Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odzywki - na sile.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_suseł
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań / Londyn

Napisano Ponad rok temu

Odzywki - na sile.
Witam.

Mam 182 cm, waze 70 kg. Chodze na silownie (w miare regularnie) i trenuje w domu (rozciagam sie o ogolne cwiczenia na predkosc) - jeszcze sie nie zapisalem a sztuke walki (a niedlugo zamierzam na Wushu). No i mam pytanie - co moglbym wziasc, by nabrac troche sily (nie zalezy mi na masie miesniowej, tylko na samej sile - wiem, ze jedno przez drugie jest, ale sa tez preparaty, ktore daja w sama mase miesniowa, a tego nie chce).

Pozdrawiam
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki - na sile.
:lol:

Ehh szkoda gadać. Może myślisz że są preparaty "siła w tabletce"?

Trening SIŁOWY,

a w ogóle to:

Użytkowniku pomyśl...

Zobacz ile na tym forum jest wątków...

Poczytaj...
  • 0

budo_suseł
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań / Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki - na sile.
Nie mysle o tym, by byla "sila w tabletce". Chodzi mi o jakies odzywki po silowni, by pomoc szybciej nabrac sily - a nie tylko masy miesniowej. A przeszukiwalem troche ten dzial i nic wartego uwagi pod tym wzgledem nie znalazlem. Anyway...dzieki za odpowiedz.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki - na sile.
Aby mieć siłę trzeba trenować - po prostu - robić np. 25 powtórzeń ćwiczenia zamiast 10 itp. itd. A swoją są środki chemiczne zwiększające siłę - ale Ci żadnego NIE polecę - bo ich używanie kończy się tragicznie. (np. amfetamina, sterydy)

Dołączona grafika
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki - na sile.
Odżywki mogą pomóc zregenerować/zbudować mięśnie, zwiększyć wydajność organizmu itp., ale nie spowodują przyrostu siły. Żeby mięsień zwiększył swoją siłę musisz wykorzystać trening siłowy! Mięsień musi po prostu dostać impuls, żeby "urosnąć".
  • 0

budo_suseł
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań / Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki - na sile.
Hehe zle sie wyrazilem - nie chodzilo mi anaboliki, czy sterydy, tylko wlasnie o odzywki po treningu. I pozatym dzieki za odpowiedzi :]

A jesli chodzi o taka regeneracje sil, to co "proponujesz" ? Bo jak czytasz tutaj - nie musze spalac tluszczu zbytnio heh ;-)
Pozdrawiam
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki - na sile.

Aby mieć siłę trzeba trenować - po prostu - robić np. 25 powtórzeń ćwiczenia zamiast 10 itp. itd


Pozwolę się nie zgodzić. Budowanie siły, to przede wszystkim duże obciążenie. Będzie to więc dążenie do krótkich, ale maksymalnie wyżyłowanych serii. Proponuję trzymać się zasady (zwłaszcza przy dużych grupach mięśniowych) używania obciążenia, które pozwala zrobić 3-5 powtórzeń (czasem nawet 1-2).
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki - na sile.
słoniak ma racje... możesz jeszcze spróbować ćwiczeń systemem bułgraskim lub czymś podobnym... robisz taką piramidkę... zaczynasz np 8 powtórzeń i zwiększając ciężar w kolejnych seriach dochodzisz do momentu kiedy możesz zrobić tylko raz i wtedy znowu zmniejszasz...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki - na sile.

Pozwolę się nie zgodzić. Budowanie siły, to przede wszystkim duże obciążenie. Będzie to więc dążenie do krótkich, ale maksymalnie wyżyłowanych serii. Proponuję trzymać się zasady (zwłaszcza przy dużych grupach mięśniowych) używania obciążenia, które pozwala zrobić 3-5 powtórzeń (czasem nawet 1-2).


Hmm - oczywiście obciążenie też powinno być spore. Krótkie serie? Hmm - co kto lubi. Ja czasem ćwiczę tak, czasem inaczej.

1) Piramidka - "w górę ciężary" - aż do osiągnięcia wagi przy której jest możliwość wykonania 1 ruchu. np. 1 x10, 1x 8, 1x 7, 1x5, 1x4, 1x1
(serie z małymi przerwami).

2) Właśnie długie serie po 20 - 25 powtórzeń - np. brzuch, biceps, nogi... Sztangietki, sztanga, urządzenia - obciążenie średnie. Ale co kto lubi :)

3) Albo 5 serii x 10 na sztandze/sztangietkach - z minimalnymi przerwami na maksymalnym obciążeniu.

"Vortal Budo: Czy uzupełniasz swój trening w jakiś jeszcze inny sposób (np. siłownia)?

