Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Kickboxer" a kickboxing i muay thai


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

"Kickboxer" a kickboxing i muay thai
:) witam :)
Pewnie to jest głupie pytanie ale jak sie ma (pewnie wszyscy oglądali) film "kicboxer" z "Van Damem" :) do realnego kicku i thaia ? Czy techniki tam prezentowane są realne i czy to wszystko jest zgodne technicznie z normalnym kickiem i thaiem? A tak pozatym czy Van Dam jest przedstawicielem tego stylu ( chodzi o kicka ) czy nie był " pseudo specem" od jakiejś innej sztuki walki? Tak mi sie przypomniało bo ostatnio u kumpla znowu to "to" ogladałem ... Aha i jeżeli to co tam jest prezentowane to nie dokładnie kick tro gdzie takowego można by zobaczyć ? nie muszą być to filmy typu stalowa pięśc i smoczy oddech 7 ... Może są na necie jakieś filmiki instuktarzowe gdzie prezentuje sie technike ? Pozdrawiam i z góry dzieki za odp. na to ttroche ddurne pytanie ;) :) ;)
  • 0

budo_dźwiedziu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: "Kickboxer" a kickboxing i muay thai
van Damme zdobył swego czasu mistrzostwo Belgii w karate, więc nie trenował ani kicka ani taja. O realności filmów walki najlepiej swiadczy przykład Seagala, który z jedego chwytu aikido stworzył na ekranach śmiercionośną broń :) Oczywiste jest że nigdy nie mozna do końca serio traktować treści prezentowanych na szklanym ekranie szczególnie jeżeli chodzi o sztuki walki. Kickbokser przeszedł już do klasyki gatunku, dosyc wiernie zaprezentowano niektóre ćwiczenia, oraz specyfike walki muai thai, ale nie traktuj tego filmu jako materiału szkoleniowego, najlepiej przejdz sie na jakąs sekcje i porównaj to co zobaczyłeś z realiami, tylko żebyś nie był zaskoczony :D
  • 0

budo_dźwiedziu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: "Kickboxer" a kickboxing i muay thai
róznego rodzaju interesujących walk możesz ściągnąc przez kazee
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "Kickboxer" a kickboxing i muay thai
K dzieki za odpowiedz. Broń Boże nie będe stosował kickoxera jako filmu instruktarzowego :) a napewno nie będe sia tak rozciągał :) :) :)
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: "Kickboxer" a kickboxing i muay thai
ja cos slyszlem ze venek byl mistrzem europy w karate a nie mistrzem belgii
  • 0

budo_pinecone85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: "Kickboxer" a kickboxing i muay thai
W wieku 18 lat zdobyl mistra europy w karate potem zachecony tym sukcesem ruszyl w swiat za pieniedzmi :D z tego co wiem to trenowal rowniez aikido i tkd ale karate to jego glowna dziedzina. Ale o boze moj ja ostatnio ( wczoraj czyli I dzien swiat ) ogladalem film "amerykanski kickboxer" i nie wiem co to bylo ale to napewno nie byl kick ani thai. Jakies obrotowki z wyskoku serie typu piec kopniec i jeden prosty :D bardziej to TKD przypominalo a w najlepszym wypadku jakies karate ( chociaz na tym to ja sie nie znam) :D
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "Kickboxer" a kickboxing i muay thai
również to oglądałem ... heh strasznie nudne na syylacch walki to sie nie znam ale z tego co ty wyczytałem to też jakoś tak na to dziwnie patrzyłem ... Heh a jaka ambitna fabuła ... Kurwa prawie nie zasnolem na tym filmie ... choć może bym lepiej zrobił jakbym zasnoł bo był gdzies w okolicach 2 w nocy ...
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "Kickboxer" a kickboxing i muay thai
B. przepraszam ze sie rozdwajam ale nie było by tak gdybym nie mówgł zmieniać swoich postów co to za ddurna zasada że zalogowany użytkownik nie może edytowac swoich postów jak mam poprawiac literówki? Mam dyzleksje i czasami zdazy mi sie coś przestawić a teraz nie moge tego naprawić ... Kretyński pomysł ... Pozdrawiam ...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Kickboxer" a kickboxing i muay thai

Jakies obrotowki z wyskoku serie typu piec kopniec i jeden prosty :D bardziej to TKD przypominalo


Heh, co wiesz o TKD - ze tak pewnie sie wypowiadasz? :) :lol: rotfl
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: "Kickboxer" a kickboxing i muay thai

Pewnie to jest głupie pytanie ale jak sie ma (pewnie wszyscy oglądali) film "kicboxer" z "Van Damem" :) do realnego kicku i thaia ?


