Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polskie Yoshinkan Aikido...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_randalf
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Polskie Yoshinkan Aikido...
co sadzicie o polskim Yoshinkanie...jak dlugo jest w Polsce, jakich ma instruktorow, co soba reprezentuje??????
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie Yoshinkan Aikido...
Z tego co wiem to Yoshinkan Aikido w Polsce dopiero raczkuje. Instruktorzy wyłonili się z Shudokan Aikido przechodząc pod skrzydła Yoshinkanu i wraz ze swoimi klubami tymi które odłączyły się wraz z nimi w obecnej chwili docierają się do wymagań stawianych przez ich opiekunów w Niemczech. Tak że na chwilę obecną to w większości jest to dalej Shudokan niż klasyczny Yoshinkan. Jeżeli jednak chciałbyś ćwiczyć właśnie Yoshinkan Aikido to osobiście polecam sekcję Zabrzańską.
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie Yoshinkan Aikido...
Jesli ktos chce cwiczyc Yoshinkan to polecam tylko jedna sekcje, mianowicie Katowice. Tam prowadzi naprawde rzetelny instruktor.
Co do reszty to z tego co wiem to dalej Shudokan pod inna bandera ( ale stycznosci od dawna z nimi nie mialem wiec mowie tylko to co do mnie dociera).
Nie mowie tego tez pod tym wzgledem ze zabrzanska sekcja jest dla mojej konkurencja :)
Yoshinkan w Polsce zaistnial w tym roku.
  • 0

budo_randalf
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie Yoshinkan Aikido...
hmmm...a ja z tego co sie orientowalem to jedyna powazna sekcja Yoshinkanu jest wlasnie Katowicka, a ostatnia do ktorej warto trafic jest wlasnie sekcja Zabrzanska...
...a ciekawe jest to ze bedac w Zabrzu na "Zawodach Aikido" uslyszalem jak jeden z instruktorow mowi ze istnieja w Polsce do 7 lat!!!!...a tu slysze ze dopiero raczkuja...troszke to dziwne-nie????
  • 0

budo_pedro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie Yoshinkan Aikido...
mi sie cos o uszy obilo ze yoshinkan jest tez w gliwicach na polibudzie.. ee.. tylko jaka to ulica.. hyh :)
  • 0

budo_gakusei
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie Yoshinkan Aikido...
Mozliwosci sa trzy, zreszta sam widzialem ich plakat ale nie pamietam ulicy. Sa albo w nowej hali politechniki, albo w starej hali, albo w sali gdzie hmm ... urodziwe studentki maja aerobik - czyli na wydziale na ulicy konarskiego. Jednak raczej spodziewalbym sie ze to jedna z dwoch pierwszych hal. Hezeli bedzie trzeba - sprawdze, dajcie tylko znac czy mam sie fatygowac :) A co do siedmiu lat .. hmm .. moze rzeczywiscie sa juz od 7 lat, z tym ze pewnie "zapomnieli" powiedziec o kilku zmianach bandery jakie mialy miejsce w tym czasie ;)

Grzesiek
  • 0

budo_pedro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie Yoshinkan Aikido...
oo wlasnie.. konarskiego :)
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie Yoshinkan Aikido...
Niniejszym rozwiewam wszystkie mity zwiazane z Yoshinkan w Polsce:

Ruszylo sie wszystko w tym roku - tzn. nawiazanie kontaktow, pierwszy staz, potem szkola letnia, oficjalne pozwolenie na logo itp. Instruktorzy wyszli (wszyscy) z Shudokanu, takl ze na ich zajeciach sa jeszcze czasami pozostalosci z Shudokanu, ale nie ma sie co tym martwic - niedaleko pada jablko od jabloni. Shudokan Aikido wywodzi sie wlasnie z Yoshinkanu i dlatego instruktorzy ktorzy odeszli od Shudokan zaczeli trenowac wlasnie ten system - najblizej ideologicznie :) .
Jezeli chodzi o rzetelnosc treningow to nie wiem jak jest w Zabrzu, Gliwicach czy Rudzie ale w Katowicach sytuacja zmienila sie diametralnie. Nie bylo mnie 3 miechy w kraju i nie poznaje "mojego" dojo :) a raczej tachnik. Wszystko od poczatku do konca u Rafala jest pro-Yoshinkanowskie, ale nie ma sie co dziwic - to wlasnie on najwiecej jezdzil do Nagano Sensei na szkolenia, staze itp. Stara sie facet rzetelnie wszystko przekazac co umie - a jest tego troche...
Jak wroce do Reichu (hehe) i w koncu pojade do Sensei Nagano (bo puki co to wiatr w oczy) to opisze roznice pomiedzy polskim a niemieckim Yoshinkanem :)

A propos - po pokazie w Katowicach przyszlo na zajecia tyle osob ze puki co Rafal wstrzymal nabor :)
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie Yoshinkan Aikido...
mają jakąś stronke?
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie Yoshinkan Aikido...
ma kolege co ma 2 dan Yoshinkan wlasnie ale nie cwiczy od 4 lat. Z tego co wiem to chodzil przez okolo 11 lat do sekcji w okolicach glogowa, ktora niestety sie rozpadla a instruktorzy zaczeli trenowac pod Wysockim. Szkoda, z tego co widzialem Yoshinkan to naprawde bardzo sensowna rzecz.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie Yoshinkan Aikido...
Ukyo78 napisal:
"...sekcji w okolicach glogowa, ktora niestety sie rozpadla a instruktorzy zaczeli trenowac pod Wysockim..."

Cos kolego chyba Wam sie poplatalo...
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie Yoshinkan Aikido...
spoko, popytam kolegi dokladniej jak bede znal nazwiska to puszcze posta.
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie Yoshinkan Aikido...

mają jakąś stronke?


maja, ale tylko Katowice:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

no chyba ze cos chopaki zrobili...
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie Yoshinkan Aikido...
już widziałem - to głównie tłumaczenia z IYAF - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ale fajnie, że działają.... Koleżkowie od Nishio Aikido ze śląska byli tam i oglądali zajęcia. Ale to różne bajki więć nie za bardzo im sie podobało...
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie Yoshinkan Aikido...

już widziałem - to głównie tłumaczenia z IYAF - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ale fajnie, że działają....


:?: co znaczy glownie tlumaczenia z IYAF :?:
Poki co to jest tam jedno tlumaczenie - historii Yoshinkanu wlasnie ze strony HQ IYAF + wzmianka o samym Yoshinkanie na info o Nagano - cala reszta to tylko i wylacznie info o klubie i zdjecia + pare artykolow tlumaczonych ale juz nie z IYAF...

Koleżkowie od Nishio Aikido ze śląska byli tam i oglądali zajęcia. Ale to różne bajki więć nie za bardzo im sie podobało...



a gdzie byli ci kolezkowie? w Katowicach czy moze na szkole czy na stazu? co im sie nie podobalo? napisz conieco... chetnie poznam opinie ludzi od Nishio o yoshinkan.pl :) mogli chopaki pocwiczyc a nie posiedziec z boku i wydawac sady o tym co widza - najlepiej wejsc na mate, poza tym takie 'testowanie cichcem' to nie po samurajsku :lol: , no chyba ze sie bali konfrontacji...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024