Skocz do zawartości


Zdjęcie

karate rulezzzzz!!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
246 odpowiedzi w tym temacie

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

***** jest wiele drog prowadzacych na szczyt tej samej gory*****




***** ...ty COMBAT widzisz tylko jedna...*****


Bredzisz. Widzę dziesiątki dróg.

Nie czytasz tego co piszę - fanatyku jeden :lol: :lol: :lol: :wink:

Sztuka walki musi być bojowa, agresywna, destruktywna - to nie aikido zapewniam... To samo combaty...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

zacznij myslec sam..........................


:roll: :roll: :lol: :lol: :lol: papieros

Ja zawsze myślę sam - ale ty niestety nie... Nie byłoby tej dyskusji.

Dołączona grafika
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
Sorry Combat ale jestes cymbalem.

ps. moze teraz sie obudzi moderator i zakonczy ten watek.
A jesli nie to zapraszam wszystkich do wzajemnego poobrzucania sie blotem i inwektywami (cokolwiek to znaczy)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

Sorry Combat ale jestes cymbalem.

ps. moze teraz sie obudzi moderator i zakonczy ten watek.
A jesli nie to zapraszam wszystkich do wzajemnego poobrzucania sie blotem i inwektywami (cokolwiek to znaczy)


Ehhh - jakie inwektywy - jeden prosty obrazek którego nie za bardzo rozumiesz... :lol: :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

Powiem wam aikidocy co was boli - to że TRACICIE CZAS,


Combat, wszystko co piszesz jest prawda poza tym ostatnim "TRACICIE CZAS".
A skąd wiesz, a może komuś starcza te opisane przez Fiodora 20% skuteczności?

Ja osobiście ćwiczę kicka, a zastanawiam się czy nie przejść do karate.
Kick to bardzo fajna rzecz i skuteczna.
Ale mi brakuje kimon, kata, japońskich nazw. Widzisz nigdy nie będę
zawodnikiem, jestem za stary na to. Nigdy nie będę umiał walczyć
na ulicy. Ani nie mam do tego warunków fizycznych ani psychicznych.
MA potrzebne jest mi w jednym celu. Przyrzekłem sobie, że nie pozwolę
sobie na przemianę w podtatusiałego pana z brzuszkiem.
Z zainteresowaniami na poziomie oglądania TV w fotelu.
Karate kontaktowe spox spełni tą rolę. Jeśli na ulicy zaczepi mnie dupek
to i teraz sobie poradzę. Jak poprosi mnie o kasę 3 panów po siłowni i
z nożami w łapach to i 5 lat thaja mi nie pomoże i Twój combat też na wiele się nie przyda.
Nie wiem jak to się dzieje, ale wielu propagatorów nowoczesnych sztuk
walki (zaczynając od słynnego diabła :) ) mówi w sumie rozsądne rzeczy,
ale w taki sposób, że zamiast propagować swój styl robią mu antyreklamę.

A
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

Combat, wszystko co piszesz jest prawda poza tym ostatnim "TRACICIE CZAS".
A skąd wiesz, a może komuś starcza te opisane przez Fiodora 20% skuteczności?


Hmm - jak pisałem: w tym samym czasie można uzyskać dużo więcej.

Ja osobiście ćwiczę kicka, a zastanawiam się czy nie przejść do karate.
Kick to bardzo fajna rzecz i skuteczna.
Ale mi brakuje kimon, kata, japońskich nazw. Widzisz nigdy nie będę
zawodnikiem, jestem za stary na to. Nigdy nie będę umiał walczyć
na ulicy. Ani nie mam do tego warunków fizycznych ani psychicznych.
MA potrzebne jest mi w jednym celu. Przyrzekłem sobie, że nie pozwolę
sobie na przemianę w podtatusiałego pana z brzuszkiem.


Tak - ale tu jest dyskusja raczej o skuteczności - rekreacyjnie i zdrowotnie OK ludzie - trenujcie co chcecie. Wszystko jest dobre.
Ale gdy zaczyna być mowa o skuteczności -to zupełnie co innego.

Jak poprosi mnie o kasę 3 panów po siłowni i
z nożami w łapach to i 5 lat thaja mi nie pomoże i Twój combat też na wiele się nie przyda.


Hmm - widziałeś takich? Bo jak już to chodzi o grubszą sprawę :)

Zresztą ja chodzę często na siłownię - "swojego" się nie rusza :roll: :)

Nie wiem jak to się dzieje, ale wielu propagatorów nowoczesnych sztuk
walki (zaczynając od słynnego diabła :) ) mówi w sumie rozsądne rzeczy,
ale w taki sposób, że zamiast propagować swój styl robią mu antyreklamę.


