Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ehh a jednak da się obronić! :P (napad na kierowcę)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ehh a jednak da się obronić! :P (napad na kierowcę)
Na pętli linii 63 przy ul. Inwalidzkiej w Skolwinie do autobusu podeszła grupa pięciu-sześciu mężczyzn. Jeden z nich, 19-letni Sebastian G., wszedł na przedni zderzak i zaczął walić ręką w szybę. Chciał ją zbić. Kiedy to się nie udało, postanowił zniszczyć wycieraczkę. Kazimierz Rydzewski siedział za kierownicą. Zwrócił uwagę chuliganowi, na co usłyszał "Muszę ci, grubasie, wp...lić". - Uderzył mnie głową w brodę - opowiada. Bandzior miał jednak pecha. W latach 70. Rydzewski był wicemistrzem Polski w podnoszeniu ciężarów. - Kopnąłem go tak, że wypadł z autobusu - kontynuuje swoją relację. - Wtedy wyjął spod kurtki nóż i powiedział: "Teraz cię, ch..., zabiję".

Doskoczyła reszta bandy. Zaczęła się szarpanina. - Sebastian G. chciał mi wbić nóż w serce - opowiada ze spokojem Rydzewski. - Rozdarł mi kamizelkę. Zacząłem uciekać w kierunku kościoła.

Po ok. 100 m Sebastian G. dogonił kierowcę. - Chciał dźgnąć mnie w brzuch. Krzyczał: "Teraz ci, grubasie, wypruję flaki!".
Znów szarpanina. Sebastian G. skaleczył się w szyję własnym nożem. - Leżąc na ziemi, krzyczał, że go zamordowałem - mówi kierowca.


Po chwili tym samym nożem zaczął wywijać kompan Sebastiana G. Rydzewski odebrał mu nóż i zranił go w rękę.

Na przystanku bandyci krzyczeli do pasażerów, że jeśli puszczą parę z ust, zginą. Kierowca usiłował telefonicznie wezwać policję. Rzecz działa się w czwartek ok. godz. 21.15 Bezskutecznie. Słyszał: "Pogotowie policji, proszę czekać". Udało się to zrobić dopiero za pośrednictwem dyspozytora z zajezdni.

Kierowcy Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, które obsługuje linię 63, doskonale wiedzą, kto wybija szyby i demoluje przystanki. Do aktów agresji dochodzi miedzy ul. Dąbrówki a pętlą w Skolwinie. - To grupa z ul. Celulozowej - mówi jeden z nich. - Uaktywniają się od czwartku do niedzieli między godz. 20 a 22. W dzień są bardzo grzeczni.

- Są pod wpływem narkotyków - mówi Rydzewski. - Zachowują się jak zombie.

Rok wcześniej zdemolowano mu autobus koło huty. Policja nic nie ustaliła, twierdząc, że jest za mało świadków. - Na pomoc policji nie mamy co liczyć - twierdzi Waldemar Nowak. Jego autobus bandyci zdemolowali 30 kwietnia. - Wiedziałem, kto. Mogłem podać dane, adres. Nie przyjechali. Nie byli zainteresowani.

Tym razem policja zareagowała. Sebastian G. został zatrzymany. Miał 1,38 promila alkoholu we krwi. Niewykluczone, że zostanie mu postawiony zarzut usiłowania zabójstwa. - Skierujemy w ten rejon miasta większe siły - zapewnia Artur Marciniak, rzecznik Komendy Miejskiej Policji.

Więcej "http://www1.gazeta.pl/szczecin/1,34959,1479927.html"


oraz

Zarzut usiłowania zabójstwa postawił w sobotę prokurator 19-letniemu Sebastianowi G., który w czwartek napadł z nożem na kierowcę autobusu linii 63

19-latek trafił na trzy miesiące do aresztu. Przypomnijmy. W czwartek wieczorem na pętli autobusowej linii 63 przy ul. Inwalidzkiej nastolatek zaatakował nożem kierowcę ze Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Bandyta najpierw chciał ugodzić go nożem w serce (dzięki refleksowi kierowcy rozciął mu tylko skórzaną kamizelkę), a następnie w brzuch. Podczas szarpaniny Sebastian G. sam zranił się w szyję. Ranny w dłoń został także kompan napastnika, który złapał za ostrze noża, gdy trzymał go kierowca.

