Skocz do zawartości


Zdjęcie

KICK CZY THAI ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
120 odpowiedzi w tym temacie

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
JiNX_,
Chcesz aby ktoś czytał Twoje wypowiedzi, to czytaj innych.
W odpowiedzi na to co napisał Ozzz podałem, że jest to wypowiedź z 11 maja 2003. Wtedy nie było jeszcze pierwszej gali :box: (odbyła się 15 czerwca 2003), Maciek i Filip nie mieli złota, Grzesiek srebra a Rafał dwóch brązów. Kowal :nie: był wtedy prorokiem.

Pozdrawiam
  • 0

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
I to właśnie jest czego nie lubię... znaczy się odgrzewanie starych tematów.. eh... masz rację Cypis'q :) Nie popatrzyłe m:D
  • 0

budo_jinx_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
ja rowniez.. przepraszam..
  • 0

budo_nebir_one
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:odkręcone miastO

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
thai thai thai nieporuwnywalnie bardziej skuteczny na ulicy od kicka moim zdaniem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0

budo_gagatek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
E nie popadajmy w jakies zachwyt nad "Polska szkola tajskiego boksu" puki co to zawodnicy ktorzy maja wyniki wywodza sie rdzennie z innych sportow a dopiero od kilku lat cwicza Muay Thai. Jesli chodzi o zawodnikow to maja wysoki poziom co udowodnili w Kazahstanie i w Tajlandi. A Trenerzy tez musza sie jeszcze wiele nauczyc. Jetsem tego zdania ze zeby uczyc trzeba samemu umiec... Trener nie musi miec przeszlosci zawodowej ale przynajmniej otrzec sie o ring... Ale to moje zdanie
  • 0

budo_falco76
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZG

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Na ulicy panują troche inne zasady niż na ringu (właściwie brak zasad) i skuteczniejszy będzie ten, który będzie bardziej uważał. Zawodnik dobry w ringu może okazać się słaby na ulicy. Jak ktoś pare razy lał się na ulicy to wie o czym mówię.
  • 0

budo_cambo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia / Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Wobec mnie to zalezy czy chcesz trzymać przeciwnik na odległosc czy z bliska, kick jak z daleka a MT jak z bliska.

Ja wole kick ale to mi najbardzej wchodzi!

Kazdy wybiera to co chce. 8)
  • 0

budo_falco76
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZG

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Nigdy nie staram się utrzymać przeciwnika na odległość, czy też walczyć z nim w zwarciu. Staram się go jak najszybciej uwalić (przeważnie prawy lub lewy sierp) i po wszystkim.
  • 0

budo_pawel15
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
chyba tajski jest lepszy bo jest walka w klinczu a na np. podczas solowki moze sie to przydac
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
odwieczna wojna styli kto lepszy a kto gorszy. Każdy ma plusy i minusy Box KB czy MT a co za róznica wygra człowiek nie styl. Ktoś kto trenuje KB nie musi być gorszy od MT i odwrotnie. Box nie ma nóg , no i co z tego , ale za to ma dobrze opanowane ręce. Nie jednemu z MT da polalić i odwrotnie. Możesz 20 lat się uczysz MT a ktoś inny KB 3lata i da ci popalić i też na odwrut . Jeszcze raz. Liczy się człowiek a nie styl!!
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?

Są to w sumie bardzo podobne sztuki walki... jednak przyglądając się szczegółom... jest różnica... W MT masz kopanie goleniem a nie nasadą stopy, łokcie i kolana pomijamy bo to oczywiste... (w niektórych szkołach KB uczą kolan ), no i garda o której tak dużo :] Jednak największą różnicą jest to że MT jest nastawiony na atak, a KB bardziej na obrone i uniki. A co do twojego pytania, uważam iż KB z łokciami i kolanami, juz nie będzie wyglądało jak prawdziwe MT, więc chyba nie... Poprostu podobieństwo jest... :)


KB jest nastawione na atak , coś ci sie z Aikido pomieszało, rużnica jest taka że w KB bardziej się skupiasz na uderzaniem ręką w twarz niż na MT, kick-boxer miał by cholerne problemy w klinczu z bliska ale na odległość MT miał by cholerne broblemy ,bo by był bombardowany ciosami na głowe, czego w MT jest mniej opanowane bo są low-kick. Ja wole KB bo na ulicy wiem że skuteczniej nawalać po ryju niż sadzić low-kick. W karate miałem low-kick i na ulicy było gó....o warte, zawsze musiałem walić po ryju co nie było najmocniejszą stroną teraz to sie zmienia.
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Dobry lowkick w udo = paraliż :D dobry lowkick na głowe katastrofa :twisted: . Lowkicka inaczej kopiesz niż obrotowy, ale nie mów że jest niedopracowany.
  • 0

budo_gold_lion
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Uważasz ze w MT nie bije sie po glowie bo jest low-kick ? 8O
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Ja uważam że low-kick na głowe jest bardzo dobry :wink:
  • 0

budo_anabi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Wtedy nazywa się highkick :)
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?