Czy ja robię antyreklamę? Czego - ja nie mam upatrzonego stylu: polecam wiele rzeczy...
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

mam jeszcze 89 na 59 na 90 choć to częściowo zasługa treningu


Kurcze, wrzuć może jakieś swoje fotki :)

i jakie to ma konsekwencje?

[ciap konsekwencje]


Jak ćwiczysz dla przyjemności to, nie ma sensu rozpatrywać co wygrywa na ulicy a co w Vale Tudo. Jak dla samoobrony, to złudne poczucie bezpieczeństwa mogą dać właśnie style teoretycznie skuteczne. Użycie w walce noża, brudnych trików z combatu wymaga odpowiedniego przygotowania psychicznego, treningu pozwalającego wykonac to z automatu. Nie wiem jak wy, ale ja nie umiał bym wbić komuś noża w brzuch. Jestem mięczakiem czy tez tak macie?

Moim zdaniem najlepiej do samoobrony zaczać od sporów walki (judo, kick, zapasy, nawet box) i dziewczyny też to dotyczy. To nie chodzi o to że ktoś Ci każe walczyć na ringu z Tysonem. Ale codziennościa treningu sportowego jest nauka niezamykania oczu, kontrolowania dystansu, trzymania łapek tak by trudno je było wykrecić, trzymania główki tak by trudno ją było trafić. Mając te umiejętniości łatwiej o ową okazję na sprint.

A
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!


Jak poprosi mnie o kasę 3 panów po siłowni i
z nożami w łapach to i 5 lat thaja mi nie pomoże i Twój combat też na wiele się nie przyda.


Hmm - widziałeś takich? Bo jak już to chodzi o grubszą sprawę :)


Osobiście nie, na szczęście. Ale różnym moim znajomym zdarzały się się mniej przyjemne rzeczy. Nie oszukujmy się, kiedy sprawa zaczyna sie z ludźmi naprawdę niebezpiecznymi, to trenowanie MA odgrywa drugorzędną rolę.

A
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

Nie oszukujmy się, kiedy sprawa zaczyna sie z ludźmi naprawdę niebezpiecznymi, to trenowanie MA odgrywa drugorzędną rolę.


Wtedy potrzebny jest sprzęt :)
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
Panowie, uspokojcie się.
Jak chcecie sobie wyjaśniać, to wyjaśniajcie na priva.
Combat, fajne foto, ile razy na ulicy zdarza sie atakować człowieka w hełmie? :lol:
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
Moim zdaniem nie można mówić o skuteczności Aikido .... Bo to sztuka walki bez walki ... ( bez sparingów, treningów na workach i tarczach). Wiadomo że ;lepiej jest trenować Aikido niż nic nie robić i napewno to tez się przyda przy ewentuallnej konfrontacji na ulicy ale nie porównujmy tego z Thaiem, Kickiem, Bjj, Boxem, kravką czyli stylami które z realną walką mają wspulnego najwięcej! Nie zgadzam się że dużo ważniejszy jest człowiek niż styl .. Również w moim przekonaniu proporcje sa mniej więcej 60 % to człowiek a 40 % to styl. Wiadomo że wszystko zalezy od tego co się chce osiągnąc trenując styl ... czy sie chce być dobrym fighterem czyy się trenuje relaksacyjnie... Ktoś tu powiedział że a Aikido powazne techniki zaczyna się trenować dopiero po 3-4 latach co w przypadku innych styli działla na ich kozyśc ponieważ są zdecydowanie prostrze w zastosowaniu ... i nauce .. Zdziwiłem się ze waszych przekonan co do aikido i jego skutecznosci nie rozwiał Fiodor któryy przeciez siedział w Aikido pewnie sporo od was dłużej zna więcej zaawansowanych technik i rówież twierdzi że jest wiele skuteczniejszych styli których można opanować w o wiele szybciej ...
- Heh aikido Entuzjasci to prawie jak Eurosceptycy ... Nie zważają na argumęty io dalej są święcie przekonani o swojej racji .
- Pozdrawiam :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

Panowie, uspokojcie się.
Jak chcecie sobie wyjaśniać, to wyjaśniajcie na priva.
Combat, fajne foto, ile razy na ulicy zdarza sie atakować człowieka w hełmie? :lol:


:lol: No wiesz - ja ciągle spotykam żołnierzy :lol: (Straż Graniczna - a więc :wink: 8) )

Oczywiście to był skrajny przykład tego co jest w combatach - a nie ma gdzie indziej :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

Moim zdaniem nie można mówić o skuteczności aikido [...]


