Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
249 odpowiedzi w tym temacie

budo_trochim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]
Wczoraj oglądałem dokument w Superwizjerze o bójce kibiców Arki Gdynia i Śląska Wrocław. Materiały przedstawione w programie mocno skompromitowały policję. Film nakręcony amatorską kamerą przedstawiał policjantów prewencji, którzy zamiast zapobiec bitwie czekali, aż bitwa się rozpocznie i wtedy jak to określił jeden z kibiców "pozbierają półprzytomnych i martwych". Ujawniono także, że tylko Śląsk Wrocław używał "sprzętu", a prawie wszyscy aresztowani (aresztowano 212 osóB) byli kibicami Arki.
Zaciekawiło mnie też, że jeden z aresztowanych miał koszulkę z wielkim logiem Bad Boya.

Jeśli ktoś nagrał ten dokument, był bym bardzo wdzięczny za jego udostępnienie.
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]

Zaciekawiło mnie też, że jeden z aresztowanych miał koszulkę z wielkim logiem Bad Boya.


Słyszałem ze już są tanie podróbki
  • 0

budo_trochim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]

Zaciekawiło mnie też, że jeden z aresztowanych miał koszulkę z wielkim logiem Bad Boya.

Słyszałem ze już są tanie podróbki


Nawet nie o to chodzi, dziwiłem się, że taki kibol ma coś wspólnego z BJJ.
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]
No tak zazwyczaj cwicza KB, tajaski i combaty... znam kilku takich...
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]
Wiekszosc nosi nie dlatego ze coś tam cwiczy...tylko ze sie na oglądali... no i w koooncu chca uchodzic za bad boyow. Osobiscie uwazam ze takie zwierzeta powinno sie pozabijać.
  • 0

budo_siewca-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]
A propo calej tej sytuacji i postawy policji też uważam że to była pełna kompromitacja mundurowych
Już pół godziny wcześniej mieli cynk od patrolu, że ok 80 osobowa grupa w zielonych koszulkach śląska stoi na skrzyżowaniu głównych ulic i "dozbraja się" w okoliczne drzewka, policja przez pół godziny nawet do nich nie podeszła tylko zbierała wokół siły
Całe starcie wyglądało tak jakby policja stała tam by "zabezpieczyć walke przed postronnymi ludżmi :!: ". Kibole lali się otoczeni przez oddziały policji. Moim zdaniem powinny polecieć głowy we Wrocławskiej policji, ale chyba się na to nie zanosi.

"To Polska, nie elegancja Francja :wink: "
  • 0

budo_kowal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]
Ja slyszalem ze jest cos takiego jak hooliganka. Wiem ze nawet istnieje klub. Mniej wiecej wyglada to tak ze wynajmuje taka ekipa sali i trenuja a raz w miesiacu "praktyki poza miastem". Oni maja duzo lokciami. Bardzo duzo. W sumie biora na walke w tlumie a jak lepiej w tlumie zadac wieksze obrazenia i szybciej jak nie lokciem. Biorac pod uwage ze to kolesie po 100 kilo i 2 metry wzrostu takie kwardaty no to jednak stanowia niezle zagrozenie. :) nawet znam mniej wiecej namiary na taki klub choc watpie zeby ktos tu byl zainteresowany :P w sumie sie nie dziwie :P A policja no coz...wydygali sie :P
  • 0

budo_trochim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]

No tak zazwyczaj cwicza KB, tajaski i combaty... znam kilku takich...

Ćwiczą ... miesiąc, maksimum dwa ;P
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]

Wiekszosc nosi nie dlatego ze coś tam cwiczy...tylko ze sie na oglądali... no i w koooncu chca uchodzic za bad boyow. Osobiscie uwazam ze takie zwierzeta powinno sie pozabijać.


A propos! Trener KB wraca sobie po treningu do domu w Lublinie... Stoją kolesie - kibole - skini do tego - kiedy przechodził któryś wziął i rzucił w niego kamyczkiem... On podszedł do pierwszego z brzegu "to ty??!!": jebut mu z buta, do drugiego ... to samo i poszedł w swoją stronę :) :lol:

A co do tego, że goście coś trenują - taa trenują :wink: :lol: oglądałem wiele filmów z walk kiboli (w kazaa wpisz hooligans lub soccer oraz fight) i nie widziałem ani jednego gościa dobrego technicznie.

