Skocz do zawartości


Zdjęcie

karate rulezzzzz!!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
246 odpowiedzi w tym temacie

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

Sorki ze tak dużo ale tto przecież wartościowe :)


Bylo wielokrotnie, wystarczyloby przekopac archiwum... :wink:
  • 0

budo_msj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Obiecana Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

Tak wiem -ale skoro aikido jest takie skuteczne i bojowe (jak twierdzą z zapałem niektórzy)- to na pewno wszyscy by na ringu K1 latali po ścianach w konfrontacji z aikidoką.

Noo ludzie skoro to takie super - ciekawe czemu nikt nigdy i nigdzie nie zaimplementował tego do szkolenia bojowego? (a BJJ, KM tak


Hm... po pierwsze aikido nie potrzebuje rywalizacji sportowej, dlatego aikidocy nie startuja w walkach z przedstawicielami innych stylow ani miedzy soba...(no miedzy soba to bylby problem bo w aikido nie ma atakow wiec ktory aikidoka by atakowal?)

Aikido w Japonii jest elementem szkolenia bojowego policji. Problem polega jedynie na tym ze na poczatku trenujac aikido bardzo dlugo trenuje sie kihon, podstawy, atak za nadgarstek, dlatego trudno wyobrazic sobie jak to przelozyc na inny bardziej typowy atak. Ale gdyby bylo nieskuteczne, to by nie przetrwalo tak dlugo w niezmienionej formie.
  • 0

budo_krzywy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

Hm... po pierwsze aikido nie potrzebuje rywalizacji sportowej, dlatego aikidocy nie startuja w walkach z przedstawicielami innych stylow ani miedzy soba...(no miedzy soba to bylby problem bo w aikido nie ma atakow wiec ktory aikidoka by atakowal?)

:) :) A propos tego - przypomnial mi sie dżołk :) :)
Jak zrobic perpetum mobile?
1. Kot zawsze spada na 4 łapy
2. Kromka chleba spada zawsze spada masłem do dołu
Wystarczy taką kromkę przywiazać kotu do pleców i takie "coś" bedzie sie unosiło ciagle kilka centymetrów nad ziemią... :) :) :)
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

Aikido w Japonii jest elementem szkolenia bojowego policji.

Nie przekonuuje mnie to. To bardzo tradycyjna kultura, chyba nie wyobrażasz sobie japońskiego policjanta z brazylijskim ju-jitsu

Ale gdyby bylo nieskuteczne, to by nie przetrwalo tak dlugo w niezmienionej formie.

Tańce ludowe też przetrwały, tak samo niezmienione. Widać są skuteczne.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

Aikido w Japonii jest elementem szkolenia bojowego policji. Problem polega jedynie na tym ze na poczatku trenujac aikido bardzo dlugo trenuje sie kihon, podstawy, atak za nadgarstek, dlatego trudno wyobrazic sobie jak to przelozyc na inny bardziej typowy atak. Ale gdyby bylo nieskuteczne, to by nie przetrwalo tak dlugo w niezmienionej formie.


Tak - tylko co policji japońskiej po aikido, skoro praktycznie na całym świecie ważniejsze są:

- broń palna,
- tonfy, pałki itp.

Podobna ewolucja nastąpiła we wszystkich armiach świata; w swoim czasie do "unarmed combat" - były włączane: boks i chiński boks, ju-jitsu, krav-maga (łącząca wiele różnych elementów z różnych MA oraz wszelakie combaty - defendo, sambo itp.), TKD czy VVD (o ostatnim obszernie pisze i może się wypowiedzieć pan Ryszard Jóźwiak :) ).

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Obecnie armia USA trenuje BJJ - ale raczej dla rozrywki i rozwoju żołnierza - niż dla zastosowania na polu walki. Czysta walka nożem i różne techniki walki bronią - powoli także odchodzą do lamusa.

Tak czy inaczej zasady ww. są inne niż filozofia aikido. Tak, unikaj walki - a prędzej czy później Twoja własna broń obróci się przeciwko Tobie... :roll: Nie uderz przeciwnika, nie zakończ starcia - a wstanie i jeszcze może Cię załatwi!

Dlatego w szkoleniu, nigdy nie stosuje się tego typu dziwnych zaleceń.Raczej: dynamika, agresywność, gotowość...

Np. jeden szkoleniowiec - policjant który na krav-maga prowadził trening -kładł nacisk na różne dźwignie i natychmiastowy przechwyt broni. Zadnych rzutów, obszernych uników - raczej dynamiczne, brutalne wejście w przeciwnika - uderzenie (lub kilka uderzeń - krtań, głowa; kopnięcia w krocze) itp. Przechwyt broni (np. pałki) i atak nią niedawnego oponenta.

