Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Prądy" przy pompkach.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

"Prądy" przy pompkach.
Ostatnio zaobserwowałem u siebie następującą przypadłość:
podczas robienia pompek odczuwam mrowienie - takie ostre "prądy" idące od łokci do zewnętrznych kantów dłoni. Jest to bardzo uciążliwe i przeszkadza mi w ćwiczeniu. Efekt ten występuje podczas ruchu w górę lub w dół, gdy jestem w położeniu górnym lub dolnym, ustaje. Dlaczego się tak dzieje? Jak to wyeliminować?
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Prądy" przy pompkach.
Ja mam (pewnie każdy) taki efekt, gdy uderzę się w nerw w okolicach łokcia. Prawdopodobnie więc następuje jakiś ucisk w tym miejscu. :?:

Nie miałeś jakiegoś urazu?
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "Prądy" przy pompkach.
Albo jakichs problemow z kregoslupem? Czasem ucisk na rdzen kregowy tez moze dawac mrowienie w rekach.
Pozdrawiam,
  • 0

budo_trochim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Prądy" przy pompkach.
Moim zdaniem jest to osłabienie stawów (spowodowane np. przetrenowaniem lub dźwigniami).

W aptekach można kupić koktajl wzmacniający chrząstki stawowe "ArthtoStop". Pomaga on także na wszelkie bóle stawów oraz powoduje szybsze wyleczenie się z kontuzji.
  • 0

budo_john doe
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: "Prądy" przy pompkach.
yo!
niee no co stawy mają wspólnego z pradami ?? Mam podobne objawy jak czasme wykonuję pewne techniki (lap sao - dla wtajemniczonych) czasem tzm prąd jest tak duży że aż końcówek paców nie czuję. Zjawisko to nie powtarza się przy każdej próbie wykonania techniki więc moim zdaniem ma to związek ze specyficznym ułożeniem ręki oraz pracą mieśni w dodatku przy określonej sile i szybkości - moja diagnoza (nie jestem lekarzem :lol: ) przemieszczeniu lub innemu dzialaniu np jakiemus uciskowi ulega czasem nerw lokciowy biegnacy w wyżłobieniach kosci, czym spsowodowane jest wyzej wymienione nie wiem moze jakąś kontuzją (łokcie nigdy mine nie bolały) czy wadą typu ten typ tak ma:) nie wiem.
Lord spróbuj pompekw innych ustawieniach ramion - wężej , szerzej łokcie przy ciele lub bardziej na zewnątrz - może to pomoże - jeśli nie zmień ćwiczenie o ile to tak dokuczliwe
  • 0

budo_trochim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Prądy" przy pompkach.
Z własnej praktyki wiem, że po zbyt mocno wykonanej dzwigni podczas ćwiczeń występowało u mnie "mrowienie" w łokciu i okolicach.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: "Prądy" przy pompkach.

Ostatnio zaobserwowałem u siebie następującą przypadłość:
podczas robienia pompek odczuwam mrowienie - takie ostre "prądy" idące od łokci do zewnętrznych kantów dłoni. Jest to bardzo uciążliwe i przeszkadza mi w ćwiczeniu. Efekt ten występuje podczas ruchu w górę lub w dół, gdy jestem w położeniu górnym lub dolnym, ustaje. Dlaczego się tak dzieje? Jak to wyeliminować?

Idż do lekarza - porady z forum mimo życzliwości mogą być nienajlepsze.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: "Prądy" przy pompkach.
Ale jakiego? Ortopedy czy chirurga?
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "Prądy" przy pompkach.
A po cholere chirurg? Obcinac sobie chcesz te rece? :)
Najpierw to do pierwszego kontaktu po skierowanie :)
A potem... neurolog? Ortopeda?
Sloniaaaaaak! Sluchamy Sloniaka!

