Skocz do zawartości


Zdjęcie

karate rulezzzzz!!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
246 odpowiedzi w tym temacie

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

Combat dałeś kilka zdjęc by udowodnić że nie ma czego takiego w aikido.


Tego chcę się dowiedzieć :)

otóż muszę Cię zmartwić. nie wiem jak inni ale tam gdzie ja chodziłem (zabrze) robiliśmy własnie takie wejścia ja na fotografi nr.1


Hmm- a więc uderzenia łokciem to element aikido?! (a ile ich trenujecie?) - ja znów powtarzam - zapożyczenia...


przecież TY i tak wszystko wiesz :wink:


Bynajmniej nie.

fotogrgafia nr.2
bardzo podobą techniką jest (jeśli nie pomylę nazwy) ude kime nage(?)- wejście za plecy, złapanie uke za mordke i pociągniecie do tyłu 8)


A jaka jest różnica między pociągnięciem do tyłu - a złamaniem karku?! 8O

fotografia nr.3
też coś takiego robiliśmy jako wstęp do wykonania techniki (jakiejkolwiek) zawsze najpierw solidne atemi a potem np. wejście pod rękę jak do sankjo -i jak Bóg da- gość sam się nadziewał na nóż


?? Opisz szczegółowo...


fotografia nr.4
to oczywiście też robiliśmy taka skrócona wersja hiji jime( nazwe znów mogłem pochrznić), choć moim zdaniem raczej ciężko do zrobienia bez solidnego atemi chyba że facet atakuje "na pałe", sam sie dobrze wytrąci i że tak powiem odpowiedni skręci rękę :wink:


1) ??? Jak chcesz robić atemi - Uderzenie we wrażliwy punkt

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

przy nożu??

2) To rozwiązanie jest złe - niepraktyczne i ryzykowne...
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

Czy dam radę - nie spotykam na ulicy aikidoków... Ale, widzisz - dziwnym trafem- jakoś na KRAV-MAGA, TAEKWON-DO I BOKSIE nie spotkałem na sparingach nikogo z aikido...


Bardzo ladna, wywazona odpowiedz :) Zastanawiajaca w zestawieniu z ta:

Powiem wam aikidocy co was boli - to że TRACICIE CZAS,
nie macie walk, nie macie agresywnych ataków, nie ma specjalnej dynamiki


Tacy ciency aTy nie wiesz czy dasz rade ? :wink:

To moze jeszcze zastanow sie... moze to jednak czlowiek walczy a nie styl ?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

Bardzo ladna, wywazona odpowiedz :) Zastanawiajaca w zestawieniu z ta:


Nie chcę się przechwalać :lol: :lol:

Tacy ciency aTy nie wiesz czy dasz rade ? :wink:

To moze jeszcze zastanow sie... moze to jednak czlowiek walczy a nie styl ?


1) Słuchaj człowieku :) - można by przyjąć proporcje 60% człowiek, styl 40% - ale jak słaby styl - to nawet najlepszy zawodnik się zmarnuje...

2) Skuteczność można mieć podobną trenując dwie różne rzeczy - w jednym stylu po 2 latach, a w drugim np. po 3...

Albo zamiast 12 lat 1 SW, 5 lat jednej, 5 drugiej i 2 trzeciej SW...
  • 0

budo_ender
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

Hmm- a więc uderzenia łokciem to element aikido?! (a ile ich trenujecie?) - ja znów powtarzam - zapożyczenia...

wiesz jak dla mnie to w aikido jest wszystko co pozwoli ci unieruchomić przeciwnika, no oczywiście prócz parteru. ja już nie trenuje aikido ale nie przypominam sobie jakiś specjalnych ćwiczeń na uderzanie łokciem- jak był taki rodzaj techniki to się robiło tak a jak inczej to robiło się inaczej ( myśmy cześciej ćwiczyli piąche w nos). nie wiem jak sprawa wyglądała na treningu instruktorskim 8)

A jaka jest różnica między pociągnięciem do tyłu - a złamaniem karku?!

przepraszam nie zauważyłem że to jest celem tej techniki. opisałem w skrócie najbliższą tego typu technikę w aikido którą można zastosować nie tylko na wojnie :wink:

Opisz szczegółowo...

