Skocz do zawartości


Zdjęcie

KICK CZY THAI ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
120 odpowiedzi w tym temacie

budo_alucard
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?

tyy to kung fu to musi byc dobre jak kopiecie lowkicki na glowe
wez sie zastanow troche zanim cos napiszesz coo?


Ja chodzilem na KF z domieszkami innych sztuk walki. Lowkicki tez tam kopalismy.

Nie napisalem, ze kopalismy lowkicki na glowe tylko, ze moim zdaniem kazde kponiecie, w ktorym trafiamy przeciwnika piszczelem.

Mar1an - naucz sie czytac posty.

Jesli chozi o to skad KB sie wywodzi to rzeczywiscie moglem sie pomylic. Jednak czytalem w jakiejs ksiazce, ze :


W latach 1972-74 Tajowie stoczyli 55 walk z obcokrajowcami. Wynik: 51 zwyciestw, w tym 37 przez K.O. Wczesniej, bo w 1960 roku Kurosaki - mistrz Kyokushinkay Karate - przegral walke z Tajem w pierwszej rundzie! Po tej porazce postanowil wyjechac do Tajlandii, aby studiowac MUAY THAI. Po powrocie stworzyl w Japonii kickboxing. W latach 70. zawodnicy z roznych krajow probowali sil w MUAY THAI. W 1972 japonscy kichboxerzy walczyli z ekipa tajlandzka o tytuly mistrzow swiata. Tajowie wygrali wszystkie 6 walk, w tym 5 przez K.O., a jedna na punkty. W 1973 mistrzowie chinskiego Kung Fu przegrali z Tajlandczykami, po czym stwierdzili, ze przyczyna porazki byly walki prowadzone wedlug regul MUAY THAI i w rekawicach. W rewanzu pozwolono im walczyl wedlug ich regul i golymi dlonmi. Na oczach pietnastu tysiecy widzow w Lumpini wszystkich pieciu zostalo znokautowanych w pierwszych rundach. W 1978 pojechalo do Tajlandii pieciu Holendrow. Zaden z nich nie dotrwal do drugiej rundy.

Tak wiec na tej postawie napislaem, ze Kick powstal z MT.






[/b]
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
sie myliłeś po porstu 8)
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
w Japonii???

Pierszy turniej kicka (zwanego wtedy full contakt karate)- 1968 w Kansas City w USA wygrał karateka Joe Lewis (potem mistrz świata z 1974r w wadze superciężkiej)
Tacy zawodnicy jak:
Bill Wallace, Benny Urquidez, Don Wilson, Chuck Norris, Marek Piotrowski trenowli (przez jakiś tam czas, m.in.) lub zaczynali od karate, a nie od thaiboksingu, z którym raczej styczności nie mieli...

Na podstawie Lech Ufel "Świat kick-boxingu" Warszawa 1991
  • 0

budo_alucard
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
To mnie wlasnie wkurza. Czytam cos a potem okazuje sie,ze to jest zle :D . Ale nic kazy moze sie pomylic a o MT wiem dosc troche - ale jak sie okazjue wciaz za malo. Niedlugo ( wtorek ) wpadne na trening wiec zobacze jak to wyglada na serio. A teraz ide kupic jakas dobra ksiazke aby uzupelnic moja wiedze :D .
  • 0

budo_mar1an
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koshaolin/poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?

Ja chodzilem na KF z domieszkami innych sztuk walki. Lowkicki tez tam kopalismy.

Nie napisalem, ze kopalismy lowkicki na glowe tylko, ze moim zdaniem kazde kponiecie, w ktorym trafiamy przeciwnika piszczelem.

Mar1an - naucz sie czytac posty.

czy to wazne czy kopales te lowy na glowe czy nie ? chodzi o to ,ze mylisz sie sadzac ze lowkick moze byc kopnieciem na glowe ,bo jak sama nazwa wskazuje tak NIE JEST ( low-niskie - czyli takie jak moje mniemanie o twojej wiedzy) ,kopniecie na glowe to highkick ( high-wysokie) pozdrawiam
ps. idz kupic sobie ta ksiazke i postudiuj :wink:
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?

tyy to kung fu to musi byc dobre jak kopiecie lowkicki na glowe
wez sie zastanow troche zanim cos napiszesz coo?


Ja chodzilem na KF z domieszkami innych sztuk walki. Lowkicki tez tam kopalismy.