Inny TVN-owski program o kibolach krąży w kazaa w postacie 18 MB pliku - także same cieniasy...
  • 0

budo_trochim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]

A co do tego, że goście coś trenują - taa trenują :wink: :lol: oglądałem wiele filmów z walk kiboli (w kazaa wpisz hooligans lub soccer oraz fight) i nie widziałem ani jednego gościa dobrego technicznie.

Jak u mnie w mieście utworzyli sekcje boksu na pierwszych zajęciach zaroiło się od kiboli i ludzi, którzy nagle nienaturalnie się rozpakowali ;P. Wszyscy odpadli po kilku treningach, ci co zostali "walczyli z cieniem".
  • 0

budo_samuray
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]
Akurat jesli chodzi o Warszawe to hooligani maja cos wspolnego z Vale Tudo...
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]
Sugerujesz ze Miroslaw O. jest huliganinem??? 8O :wink:
  • 0

budo_siewca-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]
Chuliganem nie jest
ale chuliganów szkoli
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]

Moim zdaniem powinny polecieć głowy we Wrocławskiej policji, ale chyba się na to nie zanosi.


Lepiej by bylo, gdyby powstala jakas grupa w Policji do pacyfikacji takich imprez, o ile zaszla by potrzeba (np. starcie ma miejsce w miescie).

Po drugie powinny byc BARDZO WYSOKIE KARY FINANSOWE za branie udzialu w takich awanturach - proponuje np. 5000 PLN od kazdego zatrzymanego ludka.

Po trzech zadymach zabraklo by chetnych na takie imprezy. Nawet jesli koniecznie by sie gdzies musialy odbywac, to na pewno odbywaly by sie w miejscach mocno odludnych, a to wlasnie chodzi.
  • 0

budo_etiopczyk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]

Nawet jesli koniecznie by sie gdzies musialy odbywac, to na pewno odbywaly by sie w miejscach mocno odludnych, a to wlasnie chodzi.

Chyba nie dokońca, chodzi żeby do czegoś takie wogóle nie dochodziło, a szum zrobił sie bo jeden z nich zginął, a to pewnie nie pierwsza taka sytuacja.

Chuliganem nie jest
ale chuliganów szkoli

Słuchaj Siewco nie wiem czy byłeś na treningu albo znacz ludzi od Mirka, wydaje mi się że nie. Ja trenowałem tam krótko i dawno temu, ale znam ludzi trenujących tam nadal i uwież mi, że nie jest to wylęgarnia huliganów.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]
Wielokrotnie bylem na treningach u Mirka O., bylem tez z ekipa z W-wy na obozie letnim i nigdy nie slyszalem (a pewnie bym sie dowiedzial), ze ktos (ostatecznie jedna taka osoba, moze sie kamuflowac), a zwlaszcza jakas grupa, jest zwiazana z kibolami.
A co do policjantow. Nie wiem, komu przyszlo do lba, ze policjanci powinni sie "bic" z jakimis kibolami, albo ich rozdzielac.
Pamietam. Kilka lat temu byla informacja, ze grupa kiboli (bedac w wiekszosci) zaatakowala grupe policjantow. Ci nie wdawali sie w jakas bijatyke, na rozkaz oficera, wyjeli bron i oddali dwie salwy do atakujacych. Bilans zdaje sie trzech zabitych, kilku, czy kilkunastu rannych, reszta w szoku i ucieczce. Sad wykazal, ze... oficer zachowal sie prawidlowo. Rzecz miala miejsce... w Dani.
Wiec pomysl, zeby tworzyc jakies superwyszkolone bojowki policjantow, ktorzy beda jezdzili i bili sie z kibolami, uwazam, za niedorzeczny. Przeciwko nim, trzeba wysylac madrych ludzi z bronia, gotowa do strzalu.
Jesli policjanta atakuje jeden bandyta z nozem, czy cegla, czy funkcjonariusz nie ma prawa uzyc broni palnej? Tym bardziej ma prawo jesli takich napastnikow jest kilkudziesieciu. Palka to agresywnego pijaczka, a nie nasterydowane bydle.
Pora skonczyc z tym "sredniowieczem"! Walki tylko na ringach i matach!
K_P
  • 0

