Skocz do zawartości


Zdjęcie

KICK CZY THAI ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
120 odpowiedzi w tym temacie

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

KICK CZY THAI ?
Może to już było ale spotkałem się z tezą że muay thai jest skuteczniejszy na ulicy ... Tzn. Adepci tego stylu walki sa lepsi w samoobronie ... Nie znam sie na tym ale mam zamiar trenować Kicka i chciałbym się dowiedzieć jak to dokładnie jest... Co bardziej zorientowanych prosze o słuszne komentarze ;) Pozdrawiam.
  • 0

budo_dagor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kolo szczecina...

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Moim zdaniem thai z racji lepszych mozliwosci w klinczu. Poza tym nie zapominajmy, ze w "normalnym" kicku nie ma lokickow :)
  • 0

budo_tomi13
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:slaskie

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Trudno jest ocenic tego typu zalozenia to tak jak zapytac ktory jezyk jest lepszy wloski czy francuski? Na ulicy nie ma regol mozesz cwiczyc cale zycie Bog wie co ,a sie nie obronisz i odwrornie.Generalnie THAI jest brutalniejszy i twardszy poniewaz uzywa sie kolan i lokci czego nie spotkasz w KICKU i jest wiecej walki w klinczu.A czy to wystarczy potrenuj i zobaczysz wiedz ze duza cena sukcesu lezy sama w tobie a takze w instruktorze ktory bedzie cie nauczal a styl walki jest malo znaczny czy to karate judo itp .POWODZENIA
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
pytanie jaki styl jest lepszy, to pytanie o kwestie' idealna'. realnie na sprawe spogladajac wyglada to wszystko troche inaczej. to czego sie nauczysz zalezy nie tylko od ciebie (to jest tak oczywiste ze mozna to pominac) ale przede wszystkim od klubu do jakiego trafisz.
Co jest lepsze- w ujeciu 'idealnym'pojawia sie dopiero na poziomie zawodowym (mistrzowskim) obydwu styli. I tylko i wylacznie wtedy mozemy podyskutowac o roznicach miedzy stylami, a wczesniej na poziomie miejscowych szkolek. jedyne co mozesz zrobic to dowiedziec sie czego w danej szkole klubie) mozesz sie nauczyc, a czego raczej sie nie nauczysz. Uwazam ze twoj wybor kicka jest najlepszy z tego wzgledu za najwiecej (w krakowie) jest klubow kicka, mozesz wiec sobie wybrac.
Z doswiadczenia moge powiedziec ze tak czy siak po jakims czasie okaze sie czego brakowalo i czego powinienes sie douczyc, ale od czegos czeba zaczac a kick jako podstawa to rozsadny wybor (sparingi, zadaniowki i jeszcze raz sparingi :D )
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
A może podacie mi jakieś dobre klubi thai'a w Krakowie?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
pytales juz o to przeciez, masz odpowiedzi i opinie w watku KICKBOXING W KRAKOWIE
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
OK dzieki Sally przekonałeś mnie :P ... Od czegos trzeba zacząc jak mi sie nie spodoba to się przeniose na coś innego ale zawsze troche złapie kondycje i się porozciagam :) ... Mam chrapke na Copo ale to wyłącznie ze względy na pokazy, czyli piękno+efektownośc. A jak i na dodatkowe cwiczenia fizyczne umocniające całe ciało co się zawsze przydaje :)
Pozdrawiam.
ps. Czy ktoś może się orientuje kiedy można się zapisywać do kraksportu ?
  • 0

budo_kowal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Kiedys ten temat juz byl bo pamietam ze czytalem i padlo takie zdanie ktore przytocze. "Thai Box jest skuteczniejszy ale niestety jak narazie w Polsce nie ma bardzo dobrych trenerow thaia czego nie mozna powiedziec o Kicku" Ja sie z tym zgadzam bo jak narazie Polacy nie osiagneli za duzu w Thaiu i moze to jest przyczyna. W kazdym razie powodzenia.
  • 0

