Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brak symetrii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_jeff
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Brak symetrii
Cześć.Mam mały problem.Mój lewy triceps rozwinął się w niewielkim stopniu,a prawy jest niezwykle okazały.Ćwiczę tak samo obie strony.To wygląda trochę śmiesznie.Podobnie jest z lewym przedramieniem(2cm mniej w stosunku do prawego).To już wygląda komicznie.Bicepsy mam na szczęście równe(co do rozmiaru)ale różnią się nieco kształtem.Co do klatki piersiowej,to znowu lewa strona jest lepiej rozwinięta,a w przypadku brzucha-prawa.Co robić?Wiem,że nie ma ludzi idealnie symetrycznych,ale z tym tricem i przedramieniem to już przesada.
M.N.
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak symetrii
A mierzyles sobie rece przed rozpoczeciem cwiczen? Prawdopodobnie (jesli jestes praworeczny) prawa reka jest bardziej rozwinieta "sama z siebie", bo wykonujesz nia wiecej czynnosci (piszesz chociazby).
Co do klatki - jesli wykonujesz cwiczenia, w ktorych pracuja i rece, i klatka, to moze miesnie lewej strony klatki "nadrabiaja" za slabsza reke?
Co z tym zrobic? Robic wiecej cwiczen na lewa reke, najlepiej takich, ktore dobrze izoluja dany miesien.
Pozdrawiam,
  • 0

budo_jeff
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak symetrii
Jestem leworęczny
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak symetrii
no to ja sie poddaje... Moze wyrzuc lustro?
  • 0

budo_jeff
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak symetrii
W każdym razie dziękuję za rady.Lewa,o dziwo,jest słabsza,więc spróbuję ją bardziej eksploatować.
M.N.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak symetrii
Coś chyba źle trenujesz - albo Ci się wydaje, że to jest takie widoczne - więcej treningu - mniej rozmyślań - oto moja sugestia...

Wszystkie ćwiczenia trzeba też wykonywać równo, bez przechyłów (np. sztangi) - jednakowym obciążeniem itp. itd.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak symetrii
Cwicz jakis czas tylko sztangielkami (np. klatke) wtedy kazda reka pracuje tak samo, czesto przy sztandze wiekszosc cwiczacych ludzi nie zdaje sobie sprawy, ze wiecej pracuje reka dominujaca, uwazny obserwator na silowni to jednak przyuwazy.
A poza tym nie przejmuj sie swoim przypadkiem. Byly jeszcze bardziej ciekawe. Np. jeden z dawnych mistrzow tenisa (zdaje sie I. Nastaze), lewa czesc koprpusu z reka wlacznie mial nieprawdopodobnie atletyczna, a prawa jak u niedozywionego mlodzienca!
K_P
  • 0

budo_jeff
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak symetrii
Cwiczę tylko sztangielkami.
  • 0

budo_jagas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak symetrii
jest coś takiego jak zespół podkradania krwi.
nie chcę cię straszyć ale to jest bardzo poważna sprawa.

wiąże się z zatorem w tętnicy normalnie zaopatrującej lewą rękę i wtedy jest ona zaopatrywana krwią, która jest wracana z którejś z tętnic zopatrujących mózg (tam jest takie koło tętnicze w mózgu, że to jest możliwe - dokładniej zapytaj się lekarza, ja z głowy aż tak dobrze anatomi nie pamiętam, jestem w końcu farmaceutą nie lekarzem). skutek: i ręka i mózg są gożej ukrwione.

choroba dotyczy tylko lewej ręki. słabe jej ukrwienie może powodować słabszy jej rozwój. poza tym charakterystycznym objawem są zawroty głowy przy wysiłku lewą ręką.

jeśli masz takie objawy to koniecznie idź do lekarza

a jeśli nie to sory za straszenie, ale ja od urodzenia jestem pesymistą...
  • 0

budo_europe
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak symetrii
a morzzze po prostu masz skrzzzywienie kregoslupa? i jeden bark masz nirzzzej nirzzz drugi? 8)
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak symetrii
Moim zdaniem skrzywienie kregoslupa nie ma powiazania z wielkoscia tricepsa i przedramienia. Ja na Twoim miejscu bym sie nie przejmowal. Jestes leworeczny? Wiecej pracujesz lewa reka? Lewa jest lepiej podrzezbiona niz prawa? No trudno, ja jestem praworeczny i prawa mam wieksza, ale slabsza. Roznie to bywa. Ale ja bym sie nie przejmowal zbytnio. Chyba ze z tym niedokrwieniem. Nie znam sie ale ostroznosci nigdy za wiele. mowa
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024