Skocz do zawartości


Zdjęcie

karate rulezzzzz!!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
246 odpowiedzi w tym temacie

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

Może sie powtórze, ale uważam iż styl powinien byc odpowiednio dobrany do predyspozycji zawodnika i jego potrzeb. To jest rzecz najważniejsza. Po drugie na ulicy można spotkać sie z bardzo specyficznymi sytuacjami to nie zawsze musi być brutalna walka. Jeśli ktoś cie złapie za rękę to czemu nie aikido. Tam przeciez są na to techniki. Po trzecie wszystko zależy od tego ile sie trenuje, jakie ma sie przedyspozycje, umiejętnosci i wyobraźnię. Bez dobrze działającego zmysłu przewidywania masz nikłe szanse w każdej dyscyplinie stawiającej na walkę. Rozstrzyganie tego problemu jest dla tego dla mnie trochę bezcelowe. Sztuką jest tak dopasować zagrożenie aby móc siue obrnić w sposób który znasz. Co ci po Krav Maga gdy ktoś cie zaatakuje nożem a ty sie uczyłeś obrony przed nim?? Ano robisz to co umiesz np. stopujesz kopenięciem obronnym i to jest sedno.
Pozdrawiam


ano właśnie, jak pracowałem na meczach to mnie raz czy dwa jakiś kibic łapał za rękę, aikido było wtedy jak ulał, więcej już ten sam kibic nie łapał i trzymał na dystans siebie i kumpli.
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
Ale z drugiej strony ci sami kibice moga też cie kopać i bić. Trzeba wtedy umieć sie także obronić. O ile możesz cały czas to zrobić przy użyciu aikido tym lepiej dla ciebie. Tylko to zaczy na byc bardzo trudne. Trzeba ich zmuszać do takich ataków byś umiał sie bronić.
Combatowi chodzi o to że systemy bojowe (i wszystko co wymienia) stwarza większy wachlarz możliwości obrony w przypadku agresywniejszego ataku.
Aikido i kung-fu też mogą ci pomóc tylko zależy to od sytuacji i twoich umiejętności
pozdrawiam
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
a i owszem z reguły bili i kopali, my też ich bilismy i kopalismy, podałem przykład chwytania za reke bo ludzie też chwytaja, chociazby po to by zablokować rekę oponenta by kumpel chwytającego mógł bic. Dla mnie wszystko jest dobre i skuteczne (mam na myśli style) jak ktoś kto ćwiczy wie po co to robi.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

a i owszem z reguły bili i kopali, my też ich bilismy i kopalismy, podałem przykład chwytania za reke bo ludzie też chwytaja, chociazby po to by zablokować rekę oponenta by kumpel chwytającego mógł bic.


No co jak co - ale techniki aikido to nie były - prawda :) ?
I duch aikido - też nie :roll:

Dla mnie wszystko jest dobre i skuteczne (mam na myśli style) jak ktoś kto ćwiczy wie po co to robi


Tak - ale są bardziej i mniej skuteczne - a różnice mogą być ogromne...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

Trzeba ich zmuszać do takich ataków byś umiał sie bronić.Combatowi chodzi o to że systemy bojowe (i wszystko co wymienia) stwarza większy wachlarz możliwości obrony w przypadku agresywniejszego ataku.
Aikido i kung-fu też mogą ci pomóc tylko zależy to od sytuacji i twoich umiejętności
pozdrawiam


Tak - w ogóle nie musisz czekać na dalszy atak -tylko kontratakować - skutecznie. Nie uniki - ale dynamiczne wejście w przeciwnika z kopnięciami i "piąchami", łokciami, kolanami.
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
Może trochę offtopic, ale muszę się wypowiedzieć.

Combat piszesz, że C56 to polska podróba innych systemów. Otóz podróba to nie jest, jest to system opracowany na podstawie różnych stylów i nie jest to system samej walki wręcz. C56 to także (a może przede wszystkim) walka nożem czy pm'ką (komandosi z 56. KS opanowali tę sztukę do perfekcji). A że C56 nie jest popularne na świecie? Czy tylko popularność świadczy o skuteczności? Dodam tylko, że się nie oburzam. To jest moje zdanie na temat C56.

Inną sprawą jest nauczanie tego systemu. W Szczecinie są dwie sekcje. Są to sekcje samoobrony. Podlegają one pod Polskie Centrum JJ GR stąd na zajęciach jest więcej technik z JJ. Ale techniki 'Combatowe' są również. Choć moim zdaniem brakuje obron przed nożem. Ale przeciez można jeszcze uczęszczać na KM.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
i tu dochodzimy do teoretycznych co trzeba zrobić by wygrać, ja byłem świadkiem na stażu aikido w Gorzowie Wlkp. jak aikidoka wygrał walke na baletach, ani razu tamtego nie uderzając z piąchy, używał atemi a że robił to sprawnie to sobie poradził. :D

na tyle dobrze że reszta nie zdążyła dobiec. :-)

gadanie co jest dobre a co nie nie ma na dłuższą mete sensu.
  • 0

budo_krzywy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

gadanie co jest dobre a co nie nie ma na dłuższą mete sensu.

