Skocz do zawartości


Zdjęcie

KICK CZY THAI ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
120 odpowiedzi w tym temacie

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?

Wiem ,że pochodze z innej bajki,bo osobiście trenuje shaolin,ale miałem ostatnio przyjemnosc sparowac z kumplem który już dłuższy czas uczęszcza na Muay Thai i generalnie nie miałem z nim wiekszych problemów...nawet wtedy ,gdy z nerwów poszedł "na całość" . Wtedy stał się jeszcze bardziej przewidywalny. Brutalne i twarde Muay Thai przegrało z "przebajerowanym" i nieskutecznym w opinii niektórych kung-fu :twisted: Tak,ze czarno na białym wychodzi ,ze sam styl to nie wszystko,a na sukces składa sie przede wszystkim indywidualne podejście adepta do sztuki walki którą uprawia,fizyczne predyspozycje ,no i oczywiście kadra trenerska :-) W starciu z innym zawodnikem Muay Thai to ja mógł bym dostać łomot,wiec nie ma reguły. To tyle tytułem wtracania sie w thaiboksersko - kickbokserskie dywagacje :wink: Pozdrowionka!


O masz FreeBSD?? Ja urzywam linuxa. Wiem że to nie w temacie ale zaciekawiło mnie bo
Nereth ma maskotke diabełek FreeBSD
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Nereth...to po prostu wyjątek potwierdzający regułę. :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_ernilbn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:LBN

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Powiem tak : ZALEZY OD KLASY ZAWODNIKA !!
  • 0

budo_nereth
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Myśle,że na każdego znajdzie się sposób,a każda sztuka walki ma swoje mocne i słabsze strony. Sukces polega na tym,żeby znaleźć właśnie tą słabszą strone przeciwnika i ją wykorzystać. Moim zdaniem nie można idealizować danego stylu tylko dlatego ,że uważa się go powszechnie za najskuteczniejszy ,bo to jest tylko teoria. W praktyce to człowiek jest reprezentantem danego stylu i to od niego zależy jak ukształtuje ostatecznie jego wizerunek. Jeśli nie bedziesz miał odpowiedniego podejścia do tego co trenujesz,to choć byś ćwiczył 30 lat,to i tak nie będziesz dobry. Pozdrawiam
  • 0

budo_maja
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
czesc chcialam pogratulowac wypowiedzi dawno nie widzialam zeby tu sie ktos tak madzrez wypowiadal :wink: uwazam ze masz absolutna racje !! mysle ze zaciecie i duch walki maja duze znaczenie bo naprawde mozna cos cwiczyc dllugo bez rzadnego zapalu i nic z tego nie miec A najlepiej jeszce jak znajdzie sie swoje slabe strony i wtedy mozna nad nimi popracowac :wink:
pozdro :) :)
  • 0

budo_proxopata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
no kwesta nastawienie jest tak wazna w SW jak w narkotykach wiem niby glupie porownanie, ale tak rzeczywiscie jest, i nie mozna treingow SW ograniczcz do dojo hali sali czy jak zwal , ale trzeba cos robic dodatkowo np w domu sie troche rozciagac, ogolno rozwojowka, biegac cos w tym stylu i ogolnie dbac o zdrowie
  • 0