"http://www1.gazeta.pl/szczecin/1,34939,1481649.html"
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Ehh a jednak da się obronić! :P (napad na kierowcę)
WIem ze to prymitywne i nic nie zmieni, ale... nie ma litosci dla skurw******! Takich palantow powinno sie wywiesic na latarniach na Nowym Swiecie... a jak cos takiemu zrobisz to co? Przekroczenie obrony koniecznej...ehh szkoda gadac.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ehh a jednak da się obronić! :P (napad na kierowcę)
Racja! Moje zdanie jest takie: DO PIACHU! :twisted:
Albo pod mur...
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ehh a jednak da się obronić! :P (napad na kierowcę)
Urzadzic pokazówę i skazać na b. dlugo. Najlepiej to powiesic, ale nie na nowym Swiecie tylko na Stołczynie, Skolwinie, Golęcinie i Gocławiu. A najlepiej wieszać trupy co pewien czas na innej dzielnicy. Powinni sie skur... bać prawa!!! Wtedy byłby spokój - innej drogi nie ma. (Moze troche sie zagolopowałem, ale ja to bym im kulke w potylice).
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Ehh a jednak da się obronić! :P (napad na kierowcę)

Urzadzic pokazówę i skazać na b. dlugo. Najlepiej to powiesic, ale nie na nowym Swiecie tylko na Stołczynie, Skolwinie, Golęcinie i Gocławiu. A najlepiej wieszać trupy co pewien czas na innej dzielnicy. Powinni sie skur... bać prawa!!! Wtedy byłby spokój - innej drogi nie ma. (Moze troche sie zagolopowałem, ale ja to bym im kulke w potylice).


Ktoś kto tak pisze, jest albo głupi albo małoletni (zreszta na jedno wychodzi). Jak można takie rady traktować serio?
W żadnym z cywilizowanych krajów takie rzeczy nie są stosowane. Może w Afganistanie za talibów czy w Arabii Saudyjskiej.
Wieszać trupy! Ale pomysł!
Silvio
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ehh a jednak da się obronić! :P (napad na kierowcę)
Silvio spokojnie. Oczywiście że nie mówiłem tego poważnie o tym wieszaniu trupów. Ale chodziło mi o to, żeby surowo ukarać sprawców. Bo przez łagodne traktowanie przestępców rozzuchwalają się tylko oni. Zreszta widać to po ilości tematów w forum ULICA. Niedługo to strach będzie wyjść z domu wyrzucic śmieci.

P.s. Kto wie czy kierowcy nie zostanie postawiony jakiś zarzut, w koncu ranił gnoja nożem. Wszystko jest mozliwe w naszym sądownictwie.
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ehh a jednak da się obronić! :P (napad na kierowcę)
Sorry za dwie odpowiedzi ale mi się wcisnęło dwa razy. Jedną można skasować.

Dorzucę jeszcze cytat z Kazika.

"To nie przeciwko tobie, zrozum to wreszcie. Czy możesz spokojnie poruszać sie po mieście. Gdy zmrok zapada masz ochote na wędrówki. Nie, niebezpieczne sa takie wędrówki. Gdy policja ochrania polityków kolumny i gdy bij3e tych co poglądy maja inne, w tym samym czasie, zupelnie niedaleko, znaleziono zasztyletowanego człowieka. (...) I moiże bardzo wielu nie zrozumie tych slów, ale NIE MA LITOŚCI DLA SKUR......."

Niestety smutne, ale prawdziwe.

P.S. Gratulacje dla kierowcy, za postawienie sie gnojom, choc ryzykował życie. Szkoda, że więcej pasażerów nie pomoglo mu, ale wcale sie nie dziwię (5-6 nacpanych gnoi z kosami).
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ehh a jednak da się obronić! :P (napad na kierowcę)
Tu nie chodzi o jak najsurowsza kare, ale o nieuchronnosc odpowiedzialnosci po dokonaniu czynu niedozwolonego. Dopoki gnojki nie poczuja, ze bezkarnie nie moga sie rozbijac beda to robic dalej co z tego, ze ich kolega siedzi mial pecha albo nie mial znajomosci i tyle.
  • 0

budo_konvi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ehh a jednak da się obronić! :P (napad na kierowcę)
Tu nie chodzi tylko o nieuchronność kary. Oprócz tego potrzebna jest też kara odpowiednio wysoka. Jeżeli się gówniarz naćpał i z kolegami chciał zabić człowieka, to trudno - przesrał szansę na normalne życie - powinien dostać bardzo wysoką karę. Powinien pomyśleć wcześniej.
A tak, posiedzi w areszcie, może w króciutko w więzieniu (albo jakiś dozór). Kara będzie, ale przecież to będzie kara śmieszna w stosunku do tego, co chciał zrobić.
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ehh a jednak da się obronić! :P (napad na kierowcę)
Moze najpierw niech policja zacznie na czas przyjezdzac na takie wezwania i rzeczywiscie szukac takich gnoi. Nie tylko wtedy jak dziennikarze zainteresuja sie sprawa.

