Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak bronić się na rowerze?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?

Kolczuga taniej wyjdzie. Można zrobić taką z długimi rękawami i kńczącą się poniżej pasa...
A tak poważnie. Zamiast myśleć o obronie, lepiej zadbać o uniknięcie jakiegokolwiek przykrego konfliktu.
No i zawsze można wpaść w panikę :) To też dobre rozwiązanie. Lub raczej w bitewny szał... I co wy na to...? belzebub

Ech to nie chodzi o jakiś konflikt, tylko głównie o to, że niektórym osobom podobają się cudze rzeczy jak np. rower.
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
Pisaliście wcześniej o gazie.To dobry sposób obrony w warunkach bezwietrznych.Jak jest wiatr i psikniecie to może on na was polecieć.
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
Rzeczywiście... chodzi o zwykłą chęć posiadania. Zgadzam się. Choć trzeba też podkreślić. Jak się da to trzeba SPIERDALAĆ! No, chyba że ma się wyraźną przewagę...
A co do gazu... hehe... można, poza kaskiem i kolczugą, założyć maskę. I coś na oczy (gdy maska ich nie ochrania). Np.: gogle. :)
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?

Pisaliście wcześniej o gazie.To dobry sposób obrony w warunkach bezwietrznych.Jak jest wiatr i psikniecie to może on na was polecieć.

na to jest recepta: poprosic wroga żeby stanął "z wiatrem"... :)
albo kupić gaz w żelu.......
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
O...! To jest to. A co powiecie na paralizator? Można sobie samemu zrobić... Lub kupić, taki z możliwością wystrzelenia sond. To się chyba nazywa: TASER. ALE BEZ "AFID"!!!
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?

O...! To jest to. A co powiecie na paralizator? Można sobie samemu zrobić... Lub kupić, taki z możliwością wystrzelenia sond. To się chyba nazywa: TASER. ALE BEZ "AFID"!!!

paralizator owszem..ale z ograniczeniami a juz na pewno nie wolno miec takiego z wystrzeliwanymi elektrodami..poczytaj ustawe o broni...
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?

O...! To jest to. A co powiecie na paralizator? Można sobie samemu zrobić... Lub kupić, taki z możliwością wystrzelenia sond. To się chyba nazywa: TASER. ALE BEZ "AFID"!!!


Samorobny paralizator? A to gratulujemy...
Jak kolesia poparzy, to masz sprawę jak nic.
Zresztą, jak ty byś chciał to zrobić?
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
Hmm... szkoda, o tym nie wiedziałem. A wiatrówka, ale nie taka wielka. Na naboje z CO2. 5 sztuk śrutu spacyfikuje każdego... No i to jest dozwolone.
A paralizator w pałce? <-- to jest optymalne rozwiązanie. Choć trudno schować.
A teraz pytanie...: Gdzie można kupić kastet? I czy w ogóle można?
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
sid, poczytaj topic na początku dział Broń i walka bronią.
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
Gaz w żelu?Jak to wygląda i jak się używa?
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?

Gaz w żelu?Jak to wygląda i jak się używa?


No... jak gazu w żelu...
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?

sid, poczytaj topic na początku dział Broń i walka bronią.


Dzięki, przeczytałem. Interesujące... i smutne. Kastet - nielegalny. Szkoda. A co z teleskopem? Czy to prawda że jest nielegalny?? Można sobie z tym poradzić. Wystarczy kupić składaną "szpicrutę jeździecką" (tak to się chyba pisze...?). To taki teleskop na sprężynie. Skuteczny...
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
Sid zalamujesz - naprawde to duzo nie kosztuje by sprawdzic tematy o teleskopie - palki sa nielegalne.
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
A mam takie pytanko czy wiatrówka na co2 gładkolufowa to nie była by alternatywą dla broni palnej. Mam tu na mysli pistolet nie strzelbę. Razi i rani w bliskim dystansie dość skutecznie i jest zblizona wyglądem do prawdziwaj broni. Co wy na to?
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
Oj Imadlo a pomyslales sobie o czyms takim - jesli cos wyglada jak prawdziwa bron to za taka jest uwazana. Chcialbys zarobic kulke za niby-bron ? Przypominam, ze policjant po zmroku widzac w twoich rekach takie cos wymierzone w druga osobe potraktuje to jako bron ... ale to i tak male piwo gorzej jak jakis gosc z ulicy wezmie to za bron. On nie bedzie prosil bys ja rzucil na ziemie.
Tu to samo co z noszeniem pistoletow-atrap.
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
Dzikki... szpicruta to nie pałka. To takie coś, czym bijesz konia, kiedy chcesz jechać szybciej. Lub (jeśli jesteś skończonym kretynem) chcesz się wyżyć. Czyli LEGALNE. A to że jest składana to już drobiazg. Może przeciwnika mniej boli, ale... boli. [taką szpicrute oczywiście możesz odpowiednio zmodyfikować - no i dalej będzie to szpicruta, a nie pałka...]
Mam pytanie. Kiedy weszła ustawa o zakazie posiadania pałek teleskopowych? :?:
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
Specjalnie dla ciebie wypis z tego co LvBanan umiescil w dziale o walce bronia - czyli fragment ustawy.

kastetów i nunczaków, nic dodać, nic ująć,
- pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału, czyli pałki teleskopowe, pałki typu tonfa posiadające wkładkę z metalowej rurki (tzw policyjne) oraz inne,
- pałek wykonanych z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału, imitujących kij bejsbolowy,


  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
Ale mi Sid powiedziałeś? Wyjmuje gaz w żelu i smaruję nim kogoś?
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?

Ale mi Sid powiedziałeś? Wyjmuje gaz w żelu i smaruję nim kogoś?

Gaz w zelu swoja skutecznosc zawiera wlasnie w zageszczonej konsystencji, ktora skutecznie zwalcza takie przeszkody jak podmuchy wiatru. Potem pozostaje juz kwestia samego piekna - ciezko go bowiem zetrzec a wcierany dodatkowo pozostaje na rekach ( nie polecam wtedy lap kierowac do oczu ). Niektore maja wlasciwosci, ze paruja po opuszczeniu zbiornika takze nawet jak pojdzie na ubranie to i tak napastnik poczuje jego skutki ( co prawda w mniejszym stopniu ).
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
Gaz: dostajesz go w słoiku, takim jak po kompocie. Najlepiej przyjść ze swoim. Albo z wiadrem. Nie wiem ile za litrt. Co do stosowania: prosisz przeciwnika o zajęcie pozycji horyzontalnej (by żel nie spływał) i smarujesz. Najlepiej zaopatrz się w rękawiczki chirurgiczne. Nie poprudzisz sobie rąk. Pamiętaj by nałożyć dużo do oczów... :)

Poważnie:
Taki gaz ma jeden podstawowy plus. Istnieje mniejsze prawdopodobieństwo że wiatr zwieje wszystko w twoją stronę... Co chcesz jeszcze wiedzieć...?

Dzikki... no to mnie zmartwiłeś z tą ustawą. Naprawdę... I co ja biedny mam teraz zrobić? :(
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024