DOKŁADNIE. Od początku to tłumaczę -ale niestety... Bez większych efektów. I jeszcze to udowadnianie co jest w aikido - a co nie ma 8O :lol:

Pozdrowienia dla realistów
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
jaaasne!!! pracowało ze mną takich dwóch co tylko patrzyli na skuteczność - jeden był tak skuteczny że już nie pracuje, złamał nosa jakiemuś gościowi i mu dorobili przekroczenie obrony koniecznej, drugi był skuteczniejszy, był tak skuteczny że jak walnął typa to tamtem mało się nie przekrecił, też już nie pracuje bo wyjechał z miasta do kryminału. Niw uważam że nie należy byc skutecznym ale kombat trochę się spina, zupełnie niepotrzebnie, chodziełem w szczecinie do Tomka Raziuka na zajęcia kombatu 56, nie nauczyłem sie nic czego bym nie widział na jiu-jitsu, które wtedy trenowałem już od kilku lat. Więc po co mi to coś co jest bóg wie jjak skuteczne skoro ja się nic nie nauczyłem bo nie było jak i gdzie - ze słuchania wrzasków trenera wyrosłem

Co do walki ulicznej to liczy się psycha i to ma tak naprawdę wyrobic trening, tamci o których pisałem byli skuteczni tylko z psychą było nie tak, nie wytrzymali i skrewili - byłem przy tych obydwu sytuacjach. Na co im ta cała skutecznośc i super techniki jak nie wiedzą kiedy i jak je zastosować. Ja wolę sobie ćwiczyć tradycyjny styl u normalnego psychicznie trenera niż u oszołoma, a takich ostatnio wielu.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

pracowało ze mną takich dwóch co tylko patrzyli na skuteczność - jeden był tak skuteczny że już nie pracuje, złamał nosa jakiemuś gościowi i mu dorobili przekroczenie obrony koniecznej, drugi był skuteczniejszy, był tak skuteczny że jak walnął typa to tamtem mało się nie przekrecił, też już nie pracuje bo wyjechał z miasta do kryminału.


Bywa - ja jakoś miałem sporo walk poza-treningowych - i jak widać - nie siedzę w pudle :) :wink:

Niw uważam że nie należy byc skutecznym ale kombat trochę się spina, zupełnie niepotrzebnie, chodziełem w szczecinie do Tomka Raziuka na zajęcia kombatu 56, nie nauczyłem sie nic czego bym nie widział na jiu-jitsu, które wtedy trenowałem już od kilku lat. Więc po co mi to coś co jest bóg wie jak skuteczne skoro ja się nic nie nauczyłem bo nie było jak i gdzie - ze słuchania wrzasków trenera wyrosłem


Wiesz - C56 to taka polska "podróba" combatów (takich jak KRAV-MAGA, DEFENDO, SAMBO itp.) IMHO - jakoś na świecie nikt tego nie trenuje - nie mam do tego zaufania. -Zresztą z tego co widziałem to treningi C56 są prowadzone w ramach Ju-jitsu właśnie. Zaraz się pewnie oburzą trenujący C56...

Polecam krav-maga i sambo (chociaż to ostatnie to już jest w pełni cywilne :) :wink:

Co do walki ulicznej to liczy się psycha i to ma tak naprawdę wyrobic trening, tamci o których pisałem byli skuteczni tylko z psychą było nie tak, nie wytrzymali i skrewili - byłem przy tych obydwu sytuacjach. Na co im ta cała skutecznośc i super techniki jak nie wiedzą kiedy i jak je zastosować. Ja wolę sobie ćwiczyć tradycyjny styl u normalnego psychicznie trenera niż u oszołoma, a takich ostatnio wielu.


Tu masz sporo racji - dlatego zawszę kładę nacisk na odpowiednio długie trenowanie - obojętnie czego, i u fachowca - a nie jakiegoś nie wiadomo kogo... Po długim czasie wykszałca się odpowiednie podejście i owa psycha.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
Bywa - ja jakoś miałem sporo walk poza-treningowych - i jak widać - nie siedzę w pudle
no to jest dwóch, chociaż ja to nie mam czym sie specjalnie chwalić, niemal stale mam złamany z przodu ząb :) rzecz jasna ten sam.


