Skocz do zawartości


Zdjęcie

karate rulezzzzz!!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
246 odpowiedzi w tym temacie

budo_dohap
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

Combat zapominasz o jeszcze jednym aspekcie: nie wszyscy są gruboskórnymi napakowanymi drabami którzym trzeba mocno przy... żeby poczuli. Niektórzy są powiedzmy "niepredysponowani" :wink: Ja na przykład jestem astmatyczną istotą, której skórę mozna przeciąć paznokciem :wink: przy wzroscie niemal 170 nosze buciki 35 , łapki mam w analogicznym stosunku, zawsze ważyłam ok 50 kilo ( ostatnio zrobiłam sie cieższa o jakies 4 - poszły w mieśnie) ((i do tego mam jeszcze 89 na 59 na 90 choć to częściowo zasługa treningu)) i jakie to ma konsekwencje?
1 -o treningu niczego "skutecznego" :wink: :wink: :wink: nie moze być mowy
2 -mam nie wychodzić wieczorem z domu albo znaleźć se coś napakowanego i z nim wszędzie łazic???
3 -moge sobie potrenować jakies beznadziejne cuś co da mi złudne poczucie, ze coś umiem i mogę sie obronić, i przez to jeszcze większy wpier ... dostać
może na moją wypowiedz ma wpływ to że przedwczoraj po 7 miesiącach TKD zaliczyłam swoje pierwsze deski :) :) :) - razem ze znacznie silniejszymi kolegami - i "łudzę sie" ze technika ma znacznie wieksze znaczenie niz "brutalna siła" :wink: :wink: ale założe sie ze 5 lat "nawalanki" nie dałoby mi wiecej
mam nadzieję ze nikt nie zrozumie mnie zle - nie mam złudzeń ze mam szanse w realnej walce, ale na pewno mam szanse w razie czego zyskać okazje do sp... rintu :wink: :wink: a dzięki treningowi ów sprint moze być szybki :wink: :wink: i jeszcze jedno "bezsensownie widowiskowy" trening TKD uczy jeszcze jednego - skakać :wink: hehe a to moze ułatwić ucieczke :wink: :wink:




zajmij się tym, co najlepsze - ostrzem. nie musisz być silna... :wink:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

ech, bystry jesteś
to co było w punkcie trzecim to sie ironia nazywa :wink: :wink: :wink:
wybacz ale nie rozumiem skad twoja awersja, zeby nie powiedzieć pogarda dla aikido - u nas co jakiś czas trener urządza nam trening z rzeczy "przydatnych" i są to głównie elementy zaczerpnięte z aikido i jakieś jiu-jitsu -podobne i wcale nie uważam żeby to były śmieci


A skąd wiesz, że to akurat aikido?? :roll:

To samo co pisałem wcześniej - ZAPOZYCZENIA. Uderzenie z łokcia - to nie aikido, kopnięcia - to nie aikido. Wtedy mówimy O CZYM INNYM.
  • 0

budo_folken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
zajmij się tym, co najlepsze - ostrzem. nie musisz być silna...

hmm :wink: wiem ze nie musze i nie jestem - ale jak sobie popatrzyłam jak znacznie silniejsi ode mnie koledzy miewali większe problemy niż ja z rozbiciem deski to mi sie fajnie zrobiło :wink: :wink: :wink: (hehe im mniej :wink: ) jednak technika rulez :wink: :wink: :wink: :) latać z daisho

poza tym - na spacerki do lasu chodze z wakizashi :wink: ale tam nie siedzą drechy, tylo na osiedlach , a po mieście przecież nie bede latać z daisho za paskiem :wink: :wink: :wink: albo z dei-kataną na pleckach :) :) :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

To jest spaprany przykład panie dzieju, z prostych przyczyn, osoba która ma się bronić wie jaki będzie atak


No właśnie - o tym już nawet nie wspominałem
:lol:

Brak sparringu w aikido to największy minus. Jeśli piszesz "po co?" to znaczy że trenujesz dla filozofii bo na pewno nie dla skuteczności.
Btw. to o czym piszesz to nie jest walka, to jest ćwiczenie odpowiedzi na atak, a to jest ohohohoh daleko do realności.


100% racji.