Nie napisalem, ze kopalismy lowkicki na glowe tylko, ze moim zdaniem kazde kponiecie, w ktorym trafiamy przeciwnika piszczelem.

Mar1an - naucz sie czytac posty.

Jesli chozi o to skad KB sie wywodzi to rzeczywiscie moglem sie pomylic. Jednak czytalem w jakiejs ksiazce, ze :


W latach 1972-74 Tajowie stoczyli 55 walk z obcokrajowcami. Wynik: 51 zwyciestw, w tym 37 przez K.O. Wczesniej, bo w 1960 roku Kurosaki - mistrz Kyokushinkay Karate - przegral walke z Tajem w pierwszej rundzie! Po tej porazce postanowil wyjechac do Tajlandii, aby studiowac MUAY THAI. Po powrocie stworzyl w Japonii kickboxing. W latach 70. zawodnicy z roznych krajow probowali sil w MUAY THAI. W 1972 japonscy kichboxerzy walczyli z ekipa tajlandzka o tytuly mistrzow swiata. Tajowie wygrali wszystkie 6 walk, w tym 5 przez K.O., a jedna na punkty. W 1973 mistrzowie chinskiego Kung Fu przegrali z Tajlandczykami, po czym stwierdzili, ze przyczyna porazki byly walki prowadzone wedlug regul MUAY THAI i w rekawicach. W rewanzu pozwolono im walczyl wedlug ich regul i golymi dlonmi. Na oczach pietnastu tysiecy widzow w Lumpini wszystkich pieciu zostalo znokautowanych w pierwszych rundach. W 1978 pojechalo do Tajlandii pieciu Holendrow. Zaden z nich nie dotrwal do drugiej rundy.

Tak wiec na tej postawie napislaem, ze Kick powstal z MT.

[/b]




Co to za bzdury? Kick-boxing powstał w Japoni? 8O


Historia Kick-boxingu

Kick-Boxing jest pojeciem dosc szerokim i czesto jeszcze stosowanym zamiennie z takimi nazwami jak boks tajski, boks francuski, savate, full contact, boks amerykanski, amerykanskie karate, savate. Dla fachowca sa to zupelnie inne dyscypliny, lecz laik nazwie je tak samo - kick-boxing. W kazdym jednak przypadku jest to walka przy pomocy udezen rekami i nogami.

Za poczatek ery kick-boxingu uwaza sie rok 1970 kiedy to na Florydzie USA zawodnicy Joe Lewis i Greg Baines stoczyli pojedynek, jeszcze pod nazwa kontakt karate ale z wykorzystaniem ochraniaczy na nogi i piesci. Od tej walki w mediach pojawila sie nazwa kick-boxing. Za prekursorow uwaza sie M. Andersona, J.Rhee, B. Urquideza, B. Wallace'a D. Valere i innych. W USA gdzie dyscyplina sie ta narodzila juz duzo wczesniej myslano nad stworzeniem uniwersalnych przepisow umozliwiajacyh ponadstylowa rywalizacje. Proby przeprowadzono juz w 1968 roku, kiedy do turnieju stanelo 6 zawodnikow Sami amerykanie nazwali to "ciezkim kontaktem". Brak jakich kolwiek ochraniaczy i regulamin pozwalajacy zadawac ciosy z pelna sila mogl doprowadzic tylko do jednego: - kontuzji i urazow, a zwyciezca ktorym byl John Lewis otrzymal od Mike'a Andersona, organizatora turnieju, nagrode w wyskokosci ... 1 dolara :) .

Wkrotce potem wprowadzenie ochraniaczy i jasnych przepisow rewolucjonizuje sztuki walki, coraz wiecej tradycjonalistow docenia zaletu ochraniaczy i nowy sposob rywalizacji. Mike Anderson, tworca kick-boxingu oraz przyjete do spolki bogate malzenstwo Dona i Judy Quines tworza organizacje PKA (professional Karate Assocation), ktora jako pierwsza rozpoczyna organiazcje walk i zawodow. W rozwoj i promocje kick-boxingu angazuja sie media, amerykanskie stacje telewizyjne. I metoda swzerokiej relamy zastosowana przez PKA daje porzadane rezultatu, ziarno nopwego sportu pada na bardoz podatny grunt, kick-boxing bije rekordy popularnosci. Powstaja filmy, ksiazki, czasopisma, w programach telewizyjnych najlepsi zawodnicy prezentuja popularne techniki. W innych stylach dochodzi do modernizacji technik by dostosowac je do wymogow nowej rywalizacji.