budo_nereth
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Dzięki za poparcie Maja :wink: Ja również zgadzam się z Tobą,że swoje słabe strony też trzeba mieć na uwadze i o ile to mozliwe,starać się je zminimalizować. Piszę zminimalizować ,bo chyba nie da się ich całkiem wyeliminować...wtedy powstał by fighter doskonały ,a takich nie ma :) A odnośnie narkotyków Proxopata,to nie wiem jak to jest,bo nie używam...być może jestem staroświecki,ale osobiście wolę sie napić :) Co do drugiej kwestii,to się z Tobą zgadzam,myślę ,że kazda forma aktywności się opłaca. Pozdrawiam
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Nie chciało mi się zakładać nowego wątku a pozatym to dotyczy KB i MT. Od Lutego w RED Tiger jest sekcja MT. Tak jakiś gościu nowy prowadzi nie gadałem z nim , nawet mi się nie chce. W piątki mam sparingi i przed sparingami widze że oni na workachh ćwiczą. U siebie w KB rozmawiałem z trenerami i zawsze jest tak że worki zaczyną się w tedy kiedy będziesz w miare technicznie uderzał. Grupa początkująca rok. Czyli po roku worki, wyrabia siłe może popsuć technike. A MT od stycznia i worki tłuką 8O W Red Tiger kick-Boxing jest bardzo dobrze prowadzony dużo zawansowanych osób starzem instruktorskim i każdy coś nowego wkłada. Kung Fu nie wiem ale też nie zadobrze przychodzi do nas pewna osoba z kung fu na sparingi KB i wogóle się nie rozwija. Czyli morał z tego , nieważny styl ważny jest trener i ty.
  • 0

budo_alucard
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Zgadzam sie w pelni z tym, ze skutecznosc nie zalezy od rodzaju sztuki walki tylko od nastawienia do treningow, osobistego zaangazowania, kadry trnerskiej itp.

Zastanawia mnie natomiast jeden element waszych wypowiedzi. Ktos wczesniej napisal ( bylo to bodajze nawet kilka osob ), ze MT jest sztuka walki nastawiona na wyniszczenie, rozwalenie i upokorzenie przeciwnika ( mam nadzieje, ze chodzilo wam tu o ulice a nie o ogolny charekter tej SW ). Otoz nie. Muay Thai jest sportem, w ktorym przeciwnicy maja do siebie wielki szacunek. Jednemu nie zalezy na upokorzeniu drugiego a przegrana nie oznacza hanby czy wstydu.

MT rzeczywiscie jest twarda sztuka walki ale moim zdaniem w polsce jest wielu dobrych ternerow tej SW ( chociazby w Krakowie ). Denerwuje mnie tylko to, ze niektore sekcje za bardzo lacza MT z Kickiem( kick powstal od MT ale jest tylko, moim skromnym, jego nedzna imitacja ).

jeszcze byl tam temacik o Lockach.Lock moim skromnym moze byc wyprowadzony na kazda czesc ciala czy jest to glowa , udo, wymieniona gdziestam watroba czy KOLANO ( chamskie ). Kopniecie to charakteryzuje sie odpowiednim ulozeniem ciala, zwlaszcza bioder, oraz specwficznym ruchem nogi. Jedyna rzecza niebezpieczna w tej technice sa wlasnie kontuzje goleni ( piszczeli ). Jednak nie wynikaja one z tego, ze technika niszczy te kosci - kontuzje powodowane sa przez braki w technice i treningu fizycznym.

To tyle ode mnie. Jak cos mi glupiego do glowy wpadnie to napisze tu jeszcze.

Peace
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?

MT rzeczywiscie jest twarda sztuka walki ale moim zdaniem w polsce jest wielu dobrych ternerow tej SW ( chociazby w Krakowie ). Denerwuje mnie tylko to, ze niektore sekcje za bardzo lacza MT z Kickiem( kick powstal od MT ale jest tylko, moim skromnym, jego nedzna imitacja ).


Peace


Sam jesteś nędzną emitacją, kurde jak nie wiesz to nie pisz...Ja bardzo szanuje MT tylko uszkodzenie nogi nie pozwala mi na low-kick a szkoda. A ty koleś AlucarD idż na trening na sparingi KB ciekawe czy taki będziesz w tedy do przodu.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Alucard,
piszesz, że dopiero wybierasz sie na MT to skąd takie wnioski wyciągasz??
Poza tym, Kick nie powstał z MT.
To dwie różne sztuki walki
  • 0

budo_sombre
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Gdańska

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?

jeszcze byl tam temacik o Lockach.Lock moim skromnym moze byc wyprowadzony na kazda czesc ciala czy jest to glowa , udo, wymieniona gdziestam watroba czy KOLANO ( chamskie )


Mój stary, który nie ma pojęcia o SW, podczas oglądania K1 też mówi o "lowkingach wysokich" 8) No kurde...
  • 0

budo_alucard
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Po pierwsz TT48 - wyrazilem tylko swoje zdanie. Dla mnie MT jest o wiele lepsze niz KB. Ale to oczywiscie tylko moja opinia.