A propo aikido, 20% technik OK, pozostałe: rozwój psychofizyczny, takie jest moje zdanie, mam 2 dana w tej sztuce walki trenowałem je kiedyś ostro. Pisałem też kiedyś dlaczego tylko 20% i dlaczego dla kogoś kto chce nauczyć się bić odradzam je, poszukajcie w archiwum. Z tymi textami że jest gdzieś super aikido albo "to właśnie ja ćwiczę skuteczne aikido" jest bzdurą, jeśli ktoś dodaje do aikido lowkicki i uderzenia (tak jak ja kiedyś) wcale nie zmienia sytuacji, bo to już nie jest aikido, tym bardziej paplanie że aikido jest we wszystkim, w uderzeniu, w kopnięciu (nastawienie) itp. to stek w sumie nie wiem czego ale myślę że takich textów już nikt nie pisze? Aikido jest piękne i niech takim pozostanie.


Tak! No Fiodor - dobrze, że wypowiedział się ktoś trenujący :)
Zeby nie było: "ja tam trenuję co innego niż widziałeś". To "bujo-łokcio-aikido" wersja hardcore. Używa się pięści - a sparingi wygrywamy z zawodnikami UFC :wink: :wink: :lol:
  • 0

budo_folken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
A skąd wiesz, że to akurat aikido??

bo troszki sie tym interesuję :wink: :wink: :wink:
poza tym - nie tylko uderzenia łokciem i kopnięcia sie przydają - dzwignie, zejścia z linii, uniki, przechwyty też są przydatne - a w przypadku mojej ( i mnóstwa mnie podobnych) osoby potencjalnie bardziej możliwe do wykonania

ZAPOŻYCZENIA powiadasz?? może nie jestem tak wybitnym znawcą jak ty :wink: :wink: :wink: ale cuś mi sie tak dziwnie wydaje że to właśnie Z aikido (i jiu-jitsu) pochodzi wiele fajnych rzeczy w tak podziwianych przez ciebie "skutecznych" systemach :wink: :wink: :wink:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

ZAPOŻYCZENIA powiadasz?? może nie jestem tak wybitnym znawcą jak ty :wink: :wink: :wink: ale cuś mi sie tak dziwnie wydaje że to właśnie Z aikido (i jiu-jitsu) pochodzi wiele fajnych rzeczy w tak podziwianych przez ciebie "skutecznych" systemach :wink: :wink: :wink:


??? W combatach jest aikido- a niech mnie - można to włożyć między bajki... Z Ju-jitsu - owszem - jest trochę elementów (ale maksymalnie uproszczonych i zmodyfikowanych). Ale nigdy nie mówiłem, że JJ się nie nadaje. Chyba nie odróżniasz JJ od aikido :roll:

Co z aikido jest w combatach? W krav-maga proszę przykłady... :lol: :lol:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
Może wejście uderzeniowe na nóż?
Może łokieć głowa kolano?
Może wyswobodzenia? Ehh...
  • 0

budo_europe
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
karate rulezzzzz!!!! karate rulezzzzz!!!! karate rulezzzzz!!!!
karate rulezzzzz!!!! karate rulezzzzz!!!! karate rulezzzzz!!!!
karate rulezzzzz!!!! karate rulezzzzz!!!! karate rulezzzzz!!!!
karate rulezzzzz!!!! karate rulezzzzz!!!! karate rulezzzzz!!!!
karate rulezzzzz!!!! karate rulezzzzz!!!! karate rulezzzzz!!!!

o tak!!!!!


( COMBAT przypomnij sobie pochodzenie jiu-jitsu i aikido
jesli to sprawdzisz dowiesz sie ze Ueshiba byl uczniem miedzy innymi Masakatsu Nakaia u ktorego studiowal jujutsu (szkoły Goto Yagyu)
czy Takedy (legendarne Daito-ryu aiki jujutsu) W roku 1922 Morihei uzyskał (od Takedy) dyplom instruktorski (shihandai) stylu Daito ryu aiki jujutsu

aikido nie jest niczym nowym nikt nie wymysli setek nowych technik tak jak nikt nie wymysli od poczatku kopnieć karate tkd.......