K.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: "Prądy" przy pompkach.
Cóż, swoim zwyczajem napiszę, że powodów może być mnóstwo. Zdecydowanie podłoże jest neurologiczne. Najprawdopodobniej słabo odbarczone nerwy korzeniowe na poziomach C5-Th1. Pewnym antidotum mogłoby w tej sytuacji bardzo sumienne rozgrzewanie karku (z ćwiczeniami w odciążeniu lub zwisie głową w dół np. na drążku). Jeżeli problem będzie uparcie trwał można zacząć szukać winy po stronie nerwu łokciowego. Z makabresek (mało prawdopodobnych oczywiście, aczkolwiek możliwych) straszyć można kompresyjnym złamaniem kręgosłupa lub przepukliną jądra miażdżystego na w/w poziomach. Super bardzo mało prawdopodobne są poważniejsze schorzenia neurologiczne typu stwardnienia rozsianego lub zespołu Giliane'a-Burrae (mogę się mylić w pisowni, ale mi się nie chce sprawdzać). Taki obraz nie jest w żaden sposób rozstrzygający o rozpoznaniu. Jeżeli nie masz bólów umiejscowionych u nasady karku, to spokojnie możesz te 3 miesiące poczekać, a potem szukać lotnego neurologa.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: "Prądy" przy pompkach.
Słoniak, właśnie wróciłem z urlopu i po przeczytaniu twojego ( jak zwykle niezwykle fachowego, choć tym razem z domieszką makabry ) posta, mam wątpliwości, czy kolega Lord jeszcze oddycha. Jeżeli tak, proszę o informację, celem uzyskania lepszego samopoczucia. Z góry dziękuję. :)
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: "Prądy" przy pompkach.
Żyję, ale co to za życie. Kurwa, od tego posta bałem się jednej pompki zrobić :)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: "Prądy" przy pompkach.
Uuuuu! Straszenie to moja specjalność :) Ale czy ja zniechęcałem do pompek? Boże broń! Ja tylko sobie teoretyzuję. Tym niemniej proponowałbym dla pewności się przebadać jeśli problem będzie trwał.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: "Prądy" przy pompkach.
O jakich badaniach myślisz? RTG?
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: "Prądy" przy pompkach.
Raczej tomografia.
  • 0

budo_ngmui
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: "Prądy" przy pompkach.
hmm ja swego czasu przy intensywnych pompkach dokladnie cos takiego mialem (szczegolnie przy tych w staniu na rekach...) jak zmniejszylem intensywnosc poprostu przeszlo (czy to nie moze byc przypadkiem od przemeczenia/ przetrenowania?)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: "Prądy" przy pompkach.
Przeze wszystkim dokładne badanie neurologiczne. Badania dodatkowe (np tomografia), jak sama nazwa wskazuje, są tylko dodatkowe :)
  • 0

budo_dragon_ball_z
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto brudne ale najpiekniejsze..

Napisano Ponad rok temu

Re: "Prądy" przy pompkach.
ja kilka miechow temu dostalem porzadnie bejsbolem po kregoslupie nerkach, nogach i mam szczescie ze nietrafili w glowe i skonczylo sie tylko silnym urazem nogi(70% ze mi ja utna, ale naszczescie jeszcze ja mam chociaz ze sprawnoscia lydki to inna historia :) ) I wlasnie jak zaczalem trenowac intensywnie to pojawily mi sie wlasnie takie "prady" w tym samym miejscu, tylko ze u mnie jeszce powstaje tak wielki bol ze mam drgawki rak i niemoge nimi praktycznie nic robic. I teraz sa dwie opcje:
1)albo przetrenowanie(prady sa zawsze ale bol pojawia sie tylko przy mocnym treningu).
2)poszlo cos od kregoslupa.
Trener powiedzial ze musze isc do neurologa, wiec sie tam udam i polecam to kazdemu z takimi dolegliwosciami, bo jak teraz sie nie pojdzie to potem niebedzie z czym...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024