zapomnij. forum to nie miejsce na takie rzeczy. poza tym jak sobie to wyobrażasz- piszę ci najpierw zejdź z lini ataku... potem...itd
ważna jest sama idea, jakbyś ćwiczył aikido to byś sobie wziął uke i sprawdził czy to realne czy nie 8)

??? Jak chcesz robić atemi - Uderzenie we wrażliwy punkt

widzisz dla mnie atemi to uderzenie nie tylko w jakiś wyimaginowany wrażliwy punkt ale gdzie popadnie byleby gościa na chwile zająć czymś innym. a jeśli chodzi o te zdjęcie nr.4 to najpierw zrobiłbym zejście do środka gościa, atemi, a potem hiji jime z irimi tenkan żeby gościa wywalić. no chyba że gość naprawdę na ciebie szarżuje to wtedy jest możliwe to co na fotografi nr.4 ale tylko w teorii..

pozdr.
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
Dane statystyczne ktore przytaczasz w obu pkt sa grzecznie mowiac wziete z kapelusza. Dlaczego nie 80% do 20% albo 30% do 70% ? Tak samo z ta skutecznoscia, dlaczego po 2-3 latach a nie po 5 czy 7 ? A moze lepiej trenowac 2 style rownolegle przez 15 lat, zamiast 5 styli po 3 lata ?

To Twoje wlasne przemyslenia, wnioski czy poglady... w porzadku, ale miej swiadomosc ze nie jestes nieomylny i wszystkowiedzacy. A cyferki z tabelek
to tylko cyferki. Czlowieka nie tak latwo zaszufladkowac, przydaloby sie wiec troche wiecej wstrzemiezliwosci w oglaszaniu swiatu ze wlasni odkryles ze jestes najlepszy i tylko nie wypada Ci sie chwalic :wink:

Czlowiek :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

wiesz jak dla mnie to w aikido jest wszystko co pozwoli ci unieruchomić przeciwnika, no oczywiście prócz parteru.


A powinno być to CO TRENUJESZ na treningu. To co jest tam przekazywane. Wszystko inne to już NIE aikido...

nie przypominam sobie jakiś specjalnych ćwiczeń na uderzanie łokciem


A widzisz - a w combatach jest cały czas... uderzanie łokciem.

Nie ma tego w aikido.

A PRZECIEZ EUROPE PISAŁ:


ja tez nie odróżniam a szczegolnie jak widze jakis akcje policji w TV jak wykrecaja reke podobnie jak ja na treningu aikido, albo jeszcze gorzej jest gdy na KICKBOXINGu,krav-maga trener tlumaczy mi to samo co na aikido tyl ze na innych przykladach..... (aletoprzeciesznieaikido) )


To ciekawe, co TO SAMO było tłumaczone na aikido oraz KICKBOXINGu i krav-maga???


jak był taki rodzaj techniki to się robiło tak a jak inczej to robiło się inaczej


To znaczy nie było do tego żadnych wytycznych? 8O

przepraszam nie zauważyłem że to jest celem tej techniki. opisałem w skrócie najbliższą tego typu technikę w aikido którą można zastosować nie tylko na wojnie :wink:


Czyli NIE MA tego w aikido.

zapomnij. forum to nie miejsce na takie rzeczy


Może jakieś zdjęcia, filmik? To co piszesz o tym nożu wydaje mi się strasznym wymysłem :wink: :evil:

jeśli chodzi o te zdjęcie nr.4 to najpierw zrobiłbym zejście do środka gościa, atemi, a potem hiji jime z irimi tenkan żeby gościa wywalić.


Nierealne - jak mówię.



Czyli FOTOGRAFIE:

AD 1 NIE MA W AIKIDO. A jak jest z łokciem - którego właściwie to nie trenujecie - w trakcie zadawania uderzenia chyba trzeba się modlić żeby zadziałało!

Dołączona grafika


AD 2 NIE MA W AIKIDO.

Dołączona grafika


fotografia nr.3
też coś takiego robiliśmy jako wstęp do wykonania techniki (jakiejkolwiek) zawsze najpierw solidne atemi a potem np. wejście pod rękę jak do sankjo -i jak Bóg da- gość sam się nadziewał na nóż.


AD 3 To dla mnie brzmi w ogóle bez sensu. To jest wejście -technika sama w sobie. Równocześnie następuje atak. Więc NIE MA W AIKIDO!


Dołączona grafika


AD 4 To złe rozwiązanie - i być może jest w AIKIDO.

