Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ewolucja aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
176 odpowiedzi w tym temacie

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja aikido
a ty AIiki nie zaśmiecaj swoim szowinizmem ;)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja aikido
ja sie tylko bronie..

Aiki
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja aikido
to jak z tym aiokido/

Ma sie zmieniac, czy nie?
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja aikido
Powinno,
mówił o tym Hosoda (nie znam :D ) na czacie Gazety wyborczej kilka dni temu....

S.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja aikido
zmieniac. zmieniac..

Aiki
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja aikido
Witam wiec w klubie

tak trzymac!!!
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja aikido
Smail.. wyobrazasz sobie by bylo inaczej ? Gdzie by bylo aikido bez rozwoju? Jaki to ma sens?
Szukanie starych zapiskow, kogos kto cwiczyl u O,Senseja.. itd.. robi sie z tego studiowanie zabytkow jakas odmiana archeologii..

Aiki
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja aikido
Tzw aikido wykopaliskowe

:) :) :)

Piekne jest wlasnie to, ze aikido mozna tworzyc, rozwijac i jednoczesnie powielac stare wzorce.

Trzeba tylko otworzyc umysl...

"...open your eys, open your mind..." jak to K. Kobain spiewal!
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja aikido
reklama Nescafe???

Aiki
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja aikido
Aiki nie badz @
:D
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja aikido
nie bede :-))

Aiki
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja aikido
Postanowilam wrocic do mojego starego watku :roll:
uwazam,ze jest bardzo interesujacy 8)
Mam nadzieje, ze nie bedzie juz zasmiecany watkami szowinistycznymi czy feministycznymi :wink:

Poczytalam o Dziadku,byl niesamowity,oddal swe dzielo swiatu,a powinien powinien oglosic "wszystkie prawa zastrzezone" :twisted: :roll: :wink:

Witaj Nowy Rok przypomnialo mi sie jak w szkole na lekcji polskiego musialam pisac wypracowania "Co autor mial na mysli,co chcial przekazac z swym dziele" rotfl
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja aikido
na tego typu wypracowanie zawsze odpisywalem " ze nie wiem co poeta mial na mysli - moze bylo pijany" konczylo sie dwoja(aa mlodziez moze nie wie- kiedys byl taki stopien w szkole), wizyta rodzicow i dyywanikiem u dyrektora. ale no coz.. nie cierpie glupoty od pacholectwa . Jezeli ktos pyta co poeta mial na mysli a HGW co mial ?
Dziadka z tego co wiem - tyez malo kto rozumiam . Podziwiali go to prawda i byl dla nich Bogiem.. Ale sam O`Sensej krotko przed śmiercia mowił,ze jego jedyna troska jest to ,że sam idzie tą droga.
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja aikido
No wlasnie Aiki, z ta ewolucja aikido jest to samo.
Dziadek oddal swe dzielo swiatu,kazdy teraz moze sobie robic co chce z aikido,jedni moga probowac go powielac,isc jego droga i mowic,ze on tak chcial,inni,ze mamy sie rozwijac ,poszukiwac wlasnych rozwiazan ,jak on.
Kazdy ma wybor,dobrze jak wie ,ze ma wybor :wink:
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja aikido

Jezeli ktos pyta co poeta mial na mysli a HGW co mial ?


zawsze rozbrajałeś mnie swoją ignorancją

no coz.. nie cierpie glupoty od pacholectwa .

.

hmmm... nie da się ukryć, że konsekwentnie w nim trwasz , jednak Świat rozwija się, czy to akceptujesz, czy nie korzystając z wcześniejszych doświadczeń, tylko wymaga to pewnego wysiłku ... ich analizy


Dziadka z tego co wiem - tyez malo kto rozumiam . Podziwiali go to prawda i byl dla nich Bogiem..


zaprzecza tym bzdurom chociazby respektowanie zarówno przez niego, jak i jego kontynuatorów idei kamizy, ale trzeba znać ową koncepcję, zadać sobie trud jej zrozumienia, by co nie co rozjaśnić mroki ciemnoty i nie wypisywać takich tanich bzdur.Być może uważany był przez kogoś za boga, mało to wariiatów ??? jednak czy O`S dążył do takich skrajnych postaw , kłócił bym sie, zaprzeczałoby to to foilozofii drogi DO, którą rozwijał.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja aikido
nie chodzi o wybor a pokazanie ,ze mozna.. O`Sensej pokazal ,ze mozna dojsc do takiego poziomu w MA. Udowodnil to swoja osoba.. To jak Hillary i Tensing - pokazali ,ze mozna. Teraz pozostaje sciezka jaka sie do tego dązy.. i to wszystko.. Czyli jest target i do niego zmierzasz . Szlus
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja aikido
Skonfrontuj swoje dwie ostatnie wypowiedzi, często mam wrażenie, że pod twym nikiem piszą dwie różne osoby, bądź ... :halfrobot:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja aikido