budo_777
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]
A propos "dziwnych powiazan": Weekend w miescie Wroclaw,ok. 23.00 ,idzie ulica 2 klientow, podpici ew. nawciagani, jeden z nich wyraznie agresywny, straszy mijajacych go ludzi, a na sobie ma koszulke z napisem m.in. Renzo Gracie. Byc moze kupil ja w lumpexie nie wiedzac z czym to sie je,ale... Dodam, ze koles nie byl cherlakiem,ale nie byl tez koksikiem/pakerkiem, sylwetka raczej fighterska.
Jeszcze jedno, u nas ok. 2 lata temu na thai box tez masowo zapisali sie kibole,po paru miesiacach tej masy jednak znacznie ubylo.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]
kubus: nie sadze ze jest duze poparcie spoleczne dla strzelania do lejacych sie kibicow. oddzialy pacyfikujace burdy sa potrzebne bo spoleczenstwo nie chce czytac ze walka slaska z arka czy cokolwiek zakonczyla sie 15 trupami...slyszalem ze we francji tacy "pacyfikatorzy" sa i maja bardzo dobre wyniki nie tylko w tlumieniu pomeczowych awantur ale takze przy zamieszkach w paryskich gettach...poza tym mysle ze inna sytuacja to obrona policjanta przed atakiem tych wariatow a inna to koniecznosc obezwladnienia i zaaresztowania lejacej sie stuosobowej bandy. tego pistoletem chyba nie zrobisz. za to armatka wodna i palami owszem. a cala sytuacje mnie lekko dziwi bo pamietam ze kiedys tam na demonstrantow to polska milicja miala baaaardzo profesjonalne oddzialy. niejakie zomo.
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]

Wiec pomysl, zeby tworzyc jakies superwyszkolone bojowki policjantow, ktorzy beda jezdzili i bili sie z kibolami, uwazam, za niedorzeczny. Przeciwko nim, trzeba wysylac madrych ludzi z bronia, gotowa do strzalu.


Wlasciwie Yak juz odpowiedzial, ale powtorze:
Oddaj jedna salwe do grzecznej mlodziezy, a zobaczysz w TV dziesiatki placzacych matek, zrobi sie skandal, a wyrok w sadzie bedzie inny niz ten w Danii.

Z drugiej strony nie trzeba nadludzkiego wyszkolenia, by skutecznie rozbijac grupy kiboli... Wystarcza doswiadczenia i metody ZOMO, oczywiscie poparte dotkliwymi karami finansowymi. Jesli tego typu akcja byla by szybko i skutecznie przeprowadzona i nikt by nie zostal powaznie okaleczony, to jak sadze miala by szerokie poparcie spoleczne.

Chyba nie dokońca, chodzi żeby do czegoś takie wogóle nie dochodziło


Pewnie masz racje... napisalem tak, bo jestem raczej za pozwoleniem ludziom na spedzanie wolnego czasu tak jak lubia, o ile nie zaklocaja spokoju innym... Sa np. pewnie tacy, ktorzy chcieli by zabronic organizowania walk a la vale tudo... sam zetknalem sie z lekarzem, ktory uwazal, ze uprawianie wszelkiej walki wrecz powinno byc absolutnie zakazane...

Z cala pewnoscia jestem za zdecydowanym tepieniem tego typu rozrob w miescie, w miejscach gdzie sa postronni ludzie (np. idzie twoja zona z dzieckiem). Ale jesli walcza tylko miedzy soba, za zgoda obu stron, tylko na piesci, w miejscach gdzie nikomu nie wadza... to jestem gotow wstrzymac sie z potepianiem. Nie mowimy oczywiscie o uzywaniu nozy czy innego rodzaju niebezpiecznych narzedzi. Zreszta, ten temat byl niedawno poruszany w innym watku.
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]

Jeszcze jedno, u nas ok. 2 lata temu na thai box tez masowo zapisali sie kibole


Większość odpada, niestety nie wszyscy. Kiedyś, wracając późną nocką do domu, spotkałem dwóch chłopaków. Jeden pijany i awantarujący się z każdym, kogo mijał i drugi, uspokajający ludzi i proszący o złotówkę "Bo koledze chce oranżady". Nie raz ich spotykałem o późnych godzinach nocnych.... :( Tego pierwszego spotykam teraz najczęściej właśnie na treningach. Ćwiczy od jakichś 2 lat...
Kiedyś, w szatni usłyszałem mniej więcej taki tekst: "Worek jest do kitu. Najlepiej to się ćwiczy na żulach śpiących na dworcach". Jak to usłyszałem, zatkało mnie. :evil: Tamta ekipa na szczęście już się nie pojawia.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024