Dołączona grafika

Kto ma rację :lol:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
[quote name="budo_telex"]Dane statystyczne ktore przytaczasz w obu pkt sa grzecznie mowiac wziete z kapelusza. :[/quote]

Widzę, że masz równie dobre pojęcie o SW jak o naukach ścisłych :wink: :wink: :roll: :evil:

To nie są dane statystyczne :lol:

[quote name="budo_telex"]
Dlaczego nie 80% do 20% albo 30% do 70% ? Tak samo z ta skutecznoscia, dlaczego po 2-3 latach a nie po 5 czy 7 ? A moze lepiej trenowac 2 style rownolegle przez 15 lat, zamiast 5 styli po 3 lata ?

To Twoje wlasne przemyslenia, wnioski czy poglady... w porzadku, ale miej swiadomosc ze nie jestes nieomylny i wszystkowiedzacy. A cyferki z tabelek
to tylko cyferki.[/quote][/quote]


EHHHH - daję tylko przykłady...
  • 0

budo_ender
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
poczekaj muszę najpierw dojść do siebie po twoim genialnym poście :lol:
z góry przyznaje że to właśnie Ty masz monopol na prawdę i przekonałeś mnie do całkowicie- tylko krav maga ma monopol na zapożyczenia i tylko w systemach wojskowych funkcjonują uderzenia łokciem parter który mieliście od zawsze oraz obrony przed nożem jednym uderzeniem w czaszkę po którym gość czeka aż go zakatrupisz i przegrryziesz mu szyję :rofl:

pozdr.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

z góry przyznaje że to właśnie Ty masz monopol na prawdę i przekonałeś mnie do całkowicie- tylko


:lol: :lol: Nie mam na nic monopolu, niestety :roll: :lol:


krav maga ma monopol na zapożyczenia


Nie - ten system (jak i inne combaty) składa się głównie z zapożyczeń (np. boks - techniki ręczne, kopnięcia podobne do kicka i TKD itp.). Trudno tam odróżnić źródła - ALE jak coś się trenuje tam to generalnie DUZO i SKUTECZNIE. A nie jakieś obrony - których elementy w ogóle nie są trenowane!!!

Są też w combatach intuicyjne i oryginalne rozwiązania które trudno znaleźć gdzie indziej.

i tylko w systemach wojskowych funkcjonują uderzenia łokciem parter który mieliście od zawsze


Bredzisz. :wink: 8O Nic takiego NIE twierdziłem. Po prostu nie masz racji i teraz próbujesz coś kombinować :wink: :?

Jeśli coś jest już włączone (np. parter) - OK - akceptuje się to i po dłuższym czasie można uznać, że wchodzi to w skład systemu.

Jednak zwykle da się odróżnić to co się pojawiło w określonym czasie - jeśli dany system ma historię. I można powiedzieć TEGO ORYGINALNIE nie było zostało włączone np. z BJJ czy zapasów...

I ja cały czas mówię o technikach BAZOWYCH które są były i będą (prawdp.) - a nie zostały sobie po drodze dołączone...

oraz obrony przed nożem jednym uderzeniem w czaszkę po którym gość czeka aż go zakatrupisz i przegrryziesz mu szyję :rofl:


Nie masz pojęcia o krav-maga- przestań konfabulować - zacznij trenować... :twisted: :wink:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
Aha i żeby nie było wątpliwości - jeśli ktoś trenujący dany system np. krav-maga ma do mnie jakieś uwagi, sądzi że coś przeinaczam itp. itd.

Zawsze chętnie poczytam wynikające z treningu wnioski... (a nie wymysły: my co prawda to trenujemy, ale ... bez tego, to inaczej, a to w ogóle nie ma)
  • 0

budo_ender
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

A powinno być to CO TRENUJESZ na treningu. To co jest tam przekazywane. Wszystko inne to już NIE aikido...


widze że jesteś wielkim specjalistą od aikido :wink: jeśli robiliśmy kombinacje bardziej uliczne to zawsze ćwiczyliśmy takie wejścia- z łokciem, z piąchą na nos. tylko że było to tylko wstępem do techniki a nie jednym super hiper uderzeniem co nokautuje.
nie ćwiczyliśmy na workach czy łapach uderzania łokciami. nie czuje się w potrzebie tłumaczyć Ci dlaczego :evil:

europe napisał:

nie wiem co europe miał na myśli. może wspólne założenie że trzeba zejść z lini ataku (przy treningu samoobrony), a może coś innego... jego się spytaj- ja na wróżkę nie wyglądam