To, że coś przetrwało w niezmienionej formie, o niczym nie świadczy...
Patrz: kałasze w Rosji, reprezentanci stylów tradycyjnych MA które ponoszą klęskę w starciu z wszechstronnymi zawodnikami (vide: UFC), rozwiązania w medycynie, Microsoft Windows :wink: itp. itd.

Systemy combat i rozsądne sztuki walki także się zmieniają...
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

Tak - tylko co policji japońskiej po aikido, skoro praktycznie na całym świecie ważniejsze są:
- broń palna,

Japonia ma bardzo restrykcyjne prawo, jeśli chodzi o broń palną. Może ich policjanci, tak jak angielscy (ale to się podobno w Angli ma zmienić) łażą bez spluwy?
  • 0

budo_robek73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa, witamy czule.
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!


Ale gdyby bylo nieskuteczne, to by nie przetrwalo tak dlugo w niezmienionej formie.

Tańce ludowe też przetrwały, tak samo niezmienione. Widać są skuteczne.


No nie wiem czy oberek lub inny kujawiak prezentowany przez Mazowsze jest taki sam jak przed stu laty. :) Wszystko ewoluuje, a jak nie to najczęściej odchodzi do lamusa czy innego muzeum.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

Japonia ma bardzo restrykcyjne prawo, jeśli chodzi o broń palną. Może ich policjanci, tak jak angielscy (ale to się podobno w Angli ma zmienić) łażą bez spluwy?


Hmm - całkiem możliwe :)

A w Anglii Ci "zwykli" policjanci faktycznie chodzą bez broni palnej (widziałem takich na ulicach) - ale w "razie czego" uzbrojeni fachowcy są pod ręką.

Za to np. obchody święta które obserwowałem w Anglii ochraniali uzbrojeni żołnierze - karabiny.
  • 0

budo_matti
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

Po 10-12 latach :) gry nawet szachista cie rozłoży rzutem pionkiem w oko, a hetmanem przygniecie :)


poprostu zajebiste :)
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
Hmmm mimo że nie jestem specem to powiem co myśle ...
Nie neguje skuteczności aikiddo w realnej walce ...
Bo prawdą jest że jeżeli coś sie opanowało do perfekcji to może być to nawet Aikido :) Wszystko zależy od podejścia człowieka do tego co trenuje i od jego oczekiwań.
Można poswięcić na Aikido powiedzmy te 12 lat i prawdopodobieństwo obrony przed napastnikiem napewno się zwiększa ... Ale gdy te nasze 12 lat poświęciło by sie na 5 lat Muay Thai i 7 lat Bjj to efekt byl by no :) ...
Zresztą chyba sami wiecie ;P
- Pozdrawiam ...
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
Kałasznikow to obecje jeden z nalepszych karabinów w masowym urzyciu. To że USA go nie urzywa wcale nie znaczy że jest zły. Cały bliski wschód (gdzie warunki są ciężkie i pustynne) urzywa właśnie kałacha
A co do kung-fu to z przykrością musze stwierdzic że mam kolegę który 6 lat ćwiczył samą walkę i jakoś ciężko mi mówić o nieskuteczności tego stylu. mam wrażenie że niektórzy mylą formy kung-fu z walką. Moim zdaniem ten styl dobrze nauczony też jest skuteczny. Pozdrawiam
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
Hmm - nt. kałaszów to już OT. Krótko:

- W różnych częściach świata ich używają, bo Ruscy wyexportowali w swoim czasie mln egzemplarzy,

- sami Rosjanie zrezygnowali z kałaszy - są nowsze, lżejsze i lepsze konstrukcje (patrz uzbrojenie specnazu 90+),

- Amerykanie chętnie korzystali z Kałaszy w swoim czasie (mam podręcznik dla operatorów AK-47 armii USA), tak samo jak Ruscy M16 - w razie działania na ter. wroga odpada problem noszenia dużych ilości amunicji 8) :twisted: .

