Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy aikido jest dobre na poczatek?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_smreczan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

czy aikido jest dobre na poczatek?
taki temat pewnie juz byl ale (no coz...) jestem nowym uzytkownikiem tego forum, zupelnie niezorientowanym w swiecie sztuk walki i zastanawia mnie jedno: czy aikido jest dobra SW `na poczatek` czy moze zaczac od czegos innego... w zasadzie nie oczekuje od treningu jakichs technicznych wyczynow ale raczej poszerzenia horyzontow w kwestiach filozofii egzystencjalnej (wschodnie szkoly fil. sa drastycznie inne od europejskich), wiem ze wszystkie wschodnie SW maja zaplecze filozoficzno-religijne ale dostep mam jedynie do sekcji aikido... oprocz tego fajnie byloby zajac sobie wolny czas i poprawic kondycje i samopoczucie. Takze prosze o jakies odpowiedzi tzn. czy na poczatek zaczac od czegos innego, czy jezeli mialbym treningi rozpoczac we wrzesniu to juz teraz jakos sie do tego zaczac przygotowywac (kondycyjnie), jak uprawianie SW wplywa na psyche czlowieka :) , ew. poprosilbym o jakies pozycje ksiazkowe badz strony internetowe przedstawiajace filozofie szkoly aikido.
pozdrawiam!
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido jest dobre na poczatek?
Zanim napiszesz jakiś post poszukaj czy ktoś nie pisał o tym wcześniej.
Z mojej strony AIKIDO jest dobre na początek, w trakcie jak i na koniec. Wszystko zależy od osoby tj. czego się spodziewa po danej SW, jak szybko mu się marzy osiągnąć szczyty i jak bardzo chce cokolwiek zrobić ze sobą.
  • 0

budo_szalony
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido jest dobre na poczatek?
ble ble ble..
wystarczy wstukac hasło aikido w wyszukiwarce i ukaza sie Tobie linki do stron....
  • 0

budo_smreczan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido jest dobre na poczatek?
no tak, znajde mnostwo stron na po ktorych przegladnieciu bede znal terminy jakichs spotkan, stazy itp. ale mnie glownie interesuje jak pewnie zauwazyliscie zarys filozofii szkoly aikido. No i przyg. do treningow.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido jest dobre na poczatek?
no fjjnie.. ale wez nie marudz i bierz manele i idz na trenieng.. zastanawiac sie bedziesz pozniej.. bo na razie to jest tak jakbys sie pytal prze inet czy stracic dziewictwo czy ne.. strata czasu.. jasne ,ze tak :-))
  • 0

budo_ai
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido jest dobre na poczatek?
Aiki ma racje, nie przekonasz sie jesli nie sprobujesz :D
  • 0

budo_smreczan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido jest dobre na poczatek?
pojde na pewno ale dopiero we wrzesniu, niestety w wakacje nie ma treningow :( wiec chcialem sie dowiedziec czegos juz wczesniej i ew. zaczac robic cos juz teraz :D
pozdrawiam :D
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido jest dobre na poczatek?

poczatek` czy moze zaczac od czegos innego... w zasadzie nie oczekuje od treningu jakichs technicznych wyczynow ale raczej poszerzenia horyzontow w kwestiach filozofii egzystencjalnej


cieszę się, że zainteresowało Cię Aikido, ale obawiam się, że na treningach nie ma zbyt dużo wykładów o filozofii. Wiesz, zaczyna się rozgrzewką a potem ćwiczy się techniki. Zresztą sam zobaczysz, najważniejsze to iść i samemu spróbować.
Silvio
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido jest dobre na poczatek?

ew. poprosilbym o jakies pozycje ksiazkowe badz strony internetowe przedstawiajace filozofie szkoly aikido.
pozdrawiam!


Stanowczo odradzam czytanie czegokolwiek o aikido. To tylko kompletnie wypaczy twoj rozwoj(Hi Paskuda :wink: ). To wlasnie czysto fizyczne techniki, ich cwiczenie beda stopniowo w tobie rozwijac wlasciwe pojecie o aikido a nie drugorzedne opinie, czy czyjes wypociny. W aikido rozwoj nastepuje "od wewnatrz", to nie ma nic wspolnego z przeintelktualizowanymi pseudo-mistycznymi dywagacjami teoretycznymi.