To znaczy nie było do tego żadnych wytycznych?

były wytyczne. ale nie takie że zawsze robimy tak samo, zawsze taka sama obrona. trochę fantazji :wink:

Czyli NIE MA tego w aikido.

złapałeś mnie... w aikido nie ma technik których celem jest złamanie karku- ale tu odsyłam do Szczepana, Mr. Smaila, Taisho... oni są instruktorami bo może i są takie techniki

Może jakieś zdjęcia, filmik? To co piszesz o tym nożu wydaje mi się strasznym wymysłem

jesteś zajebiście nastawiony do innych uczestników forum... nie chce tu sypać datami, nazwiskami ale na tym stażu był m.in. Taisho (respect), Peedro(choć nie znamy się), Sigh i myslę że jeszcze kilka osób z Vortalu którzy ćwiczyli/ćwiczą shudokan(yoshinkan)

ender napisał:
jeśli chodzi o te zdjęcie nr.4 to najpierw zrobiłbym zejście do środka gościa, atemi, a potem hiji jime z irimi tenkan żeby gościa wywalić.

Nierealne - jak mówię

szczerze mówiąc dla mnie też nierealne. ale to ty dałeś taki przykład. poza tym takie nierealne rozwiązania czasem działają- Martius pisał kiedyś na ten temat

nie będę Cię do niczego przekonywał. bo TY zjadłeś zęby na aikido a ja z pewnością nie..
pozdr.
  • 0

budo_europe
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
combat :)

aikdo daje mi mozliwosc wyboru :)
nie mosze jak nieche po wejsciu za plecy lamac uke :)
pozatym moze sie zdziwisz ale wszystkie te techniki (na zdjeciach) juz dawno robilem na zajeciach AIKIDO (pewie doznasz szoku, ale i tak zaraz poprosisz o jakis filmik i inny dowod ....a ja mam to gdzies bo nie dla ciebie sie ucze ale dla siebie)

zreszta pewnie wiesz ze wykonanie techniki (na zdjeciu na tej stronie )2
czesto i silnie prowadzi do urazu ...... wiadomo czego

pozatym napisales ze na treningu aikido nie atakuje sie mocno z sila ...i masz racje bo nie mozesz myslec inaczej bo zapewne cwiczyles z poczatkujacymi takimi jak ty.... (a jezeli jest odwrotnie to niczego nie zmienia niechcieli ci robic na zlosc ) qrde wiec dlaczego mam zlamany zab i kilka razy mialem podbite oko(gdzies kiedys przeczytalem chyba w jakiesc ksiazce wysockiego ze przez pierwsze 3-4 lata uke ucza sie podstawowych ruchow, dopiero potem zaczyna sie prawdziwy trening i wiem z wlasnego doswiadczenia ze to prawda )

a i chciales wiedziec co takiego tlumaczyli mi na tych wszystkich zajeciach .... no np. zachowanie sie przy kilku napastnikach, i jak wykorzystywac ludzkie odruchy....... zreszta sam pewnie wiesz wielki znawco ze combat to nie tylko prosty sierp i kilka uderzen lokciami nogami ;)


.......ja tez nie odróżniam a szczegolnie jak widze jakis akcje policji w TV jak wykrecaja reke podobnie jak ja na treningu aikido, albo jeszcze gorzej jest gdy na KICKBOXINGu,krav-maga trener tlumaczy mi to samo co na aikido tyl ze na innych przykladach..... (aletoprzeciesznieaikido) )...... to mialo byc ironiczne COMBAT

oj Combat mam nadzieje ze sie spotkamy za jakies 20-30 lat ciekawe kto kogo zajebie :)

zreszta co jest mielismy pisac o karate a nie o AIKIDO ????????
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

zreszta co jest mielismy pisac o karate a nie o AIKIDO ????????


jak to powiedzial bodajze Wiktor Czernomyrdin - "chcielismy dobrze, a wyszlo jak zwykle..." :wink:
  • 0

budo_europe
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
ten post ma na celu ukazac na jakim poziomi jest COMBAT

z ilu atakow znawco umiesz zrobic ta technike ??