Jakoś się tam ma, szczególnie jeżeli chodzi o pokazanie różnic w sposobach szkolenia (Kick zachód - sofciarze, kontra MT wschód - twardziele 8) ) - np. ćwiczenia piszczeli. Trochę tradycji tajlandziej (owinięte liną konopną ręce, itp). Ale jeżeli ktoś nie wie o co chodzi w Muay Thai to i tak się tego z filmu nie dowie... A łokcie z obrotu to jest na pewno czyste Muay Thai, a nie kickboxing.

Pozdrawiam :)
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: "Kickboxer" a kickboxing i muay thai

Jakies obrotowki z wyskoku serie typu piec kopniec i jeden prosty :D bardziej to TKD przypominalo


Heh, co wiesz o TKD - ze tak pewnie sie wypowiadasz? :) :lol: rotfl


Combat - czy sie z tym zgadzasz czy terz nie generalnie utarło sie ze tea-kwon-do to świetne rozciągniecie, wysokie kopniecia i mnóstwo obrotówek.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Kickboxer" a kickboxing i muay thai

Combat - czy sie z tym zgadzasz czy terz nie generalnie utarło sie ze tea-kwon-do to świetne rozciągniecie, wysokie kopniecia i mnóstwo obrotówek.


Mogę tylko powiedzieć - to źle się utarło :)
  • 0

budo_dźwiedziu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: "Kickboxer" a kickboxing i muay thai
tak i nie, w klubach sportowego tkd obrotówki, helikoptey na pewno ale są jeszcze porżadni ludzie i kluby gdzie uczy sie tkd które czasami twardzością treningu przypomina karate z którego dużo czerpie, aż chce sie zaśpiewać dziś prawdziwych taekwondoków już nie ma.. :(
  • 0

budo_zagier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 738 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goettingen

Napisano Ponad rok temu

Re: "Kickboxer" a kickboxing i muay thai

, aż chce sie zaśpiewać dziś prawdziwych taekwondoków już nie ma.. :(


Hmm, no cóż prawdziwi taekwondo'cy tak nie uważają!
  • 0

budo_pinecone85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: "Kickboxer" a kickboxing i muay thai
Stad to wiem ze trenowalem TKD moj drogi, czesto sie jezdzilo po jakichs pokazach wychodzil koles zrobil kilka obrotowek z wyskoku a publika wyla z zachwytu... niestety.
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Kickboxer" a kickboxing i muay thai

Jakies obrotowki z wyskoku serie typu piec kopniec i jeden prosty :D bardziej to TKD przypominalo


Heh, co wiesz o TKD - ze tak pewnie sie wypowiadasz? :) :lol: rotfl


Combat - czy sie z tym zgadzasz czy terz nie generalnie utarło sie ze tea-kwon-do to świetne rozciągniecie, wysokie kopniecia i mnóstwo obrotówek.


i BARDZO DOBRZE
takie powinno byc!
a to ze sie trenuje dodatkowo * w ITF boks to...DODATKOWA zaleta
Ci co najczesciej zaprzeczaja ze taekwondo nie jest widowiskowe to tak mowia bo sami nie potrafia dobrze i ladnie kopac ;)
  • 0

budo_pinecone85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: "Kickboxer" a kickboxing i muay thai
jest efektowne bezapelacyjnie, wszystkie kopniecia jesli sie je dobrze wykona sa naprawde superwidowiskowe, co tu sie dziwic czesc zachacza o akrobatyke ( np 3-6 tak to sie chyba nazywa "potocznie" ) :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024