Co do kung-fu - mogło się trafić że ktoś jest niezły - ale sam jako trenujący nie ryzykowałbym - poszedłbym do sprawdzonych sekcji, do trenerów z uprawnieniami i doświadczeniem.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
mielismy pisać o tym, że karate jest the best :-) :D
  • 0

budo_folken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
Combat zapominasz o jeszcze jednym aspekcie: nie wszyscy są gruboskórnymi napakowanymi drabami którzym trzeba mocno przy... żeby poczuli. Niektórzy są powiedzmy "niepredysponowani" :wink: Ja na przykład jestem astmatyczną istotą, której skórę mozna przeciąć paznokciem :wink: przy wzroscie niemal 170 nosze buciki 35 , łapki mam w analogicznym stosunku, zawsze ważyłam ok 50 kilo ( ostatnio zrobiłam sie cieższa o jakies 4 - poszły w mieśnie) ((i do tego mam jeszcze 89 na 59 na 90 choć to częściowo zasługa treningu)) i jakie to ma konsekwencje?
1 -o treningu niczego "skutecznego" :wink: :wink: :wink: nie moze być mowy
2 -mam nie wychodzić wieczorem z domu albo znaleźć se coś napakowanego i z nim wszędzie łazic???
3 -moge sobie potrenować jakies beznadziejne cuś co da mi złudne poczucie, ze coś umiem i mogę sie obronić, i przez to jeszcze większy wpier ... dostać
może na moją wypowiedz ma wpływ to że przedwczoraj po 7 miesiącach TKD zaliczyłam swoje pierwsze deski :) :) :) - razem ze znacznie silniejszymi kolegami - i "łudzę sie" ze technika ma znacznie wieksze znaczenie niz "brutalna siła" :wink: :wink: ale założe sie ze 5 lat "nawalanki" nie dałoby mi wiecej
mam nadzieję ze nikt nie zrozumie mnie zle - nie mam złudzeń ze mam szanse w realnej walce, ale na pewno mam szanse w razie czego zyskać okazje do sp... rintu :wink: :wink: a dzięki treningowi ów sprint moze być szybki :wink: :wink: i jeszcze jedno "bezsensownie widowiskowy" trening TKD uczy jeszcze jednego - skakać :wink: hehe a to moze ułatwić ucieczke :wink: :wink:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
[quote name="budo_Folken"]Combat zapominasz o jeszcze jednym aspekcie: nie wszyscy są gruboskórnymi napakowanymi drabami którzym trzeba mocno przy... żeby poczuli. Niektórzy są powiedzmy "niepredysponowani" :wink:
[/quote]

Hmm można to rozumieć dwojako. W 2gim znaczeniu - że takich "niepredysponowanych" przeciwników spotkasz na ulicy - oj nie wydaje mi się :wink: :)

[quote name="budo_Folken"]
2 -mam nie wychodzić wieczorem z domu albo znaleźć se coś napakowanego i z nim wszędzie łazic???[/quote]

Hmm :)

[quote name="budo_Folken"]
3 -moge sobie potrenować jakies beznadziejne cuś co da mi złudne poczucie, ze coś umiem i mogę sie obronić, i przez to jeszcze większy wpier ... dostać [/quote]

Dlatego ODRADZAM aikido czy kung-fu...

[quote name="budo_Folken"]
może na moją wypowiedz ma wpływ to że przedwczoraj po 7 miesiącach TKD zaliczyłam swoje pierwsze deski :) :) :) - razem ze znacznie silniejszymi kolegami - i "łudzę sie" ze technika ma znacznie wieksze znaczenie niz "brutalna siła" :wink: :wink: ale założe sie ze 5 lat "nawalanki" nie dałoby mi wiecej
mam nadzieję ze nikt nie zrozumie mnie zle - nie mam złudzeń ze mam szanse w realnej walce, ale na pewno mam szanse w razie czego zyskać okazje do sp... rintu :wink: :wink: a dzięki treningowi ów sprint moze być szybki :wink: :wink: :[/quote]


To już lepiej trenuj bieganie z takim podejściem :-)

[quote name="budo_Folken"]
i jeszcze jedno "bezsensownie widowiskowy" trening TKD uczy jeszcze jednego - skakać :wink: hehe a to moze ułatwić ucieczke :wink: :wink: [/quote][/quote]

Zależy jaka sekcja.
  • 0

budo_folken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
ech, bystry jesteś
to co było w punkcie trzecim to sie ironia nazywa :wink: :wink: :wink:
wybacz ale nie rozumiem skad twoja awersja, zeby nie powiedzieć pogarda dla aikido - u nas co jakiś czas trener urządza nam trening z rzeczy "przydatnych" i są to głównie elementy zaczerpnięte z aikido i jakieś jiu-jitsu -podobne i wcale nie uważam żeby to były śmieci
  • 0