AMEN!
zakonczcie ten watek 8O
Chyba kazdy juz wie oco chodzi i nikt nikogo bardziej nie przekona bo odpowiedzi nie ma jednoznacznej.
I tak pewnie za chwile odezwie sie Combat i powie ze jednak Combat jest skuteczniejszy bo on by tych kolesi zalatwil w 5 sek i ze to byly zawody a nie ulica i lepiej wogole to wyjac kose i ich poszatkowac bo nie wiadomo czy oni nie wyjma UZI.

peace.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

Combat piszesz, że C56 to polska podróba innych systemów. Otóz podróba to nie jest, jest to system opracowany na podstawie różnych stylów i nie jest to system samej walki wręcz. C56 to także (a może przede wszystkim) walka nożem czy pm'ką (komandosi z 56. KS opanowali tę sztukę do perfekcji).


Ok :) Zaden combat nie jest samą walką wręcz...

Ale w cywilnej wersji nie macie walki nożem?

Inną sprawą jest nauczanie tego systemu. W Szczecinie są dwie sekcje. Są to sekcje samoobrony. Podlegają one pod Polskie Centrum JJ GR stąd na zajęciach jest więcej technik z JJ. Ale techniki 'Combatowe' są również. Choć moim zdaniem brakuje obron przed nożem. Ale przeciez można jeszcze uczęszczać na KM.


To byłoby już dublowanie - IMHO właśnie lepiej byłoby zdecydować się na "kravkę".
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

To byłoby już dublowanie - IMHO właśnie lepiej byłoby zdecydować się na "kravkę".


Niekoniecznie. Z tego co wiem to troche inne techniki i metody sa na Km a inne na C56.

Ale dajmy temu spokój, bo przeciez topic dotyczy karate a nie 'comabatow'.
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
I jeszcze jedna ogólna uwaga do wszystkich, którzy spieraja sie jaki styl jest najlepszy. Może zamiast czasem wdawać się w zbyt emocjonalne dyskusje zrobić wspólnie to:

:drinking:


Tak byłoby chyba lepiej :)
  • 0

budo_europe
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
heeee
no przeciesz wiadomo to co tu sie dzieje nie ma sensu ale po pisac zawsze można ;-) samym pisaniem anie Combat moich pogladów nie zmieni ani tym bardziej ja jego :-)


i o to chodzi przynajmniej cos sie zaczelo dziac w tym dziale ;-)
wydaje mi sie ze my myslimy zupelnie odmienie ..... i o to chodzi ( inaczej bylo by po prostu nudno hehehe....)

no dobra co sie bede rozpisywał ide sie nawalic nara :drinking:
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
I to się zgadza bez tych dyskusji forum byłoby puste. Ale czasami dyskusje sprowadzanie są co przez niektóryvh do pozimu ulicy. I to mnie wkurza.

Ale ogólne to jest nieżle.

Pozdrawiam
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
Combat mnie sie nie chce do niczego Cie przekonywac ale zrob nam te przyjemnosci przejdz sie w W-wie na nieskuteczna wedlug Ciebie modliszke.... ja poprosze chlopakow zeby to nawet nagrali jak im udowadniasz ze sa nieskuteczni i bedziemy mogli razem sobie poogladac i sie posmiac jak juz ze szpitala wyjdziesz....
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

Combat mnie sie nie chce do niczego Cie przekonywac ale zrob nam te przyjemnosci przejdz sie w W-wie na nieskuteczna wedlug Ciebie modliszke.... ja poprosze chlopakow zeby to nawet nagrali jak im udowadniasz ze sa nieskuteczni i bedziemy mogli razem sobie poogladac i sie posmiac jak juz ze szpitala wyjdziesz....


:lol: :lol: :lol:

Mówię, że być może są sekcje OK - ale i tak pewnie w tym samym czasie trenując thaia uzyska się więcej :)

Czy kolesie z tego klubu sparowali w kicku na mistrzostwach Europy?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
Aha i czy oglądałeś UFC - jesteś "do tyłu" o jakieś 10 lat...
  • 0

budo_europe
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_europe
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
"Jest jedno ludzkie ciało. Dopóki człowiekowi nie wyrośnie trzecia noga, albo ręka- wszystkie sztuki walki opierać się będą na tych samych zasadach"

:wink:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
Przepraszam, ze sie wtrace europe.. Owszem, europe, ale niektorym nie przyszlo do glowy, ze np. na te rece i te nogi mozna np. zalozyc destrukcyjna dzwignie...
K_P
  • 0

budo_europe
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
naszczescie nie ja to wymyslilem tylko B. Lee :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024