AiHanmi KatateDori Ikkyo Omote

jezeli wiesz tyle o aikido?? to na co najmniej 2-3 (dzieki znaja wiecej )
a jakbys nie wiedzial jak wyglada ta technika (uczy sie jej na pierwszych treningach) to zajrzyj na ta strone niezel opracowane :wink:


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

kacik techniczny /Unieruchomienia
nie pisz o czym nie masz pojecia!!!!!!!!!!



eh zaglada tu jeszcze ktos z karate??

ps. pewnie jak zwykle zmienisz tenat
ps. napisz jeszzce i udowdnij ze pozostale techniki (ze zdjec) przydaly ci sie (sa skuteczne w realnej walce ) kiedykolwiek w zyciu (zastanawiam sie jak czesto jestes atakowany bejzbolem czy nozem)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
[quote name="budo_Fiodor"]
A propo aikido, 20% technik OK, pozostałe: rozwój psychofizyczny, takie jest moje zdanie, mam 2 dana w tej sztuce walki trenowałem je kiedyś ostro. Pisałem też kiedyś dlaczego tylko 20% i dlaczego dla kogoś kto chce nauczyć się bić odradzam je, poszukajcie w archiwum. Z tymi textami że jest gdzieś super aikido albo "to właśnie ja ćwiczę skuteczne aikido" jest bzdurą, jeśli ktoś dodaje do aikido lowkicki i uderzenia (tak jak ja kiedyś) wcale nie zmienia sytuacji, bo to już nie jest aikido, tym bardziej paplanie że aikido jest we wszystkim, w uderzeniu, w kopnięciu (nastawienie) itp. to stek w sumie nie wiem czego ale myślę że takich textów już nikt nie pisze? Aikido jest piękne i niech takim pozostanie.[/quote]

Bo chyba nie umiecie czytać jak się pisze małymi literami?


[quote name="budo_europe"]
aikdo daje mi mozliwosc wyboru :)
nie mosze jak nieche po wejsciu za plecy lamac uke :) [/quote]

Każda MA i system dają wybór - to nie ten temat.

[quote name="budo_europe"]
pozatym moze sie zdziwisz ale wszystkie te techniki (na zdjeciach) juz dawno robilem na zajeciach AIKIDO (pewie doznasz szoku, ale i tak zaraz poprosisz o jakis filmik i inny dowod ....a ja mam to gdzies bo nie dla ciebie sie ucze ale dla siebie) [/quote]

ZAPOZYCZENIA! Patrz - FIODOR!!!


[quote name="budo_europe"]
zreszta pewnie wiesz ze wykonanie techniki (na zdjeciu na tej stronie )2
czesto i silnie prowadzi do urazu ...... wiadomo czego [/quote]

Ehh - tylko tej techniki nie ma w aikido- hę?!

[quote name="budo_europe"]
a i chciales wiedziec co takiego tlumaczyli mi na tych wszystkich zajeciach .... no np. zachowanie sie przy kilku napastnikach, i jak wykorzystywac ludzkie odruchy....... zreszta sam pewnie wiesz wielki znawco ze combat to nie tylko prosty sierp i kilka uderzen lokciami nogami ;) [/quote]

O czym teraz opowiadasz?


[quote name="budo_europe"]
oj Combat mam nadzieje ze sie spotkamy za jakies 20-30 lat ciekawe kto kogo zajebie :) [/quote]

Wiesz mało jest ludzi którzy byliby tacy hura-do-przodu na sparingach...


[quote name="budo_europe"]
zreszta co jest mielismy pisac o karate a nie o AIKIDO ????????[/quote]

Nie ja zacząłem... :lol:



[quote name="budo_europe"]
jezeli wiesz tyle o aikido??
[/quote]

Słuchaj!! Ja piszę ogólnie - nie rozumiesz TWOJ PROBLEM.

[quote name="budo_europe"]
treningach) to zajrzyj na ta strone niezel opracowane :wink:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
kacik techniczny /Unieruchomienia
nie pisz o czym nie masz pojecia!!!!!!!!!![/quote]

Nie tu widze technik o ktorych rozmawiamy...

[quote name="budo_europe"]
ps. pewnie jak zwykle zmienisz tenat [/quote]

To Ty nie odpowiadasz na pytania!!!