budo_gakusei
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
Temat nieskutecznosci aikido albo skutecznosci jednych sztuk walki i zludzeniu skutecznosci drugich wraca jak rzeka. Trenuje aikido wiec moja opinia moze byc bardzo subiektywna. Mowisz Combat ze aikido jest do niczego bo byles w jednej sekcji w Lublinie ? hmm, wiesz, w takim razie ja mysle ze wszyscy amerykanie maja gigantyczna nadwage, zywia sie tylko w mcdonaldzie, a murzynow wykorzystuja tylko do sprzatania. Dlaczego ? Bo tylko taki obraz ameryki widzialem w kilku amerykanskich filmach ktore zdarzylo mi sie obejrzec. Fight uliczny mowisz ... podszedlem kiedys do swojego senseia i mowie - sorry mistrzu, ta technika jest do kitu, bo jak zamarkuje uderzenie prawa i blyskawicznie uderze lewa to nie bedziesz mial czasu przechwycic. Wiec powiedzial - sprobujmy. Wiec odszedlem na krok i zeby nie bylo za lekko zamarkowalem uderzenie lewa reka, ale nie zdazylem nawet pomyslec o wyprowadzeniu prawej bo zarobilem takie atemi lokciem w szyje ze mi w oczach pociemnialo, ten czas sensei wykorzystal bardzo kostruktywnie i po chwili mialem dosc. Nie wiem dlaczego wielu z was mysli ze aikido, kung-fu czy inne style ktorych nie lubicie to taka skakanka na wolnym powietrzu. Te style nie powstaly ot tak, po to zeby byly. One powstaly jako sztuka walki, ataku i obrony i w tym celu sa nauczane. My sobie na treningach nie biegamy w koleczko i nie spiewamy ludowych przyspiewek po japonsku, ale ciezko pracujemy a po 10 minutach mata wyglada jakby ja ktos polal konewka.
Nie lubie jak wrzuca sie wszystko do jednego worka. Ktos zauwazyl ze wszystko sie rozwija, idzie do przodu. I to jest prawda ktora musicie przyjac do wiadomosci. Fakt, trenujemy tradycyjne techniki ktora sa niejaka nasza podstawa, ale na tej podstawie jest cala masa technik do uzytku wobec wspolczesnych zagrozen. Mamy wiec techniki obrony przed palka, przed nozem, przed atakiem lancuchem, itp. w tym obrona przy ataku popularnym bejzbolem ktora zazwyczaj konczy sie uzyciu przeciw atakujacemu jego wlasnej broni. Czy to nie wyglada podobnie do jednej ze sztuk walki ktora wymieniles ? A to wciaz aikido, trudno uwierzyc nie ? Sztuka walki ktora trenuje i inne pewnie tez - wciaz ewoluuja, sa wprowadzane nowe, skuteczniejsze techniki i cieszymy sie z tego bardzo bo tego wlasnie oczekujemy. Mowisz nie ma sparingow, a po co ? Aikido to nie styl sportowy, osobiscie trenuje dla przyjemnosci i wlasnego dobra, i w "sparowaniu" po to zeby zobaczyc "kto jest lepszy" nie widze wiekszego sensu. Wystarcza mi walka na treningach gdzie mam sie bronic przed atakujacym oponentem. Jego zadaniem jest mnie trafic a moim jest sie bronic i nie ma tu taryfy ulgowej. Jezeli zle zrobie technike to atak mnie dosiegnie czego zazwyczaj trudno nie odczuc, ale wiem wtedy ze zrobilem zle i musze cos tu poprawic. W takiej walce nikt wiekszej krzywdy nie odnosi, ale w sytuacji realnej nie ludz sie ze aikidoka zastosuje technike po "ktorej przeciwnik wstanie i obije mu morde". Niemal kazda technika moze byc zakonczona w sposob brutalny konczacy sie skomplikowanym zlamaniem konczyny lub inna krzywda, i watpie zeby ktos po takim potraktowaniu mial ochote na powstanie i ponowna probe obicia mi mordy. Wiec jak widzisz aikido nie jest "szkola mantrujacych mnichow" a glowe dam ze sporo szkol innych styli podchodzi do problemu samoobrony rownie "wspolczesnie" jak moja szkola. Nie wiem jaka sekcje aikido widziales, ale moze nie byla ona zbyt dobra, bledem jest jednak wyciaganie wnioskow co do wszystkich styli aikido i wszystkich nauczycieli na podstawie tej jednej tylko sekcji. Nie zrozum mnie zle, nie pisze tego tutaj zeby sie wymadrzac czy zeby pokazywac ze aikido jest najlepsze, ale po to zeby pokazac ze kazdy styl walki ma w sobie cos co daje przewage wobec przeciwnika. W polsce mamy naprawde wielu dobrych nauczycieli i wiele dobrych sekcji roznych stylow walki. Cieszmy sie z tego i trenujmy to co najbardziej nam odpowiada, dobrze jest miec wybor.