Filozofia aikido jest prosta - nie ma zawodow i cwiczysz nie po to, zeby atakujacemu zrobic krzywde za wszelka cene. Z drugiej strony techniki musza byc fizycznie skuteczne na oporujacym przeciwniku. Jak polaczyc te dwie zasady - to tylko poprzez wlasne cwiczenie ci to wyjdzie, zadna ksiazka ci nie pomoze.
Baw sie dobrze!
  • 0

budo_smreczan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido jest dobre na poczatek?
dzieki wszystkim za rady :D mam nadzieje ze aikido mnie wciagnie :D
pozdr. wszystkich
  • 0

budo_msj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Obiecana Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido jest dobre na poczatek?

dzieki wszystkim za rady :D mam nadzieje ze aikido mnie wciagnie :D
pozdr. wszystkich


aikido potrafi wciagnac... poza tym jak pojdziesz na trening aikido to wytrzymaj chociaz ze dwa miesiace. bo obawiam sie ze sie mozesz rozczarowac pierwszymi treningami. po 2 m-cach mozesz zaczac orientowac sie mniej wiecej o co chodzi. (przynajmniej takie sa moje doswiadczenia).

u nas czesto pojawiaja sie nowe osoby przychodza na jeden dwa treningi i znikaja.
  • 0

budo_ian
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido jest dobre na poczatek?

pojde na pewno ale dopiero we wrzesniu, niestety w wakacje nie ma treningow :( wiec chcialem sie dowiedziec czegos juz wczesniej i ew. zaczac robic cos juz teraz :D
pozdrawiam :D

tak sie sklada, ze nie dawno bylem w podobnej sytuacji (takiej samej :?: ) I nie zgadzam sie, ze "czytanie" jest strata czasu. Dzieki czytaniu i przegladaniu informacji w inecie zdecydowalem sie na Aikido - mimo iz jeden kolega jest instruktorem KungFu (oczywiscie, ze mnie namawial), a drugi trenuje JuJitsu (oczywiscie, ze mnie namawial) :D
Wybralem Aikido, bo dowiedzialem sie na owa chwile tyle by stwierdzic, ze Akido to jest to !! (moze kiedys pomysle inaczej - mam nadzieje, ze nie)
Natomiast jesli chcesz zaczac "cos" robic juz - to proponuje normalnie poprawiac kondycje, zeby nie pasc na pierwszym treningu (mimo, iz nie sa super wyczerpujace) - czyli pobiegac, rower, basen
No i jesli NAPRAWDE chcesz, to raczej nie powinienes sie "znudzic" po pierwszych treningach - ja od wielu miesiecy na kazdym treningu poznaje cos nowego i z niecierpliwoscia czekam na kazdy kolejny :D
  • 0

budo_msj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Obiecana Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido jest dobre na poczatek?

No i jesli NAPRAWDE chcesz, to raczej nie powinienes sie "znudzic" po pierwszych treningach - ja od wielu miesiecy na kazdym treningu poznaje cos nowego i z niecierpliwoscia czekam na kazdy kolejny :D


trzeba wziac pod uwage indywidualne warunki. ale wydaje mi sie ze aikido moze sie szybko znudzic zwlaszcza jesli szybko oczekuje sie skutecznosci i efektow. ja po trzech latach poczulem pewien brak rozwoju, ze nie ucze sie nic nowego, ze sie nie rozwijam.

z tych powodow wzialem sie za karate. i mam nadzieje ze uda mi sie pogodzic obie rzeczy.

wogole polecam obok aikido trenowac jeszcze cos. zaczac od aikido a po kilku miesiacach wlaczyc sobie cos brutalniejszego i z ciosami jak karate, kick, thai, albo krav maga.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido jest dobre na poczatek?
dobry pomysl z ta ogolnorozwojowka, wprawdzie to tylko 2 tyg, ale lepsze to niz nic...
  • 0

budo_ronin10
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido jest dobre na poczatek?
ja bardzo polecam Aikido.Cwiczę trzy lata a na pierwszy trening poszedłem z ciekawości i tak zostało naprawdę mnie wciągneło.
  • 0

budo_europe
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido jest dobre na poczatek?
"...jak uprawianie SW wplywa na psyche czlowieka..."

