dana, ale mających zupełnie inne aikido. To mistrzowie Tissier i Seagal. Uważam, że Tissier ma dużo bogatrze w techniki aikido, jest takim strażnikiem drogi, ale demonstruje jedynie układane randori (zresztą świetne, jest doskonałym technikiem). Natomiast Seagal szukał jedynie skuteczności w aikido, w demonstrowanym przez siebie nieułożonym randori wykonuje raptem dwie techniki :!: Tyle technik opanował w zmiennych warunkach starcia i to na jeden atak - chwytanie. Jak uważacie, czy trzeba zgłębiać cało spuściznę O-sensei i zostać strażnikiem drogi czy też koncentrować się na kilku technikach - ki aikido :?:
  • 0

budo_kashira
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzowstwo w w technice
Wg mnie Aikido to taki uniwersytet w MA. Jak umiesz juz pisac, czytac i masz za soba kilka lat podstaw to wycigniesz z niego wiele pozytecznych
rzeczy.
Aikikai i pochodne mi nie pasuja. Wielu mistrzow poszlo swoja droga zanim Aikido "zmieklo" dlatego cwicze Yoseikan. Sensei Mochizuki i Abe
byli pierwszymi ktorzy musieli udowodnic poza Japonia ze to co robia ma sens. I zrobili to skutecznie skoro robimy to co robimy.
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzowstwo w w technice

Wg mnie Aikido to taki uniwersytet w MA. Jak umiesz juz pisac, czytac i masz za soba kilka lat podstaw to wycigniesz z niego wiele pozytecznych
rzeczy.
Aikikai i pochodne mi nie pasuja. Wielu mistrzow poszlo swoja droga zanim Aikido "zmieklo" dlatego cwicze Yoseikan. Sensei Mochizuki i Abe
byli pierwszymi ktorzy musieli udowodnic poza Japonia ze to co robia ma sens. I zrobili to skutecznie skoro robimy to co robimy.

Niedawno oglądałem kasetę z jednym z mistrzów Yoshinkan - sensei Obata. Pokazywał ładny , długi ruch . Jedyne czym się odróżniał od "aikikai" to podniesione ręce na wysokość głowy . Robił nawet katate dori kokyu nage .
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzowstwo w w technice
Paweł B.

OFF TOPIC ON
Seagal juz nie cwiczy aikido od moze dzisieciu lat(a moze i wiecej) :wink: Mam nadzieje, ze nie mylisz jego wyczynow filmowych z normalnym treningiem....Jak cwiczyl, to walil takie badziewie, ze to szkoda gadac. No po prostu gleba. Pozdrawiam tych, ktorzy wytrzymali dluzej niz 10 minut ogladajac jego wypociny :lol:
Jakies 3 lata temu, jego fanatycy europejscy zorganizowali we Francji wielki staz z nim w roli glownej, przyszlo moze z 1000 osob. Po macie chodzil ubrany w jak przystalo na prawdziwa reinkarnacje mnicha buddyjsckiego, w pozlacanej t-shirt i rozowych bamboszach :) a wokol niego ciagle chodzila jego obstawa. Na koniec stazu zrobil 3 osobowe randori ze swoimi uke(mniej wiecej 2 razy mniejsi i lzejsi od niego, max po 5 lat treningu) . Przewrocil sie jak jakis zolw przebierajacy bezradnie rozowymi kapciami w gorze :rofl: a jego uke lezeli na nim :rofl: :rofl: :rofl:
no zeby go jeszcze go dusili czy cus, ale nie, tak sobie wspolnie lezeli, co za hanba i wstyd.

Po tym wyczynie, miala sie odbyc wspolny pokaz z mistrzmi francuskimi w rodzaju Tissiera i innych 6 danow...
Miszcz Stef S. nie pojawil sie na pokazie. :dupa:
Niby caly dochod stazu mial byc przeznaczony dla biednych dzieci ale to nie przeszkodzilo Stefowi zazadac najlepszego hotelu w Paryzu, nieprawdaz. Po tym pamietnym na cale tysiaclecie stazu, juz nigdy wiecej nikt go do Europy ani Ameryki nie zapraszal na staz, ciekawe dlaczego... :blus:
OFF TOPIC OFF
A wracajac do tematu... :wink:
Oczywiscie ze spacjalizacja w technikach daje znakomite efekty patrz judo a jeszcze lepiej bjj......ale.......
co ciekawe ........ze nawet najlepsi z tych styli, czesto cwicza roznorodne "uzupelnienia".

w aikido jest jeszcze gorzej, bo aikido to SYSTEM a nie worek z technikami, ktore mozesz sobie dowolnie wybierac. Bez znajomosci czesci technik, nawet jesli nie maja wg ciebie zadnego sensu, bedziesz po prostu kaleka a nie aikidoka w pelnym tego slowa znaczeniu.[/i]
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzowstwo w w technice

Niedawno oglądałem kasetę z jednym z mistrzów Yoshinkan - sensei Obata. Pokazywał ładny , długi ruch . Jedyne czym się odróżniał od "aikikai" to podniesione ręce na wysokość głowy . Robił nawet katate dori kokyu nage .

Zgadzam sie calkowicie. Widzialem praktycznie wiekszosc czolowki z roznych styli aikido, trudno ich odroznic od aikikai :lol:
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzowstwo w w technice

Niedawno oglądałem kasetę z jednym z mistrzów Yoshinkan - sensei Obata. Pokazywał ładny , długi ruch . Jedyne czym się odróżniał od "aikikai" to podniesione ręce na wysokość głowy . Robił nawet katate dori kokyu nage .


1. yoshinkan to nie yoseikan
2. Nie wiem czy o tego chodzi ale Obata sensei dosc dawno temu (w 73) opuscil Yoshinkan ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników])

no to w swietle powyzszego o co ci soma chodzi???
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzowstwo w w technice

Niedawno oglądałem kasetę z jednym z mistrzów Yoshinkan - sensei Obata. Pokazywał ładny , długi ruch . Jedyne czym się odróżniał od "aikikai" to podniesione ręce na wysokość głowy . Robił nawet katate dori kokyu nage .


1. yoshinkan to nie yoseikan
2. Nie wiem czy o tego chodzi ale Obata sensei dosc dawno temu (w 73) opuscil Yoshinkan ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników])

no to w swietle powyzszego o co ci soma chodzi???

O przyporządkowanie twardości i skuteczności .
  • 0

budo_paweł b.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzowstwo w w technice
Wiem, że Seagal nie wiele już ćwiczy, jako człowiek uważam, że ma przerośnięte ego. Mimo tego uważam, że swego czasu był jednym z najleprzych aikidoków. A to dlatego, że obejrzałem jego film biograficzny. Odwalił najleprze tanto randori i zwykłe randori z trzema uke nie ułożone jakie widziałem w życiu. Bardzo płynne i szybkie ruchu, doskonała orientacja przestrzenna w nadchodzącym ataku. Wielka szkoda, że zszedł na drogę komercji i się zepsuł. Gdyby tak ćwiczył jak za młodu do piędziesiątki byłby de best. A tak niestety wielka kicha :!: :!:
Wracując do tematu osobiście, że warto znać kilkadziesiąt wariantów jednej techniki niż kilka wariantów kilkunastu technik. Warto umieć przynajmiej jedną technike aikido. Ogromna spuścizna O-sensei jest poprostu nienauczalna. Najwibitniejsi ćwiczą z zamiarem zostania strażnikiem drogi ale przyznajcie, że tych wybitnych jest w dojo niewielu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024