COmbat napisał :wink:
??? W combatach jest aikido- a niech mnie - można to włożyć między bajki... Z Ju-jitsu - owszem - jest trochę elementów (ale maksymalnie uproszczonych i zmodyfikowanych). Ale nigdy nie mówiłem, że JJ się nie nadaje. Chyba nie odróżniasz JJ od aikido

ja tez nie odróżniam ;) a szczegolnie jak widze jakis akcje policji w TV jak wykrecaja reke podobnie jak ja na treningu aikido, albo jeszcze gorzej jest gdy na KICKBOXINGu,krav-maga trener tlumaczy mi to samo co na aikido tyl ze na innych przykladach..... (aletoprzeciesznieaikido) )

...CZŁOWIEK WALCZY A NIE STYL....

Jest the best jezeli osoba cwiczaca jest the best , trener jest the best wtedy jest the best .......karate .....tkd ..... aikido ...... ........ ........itd

:? takie rozmowy sa bez sensu szczegolnie jezeli dyskutuje sie z ludzmi z klapkami na oczach 8)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

ja tez nie odróżniam ;) a szczegolnie jak widze jakis akcje policji w TV jak wykrecaja reke podobnie jak ja na treningu aikido, albo jeszcze gorzej jest gdy na KICKBOXINGu,krav-maga trener tlumaczy mi to samo co na aikido tyl ze na innych przykladach..... (aletoprzeciesznieaikido)


:lol: :lol:

CO TAKIEGO trener tłumaczył ci na KICKBOXINGu,krav-maga to samo co na aikido?!! Może uderzenia proste - co? A może kopnięcia?

Moze to jest aikido?! Co??

Dołączona grafika

Dołączona grafika

ORYGINALNE- uderzeniowe wejście z krav-maga:

Dołączona grafika


Tu widać w combacie nieco z ju-jitsu:

Dołączona grafika

(ale bez zbędnych ruchów, obrotów itp.)


CZŁOWIEK WALCZY A NIE STYL

Jest the best jezeli osoba cwiczaca jest the best , trener jest the best wtedy jest the best .......karate .....tkd ..... aikido ...... ........ ........itd

:? takie rozmowy sa bez sensu szczegolnie jezeli dyskutuje sie z ludzmi z klapkami na oczach 8)


Tu się mylisz. Są MA skuteczne i nie, cienkie i dobre - oraz bojowe i rekreacyjne. Możesz sobie trenować 20 lat aikido - i dostać wp... na ulicy. A trenować 5 lat thaia i wygrać...
  • 0

budo_folken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
europe ma racje!!!!!!!!!!!!!! zwłaszcza w ostatnim zdaniu :wink: :wink: :wink:
czyżbyś był tak naiwny żeby twierdzić ze każdego kto przylizie na "skuteczny" system w 5 lat ( a najlepiej w tydzień :wink: ) nauczą tak "skutecznych" i "niezawodnych" technik że wygra każdą walke uliczną, niezależnie od uzbrojenia liczby i rozmiarów przeciwnika??????
wiem że już było :wink: ale to nie styl walczy lecz człowiek
są ludzie którym po 10 latach krawki byle dres (no -drechy powiedzmy dla zachowania honoru :wink: ) skopie tyłek, a sa tacy którym 2 lata aikido wystarczą żeby nie dać sie skopać (zwłaszcza ze odnosze wrażenie iż istnieją osobnicy po prostu za tepi do bardziej wymagających sztuk :wink: :wink: :wink: ) hehe wiem ze mi nie uwieżysz ale mój znajomy po 2 miesiącach ( :!: ) miał okazje sprawdzenia co jest warte aikido i jednak było ( wiem wiem trafił na jakiegos cienkiego debila... )...
  • 0

budo_folken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
Jest the best jezeli osoba cwiczaca jest the best , trener jest the best wtedy jest the best .......karate .....tkd ..... aikido ...... ........ ........itd


Istnieje obiegowa opinia ze na TKD nie uczą trzymać gardy :? nie wiem skad sie wzieła - chyba stąd ze jakiś "wielki znawca" poszedł na jakiś trening do jakiegoś "reprezentatywnego " klubu i zobaczył ze tam nie trzymają :wink: :wink: :wink: nie musze chyba dodawać ze osobiscie miałam do wyboru albo zacząć podnosić łapeczki albo przychodzić do domciu z obitą twarzyczką .... :wink:
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
Ja sie ciesze ze nie wszyscy mysla tak jak Ty Combat.