hee... standardem jest no przynajmniej tak wynika z moich obserwacji ze po jakis 3 miesiacach treningu ludziom zaczyna odbijac (to znaczy uwarzajc ze sa lepsi i moga poradzic sobie z karzdym....) co niestety czesto k:-)aczy sie :box: i koniec treningow ....potem czlowiek zaczyna odkrywac sile spokoju wewnetrznego :-)

Smreczan wez sobie do serca to co napisal MSJ bo ma RACJE :wink:
MSJ :peace:


hee.0. filozofia??? szukaj jej na wlsna reke (polacy boja sie sekciarstwa wiec nikt nie przywiazuje durzej wagi do filozoficznych nauk "DZIADKA") zreszta nie wzoruj sie na innych sam stworz wlasna!!! by studiowac filozofie wschodu nie trza aikido ani innej sztuki walki?? tak mi sie przynajmniej wydaje......



hmm... chcesz sam pocwiczyc to zacznij biegac robic przewroty wszystkie jakie znasz (-: najlepiej na zwyklej twardej ziemi dopuszczalna jest trawa ;-) )
nielicz na to ze przez pierwsze 5-7 lat bedziesz cwiczyl aikido ...zapomnij o tym (bedziesz uczyl sie jedynie odrochow technik by potem moc cwiczyc prawdziwe Ai Ki Do ) hihihihihihihihiiiii........... :wink: :wink:

:rofl:
  • 0

budo_smreczan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido jest dobre na poczatek?
jezeli tylko czas pozwoli to bede trenowal wiecej niz jedna SW... ale najpierw skupie sie na jednej... padlo na Aikido...

Europe, wlasnie o to chcialem zapytac mowiac ze int. mnie filozofia wschodu w tym i Aikido - o to co sie zaczyna jak napisales po 6-7 latach treningu - o prawdziwe Aikido?
chodzi Ci tylko o zwiekszenie sprawnosci fizycznej czy moze nabranie jakiegos dystansu do samej SW i potraktowania jej nie jako rozrywke ale nieodlaczny element zycia? (to tylko moje spekulacje :) )

pozdrawiam
  • 0

budo_ian
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido jest dobre na poczatek?

co sie zaczyna jak napisales po 6-7 latach treningu - o prawdziwe Aikido?
chodzi Ci tylko o zwiekszenie sprawnosci fizycznej czy moze nabranie jakiegos dystansu do samej SW i potraktowania jej nie jako rozrywke ale nieodlaczny element zycia?


Z tym poznaniem PRAWDZIWEGO Aikido po 5-7 latach chyba nie jest tak do konca :D To jak bedziesz przyswajal Aikido (nie same techniki) zalezec bedzie od Ciebie, tych z ktorymi trenujesz i kto Cie trenuje. Ale najwiecej od Ciebie. A podejscia sa rozne - z moich obserwacji sa tacy co jakby mogli, nie wychodzili by z dojo w ogole i jeszcze wieczorem chodzili po rozrzazonych weglach - co wcale nie pomaga im w zrozumieniu Aikido :lol: Sa tacy co przychodza bo chyba juz kompletnie nic innego nie maja do roboty i to widac - sa bo sa, i chyba nigdy im nie bedzie zalezalo na zrozumieniu Aikido. I tak pewnie mozna by jeszcze wymieniac i kazdy po innym czasie bedzie COS czul lub wiedzial, a beda i tacy co nigdy. A jakby zapytac slawetnych mistrzow trenujacych dziesiatki lat, to nikt z nich sie nie przyzna, ze JUZ zrozumial i poznal Aikido.
A tez nie prawda jest ze przez pierwsze lata bedziesz tylko szlifowal techniki - to tez zalezy od Ciebie i twojego Sensei.
Aha - i obys nigdy nie zatracil dystansu do SW - bo to bedzie fanatyzm :lol:

Badz tfardy i miej "open mind" :-)
  • 0

budo_smreczan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido jest dobre na poczatek?
`open mind` to juz mam :D a chodzic chyba bede dluuugo na treningi bo to forum i Wasze wypowiedzi zrobily mi takiego `smaka` na Aikido ze chocbym mial tam na treningach nie_wiadomo_co_robic :D to i tak bede chodzil :D
  • 0

budo_europe
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido jest dobre na poczatek?
chocbym mial tam na treningach nie_wiadomo_co_robic to i tak bede chodzil

i o to chodzi!!!!!

:!: 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024