budo_pinecone85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Tak jak przedmowcy Thai jest skuteczniejszy nastawiony na niszczenie destrukcje przeciwnika, jednakze w Polsce nie ma ( jeszcze ) nauczycieli z pierwszego wrazenia, zdarzaja sie kickboxerzy ktorzy ucza rowniez z elementami walki w klinczu i nazywaja to thai, zdarzaja sie rowniez kratecy ktorzy stosuja to samo. Jak narazie polecam kicka, a w krakowie z tego co wiem macie jeden niezly klub. Pozdrowienia.
  • 0

budo_pinecone85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Zdarzenia nie wrazenia ehh :wink:
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Ano skuteczniejszy ;)
Wszystko zalezy od osoby, ktora cwiczy dany styl, ale tajskie kolana i lokcie mowia same za siebie :D
  • 0

budo_sir_iwo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Odpowiedz jest jedna! MUAY THAI RZADZI!!!

Dobrze wykonany lowkick, midle i high kicki sa najsilniejszymi kopnieciami w sztukach walki - "urywaja glowe". Lokcie, niedocenione w innych walkach, a przeciez tak skuteczne. Umiejetnosc walki w zwarciu - kolanka. Dla wtajemniczonych sa jeszze bojowe odmiany Tajksiego boksu z naprawde kozackimi technikami. Kick boxing jest nedzna namiastka muay thai, wystarczy obejrzec zawody i widac...

pozdrowki,

i.
  • 0

budo_dagor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kolo szczecina...

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?

Dobrze wykonany lowkick, midle i high kicki sa najsilniejszymi kopnieciami w sztukach walki - "urywaja glowe".

To bardzo ciekawe, co piszesz. Przeciwnik by musial srogo opuscic leb, zeby lowkick mu go urwal :)
Poza tym, czy wiesz, co znacza te terminy? Bo middle i high, to raczej nazwy stref, ktore atakujesz, prawda :?:

Lokcie, niedocenione w innych walkach, a przeciez tak skuteczne.

Wiedz, ze nawet w Taekwondo, Karate itd sa lokcie, po prostu nie uzywa sie ich w walce sportowej...
  • 0

budo_sir_iwo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
nie m sie co czepiac nazw, bo kto sie zna i cwiczy wie o co chodzi. glowy i lowkaicka nie bede komentowal.

i.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
ale low moze byc na glowe. To znaczy wtedy to juz sie low-kick nazywac nie powinno (i nie nazywa) ale ruch biodra i charakterystyczne "przeciagnięcie nogi" powoduje ze kopniecie to wyglada podobnie
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
roundhouse kick
  • 0

budo_mati wawa
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
zdecydowanie thai !!!!!!!! ma większy repertuar uderzeń (kolana i łokcie) :twisted:
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
osobiscie trenuje kickboxing ale wydaje mi sie thai dzieki lokciom i kolanom jest czasami efektywniejszy na ulice. Chociaz ja nie narzekam jesli chodzi o dotychczasowe "przygody" :) Jednak jakos za rok chyba przejde sie na thai zeby zobaczyc jak jest.
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
chociaz rzeczywiscie wszystko zalezy od osob ktore walcza
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?

osobiscie trenuje kickboxing ale wydaje mi sie thai dzieki lokciom i kolanom jest czasami efektywniejszy na ulice. Chociaz ja nie narzekam jesli chodzi o dotychczasowe "przygody" :) Jednak jakos za rok chyba przejde sie na thai zeby zobaczyc jak jest.


Taa, a ja jakoś po TKD (no dobra, nie tylko :wink: - ale tam także używałem i łokci i kolan) używam kolan i łokci NON-STOP, nie mówiąc o lowkickach i technikach zaczerpniętych z combatów :)

Sekcja jest ważna, od pewnego poziomu - człowiek.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024