Grzesiek
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

Mowisz Combat ze aikido jest do niczego bo byles w jednej sekcji w Lublinie ?


W paru... Poza tym oglądam ludzi którzy trenują to wiele lat...

Fight uliczny mowisz ... podszedlem kiedys do swojego senseia i mowie - sorry mistrzu, ta technika jest do kitu, bo jak zamarkuje uderzenie prawa i blyskawicznie uderze lewa to nie bedziesz mial czasu przechwycic. Wiec powiedzial - sprobujmy. Wiec odszedlem na krok i zeby nie bylo za lekko zamarkowalem uderzenie lewa reka, ale nie zdazylem nawet pomyslec o wyprowadzeniu prawej bo zarobilem takie atemi lokciem w szyje ze mi w oczach pociemnialo, ten czas sensei wykorzystal bardzo kostruktywnie i po chwili mialem dosc.


Tak, tak to bywa - jak się zaczepia prowadzącego. Ale ten prowadzący może mieć wachlarz technik spoza aikido...

Czy to nie wyglada podobnie do jednej ze sztuk walki ktora wymieniles ?


Tzn.?? Bo najlepsze obrony są w defendo, krav-maga, także co nieco z ju-jitsu. I to jeszcze zależy jakie narzędzie...

Nie zapominaj o zapożyczeniach.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
A swoją drogą zamieść ilustracje (może zdjęcia...) obrony przed nożem - bardzo mnie to ciekawi... Najlepiej w dziale Nóż.
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

... podszedlem kiedys do swojego senseia i mowie - sorry mistrzu, ta technika jest do kitu, bo jak zamarkuje uderzenie prawa i blyskawicznie uderze lewa to nie bedziesz mial czasu przechwycic. Wiec powiedzial - sprobujmy. Wiec odszedlem na krok i zeby nie bylo za lekko zamarkowalem uderzenie lewa reka, ale nie zdazylem nawet pomyslec o wyprowadzeniu prawej bo zarobilem takie atemi lokciem w szyje ze mi w oczach pociemnialo, ten czas sensei wykorzystal bardzo kostruktywnie i po chwili mialem dosc.

To jest spaprany przykład panie dzieju, z prostych przyczyn, osoba która ma się bronić wie jaki będzie atak, po drugie jednak sensei się skompromitował, zdaje się że miał przechwycić twoją rękę, tymczasem dostałeś z łokcia, nie wiem co to za styl ale jeśli aikido to tym bardziej kiszka.
Takie "legendy" to dawno temu może jeszcze kogoś brały. Np sensei na stażu bierze ucznia i mówi: uderz mnie shomen! uke uderza, pach technika leży, wstaje a mistrz głośniej: "mocnniej, szybciej" potężny atak, kiajjjj buch uke leży i trzyma się z gardło...pomruk na sali...ale on jest dobry. Brawa lecą, autografy, wizyty w zakładach pracy...
I poźniej słychać texty i legendy: ten jest zajebisty, jebnał mnie łokciem, nawet nie wiedziałem kiedy, itp.

Mowisz nie ma sparingow, a po co ? Aikido to nie styl sportowy, osobiscie trenuje dla przyjemnosci i wlasnego dobra, i w "sparowaniu" po to zeby zobaczyc "kto jest lepszy" nie widze wiekszego sensu. Wystarcza mi walka na treningach gdzie mam sie bronic przed atakujacym oponentem.

Brak sparringu w aikido to największy minus. Jeśli piszesz "po co?" to znaczy że trenujesz dla filozofii bo na pewno nie dla skuteczności.
Btw. to o czym piszesz to nie jest walka, to jest ćwiczenie odpowiedzi na atak, a to jest ohohohoh daleko do realności.

A propo aikido, 20% technik OK, pozostałe: rozwój psychofizyczny, takie jest moje zdanie, mam 2 dana w tej sztuce walki trenowałem je kiedyś ostro. Pisałem też kiedyś dlaczego tylko 20% i dlaczego dla kogoś kto chce nauczyć się bić odradzam je, poszukajcie w archiwum. Z tymi textami że jest gdzieś super aikido albo "to właśnie ja ćwiczę skuteczne aikido" jest bzdurą, jeśli ktoś dodaje do aikido lowkicki i uderzenia (tak jak ja kiedyś) wcale nie zmienia sytuacji, bo to już nie jest aikido, tym bardziej paplanie że aikido jest we wszystkim, w uderzeniu, w kopnięciu (nastawienie) itp. to stek w sumie nie wiem czego ale myślę że takich textów już nikt nie pisze? Aikido jest piękne i niech takim pozostanie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024