Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate shotokan, a karate tradycyjne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
188 odpowiedzi w tym temacie

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate shotokan, a karate tradycyjne
Chwila jak ostrożnie przeciez te informacje pochodzą z oficjalnej strony Karate Tradycyjnego więc nie mogą byc z zarzutami ?
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate shotokan, a karate tradycyjne
Wiem skąd są te informacje. Mówienie o kimś "specjalista od kłamania" to jednak chyba za dużo- na podstawie tego jednego bzdurnego textu.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate shotokan, a karate tradycyjne
Może to uzasadnisz początkującym co ida tam po czarny pas w 3 lata
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate shotokan, a karate tradycyjne
No dobra dobra- ja nie chcę tu tylko 3 wojny światowej... :) :wink:
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate shotokan, a karate tradycyjne
bąz poważny i używaj argumentów jak powiedziałes A........to powiedz ...B
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate shotokan, a karate tradycyjne
hehe ja trenuje 2 lata i mam tylko pamaranczowy z belka (9 kyu)
a sumie spokojnie mugłbym jusz miec niebieski z belka (hajc) ale czarny - no nieróbmy sobie jaj na głównej stronie
to ze komus sie cos takiego wymcknie w prywatnej rozmowie albo w jakims malutkim klubie na zadupiu to jeszcze mozna zaakceptowac ale na "okrecie flagowym" całej organizacji.
No nieróbmy sobie jaj panowie
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate shotokan, a karate tradycyjne
no właśnie :)
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate shotokan, a karate tradycyjne

bąz poważny i używaj argumentów jak powiedziałes A........to powiedz ...B


Oł majn gottt!! Ja wcale nie kwestionuję tego, że to oszustwo, tylko nie chcę, żeby się tu zaraz znalazł jakiś poruszony określeniem "specjaliści od kłamania" tradycyjny... I to wszycho. Sam uważam, że to wielki obciach i w ogóle.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate shotokan, a karate tradycyjne
ok ale na takie rzeczy nie możemy pozwalacz i przymykac oczy :D
  • 0

budo_oldboj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate shotokan, a karate tradycyjne

ok ale na takie rzeczy nie możemy pozwalacz i przymykac oczy :D


Więc zamiast mielić językiem po próżnicy na forum nie lepiej:

PZKT
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

lub

Rzecznik prasowy PZKT
Janusz Kawałko
48 42 603 91 92 69

Zjebutać na funty, powiedzieć co się o tym myśli i może zlikwidują tę bzdurę w [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A pyskówek na forach to oni pewnie nie czytają :-)

Pzdrw
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate shotokan, a karate tradycyjne
Nie czytają bo chyba uważaja się za najlepszych w Galaktyce :)



Zjebutać to juz było i nic nie zmieniło :(



Trzeba liczyć na mądrzejszych karateka ,którzy szybko przejżą na oczy ( przed praniem mózgu) jak sie pomyla i tam trafią
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate shotokan, a karate tradycyjne

Może to uzasadnisz początkującym co ida tam po czarny pas w 3 lata


naprawde tak Cie martwi los nieszczesnika ktory zapisal sie zeby
dostac czarny pas w trzy lata, przetrenowal trzy lata bez slowa, wyrzezbil na stylisku od lopaty ostatnia 1095 kreske i mu czarnego pasa
nie dali jak obiecali na stronie?

No w sumie mnie tez go zal...

Pawel Drozdziak
Szkola Walki Wrecz Hoenkai
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_marp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz, Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate shotokan, a karate tradycyjne

Ładnie to opisałeś i jest to prosta sprawa .Czyli zamieszczanie takich informacji ,że po 3 latach treningu czarny pas to oszukiwanie ludzi w czym chyba sie specjalizuje KT.Cały tekst z tą informacja pochodzi z oficjalnej strony karate tradcyjnego więc ????


Proponowałbym czytać teksty ze zrozumieniem ...