Juz samo to pewnie znaczaco uspokoi sytuacje.
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ehh a jednak da się obronić! :P (napad na kierowcę)
Gdzies tak na początku roku był cykl artykułów poświęconych bezpieczeństwu i przestępczości. Autorzy zawarli 7 tez, które powinny przyczynic się do spadku przestępczości (tej pospolitej - tzn. kradieże, wymuszenia rozbójnicze, pobicia) i poprawy samopoczucia obywateli.

Oto one:

1. Nie ma przestępstw o znikomej szkodliwości
2. Przestępca nie może byc traktowany lepiej niż jego ofiara
3. Policjant na każdym rogu
4. Sądy muszą być rychliwe i sprawiedliwe
5. Kary nie muszą byc wysokie, aby spełniać swoją funkcję
6. Resocjalizacja nie jest mitem
7. Nie bij, bym i ja nie bił

Tak więc powinny to byc działania kompleksowe w zakresie sądownictwa, zmian procedur karnych, działania policji a także wychowywania.

Nie jest to łatwe zadanie, ale wszyscy możemy cos zrobic naciskając na urzędników, polityków czy przedstawicieli prawa.
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ehh a jednak da się obronić! :P (napad na kierowcę)
Nie napisałem że było to w "Polityce" pod tytułem "Zer0 pobłażania"
  • 0

budo_bartolomeo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Ehh a jednak da się obronić! :P (napad na kierowcę)
Ten kierowca miał bardzo dużo szczęścia ..... na szczęście on był trzeźwy ;-)
  • 0

budo_largo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkie Księstwo Warszawskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Ehh a jednak da się obronić! :P (napad na kierowcę)
no miał szczeście ze byl trzeźwy!!! Gdy by nie byl to tamten koleś by go pewnie pociął tą swoją kosą!!! Takich malych skur***** powinni eksterminować... nie no dobra przesadzam ale festyn jakiś zrobić i jak bedzie dużo ludzi to publiczną chłoste tym malym bandytom zprawić... :) może by sie oduczyli jak by ich znojomi to widzieli...
  • 0

budo_zekiet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław Wrocław piękna okolica Gdyby nie Warszawa była by stolic

Napisano Ponad rok temu

Re: Ehh a jednak da się obronić! :P (napad na kierowcę)
Ale wiecie co jest najgorsze? Gościu pewnie pojdzie siedzieć (i nawet przy odrobinie szcześcia znajdzie się jakiś osiłek imieniem Czesiek, który pod prysznicem odmieni całe życie gnoja :) ) ale dla kompanów z napadu bedzie bohaterem, o kórym się cały czas mówi i wspomina z łezką w oku. :(

Społeczeństwo powinno się wyżekać takich ludz, spisywać na straty i w celu zmniejszenia kosztów utrzymania pernamentnie rozwiązywać ten "problem" ( takim głośnym BUM!! ).

A w sprawie kierowcy: BRAWO GOŚCIU!!! JESZCZE TRZEBA BYŁO ZROBIĆ TAK, ŻEBY ON SIĘ TYM NOŻEM PARE RAZY ZRANIŁ !!!! :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_sven
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ehh a jednak da się obronić! :P (napad na kierowcę)
ta załatwic złodzieja nozem, trzymanym w jego rece...to piekne

jestem za wywieszeniem na nowym swiecie zima choinki latem skurwiele.
  • 0

budo_largo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkie Księstwo Warszawskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Ehh a jednak da się obronić! :P (napad na kierowcę)
albo wieszac ich zimą zamiast choinek... dorobić pare łańcuchow, jakieś lampki i nikt sie nie pozna...
  • 0

budo_sven
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ehh a jednak da się obronić! :P (napad na kierowcę)
chyba raczej posciagac z nich te łancuchy bo liny popekają

latem skurwiele na latarniach zimą skurwiele w pomponach
pięknei mi się to widzi. ciekawe kiedy mnie powieszą:)))
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024