Skocz do zawartości


Zdjęcie

KICK CZY THAI ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
120 odpowiedzi w tym temacie

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
no dobra akurat zeby kopnac lowkicka nie trzeba wiele wiedzy i nie trzeba isc na thai specjalnie zeby sie go nauczyc :) sam go uzywam :-)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?

no dobra akurat zeby kopnac lowkicka nie trzeba wiele wiedzy i nie trzeba isc na thai specjalnie zeby sie go nauczyc :) sam go uzywam :-)


Taak, ale żeby dobrze kopnąć to trzeba jednak potrenować z 1.5 roku + worek.
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
taaa czyli pokpilem sprawe :) co prawda w sekcji czasami bawimy sie tez na locki ale zasadniczo nie trenujemy bo w zawodach i tak nie mozna...Ide kopac w bambus jak Van damme :) moze sie jednak szybciej przejde na ten thai box niz myslalem... :D
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?

taaa czyli pokpilem sprawe :) co prawda w sekcji czasami bawimy sie tez na locki ale zasadniczo nie trenujemy bo w zawodach i tak nie mozna...Ide kopac w bambus jak Van damme :) moze sie jednak szybciej przejde na ten thai box niz myslalem... :D


Hehe - a kopałeś kiedyś locka w twardy worek? A kopnąłeś kiedyś goleniem w goleń przeciwnika tak że odechciało mu się dalszej walki?
A uderzyłeś kiedyś komuś z łokcia obrotówkę z całej siły na głowę? :roll: :twisted:
  • 0

budo_jacatb
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Też mnie kręciu spróbować;-))) może we wrześniu, ale boksu nie odpuszę, przeraża mnie tylko ta wysoka garda z wielką dziurą pośrodku ;(((, wiem dlaczego tak jest, ale nawyki z KB i teraz z boksu robią swoje, no ale kolana i łokcie zawsze chciałem spróbować jak to naprawdę działa (próbowałem ale czy robiłem to dobrze?) tam się dowiem;)))
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
hyhy combat z tonu wypowiedzi wnioskuje ze ty probowales nie raz :) :) w worek probowalem reszty nie bardz :D
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Odpowiedz jest jedna! MUAY THAI RZADZI
. Kick boxing jest nedzna namiastka muay thai, wystarczy obejrzec zawody i widac...

jakie zawody obejrzec ja nic nie widze takiego?? w k1 wiekszosc zawodnikow zaczynalo od kicka i troche laczylo z taja jedynie ignaszow jest typowym zawodnikiem z thaia ,thai ma bardzo slaby boks ,kick ma rowniez w swoim arsenale rzuty i podciecia ktore sa dozwolone na zawodach ,jak chodzi o polske to jeszcze nie ma zawodnikw na skale swiatowa w thaiu i porzadnej kadry polski
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?

Odpowiedz jest jedna! MUAY THAI RZADZI
. Kick boxing jest nedzna namiastka muay thai, wystarczy obejrzec zawody i widac...

jakie zawody obejrzec ja nic nie widze takiego?? w k1 wiekszosc zawodnikow zaczynalo od kicka i troche laczylo z taja jedynie ignaszow jest typowym zawodnikiem z thaia ,thai ma bardzo slaby boks ,kick ma rowniez w swoim arsenale rzuty i podciecia ktore sa dozwolone na zawodach ,jak chodzi o polske to jeszcze nie ma zawodnikw na skale swiatowa w thaiu i porzadnej kadry polski


Poza tym NIKT jakoś specjalnie nie wspomina o kontuzyjności i wyniszczeniu zawodników thaia... Ja praktycznie nie stosowałem w sparingach kolan i łokci z prostej przyczyny - to są znajomi - ich się nie kasuje. To była kwestia ROZSĄDKU, nie techniki!! To że się czegoś nie używa - nie znaczy że się tego nie umie użyć :X

Lowkick'a to jeszcze tak, golenie też; uderzenia z "główki" już nie - mimo iż mam je opracowane :lol:

Poza tym popatrzcie sobie na thai-boksera pod koniec "kariery" :roll: 8O
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?