Dobry lowkick w udo = paraliż :D dobry lowkick na głowe katastrofa :twisted: . Lowkicka inaczej kopiesz niż obrotowy, ale nie mów że jest niedopracowany.


Przez ponad 4 lata miałem doczynienia z low-kick , ciężko jest nie spużcić oczu na przeciwnika, wybieraj ktoś ci ręką na twarz a ty low-kick mniej więcej taka sama odległość, aby pożądnie kopnąć low-kick trzeba być rozgrzany, prawdziwa walka inaczej wygląda niż ta na treningu.. Lowkick na głowe normalnie spadłem z krzesła. Czy ty wiesz o czym wogóle gadamy bo mi się wydaje że nie. Low-kick jest to boczne kopnięcie poniżej pasa, czyli na udo, po wielu udeżeniach na udo można sobie uszkodzić nogę , taśmę która przechodzi przez nogę, ja przez te głupie low-kick miałem tego typu uszkodzenia, leczy się ok 8-10misięcy.
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?

Uważasz ze w MT nie bije sie po glowie bo jest low-kick ? 8O


Bijesz na głowe jak najbardziej, ale jest trochę inna filozofia, no powiedz mi no powiedz jak zrobić kopiąc low-kick nie spuścić zwroku nie spojżeć na dół tylko non stop patrzeć się na przeciwnika.
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?

Ja uważam że low-kick na głowe jest bardzo dobry :wink:


ale ty bijesz 3-5letnie dzieci zwrostem odpowiadają. Wyjdzie low-kick na głowe bo te dziecko jest bardzo małe. A tak na poważnie nie ma czegoś takiego jak low-kick na głowe. buhaha normalnie polewka
  • 0

budo_anabi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?

po wielu udeżeniach na udo można sobie uszkodzić nogę , taśmę która przechodzi przez nogę, ja przez te głupie low-kick miałem tego typu uszkodzenia, leczy się ok 8-10misięcy.


??? możesz to opisać dokładniej? Jaką taśme :?: 8O
  • 0

budo_miron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: KICK CZY THAI ?
Jeśli mówicie o ulicy to lepiej (jak sie oczywiście uda) zasadzić kopa w jaja. Chociaż wszystko co do celu prowadzi uświeca środki dlatego lowkick też coś moze dać choćby odwócić uwagę napastnika i można wtedy zaatakowac inną część ciała. Jeśli ulica to wysokich kopnięć raczej nie polecałbym.
Przypomniałem sobie teraz pierwszy sparring z treningu kicka :lol:. Pewnie trener nie dałby mi okazji sparowania bo daleko mi było z techniką do innych ale tak się jakoś złożyło z powody braków kadrowych że zaproponował. Wcześniej ćwiczyłem kravkę i nie to żebym jakoś wymiatał specjalnie ale taka mentalność mi się utrwaliła że choćby nie wiem co to przeciwnika trzeba kasować. Chłopak ma około 2m wzrostu i często robi opadające kopnięcie.Raz to zastosował poszedłem na niego całym ciałem stracił równowagę i wyrżnął na glebę. Wstał i po jakimś tam czasie obijania mnie znów to zastosował i znów powtórzyłem z tym że jakoś fatalnie bo jak zaglebił że to tylko w nim bekło :lol: innym razem czy to dlatego że jestem słabo rozciągnięty czy tam taki nawyk mi się wyrobił zapomniałem się i front kick poszedł na krocze. Nie będę pisał jaki był efekt :lol:
Gośćie nie chcą za bardzo sparować ze mną ale się uczę - czysto walczyć. Na ulicy to nie wiem jakbym się zachował. Błędem kraverów czasami jest że ślepo wierzą w to że kop w jaja zawsze wyjdzie i traktują go jako swoiste panaceum. Czy błędem tajów na ulicy będzie wiara w lowkicka - nie wiem. Z pewnością z taja przyda sie zachowanie w klinczu - uderzenia łokciami rzecz bardzo destrukcyjna, druga sprawa to kolana (w zwarciu tez dobrze w krocze wchodzą). Nie znam się ale lowkick to raczej przygotowanie gruntu do zdominowania przeciwnika - jeden lowkick nie robi jeszcze spustoszenia ale kilka dobrych napewno tak. Na ulicy wszystko dzieje sie zazwyczaj szybko - czasem po słownej potyczce wystarczy jedna celna bomba w pysk, a czasem nie. Ciężko powiedzieć.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024