Skocz do zawartości


Zdjęcie

KICK CZY THAI ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
120 odpowiedzi w tym temacie

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?


po wielu udeżeniach na udo można sobie uszkodzić nogę , taśmę która przechodzi przez nogę, ja przez te głupie low-kick miałem tego typu uszkodzenia, leczy się ok 8-10misięcy.


??? możesz to opisać dokładniej? Jaką taśme :?: 8O


jak pierwszy raz 3,5 lat temu miałem uraz nogi to udałem się do kilku lekaży , na skre też byłem, wiem tylko że nazywają to taśma, biegnie przez całą nogę po boku od góry na sam dół. Dolegliwości miałem takie że nie mogłem się zgiąć bo niesamowicie bolało po drugie kulałem. na treningi karate wruciłem po 1,5roku przerwy. Leczyłem uraz 10miesięcy więc przed karate trenowałem sobie przez 5miesięcy TKD. Nie podobało mi się że za dużo nóg jest wruciłem do karate i po 6misiącach trenowania znowu dostałem kontuzje naszczęście owiele lżejszą, cholere z tym w bok Kick-Boxing jest optymalny. Trenuje od grudnia 2004 roku a od stycznia 2005 chodze na sparingi.
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
1. No ok, low-kick na głowe nazywa się high-kick.
2. Nic nie mówiłem o high-kick na ulicy.
3. Każdy ma inne uwarunkowania, niektórzy dają rade bez rozgrzewki.
4. Zawsze można używać ochraniaczy albo tarczy.

Pozdrawiam i bez obrazy :D
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?

1. No ok, low-kick na głowe nazywa się high-kick.
2. Nic nie mówiłem o high-kick na ulicy.
3. Każdy ma inne uwarunkowania, niektórzy dają rade bez rozgrzewki.
4. Zawsze można używać ochraniaczy albo tarczy.

Pozdrawiam i bez obrazy :D


Spoko chciałem tylko z prostować i przecież człowiek jest omylny.
  • 0

budo_pitt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?

Są to w sumie bardzo podobne sztuki walki... jednak przyglądając się szczegółom... jest różnica... W MT masz kopanie goleniem a nie nasadą stopy, łokcie i kolana pomijamy bo to oczywiste... (w niektórych szkołach KB uczą kolan ), no i garda o której tak dużo :] Jednak największą różnicą jest to że MT jest nastawiony na atak, a KB bardziej na obrone i uniki. A co do twojego pytania, uważam iż KB z łokciami i kolanami, juz nie będzie wyglądało jak prawdziwe MT, więc chyba nie... Poprostu podobieństwo jest... :)


A najlepszą obroną jest atak :) . A tak w temacie, to jak cwaniaczek na ulicy dostanie z kolana w buźkę, to mu z nosa wiele nie zostanie. Na długo zapomni o panienkach, co za tym idzie, po takiej przygodzie przestanie "cwaniaczyć". :P
  • 0

budo_proxopata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
z tym lowkiem na glowe to jemu na bank chodzilo o cos jak potrafia zrobic b dobrzy fighterzy MT, czyli kopniecie okrezne ALE
skret noga podporowa jak przy low kicku
i kopniecie piszczelem
bo nornmalnie roundhouse sie nie kopie piszczelem a stopa (KB)

pozdro
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?

Są to w sumie bardzo podobne sztuki walki... jednak przyglądając się szczegółom... jest różnica... W MT masz kopanie goleniem a nie nasadą stopy, łokcie i kolana pomijamy bo to oczywiste... (w niektórych szkołach KB uczą kolan ), no i garda o której tak dużo :] Jednak największą różnicą jest to że MT jest nastawiony na atak, a KB bardziej na obrone i uniki. A co do twojego pytania, uważam iż KB z łokciami i kolanami, juz nie będzie wyglądało jak prawdziwe MT, więc chyba nie... Poprostu podobieństwo jest... :)


A najlepszą obroną jest atak :) . A tak w temacie, to jak cwaniaczek na ulicy dostanie z kolana w buźkę, to mu z nosa wiele nie zostanie. Na długo zapomni o panienkach, co za tym idzie, po takiej przygodzie przestanie "cwaniaczyć". :P


A jak dostanie z haka też nieżle boli i efekt jest.
  • 0

budo_saq
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?

bo nornmalnie roundhouse sie nie kopie piszczelem a stopa (KB)pozdro

na tak zawodach dostaniesz upomnienie, ale na ulicy??tak samo opadajace teoretycznie stopa, praktycznie jak Ci sie podoba... Ja trenuje KB z elementami MT^^. I wiem jak poprawnie zadac low-kick'a czy lokcia fakt wystepuja One bardzo zadko na treningach(szegolnie lokcie, kolana), ale podstawy mam i obrony znam lepsze to niz nic :) . Osobiscie wole kick'a bo to wersja sportowa i nikt sobie krzywdy nie zrobi (teoretycznie bo przeciez mozna utopic sie lyzka wody...) MT jest zdecydowanie ostrzejszy i brutalniejszy. Ale jesli chodzi o wyzszosc styli to raczej zalezy juz od warunkow/predyspozycji/wytrwalosci kazdego z nas...
  • 0

budo_proxopata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
no ale pisczelem trudniej kopnac roundhouse wysoko
a co do axe kicka to normlanie na zawodach tez kopiesz tak jakby podbiciem stopy , a wiadomo ze najwkiesza sila jak z gory pieta jebniesz :twisted: to masakra jest
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Na ulicy nie podejmował bym się axe-kicka :? oraz wolał bym kopać low-kicka ( noga, żebra, wątroba ) niż roundhouse

Co do brutalnośći to się zgadzam... Bo kb jest bardziej ułożony... a w tajskim chodzi o wyeliminowanie przeciwnika.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Po pierwsze ROUNDHOUSE KICK TO KOPNIĘCIE OKRĘŻNE. Lowkick jest zaliczany do kopnięć okrężnych. Roundhouse kick ma 3 warianty: lowkick, middlekick, highkick (nisko, średnio, wysoko). Jak sama nazwa wskazuje LOWKICK jest kopany OD PASA W DOŁ. Nie możesz kopnąć lowkicka na wątrobę, trik.