Informacja: "ZAZWYCZAJ stopień mistrzowski - 1 DAN zdobywa się po 2-3 latach INTENSYWNEGO treningu" jest jak najbardziej poprawna.

Dla lepszego zrozumienia o co chodzi zwróć uwagę na wyrazy napisane dużymi literami.
Dla ułatwienia dodam również, że samo zapisanie się do sekcji i uczęszczanie na treningi 2,3 nawet 4 razy w tygodniu to jeszcze NIE jest intensywny trenig :)

Resztę wyjaśnił np. Sławek ... ale widocznie nie chcesz zrozumieć.

kto tu jest głópi uczniowie czy włądze PZKT


Kto jest "GŁÓPI" to nie wiem, na pewno ani władze PZKT ani uczniowie. Ale wiem kto jest złośliwy ...

Pozdr. wszystkich
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate shotokan, a karate tradycyjne
Człowieku jeżeli tak nie jest to po co te liczby z latami czy nie lepiej napisać ,że czarny pas otrzymuje sie po kilku latach systematycznego treningu.
Nie wiem czy tutaj mozna mówić o złośliwości skoro oszukuje się młodych ludzi zaintersowanych uprawianiem karate i nie odróżniających styli kontaktowych o nie kontaktowych.Takie teksty to reklama a w dobrym karate takiej nie uczciwej reklamy nie potrzeba ,gdyż samo się obroni!!! :lol:
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate shotokan, a karate tradycyjne

Człowieku jeżeli tak nie jest to po co te liczby z latami czy nie lepiej napisać ,że czarny pas otrzymuje sie po kilku latach systematycznego treningu.
Nie wiem czy tutaj mozna mówić o złośliwości skoro oszukuje się młodych ludzi zaintersowanych uprawianiem karate i nie odróżniających styli kontaktowych o nie kontaktowych.Takie teksty to reklama a w dobrym karate takiej nie uczciwej reklamy nie potrzeba ,gdyż samo się obroni!!! :lol:


Podpisuję się pod tym obiema nogami.
  • 0

budo_marp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz, Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate shotokan, a karate tradycyjne

Człowieku jeżeli tak nie jest to po co te liczby z latami czy nie lepiej napisać ,że czarny pas otrzymuje sie po kilku latach systematycznego treningu.

Język polski jest na tyle bogaty, żę tę samą sytuację można opisać
na różne sposoby ... chłopaki z PZKT napisali nie tak jakbyś Ty chciał, ale to nie znaczy, że źle ...

I nie "otrzymuje" a zdobywa .... chyba że u Ciebie w klubie się Shodan'a "otrzymuje".

Nie wiem czy tutaj mozna mówić o złośliwości skoro oszukuje się młodych ludzi zaintersowanych uprawianiem karate i nie odróżniających styli kontaktowych o nie kontaktowych.


Coś za często i bez podstawnie używasz słowa "oszukuje".

A apropo uprawiania Karate:
Już Funakoshi mówił, że: "Karate jest tylko jedno". "kontaktowe"-"nie kontaktowe" to jest raczej rozgraniczenie zasad rywalizacji sportowej. Są szkoły nastawione na sport i te dla których rywalizacja sportowa nie jest najważniejsza. Prawdę mówić nie wiem o co Ci chodzi odnośnie tego "nieodróżniania" przez młodych ludzi.

Takie teksty to reklama a w dobrym karate takiej nie uczciwej reklamy nie potrzeba ,gdyż samo się obroni!!! :lol:


A to "dobre karate" to pewnie to, które Ty akurat ćwiczysz :-)
Zapewne gdyby napisali, że "jedyna, prawdziwą i najlepszą szkoła Karate" jest Kyokushin i to ćwiczone w organizacji Shihana Drewniaka to MOŻLIWE,że byłbyś zadowolony .... ehhh

A poza tym nie wiem co to miała by być za reklama ... czarny pasek za nas nie walczy na ulicy ... ważne są umiejętności

Z mojej strony EOT ....
Albo z kimś można racjonalnie dyskutować albo nie ...