[quote name="budo_europe"]
ps. napisz jeszzce i udowdnij ze pozostale techniki (ze zdjec) przydaly ci sie (sa skuteczne w realnej walce ) kiedykolwiek w zyciu (zastanawiam sie jak czesto jestes atakowany bejzbolem czy nozem)[/quote]

To NIE MA ZNACZENIA. NIE DYSKUTUJEMY teraz o zastosowaniach - ale o obecności pewnych rzeczy w kanonie technik. Taki byleś pewny - że te techniki są w aikido - NIE ZMIENIAJ TEMATU.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

widze że jesteś wielkim specjalistą od aikido


Nie - chcę wam tylko uświadomić że COMBAT TO NIE AIKIDO - mimo iż usilnie tego pragniecie... :)

nie ćwiczyliśmy na workach czy łapach uderzania łokciami. nie czuje się w potrzebie tłumaczyć Ci dlaczego :evil:


Tak to właśnie ma się do REALNOSCI i SKUTECZNOSCI.

jesteś zajebiście nastawiony do innych uczestników forum...


Chodzi o SKUTECZNOSC a nie o uczestników forum. Uświadamiam was że aikido może się schować, przy tym co jest trenowane w wielu MA i systemach... :wink: :twisted:

ale to ty dałeś taki przykład.


Nie doczytałeś - ABY POKAZAC rozwiązanie podobne do tych z ju-jitsu itp.

poza tym takie nierealne rozwiązania czasem działają- Martius pisał kiedyś na ten temat


Nie przeczę - choć lepiej znać lepsze...

nie będę Cię do niczego przekonywał. bo TY zjadłeś zęby na aikido a ja z


Nie zjadłem i CAŁE SZCZESCIE. Chroń nas panie od aikido :wink: :wink: :lol: :lol: 8O
  • 0

budo_ender
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

COMBAT TO NIE AIKIDO

czy ja tak powiedziałem... mówie tylko że pewne ruchy pewne "techniki" występują także w aikido. powiem ci więcej to nie zapożyczenia z cambatów, a raczej odwrotna sytuacja- popatrz techniki typu irimi, shomen ate. poza tym ja nigdy nie mówiłem że w aikido są low kicki i uderzenia- są za to atemi które mają inną rolę i nie muszą być super destrukcyjne.
i zasłaniaj się tym co powiedział Fiodor. zresztą chętnie bym się dowiedział jakie techniki Fiodor uważa za skuteczne- pewnie powie własnie o krótkich formach irimi, "brudnych" shiho nage itd. czyli to co Dziadek ćwiczył na początku drogi aiki.
poza tym wiesz co- ja aikido jeszcze bym chętnie w życiu poćwiczył a combat jakoś mnie nie ciągnie :wink:

Chodzi o SKUTECZNOSC a nie o uczestników forum. Uświadamiam was że aikido może się schować, przy tym co jest trenowane w wielu MA i systemach...

to strasznie miłe stwierdzenie dla wszystkich którze trenowali lub trenują aikido :evil:
ludzie z sekcji w której ćwiczyłem ochraniali mecze i jakoś sobie krzywdy zrobić nie dali mimo że ćwiczyli coś co jak określiłeś "może się schować" :evil:

z mojej strony to koniec
pozdr.
  • 0

budo_europe
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
***** jest wiele drog prowadzacych na szczyt tej samej gory*****




***** ...ty COMBAT widzisz tylko jedna...*****
  • 0

budo_europe
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
zacznij myslec sam..........................
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

czy ja tak powiedziałem... mówie tylko że pewne ruchy pewne "techniki" występują także w aikido..


No właśnie- ich jakoś dotąd nie widzę?

Podstawą combatu są uderzenia, kopnięcia - kolana, łokcie. Gdzie panie z tym aikido - to nie ten sport ? :wink:

powieuderzenia- są za to atemi które mają inną rolę i nie muszą być super destrukcyjne.


Uderzenie TEZ NIE MUSI być destrukcyjne!

poza tym wiesz co- ja aikido jeszcze bym chętnie w życiu poćwiczył a combat jakoś mnie nie ciągnie :wink: .


Bo do Combatu trzeba być wojownikiem. :twisted: A aikido to "sztuka walki".

to strasznie miłe stwierdzenie dla wszystkich którze trenowali lub trenują aikido :evil:


Prawda jest przykra - tracicie czas.

ludzie z sekcji w której ćwiczyłem ochraniali mecze i jakoś sobie krzywdy zrobić nie dali mimo że ćwiczyli coś co jak określiłeś "może się schować" :evil:


A świstak siedzi ...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024