Hehe - a kopałeś kiedyś locka w twardy worek? A kopnąłeś kiedyś goleniem w goleń przeciwnika tak że odechciało mu się dalszej walki?
A uderzyłeś kiedyś komuś z łokcia obrotówkę z całej siły na głowę? :roll: :twisted:

Pierwsze tak - właśnie lecze krwiaka na lewej piszczekli.
Drugie tak - mnie sie też czasem odechciewa kiedy trafie swoja piszczelą w kolano przeciwnika (bez ochraniaczy) - miesiąc ciężkiej kontuzji piszczeli miałem, ale byłem twardy i ćwiczyłem dalej.
Trzecie jeszcze nie ;)
Co jest lepsze? Zacznij cokolwiek ćwiczyć, a sam zobaczysz czego ci brakuje i co ci bardziej odpowiada.
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
jak bym mial trenowac to kicka lub thai kickboxing ,lub cos podobnego loki z dobrym boksem i kolana
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Hmm zaczne swoją wypowiedź tak: Są dwaj człenie o takich samych predyspozycjach. Jedn ćwiczy KB u najlepszych trenerów, drugi MT u najlepszych trenerów. Obaj wkładjaą tyle samo wysiłku w treningi. Obaj tak samo szybko się uczą. Obaj mają taka samą psychike. Moim zdaniem trenujący MUAY THAI będzie zawsze lepszym zawodnikiem i skuteczniejszym. To jest nieprawda że na KB ucza Cie czegoś lepiej a na MT gorzej, lub odwrotnie... Poprostu jest to inna filozofia i na czym innym polega. Co do Krakowa... oglądając galę Muay thai najbardziej podobała mi się pewna walka, mianowicie moja uwagę zwrócił Rafał Simonides... on jest chyba z Krakowa. Prezentował naprawde dobry poziom polskiego MT... Pokazał naprawde dobry styl... jego techniki były naprawde ładnie wykonywane i skutecznie... uważam że wspaniale ukazał mentalność MT.
... On jest chyba z Krakowa... na to wygląda że chyba macie jakies kluby MT... ja będąć z Krakowa, bardziej bym się tym zainteresował. U siebie w Lublinie ćwicze kickboxing... ale to właśnie ze względu na to że u mnie nie ma prawdziwej sekcji Muaythai... są jedynie jakies namiastki nazywane thaiboxingiem, a to nie jest dokładnie to samo, poprostu poziom kb jest lepszy. Jest to jedynie moje zdanie i niekoniecznie musicie się ze mną zgadzać. Mam nadzieje że pomogłem :P Pozdrawiam
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Co do walki Simondesa to widac ze chlopak ma psichike do walki jest niezly ale wymiany pomiedzy nim a bialorusinem zawsze koncznczyly sie w parterze ,co do thaia to dalej uwazam ze slabo boksuja choc polskim thai bokserom chyle czola zwlaszcza temu zawodnikowi co zdobyl bodajrze do 85 kilo miedzynarodowego mistrza polski swietny boks i piekne loki ;)
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Poprostu przeciwnik Simonidesa (Tsimur Khakau) był tez dobrym zawodnikiem, posiadającym 3 tytuły... nie były one za darmo... A Rafał pokazał wyższość swojego stylu i swojej psychiki. Żeczywiście walka kończyła się rzutami, ale walka nigdy nie będzie wyglądała tak jak sobie ją zaplanujemy. Nie znam trenerów rafała, nie wiem co omi potrafią, ale naprawde moim zdaniem Rafał poruszał się świetnie... i miał ładną technike. Sam się dziwiłem że polscy zawodnicy znają się na MT. Nie moge również oceniać Polskiego związku MT, ale problem nie lezy w tym że niema dobrych trenerów... tylko w tym że jest ich naprawde niewielu (takich prawdziwych).
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
aha no i nie można porównywać tego wszystkiego do Tajlandi... bo żeczywiście poziomu takie żadne państwo nie będzie miało jeżeli chodzi o MT. Co do gardy frontalnej... to jest coś co wpływa na moje poczucie estetyki :] <= to jest wizualne ukazanie tej mentalności 8) , a dla Ciebie niedopracowana garda w strone której lecą ciosy. Pozdrawiam
  • 0

budo_gabryel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Czy można powiedzieć że muay thai to bogatszy kickboxing (w techniki)?