Walki staja sie bezpiczniejsze i mniej urazowe, pojawiaja sie odrebne formy rywalizacji, jak full-, light- i semi contact oraz formy przy muzyce. Teraz kazdy odept sztuk walki bez wgledu na uprawiany styl znajduje w kick-boxingu cos dla siebie.

teks z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


AlucarD weż już nie pisz takich żeczy że napostawie jakieś książki zresztą brednie napisane piszesz MT lepsze.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Prawdziwy oryginalny kickboxing jest ... .tajski. A kickboxing znany powszechnie powstał j.w.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?

Prawdziwy oryginalny kickboxing jest ... .tajski. A kickboxing znany powszechnie powstał j.w.


możesz przybliżyć?;)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Kein problem 8)

A w ogóle polecam: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

... Today, most people know that the true origin of the most effective form of kickboxing is indeed Thailand.

Now we come back to the word "kickboxing". If kickboxing is the combination of at least punching and kicking, then Thailand has more historical proofs than any other country that kickboxing was fought in the rings of Thailand long before it was practiced anywhere else.


  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
jeśli brać pod uwage założenia, to w sumie racja;)
bolszoje spasiba za ciekawy artykuł :)
  • 0

budo_alucard
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
[/quote="Mar1an"]Cy to wazne czy kopales te lowy na glowe czy nie ? chodzi o to ,ze mylisz sie sadzac ze lowkick moze byc kopnieciem na glowe ,bo jak sama nazwa wskazuje tak NIE JEST ( low-niskie - czyli takie jak moje mniemanie o twojej wiedzy) ,kopniecie na glowe to highkick ( high-wysokie) pozdrawiam
ps. idz kupic sobie ta ksiazke i postudiuj :wink: [/quote]

Ja wiem, ze lowkick to niskie kopniecie ale jak nazwiesz np. niskie kopniecie, w ktorym twoj przeciwnik jest trafiany stopa a nie goleniem ?? Mnie to rybka jak to sie nazywa - przeciez nie bede pisal 'wysoki lowkick' albo 'dostalem z Highkicka z goelnia' ( nazwa highkick nie ooddaje wg. mnie charakteru uderzenia ). Jak juz napisalem - Lowkick to moim zdaniem jest to poprostu walniecie goleniem ( i nie ma znaczenia gdzie sie uderza ). Ale jest to tylko moje zdanie i mozesz sie z nim zgadzac albo nie.
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?

. Jak juz napisalem - Lowkick to moim zdaniem jest to poprostu walniecie goleniem ( i nie ma znaczenia gdzie sie uderza ). Ale jest to tylko moje zdanie i mozesz sie z nim zgadzac albo nie.


wiesz...jest już ustalona treminologia ,której trzyma sie wiekszość trenujących SW i twoje zdanie poprostu nie ma zadnego znaczenia w tej kwestii. rozczarowałem cie? przykro mi.
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
[quote name="budo_\\\ AlucarD ///"][/quote="Mar1an"]Cy to wazne czy kopales te lowy na glowe czy nie ? chodzi o to ,ze mylisz sie sadzac ze lowkick moze byc kopnieciem na glowe ,bo jak sama nazwa wskazuje tak NIE JEST ( low-niskie - czyli takie jak moje mniemanie o twojej wiedzy) ,kopniecie na glowe to highkick ( high-wysokie) pozdrawiam
ps. idz kupic sobie ta ksiazke i postudiuj :wink: [/quote]

Ja wiem, ze lowkick to niskie kopniecie ale jak nazwiesz np. niskie kopniecie, w ktorym twoj przeciwnik jest trafiany stopa a nie goleniem ?? Mnie to rybka jak to sie nazywa - przeciez nie bede pisal 'wysoki lowkick' albo 'dostalem z Highkicka z goelnia' ( nazwa highkick nie ooddaje wg. mnie charakteru uderzenia ). Jak juz napisalem - Lowkick to moim zdaniem jest to poprostu walniecie goleniem ( i nie ma znaczenia gdzie sie uderza ). Ale jest to tylko moje zdanie i mozesz sie z nim zgadzac albo nie.[/quote]


Co że proszę. Wymyślasz nową teorie. Moja rada trzymaj się regół a dalej zajdziesz.
  • 0

budo_mar1an
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koshaolin/poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?