Wiesz - C56 to taka polska "podróba" combatów (takich jak KRAV-MAGA, DEFENDO, SAMBO itp.) IMHO - jakoś na świecie nikt tego nie trenuje - nie mam do tego zaufania. -Zresztą z tego co widziałem to treningi C56 są prowadzone w ramach Ju-jitsu właśnie. Zaraz się pewnie oburzą trenujący C56...


to co mówisz nie jest pozbawione sensu, na treningach robiliśmy techniki obecne w innych sztukach walki, daltego mówiłem że nic się nie nauczyłem nowego, po za tym sposób prawadzenia treningu, dydaktyka, która też jest ważna pozostawiała wiele do życzenia. Gościu krytykował aikido, a pokazywał aikidowe techniki.

nie mają się na co oburzać, w samej nazwie jest słowo Goshin ryu
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

Nie zgadzam się że dużo ważniejszy jest człowiek niż styl .. Również w moim przekonaniu proporcje sa mniej więcej 60 % to człowiek a 40 % to styl.


to nie prawda, chcesz powiedziec ze prawie polowa to styl???
a widziałes styl bez człowieka"???
styl wybiera człowiek..pytanie dlaczego ktos wybiera taki styl a nie inny !
kicka najczesciej wybieraja ludzie ktorzy juz umieją bić sie na ulicy i chca poprawic swoje umiejetnosci, a po co trenuja aikido to nie wiem, ale raczej nie kieruja sie w tym wyborze checia walki. malo osob trafia gdzies przez przypadek, choc jest to oczywiscie mozliwe, ze ktos umie sie bic i trenuje aikido. jednak wiekszosc kickbokrerow pokona aikidokow ale jak widzisz to nie dlatego ze styl nie ofensywny, bo wykorzystac mozna absolutnie wszystko, tylko jak sie umie. a czy sie umie czy nie, to juz cecha indywidualna.
dlatego na role stylu w tym wszystkim, miejsca jakoś nie widze...............
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

hociaż ja to nie mam czym sie specjalnie chwalić, niemal stale mam złamany z przodu ząb :) rzecz jasna ten sam.


Ciekawe jak mógłby być ząb złamany "nie-stale" - chyba że masz na myśli wypadające uzupełnienie?


to co mówisz nie jest pozbawione sensu, na treningach robiliśmy techniki obecne w innych sztukach walki, daltego mówiłem że nic się nie nauczyłem nowego


A ja na krav-maga się nauczyłem :) Np. wejście uderzeniowe na nóż, niektóre świetne wyjścia z chwytów, duszeń; walka w tłumie; ciekawe parter; taktyka itp.

Gościu krytykował aikido, a pokazywał aikidowe techniki.


No to jest dobre :lol:
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
z tym zębem to jest tak, co go zrobię u dentysty to mi zaraz ktoś znowu zadłamie, wygląda parszywie ale to jest tylko jakaś jedna czwarta zęba da się przeżyć, przestałem go reperować jakis czas temu dlatego tak powiedziałem :)

A ja na krav-maga się nauczyłem Np. wejście uderzeniowe na nóż, niektóre świetne wyjścia z chwytów, duszeń; walka w tłumie; ciekawe parter; taktyka

też mam kumpla z kravki, który mnie nauczył paru rzeczy, ciekawych i przydatnych, ale to w niczym nie przeszkadza bym dalej robił to co robie.
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
Może sie powtórze, ale uważam iż styl powinien byc odpowiednio dobrany do predyspozycji zawodnika i jego potrzeb. To jest rzecz najważniejsza. Po drugie na ulicy można spotkać sie z bardzo specyficznymi sytuacjami to nie zawsze musi być brutalna walka. Jeśli ktoś cie złapie za rękę to czemu nie aikido. Tam przeciez są na to techniki. Po trzecie wszystko zależy od tego ile sie trenuje, jakie ma sie przedyspozycje, umiejętnosci i wyobraźnię. Bez dobrze działającego zmysłu przewidywania masz nikłe szanse w każdej dyscyplinie stawiającej na walkę. Rozstrzyganie tego problemu jest dla tego dla mnie trochę bezcelowe. Sztuką jest tak dopasować zagrożenie aby móc siue obrnić w sposób który znasz. Co ci po Krav Maga gdy ktoś cie zaatakuje nożem a ty sie uczyłeś obrony przed nim?? Ano robisz to co umiesz np. stopujesz kopenięciem obronnym i to jest sedno.
Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024