Tu się mylisz. Są MA skuteczne i nie, cienkie i dobre - oraz bojowe i rekreacyjne.


A nie przyszlo Ci do glowy ze moze Ty sie mylisz ?
Proste pytanie: jestes pewien ze dalbys rade dowolnemu aikidoce w walce na ulicy ?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

czyżbyś był tak naiwny żeby twierdzić ze każdego kto przylizie na "skuteczny" system w 5 lat ( a najlepiej w tydzień :wink: ) nauczą tak "skutecznych" i "niezawodnych" technik że wygra każdą walke uliczną, niezależnie od uzbrojenia liczby i rozmiarów przeciwnika??????)...


Czytaj uważnie.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

A nie przyszlo Ci do glowy ze moze Ty sie mylisz ?
Proste pytanie: jestes pewien ze dalbys rade dowolnemu aikidoce w walce na ulicy ?


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

No comments....
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
Powiem wam aikidocy co was boli - to że TRACICIE CZAS,
nie macie walk, nie macie agresywnych ataków, nie ma specjalnej dynamiki i do tego wam się zdaje, że to jest DA BEST. Nie... nie chce mi się z Wami o tym dyskutować. To bezcelowe. A ćwiczcie sobie co chcecie- nawet rzuty lotkami, uderzenia pałczkami ryżu i uniki przed nożem.

Co telex- a jak Ci się zdaje - ile czasu zajmuje mi wyciągnięcie 250 gramowego noża z 15 cm ostrzem? :roll: :lol:
  • 0

budo_folken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
łapki mi opadły
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

łapki mi opadły


He he a mówisz że trzymasz gardę :lol:
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
Fajne sobie wystawiasz swiadectwo:

"No fear, No pain, No comments"

:) :) :)

Co do noza... troszke naginasz sytuacje. Pytalem o walke wrecz, bez broni. Skoro trenujesz same skuteczne i the best SW , to czy jestes pewien ze dalbys rade itd
Na to mowisz ze szybko wyciagasz noz :wink: :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

Fajne sobie wystawiasz swiadectwo:

Co do noza... troszke naginasz sytuacje. Pytalem o walke wrecz, bez broni. Skoro trenujesz same skuteczne i the best SW , to czy jestes pewien ze dalbys rade itd
Na to mowisz ze szybko wyciagasz noz :wink: :)


Pisałeś o walce na ulicy... A tam raczej używa się broni :) :wink:

"Skoro trenujesz same skuteczne i the best SW" - na pewno lepsze niż aikido człowieku... :? :)

Czy dam radę - nie spotykam na ulicy aikidoków... Ale, widzisz - dziwnym trafem- jakoś na KRAV-MAGA, TAEKWON-DO I BOKSIE nie spotkałem na sparingach nikogo z aikido...
  • 0

budo_ender
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
Combat dałeś kilka zdjęc by udowodnić że nie ma czego takiego w aikido.
otóż muszę Cię zmartwić. nie wiem jak inni ale tam gdzie ja chodziłem (zabrze) robiliśmy własnie takie wejścia ja na fotografi nr.1 tylko nie z piąchą na krtań tylko z łokciem na twarz(łokieć poziomo). nie będę ci tu pisał dlaczego trzeba czasem- np. przy ataku nożem pochylać głowę i dlaczego ważne jest wyprzedzenie by trafić w moment kiedy przeciwnik dopiero robi zamach.... przecież TY i tak wszystko wiesz :wink:

fotogrgafia nr.2
bardzo podobą techniką jest (jeśli nie pomylę nazwy) ude kime nage(?)- wejście za plecy, złapanie uke za mordke i pociągniecie do tyłu 8)

fotografia nr.3
też coś takiego robiliśmy jako wstęp do wykonania techniki (jakiejkolwiek) zawsze najpierw solidne atemi a potem np. wejście pod rękę jak do sankjo -i jak Bóg da- gość sam się nadziewał na nóż

fotografia nr.4
to oczywiście też robiliśmy taka skrócona wersja hiji jime( nazwe znów mogłem pochrznić), choć moim zdaniem raczej ciężko do zrobienia bez solidnego atemi chyba że facet atakuje "na pałe", sam sie dobrze wytrąci i że tak powiem odpowiedni skręci rękę :wink:

pozdr. i zyczę bardziej otwartych oczu 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024