Ja wiem, ze lowkick to niskie kopniecie ale jak nazwiesz np. niskie kopniecie, w ktorym twoj przeciwnik jest trafiany stopa a nie goleniem ?? Mnie to rybka jak to sie nazywa - przeciez nie bede pisal 'wysoki lowkick' albo 'dostalem z Highkicka z goelnia' ( nazwa highkick nie ooddaje wg. mnie charakteru uderzenia ). Jak juz napisalem - Lowkick to moim zdaniem jest to poprostu walniecie goleniem ( i nie ma znaczenia gdzie sie uderza ). Ale jest to tylko moje zdanie i mozesz sie z nim zgadzac albo nie.


:) :) :) :) :) :) :) :) <- to po pierwsze

wiesz widze ze wymyslasz tu zupelnie nowa termonologie, ok spoko luz .
mam propozycje zaloz nowa sztuke walki cos na wzor tsunami nadaj sobie 40 dan i bedzie wszystko dobrze,wprowadzisz nowe ciekawe ciosy np obrotowy lowkick z prawej reki,potrojne salto zakonczone lowkickiem na stope przeciwnika..nie rozumiem natomiast dlaczego starasz sie przekonac forumowiczow do swojej to mocno dyskusyjnej teorii :?: to tylko twoje zdanie i ja sie z nim nie zgadzam,poniewaz lowkick to kopniecie w dolne rejony ciala.NIE MA LOWKICKU NA GLOWE boze, pogodz sie z tym , moze twoj swiat sie teraz zawali ale sorry tak jest ,nic na to nie poradzisz... :(
  • 0

budo_alucard
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Wiec opisz mi jak sie nazywaja poszczegolne kopniecia bo ja juz sie wtym kurde pogubilem.
I czym do cholery rozni sie roundhouse od highkicka ( tym ze jest to kopniecie okrezne ). I jak nazwac kopniecie z golenia powyzej pasa ??

P.S - Oki. Przyznaje sie do bledu :oops: . Tylko wiesz Mar1an - ja nie probuje nikogo pzrekonac ani narzucic swojego zdania. Prosze o wyjasnienie terminologii :D . A co mojego 40 Dana to pomysle o 'AlucarD Tsunami' :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
czy ci sie to "podoba", czy nie, oznaczenia wysokosci sa trzy: low (czyli na nogi) middle (korpus) i high (glowa) kick. a jak kopnie cie ktos stopa, to to bedzie to samo - tylko oznacza, ze stal za daleko i nie udalo mu sie poprawnie kopnac goleniem. nazwa "highkick" w zupelnosci oddaje charakter uderzenia. dlatego mowi sie czasem mirko "highkick" filipovic
  • 0

budo_mar1an
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koshaolin/poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
AlucarD przede wszystkim twoj blad polegal na tym ze myslales ze okreslenia : low,high odnosza sie do czesci ciala ktora sie zadaje cios. tak nie jest ... low czy high okresla rejon w ktory obrywa twoj przeciwnik i nie wazne czym kopiesz stopa czy golenia :)

ps. dobrze ze przynajmniej przyznajesz sie do bledu bo na tym forum jest wiele osob ktore wiedza ze nie maja racji a mimo to dalej sie wyklocaja
pozdrawiam
  • 0

budo_alucard
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
No wkoncu jestem tylko czlowiekiem i moge sie mylic. A poza tym to dzieki za wyjasnienie Mar1an :D .
  • 0

budo_miron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?

No wkoncu jestem tylko czlowiekiem i moge sie mylic. A poza tym to dzieki za wyjasnienie Mar1an :D .

Tak tak masz rację możesz się mylić i dobrze że się do tego przyznałeś. Najgorzej jak ktoś się myli, upiera się jeszcze przy tym, wypisuje głupoty, zanudza, udaje eksperta, a jak go przyprą do muru to oświadcza że ekspertem nie jest tylko się pomylił...jakby wcześniej nie mógł przemyśleć tego co ma zamiar napisać i sprawdzić czy to prawda czy tylko jakaś obiegowa i plotkarska informacja.
:) :) :)
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
co do tematu kick czy thai... poszedłem na muay thai no i.... jest zajebiscie ! w środy zajęcia prowadzi jakubek... jezu po samej rozgrzewce padam na cyce ale to jest to ! czuje wszystkie mięśnie ale lepiej być nie mogło :D super trener,super cwiczenia... dobrze wybrałem ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024