Roundhouse kopie się stopą i piszczelem. Nie zmienia to nazwy techniki.

A z tą brutalnością, to bzdurna lamerska mitologia. Brutalni są LUDZIE, nie style.
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?

Na ulicy nie podejmował bym się axe-kicka :? oraz wolał bym kopać low-kicka ( noga, żebra, wątroba ) niż roundhouse

Co do brutalnośći to się zgadzam... Bo kb jest bardziej ułożony... a w tajskim chodzi o wyeliminowanie przeciwnika.


Stary skąd ty to bierzesz ?? No żesz taki bzdur to nie czytałem. Bez urazy ale jak masz coś pisać to przemyśl to co piszesz. Low-kick (noga,żebra,wątroba). No przecież to ręcę opadają szkoda gadać. Trik przecież pisałem co to za technika low-kick... Ciekawe KB bardziej ułożony a MT należy wyeleminować przeciwnika, kurde no koleś nie mogę tego czytać. Czy ty wogóle miałeś sparingi na kick-boxingu. Gdy by to były walki polegające na lekkim dotykaniu to po co by były potrzebne rękawice , ochraniacz na szczękę i kaski. TRIK proszę cię jak coś piszesz o KB to najpierw to poćwicz pujdż na spary a nie pisz takich banialuków bo to szkoda to czytać. A że MT też jest brutalny to każdy wie.
  • 0

budo_maja
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
ty dobre tyle juz cwicze muay thai ale jeszce nie slyszalam zeby low-kick byl kopnieciem na watrobe albo zebra ja nie wiem czego was tam ucza na tym kixboxingu ale wez stary idz lepiej na MT :wink:
  • 0

budo_proxopata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
ej no qwa pewnie mu chodzilo ze chce kopnac piszczelem no bo kurwa low kick stopa to juz nie jest do konca low kick !!
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?

ty dobre tyle juz cwicze muay thai ale jeszce nie slyszalam zeby low-kick byl kopnieciem na watrobe albo zebra ja nie wiem czego was tam ucza na tym kixboxingu ale wez stary idz lepiej na MT :wink:


Napewno nie uczą na KB pierdół tego bądż pewien, a co do Trik jest bardzo mało doświadczony jak widać, jak nie wiesz co uczą to po co piszesz, eh
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
ok sory, przyznaje się źle napisałem :) żeczywiście chodziło mi o kopnięcie piszczelem w żebra czy wątrobe... Pozdro
  • 0

budo_maja
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
jak juz to badz pewna a tak poza tym to wyluzujcie jacys zestresowani jestescie :)
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?

ej no qwa pewnie mu chodzilo ze chce kopnac piszczelem no bo kurwa low kick stopa to juz nie jest do konca low kick !!


..dobrze chłopcze..w takim razie co to jest wg ciebie? prawie-low-kick?

pozatym, trik pobełtał terminologie co nie upoważnai was do zarzucania mu braku doswiadczenia i kreowania sie na wyrocznie.
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Ok ja też postaram się tylko zweryfikowane fakty pisać, a jak coś źle napisze, to mnie poprawcie i napiszcie dobrze :D tym o to sposobem wiedza na forum nie będzie zanikała... a poprzeczka będzie rosła. Pozdrawiam
  • 0

budo_proxopata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
ej ja wlasnie jakos staram sie wytlumaczyc o co chodzi trikowi
co do tego lowka to chodzi mi o to ze poprawnie lowka powinno sie kopac PISZCZELEM , ale jak kopniesz nisko roundhouse stopa to tez jest low kick czyli niskie kopniecie no ale juz nie piszczelem , heh przeciez to tylko terminologia, tak samo mowiac low kick na glowe chodzi o to ze kopniecie roundhouse ale PISZCZELEM nie stopa, szybciej jest napisac low kick na glowe , niz kopniecie roundhouse piszczelem w glowe :)
  • 0

budo_nereth
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Wiem ,że pochodze z innej bajki,bo osobiście trenuje shaolin,ale miałem ostatnio przyjemnosc sparowac z kumplem który już dłuższy czas uczęszcza na Muay Thai i generalnie nie miałem z nim wiekszych problemów...nawet wtedy ,gdy z nerwów poszedł "na całość" . Wtedy stał się jeszcze bardziej przewidywalny. Brutalne i twarde Muay Thai przegrało z "przebajerowanym" i nieskutecznym w opinii niektórych kung-fu :twisted: Tak,ze czarno na białym wychodzi ,ze sam styl to nie wszystko,a na sukces składa sie przede wszystkim indywidualne podejście adepta do sztuki walki którą uprawia,fizyczne predyspozycje ,no i oczywiście kadra trenerska :-) W starciu z innym zawodnikem Muay Thai to ja mógł bym dostać łomot,wiec nie ma reguły. To tyle tytułem wtracania sie w thaiboksersko - kickbokserskie dywagacje :wink: Pozdrowionka!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024