Jak patrze na te dwa style to jest pierwsze co mi przychodzi do głowy (mało obiektywne bo nie ćwiczyłem żadnego).

Za miesiąc mam zamiar iść na muay thai, właśnie z tego powodu.
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Są to w sumie bardzo podobne sztuki walki... jednak przyglądając się szczegółom... jest różnica... W MT masz kopanie goleniem a nie nasadą stopy, łokcie i kolana pomijamy bo to oczywiste... (w niektórych szkołach KB uczą kolan ), no i garda o której tak dużo :] Jednak największą różnicą jest to że MT jest nastawiony na atak, a KB bardziej na obrone i uniki. A co do twojego pytania, uważam iż KB z łokciami i kolanami, juz nie będzie wyglądało jak prawdziwe MT, więc chyba nie... Poprostu podobieństwo jest... :)
  • 0

budo_tomek!!
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z planety o nazwie Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Trik - trenerami Rafała Symonidesa byli albo są: przede wszystkim Piotr Ochniowski to on nauczył Rafała najwięcej dając mu najlepsze podstawy i to przy jego trenerce Rafał najwiecej się nauczył. Teraz trenerem jest Rafał Szlachta - trener kadry narodowej... też uczeń Piotra.
  • 0

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Kowal.. powiadasz że Polacy na razie nie osiągneli za dużo w taju... cóż - ja znam dyscypliny sportu w których jak na razie pomino wielkich wysiłków nie udało się "wepchnąć" na podium nikogo z naszego kraju /mówimy o ogólnoświatowych imprezach z udziałem dużej ilości państw/.
Ale może się myle... może all te medale zdobyte na MŚ to przypadek i bynajmniej nie wynik ciężkiej pracy trenerów z zawodnikami.. :D :D
Co do skuteczności...
Ćwiczyć można i ponoszenie kielonka do góry - jeżeli to wzmocni na tyle plombę z danej ręki że trafiony przeciwnik odleci do krainy marzeń /lepszych lub gorszych/ to znaczy że ta sztuka walki jest lepsza na ulicę :D
Pozo
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?

Kowal.. powiadasz że Polacy na razie nie osiągneli za dużo w taju...

Ozz, chyba przeoczyłeś datę wypowiedzi Kowala - Maj 11, 2003 18:24.
  • 0

budo_jinx_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?

Kiedys ten temat juz byl bo pamietam ze czytalem i padlo takie zdanie ktore przytocze. "Thai Box jest skuteczniejszy ale niestety jak narazie w Polsce nie ma bardzo dobrych trenerow thaia czego nie mozna powiedziec o Kicku" Ja sie z tym zgadzam bo jak narazie Polacy nie osiagneli za duzu w Thaiu i moze to jest przyczyna. W kazdym razie powodzenia.

Nie ma dobrych trenerow MT w Polsce? Smieszne a do tego jak ktos powie ze nie ma w krakowie to sie juz poplacze ze smiechu.. O ile kazdemu z was pewnie wiadomo ze w Krakowie jest Mistrz Salid ktory bedzie tam uczyl przez rok.. Nastepna osoba ktora zna sie napewno na trenowaniu zawodnikow i poczatkujachych jest Pan Rafał Szlachta dzieki ktoremu mozemy ogladac teraz gale z udzialem Anity Dabrowskiej i Rafla Simonidesa.. wiec Trenerzy dobzi sa.. a to czy ktos sie bardziej czy mniej przyklada do treningow to co innego.. Co do pytania zawartego w temacie bylem na treningu kicka i na treningu MT, wiec wnioskuje ze muay thai jest o wiele lepsze i skuteczniejsze.. pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024