Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy warto stosowac niskie bloki rekami (gedan barai)?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Czy warto stosowac niskie bloki rekami (gedan barai)?
We wszystkich chyba stylach (albo prawie) uczy sie niskich blokow takich jak gedan barai w Karate. Potem cwiczy sie je w ukladach, w roznych sytuacjach z partnerem itd.

Bardzo czesto jednak proby stosowania takich blokow w sparringu wytykano mi jako blad - bo odslaniaja glowe. Mowiono mi, ze nigdy nie powinno sie opuszczac gardy. Rzeczywiscie probujac w ten sposob blokowac obrywam, mimo ze blokujac w ten sposob staram sie pilnowac gornego poziomu druga reka..

Nie wiem czy to specyfika walki treningowej, a w zyciu blok sie sprawdza, czy tez powinno sie o nim zapomniec... Ale jesli do walki sie nie nadaje, to po co go cwiczyc tak intensywnie... Czemu by tak czesto wystepowal w przykladach roznych zastosowan?

Prosze o opinie.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto stosowac niskie bloki rekami (gedan barai)?
Gedan barai nawet bym powiedzial , ze sie bardzo przydaje czasami.
Po pierwsze moze i rzeczywiscie sie odslaniamy ale caly gips polega aby natychmiast wywalic kontre. Jedna z takich popularnych technik jest polaczenie gedan barai z podcieciem od razu. Grunt to nie zostawic zbyt wiele czasu na wykorzystanie przez przeciwnika tej luki. Zbijasz szybko przedramieniem i kontra.
  • 0

budo_gumiś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto stosowac niskie bloki rekami (gedan barai)?
Haqqax ja mam znowusz inny problem,zabardzo odsłaniam brzuch i na ostatnim treningu dostalem w brzuchol,az mnie zakrecilo,no ale potem skontrowalem nogami i koles zszedl.Czasem ,człowiek zbyt skupia sie na jednym ,atu trzeba miec oczy wszedzie.

Bądzcie czujni :!: :idea:
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto stosowac niskie bloki rekami (gedan barai)?
Hm, gedan barai w tradycyjnej formie to lekka schiza. Tego się nie robie, jak masz zablokować nadlatujaca nogę to zablokuj ją nogą, podnieś nogę wystaw goleń i pożegnaj niebezpieczeństwo. Gedan barai natomiast otwartą ręką wprowadzajace nogę przeciwnika i jego samego w ruch obrotowy to i owsze się stosuje. Wchodz np. gość lewym mae geru )przednim kopnięciem), robicie lekkie odejście w tył i lewą ręką ściągacie nogę w lewo, faceta odkręca bo ciągnie go jego siła - tylko zmieniacie kierunek kopnięcia - a jak stanie bokiem lub tyłem do Was - dostaje w plecki, low kick lub mawache na potylice, zawsze możecie wejść na duszenie przedramineiem z wejściem nogą w staw kolanowy od wewnątrz :) To sabaki :) tu gedan barai się przydaje.
  • 0

budo_jakub kuźniacki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto stosowac niskie bloki rekami (gedan barai)?
tak jak przedmówca...otwartą dłonią i można nadać oponentowi kierunek...
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto stosowac niskie bloki rekami (gedan barai)?
albo wykonać przechwyt
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto stosowac niskie bloki rekami (gedan barai)?
Jasne, albo przechwyt i w czape i zadusić i w ogóle...
  • 0