Po drugie kapral - wyjasnij ...
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?

Jeszcze byl tam temacik o Lockach.Lock moim skromnym moze byc wyprowadzony na kazda czesc ciala czy jest to glowa , udo, wymieniona gdziestam watroba czy KOLANO ( chamskie ). Kopniecie to charakteryzuje sie odpowiednim ulozeniem ciala, zwlaszcza bioder, oraz specwficznym ruchem nogi. Jedyna rzecza niebezpieczna w tej technice sa wlasnie kontuzje goleni ( piszczeli ). Jednak nie wynikaja one z tego, ze technika niszczy te kosci - kontuzje powodowane sa przez braki w technice i treningu fizycznym.


Ty mowisz o lowkicku? a jak nie to co to jest "lock" ???

dobrze sie ubawilem teraz :lol:
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?

Jeszcze byl tam temacik o Lockach.Lock moim skromnym moze byc wyprowadzony na kazda czesc ciala czy jest to glowa , udo, wymieniona gdziestam watroba czy KOLANO ( chamskie ). Kopniecie to charakteryzuje sie odpowiednim ulozeniem ciala, zwlaszcza bioder, oraz specwficznym ruchem nogi. Jedyna rzecza niebezpieczna w tej technice sa wlasnie kontuzje goleni ( piszczeli ). Jednak nie wynikaja one z tego, ze technika niszczy te kosci - kontuzje powodowane sa przez braki w technice i treningu fizycznym.


Ty mowisz o lowkicku? a jak nie to co to jest "lock" ???

dobrze sie ubawilem teraz :lol:


"lock" w domysle CapsLock - wyjmujesz z klawiatury i rzucasz nim przeciwnika w noge bądz głowe..
  • 0

budo_alucard
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
U nas na Kung Fu na to mowiono roznie. Alo Lowkick albo Locking. Capslock takiej nazwy to ja jeszcze nie slyszalem :D .
  • 0

budo_mar1an
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koshaolin/poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
tyy to kung fu to musi byc dobre jak kopiecie lowkicki na glowe 8O
wez sie zastanow troche zanim cos napiszesz coo?
  • 0

budo_jerryisback
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kosh/wwa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?

kick powstal od MT ale jest tylko, moim skromnym, jego nedzna imitacja

jeszcze byl tam temacik o Lockach.Lock moim skromnym moze byc wyprowadzony na kazda czesc ciala czy jest to glowa , udo, wymieniona gdziestam watroba czy KOLANO ( chamskie ) . Kopniecie to charakteryzuje sie odpowiednim ulozeniem ciala, zwlaszcza bioder, oraz specwficznym ruchem nogi.

To tyle ode mnie. Jak cos mi glupiego do glowy wpadnie to napisze tu jeszcze.

Peace


wiesz co? jak cos glupiego ci wpadnie do glowy to wez idz na spacer i sie nad tym jeszcze zastanow...
  • 0

budo_proxopata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
echhhhhhh milion razy bylo mowione ze lowek to kopniecie pisczela nisko w noge od kolana w gore do uda. nie ma lowkicka na glowe, niektorze mowia lowkick na glowe o kopnieciu roundhouse ale wykonanym piszczelem !!! nie stopa !!! :? :? :?
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Kickboksing powstał z...
Karate, a dokładnie zawodów full contakt karate!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024