Mariusz Linke: Tak. Jeżeli chodzi o siłownię to trenuję cztery razy w tygodniu, tzn. poniedziałek, środa, piątek i niedziela. Cechą charakterystyczną mojego treningu są małe ciężary przy dużej intensywności ćwiczeń (krótkie przerwy pomiędzy seriami). "

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki - na sile.
"1) Zasada stopniowego zwiększania obciążeń treningowych - Aby podnieść poziom jakiegokolwiek parametru związanego ze sprawnością fizyczną (masy mięśniowej, siły wytrzymałości, itp.), trzeba zmusić mięśnie do cięższej pracy niż ta, do której są przyzwyczajone. Należy je stopniowo przeciążać. Aby zwiększyć siłę, trzeba stale podnosić coraz większe ciężary. Aby zwiększyć wielkość mięśni, należy nie tylko podnosić duże ciężary, ale także zwiększać liczbę serii i częstotliwość treningów. To stanowi podstawę stopniowego przeciążania.

2) Zasada wykonywania ćwiczeń w seriach - Łączy się ona z wykonywaniem wielu serii na daną grupę mięśniową, aby całkowicie wyczerpać mięśnie i wywołać maksymalną hipertrofię mięśniową (przerost włókien).


3) Zasada izolacji grup mięśniowych - Mięśnie mogą pracować wspólnie lub też oddzielnie od siebie. Każdy z nich wnosi jakiś wkład w wykonywanie ruchu, pracując jako stabilizator, agonista, antagonista lub synergista. Jeśli chce się ukształtować mięsień lub zwiększyć jego masę, trzeba najdalej jak tylko można odizolować go od innych mięśni.

4) Zasada konfuzji mięśniowej - Poprzez ciągłe zmienianie ćwiczeń, liczby serii, powtórzeń oraz kątów prowadzenia ruchów, nie dopuszcza się do przyzwyczajenia się mięśni do konkretnego programu treningowego i unika się przemęczania. W taki właśnie sposób można ciągle zwiększać masę i siłę."

ZASADY WEIDERA z jednego site'u :) (wiąże się z konkurencyjnym forum- więc tu nie wrzucę linku).
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki - na sile.
i jeszcze jeden cytat:

8) Zasada treningu cyklicznego - W czasie jednej części waszego roku treningowego powinniście ćwiczyć według programów na masę i siłę. W innym okresie powinniście zmniejszyć ciężary, zwiększyć liczbę powtórzeń w seriach oraz ćwiczyć z krótszymi przerwami odpoczynkowymi pomiędzy seriami (trening jakościowy). Cykliczność treningowa uchroni was przed znudzeniem i pomoże zapobiegać kontuzjom, zapewniając jednocześnie uzyskiwanie postępów treningowych.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki - na sile.
Jako ciekawostka - był przypakowany koleś - wyciskający full ciężarów itp.

Jak przyszło co do czego
to:

1) Na sparingu go wypunktowałem.
2) Jego siła wcale nie była taka duża - trenował on głównie na sztandze - zamknął się na jednym ćwiczeniu - a inne mięśnie pozostawił...

Dlatego pod kątem sztuk walki należałoby zwrócić uwagę na siłę dynamiczną, bo siła jaką opisuje Słoniak jest STATYCZNA. W walce na wiele się nie zda!
  • 0

budo__ash_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:D-SU

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki - na sile.

(...)Dlatego pod kątem sztuk walki należałoby zwrócić uwagę na siłę dynamiczną, bo siła jaką opisuje Słoniak jest STATYCZNA. W walce na wiele się nie zda!

Ta, jak to nazwales "statyczna", sila tez sie przydaje, przykladowo mozna oderwac od siebie przeciwnika w parterze, albo wysoko nim rzucic, chocby sie nie wiadomo jak bronil :)
Statyczna sila, to raczej taka, ktora daje mozliwosc wytrzymywania obciazen bez ruchu (a tego nie wyrobisz machajac klasycznie sztanga) i ta sie przydaje jeszcze bardziej w walce. Oczywiscie chwytanej.

Co rozumiesz pod pojeciem "sila dynamiczna"? Jak ja wyrabiac?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki - na sile.

Ta, jak to nazwales "statyczna", sila tez sie przydaje, przykladowo mozna oderwac od siebie przeciwnika w parterze, albo wysoko nim rzucic, chocby sie nie wiadomo jak bronil :)


Jasne - ale miałem na myśli MA uderzane, nie chwytane.

Statyczna sila, to raczej taka, ktora daje mozliwosc wytrzymywania obciazen bez ruchu (a tego nie wyrobisz machajac klasycznie sztanga) i ta sie przydaje jeszcze bardziej w walce.


To chyba mówimy o wytrzymałości :wink:

Co rozumiesz pod pojeciem "sila dynamiczna"? Jak ja wyrabiac?