Pozdr. wszystkich którzy nie są ślepymi fanatykami swojego stylu ...
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate shotokan, a karate tradycyjne

Język polski jest na tyle bogaty, żę tę samą sytuację można opisać
na różne sposoby ... chłopaki z PZKT napisali nie tak jakbyś Ty chciał, ale to nie znaczy, że źle ...


No właśnie... można było napisać prawdę, albo ująć to w sposób jasny i jednoznaczny.

A poza tym nie wiem co to miała by być za reklama ... czarny pasek za nas nie walczy na ulicy ... ważne są umiejętności


Tok myślenia po przeczytaniu przez osobę nie mającą pojęcia o rzeczy:
"O jak fajnie! Poćwiczę 2 lata i będę się zajebiście bił i będę miał czarny pas i nikt mi nie podskoczy! Zapisuję się na karata!! :wink:
Dla laika pas jest wyznacznikiem umiejętności.

Pozdr. wszystkich którzy nie są ślepymi fanatykami swojego stylu ...


Mnie się wydaje, że to właśnie TY jesteś fanatykiem k.t., który nie chce zrozumieć jaka to bzdura... :roll:
  • 0

budo_marp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz, Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate shotokan, a karate tradycyjne

No właśnie... można było napisać prawdę, albo ująć to w sposób jasny i jednoznaczny.


Tam jest napisana prawda ... dla mnie jasno i jednoznacznie dla Ciebie widocznie nie ...

Tok myślenia po przeczytaniu przez osobę nie mającą pojęcia o rzeczy:
"O jak fajnie! Poćwiczę 2 lata i będę się zajebiście bił i będę miał czarny pas i nikt mi nie podskoczy! Zapisuję się na karata!! :wink:
Dla laika pas jest wyznacznikiem umiejętności.


Śmieszne tłumaczenie ...
Jak ktos się zapisuje na trening Karate z takim nastawieniem to długo nie potrenuje ...

Mnie się wydaje, że to właśnie TY jesteś fanatykiem k.t., który nie chce zrozumieć jaka to bzdura... :roll:


Ojjjj jak mi przykro .... nie udało Ci się trafić :)

Nie ćwiczę Karate Tradycyjnego (PZKT) .... ale karate trenuję ....

Również EOT ...

Pozdr.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate shotokan, a karate tradycyjne
marp mieszcza jak mały koksownik ! :D

Jeżeli odwołujesz się do twórcy karate to przeciez On zabraniał i był przeciwny rywalizacji sportowej .A z tego co pamiętam to kiedy nastapił rozłam w shotokanie i powstało karate tradycyjne to powoływano się na silne tradycje karate i to co mówił Funokashi czyli bez rywalicacji sportowej.Ale dziś co mamy W KT rywalizację spotową w iście biznesowym stylu , konkurencji ,gdzie można zdoibyc medale więcej niż zawodników nie wspominając juz o nazwach MP takie i owakie, PP, Liga Karate i wiele jeszcze różnych nazw których nie spoób wymienić .Brakuje jednie mistrzostw świata kosmosu-osu :P
  • 0

budo_oldboj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate shotokan, a karate tradycyjne

A z tego co pamiętam to kiedy nastapił rozłam w shotokanie i powstało karate tradycyjne to powoływano się na silne tradycje karate i to co mówił Funokashi czyli bez rywalicacji sportowej.


To żle pamiętasz. Zresztą co możesz pamiętać, skoro nie było cię pewnie wtedy na świecie :-)
Rozłam w 1972 roku powstał z powodów politycznych, a ściśle mówiąc chodziło o zawodników z RPA dopuszczonych do mistrzostw świata. I nie było tam żadnej mowy o tradycji i Funakoshim...
Po prostu część ludzi nie zgadzała się z apartheid' em...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024