No wlasnie Aiki, z ta ewolucja aikido jest to samo.
Dziadek oddal swe dzielo swiatu,kazdy teraz moze sobie robic co chce z aikido,jedni moga probowac go powielac,isc jego droga i mowic,ze on tak chcial,inni,ze mamy sie rozwijac ,poszukiwac wlasnych rozwiazan ,jak on.
Kazdy ma wybor,dobrze jak wie ,ze ma wybor :wink:


Pasqda, a czy ty mozesz rozwijac fizyke nuklearna? A moze myslisz ze studenci fizyki na uniwerku to moga robic?

oczywiscie ze NIE

poniewaz nie sa jeszcze wystarczajaco dobrzy w te klocki, nie? A obecne 6 dany to sa wlasnie na poziomie studentow z uniwerku i to nie koniecznie tych z ostatniego roku rotfl Wielu 8 danow to tez ma daleka droge jeszcze przed soba. Choc taki Watanabe sensei (8 dan Hombu dojo Aikikai )cwiczy juz aikido bezdotykowe - malo sie nie zabilem ze smiechu ogladajac jego popisy....
A wiesz czemu tak sie dzieje? Bo uke POMAGA wykonywac techniki i ludzie wpadaja w zludzenie mistrzostwa.

Roznica jest taka, ze Dziadkowi nie trzeba bylo pomagac, jemu bylo obojetne, i tak potrafil zrobic swoje.

Tak ze zanim dojdzie ktos do poziomu Dziadka, to nie ma zadnej mowy o jakimkolwiek rozwijaniu, zmianach, swojej drodze itp. Tylko ignoranci sie ludza ze tak moga czynic 8)
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja aikido

Pasqda, a czy ty mozesz rozwijac fizyke nuklearna? A moze myslisz ze studenci fizyki na uniwerku to moga robic?

oczywiscie ze NIE

poniewaz nie sa jeszcze wystarczajaco dobrzy w te klocki, nie? A obecne 6 dany to sa wlasnie na poziomie studentow z uniwerku i to nie koniecznie tych z ostatniego roku rotfl Wielu 8 danow to tez ma daleka droge jeszcze przed soba. Choc taki Watanabe sensei (8 dan Hombu dojo Aikikai )cwiczy juz aikido bezdotykowe - malo sie nie zabilem ze smiechu ogladajac jego popisy....
A wiesz czemu tak sie dzieje? Bo uke POMAGA wykonywac techniki i ludzie wpadaja w zludzenie mistrzostwa.

Roznica jest taka, ze Dziadkowi nie trzeba bylo pomagac, jemu bylo obojetne, i tak potrafil zrobic swoje.

Tak ze zanim dojdzie ktos do poziomu Dziadka, to nie ma zadnej mowy o jakimkolwiek rozwijaniu, zmianach, swojej drodze itp. Tylko ignoranci sie ludza ze tak moga czynic 8)


Ale mnie chodzi o cos innego, Dziadek byl WIELKI bo nauczyl sie wszystkiego od swych wielkich owczesnych nauczycieli,wykorzystal ich wiedze i wiedze setek wczesniejszych wojownikow,dodal cos od siebie i dodal cos co ludzie zachodu lekcewaza-religie,wiedze ezoteryczna,rownowage czterech elementow ,roznie mozna to nazwac.
Nadal nowy ton sztuce walk ,inny wymiar,pewnie ,ze daleko nam do niego.
Nie kazdy sie rodzi z predyspozycjami do tworczych rozwiazan,wiekszosc bedzie tylko caly czas sie uczyc,uczyn innych i probowac osiagnac poziom Dziadka. Ale nie mozna wykluczyc,ze pojawi sie osobowosc ,umysl nowatorska,ktora nauczy sie aikido jak kiedys Dziadek jujutsu (troche upraszczam,wiadomo,ze jego wiedza byla szersza) i rozwinie je,zmieni je.

Przeciez nie odkrywam Ameryki, sztuki walki przez wieki ulegaly zmianom,dlaczego aikido mialo by stac w miejscu,czym sie stanie ,jesli nie pojdzie z duchem czasu,muzyka okresu baroku?

Ja niestety nic nie zmienie ani w fizyce nuklearnej, ani w aikido, dobrze bedzie jak zmienie swoje zycie :wink: ,ale to nie oznacza ,ze nowatorow nie ma na swiecie,moze wlasnie teraz sie rodzi..

Szczepan czy Ty i Twoi nauczyciele naprawde wiedza jakie bylo aikido Dziadka? I o co mu chodzilo? Ja nie ironizuje,ja mam watpliwosci,nie upieram sie ,ze mam racje,w koncu to dyskusja.

Zmianami jest to,ze nic nie jest takie jak Dziadkowe,aikido jest teraz takie jak nasi mistrzowie,takie jakiego sie nauczyli od uczniow Ueshiby,i bedzie takie jakie bedzie przekazane przyszlym pokoleniom.
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja aikido
Sorry nie wiem skad sie wzialten drugi post bez mojego tekstu :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024