Siła dynamiczna to nie tylko skupienie się na sile - jako takiej (masie itp.) - a nie zapominanie o szybkości. Siłownia i ciężary SPOWALNIAJĄ - stąd potrzeba innego rodzaju treningu + rozciąganie.

Czyli: szybkość + dynamika.

Siła dynamiczna to siła ciosu, możliwość wygenerowania ogromnej energii w uderzeniu (technika + mięśnia brzucha/klatka + mięśnie rąk + ogólnie rozwinięta sylwetka)

Wyrabiać? Długi i męczący trening worek/gruszka/piłka. Także długie serie ze średnim obciążeniem + np. takie stalowe walce i trening: walka z cieniem itp.)

Czyli nie tylko trening masa + siła - na max obciążeniu z krótkimi seriami - bo to spowolni -ale także inne typy.
  • 0

budo__ash_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:D-SU

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki - na sile.


Statyczna sila, to raczej taka, ktora daje mozliwosc wytrzymywania obciazen bez ruchu (a tego nie wyrobisz machajac klasycznie sztanga) i ta sie przydaje jeszcze bardziej w walce.


To chyba mówimy o wytrzymałości :wink:

Ja nie mowie o wytrzymalosci, tylko o sile statycznej :)
Podam przyklady.
Wytrzymalosc jest wtedy, kiedy facet Cie zlapie mocno i moze trzymac tak, az mu sie znudzi.
Sila jest wtedy, kiedy facet moze trzymac na tyle mocno, ze sie nie wyrwiesz.
Jesli podnosisz cos baaardzo ciezkiego, to jesli nie masz sily statycznej (a nawet jesli masz doskonala wytrzymalosc) to cos Ci sie wyrwie z reki, bo zwyczajnie rozegnie Ci palce.

Moze poprzednio niejasno to przedstawilem... A moze teraz jeszcze mniej jasno?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki - na sile.
Sarathiel juz poruszalismy tem temat wielokrotnie. Przeczytaj.
Combat nie masz racji trening silowy nie spowalnia. Spowalnia zly, anachroniczny trening silowy.
Nie widzialem nigdy na zywo Mariusza Linke, ale sadze, ze jego trening sluzy dobrze jemu (i chodzi mu raczej o wspieranie i rozwijanie wytrzymalosci silowej, ktora w bjj jest wazniejsza od czystej sily), ale nie czlowiekowi, ktory przy takim wzroscie ma taka mala wage. To ja, ktory uchodze na mojej silowni za wyjatkowego chudzielca, mam wieksza mase.
Sarathiel w twoim przypadku malo serii i malo powtorzen - na mase 8-12 ruchow, na 'sile" 1-5, w serii, i duzo... duzo czasu na regeneracje.
K_P
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki - na sile.
Hmm - jakoś większość gości "dopakowanych" których znam - nie wie co to jest dynamika i szybkość... No cóż - może "anachronicznie" trenują :) :wink:

A co do masy to się w 100% zgadzam - jak już będziesz cięższy Sarathiel- to pomyśl o innym rodzaju treningu.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki - na sile.
Mam paru dopakowanych kolegow, wsrod nich sa Ci ktorzy nic nie robia ponad dzwiganie ciezarow, nawet nie rozciagaja uzywanych miesni - ich szybkosc nie odbiega od normy przecietnego niecwiczacego czlowieka. Mam takze dopakowanych kumpli dla ktorych trening silowy jest tylko jednym z elementow - np. ludzie uprawiajacy pilke reczna, czy tzw. sztuki walki - Ci maja juz "szybkosc" zdecydiwanie ponad przecietna.
Pozdrawiam K_P
  • 0

budo_sanga
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki - na sile.
Większa siła oznacza większą masę. Aby mieć większą masę należy trenować mięśnie poddając je prawie maksymalnym obciążeniom. Oznacza to zmniejszenie ilości powtórzeń w serii na koszt większej ilości serii. Taki trening doprowadza do uszkodzenia mięśni (ich miejscowemu naderwaniu) i pojawiają się tzw "zakwasy". Dlatego też należy dać im więcej czasu do regeneracji badź wspomóc je w tym.
Dobrymi środkami są:
- kreatyna
- amino anabol (wbrew pozorom środek dozwolony)
- perfect amino

Jednak w przypadku SW lepszy byłby trening "wytrzymałościowy".
- mniejsze obciążenia
- większa ilośc powtórzeń
- mniejsza ilość serii
- minimalny odpoczynek między seriami
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odzywki - na sile.

Taki trening doprowadza do uszkodzenia mięśni (ich miejscowemu naderwaniu) i pojawiają się tzw "zakwasy".


?? Po prostu następuje przeciążenie - "naderwanie" mięśni to BŁAD CWICZACEGO i to poważny - związany z brakiem rozgrzewki. Skąd te informacje?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024