budo_3mbri0n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnyslask

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto stosowac niskie bloki rekami (gedan barai)?
taka prawda ze wiekszosc tradycyjno-finezyjnych ruchow okazuje sie w realnej walce nieprzydatna. Odradzam stosowanie gedan barai w jakiejkolwiek sytuacji-duze ryzyko i mozna w baniak zarobic, a sa skuteczniejsze i nie wyamagajace stawiania na glowie ruchy o lepszej skutecznosci. Bloki to szybkie, odruchowe zbicia rekoma jesli chodzi o glowe & gorna czesc tlowia i piszczele jesli mowa o dolnej czesci i nogach. Nie zawsze da sie zablokowac, jednak chyba po to sie na treningu utwardasz zeby nie pasc po jednym strzale. Ulica to nie dojo-mala tolerancja dla bledu-jeden takowy i kolacje mozesz spedzic w szpitalu.
Pozdrawiam
3mbri0n
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto stosowac niskie bloki rekami (gedan barai)?
Hmm.. 3mbri0n wiesz ja ci powiem , ze jak ktos zejdzie z linii strzalu i zastosuje gedan-barai jako uderzenie w staw lokciowy :) to to nie jest mile dla przeciwnika ... wiem kiedys mi ktos zrobil tak :?
Dodatkowo finezyjny jak finezyjny ... mozna zrobic go zajebiscie dynamicznie jesli prace bioder masz dobra. Szybki skret nimi i reka trzaskajaca na zasadzie bicza nie tylko blokuje ale wrecz wymiata.
  • 0

budo_3mbri0n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnyslask

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto stosowac niskie bloki rekami (gedan barai)?

Hmm.. 3mbri0n wiesz ja ci powiem , ze jak ktos zejdzie z linii strzalu i zastosuje gedan-barai jako uderzenie w staw lokciowy :) to to nie jest mile dla przeciwnika ... wiem kiedys mi ktos zrobil tak :?
Dodatkowo finezyjny jak finezyjny ... mozna zrobic go zajebiscie dynamicznie jesli prace bioder masz dobra. Szybki skret nimi i reka trzaskajaca na zasadzie bicza nie tylko blokuje ale wrecz wymiata.




mi go jakos nigdy w walce nie brakowalo, powiem wiecej-nie raz zastosowany moglby przyniesc mi wiecej szkod niz zyskow.
jak lubisz-stosuj. Dla mnie to strata czasu.
Pozdrawiam
3mbri0n
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto stosowac niskie bloki rekami (gedan barai)?
3mbri0n... nie tyla strata czasu co niebezpieczenstwo.. osoba.. nie doświadczona .. może nie zdążyć poprostu wykonac tej kontry .. czasami lepiej ... poprostu .. spokojnie .. walczyc do konca i stopniowo.. zmeczyc.. i zaskoczyc.. i .. koniec.. ale jezeli ktos jest na tyle doswiadczony to moze probowac.. i najprawdopodobniej mu sie to uda.. ale ja osobiscie uwazam ze lepiej .. blokowac nogi -nogi ręce-ręce.. :) a gdy jest wyzsze kopniecie to oczywiscie mozna .. rekami .. ..:)
  • 0

budo_3mbri0n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnyslask

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto stosowac niskie bloki rekami (gedan barai)?

3mbri0n... nie tyla strata czasu co niebezpieczenstwo.. osoba.. nie doświadczona .. może nie zdążyć poprostu wykonac tej kontry .. czasami lepiej ... poprostu .. spokojnie .. walczyc do konca i stopniowo.. zmeczyc.. i zaskoczyc.. i .. koniec.. ale jezeli ktos jest na tyle doswiadczony to moze probowac.. i najprawdopodobniej mu sie to uda.. ale ja osobiscie uwazam ze lepiej .. blokowac nogi -nogi ręce-ręce.. :) a gdy jest wyzsze kopniecie to oczywiscie mozna .. rekami .. ..:)



strata czasu jaki jest konieczny by opanowac ten blok w stopniu pozwalajacym go wykorzystac w walce.
Pozdrawiam
3mbri0n
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto stosowac niskie bloki rekami (gedan barai)?
Chyba że masz duzo czasu :) ale ja tam wielkiej wagi do tego bloku nie przywiązuję za duzo roboty ,Życie ratują tylko proste rzeczy"
  • 0

budo_3mbri0n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnyslask

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto stosowac niskie bloki rekami (gedan barai)?

Chyba że masz duzo czasu :) ale ja tam wielkiej wagi do tego bloku nie przywiązuję za duzo roboty ,Życie ratują tylko proste rzeczy"



dokladnie...
Pzdr
3mbri0n
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024