Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rzuty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Rzuty
Ostatnio bardzo lubie rzucac. I tak sie zastanawiam ze na ulicy rzuty to bardzo dobra rzecz . Sa szybko wykonywane . A w wiekszosci wypadkow koncza walke. Jakie rzuty wy najbardziej preferujecie ?
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty
Dales orzecha do zgryzienia. Kurcze.. jaki rzut. Na ulicy zadnego jeszcze nie mialem okazji uzyc. Moze i to dobrze :?:
W kazdym razie ten [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] juz raz byl poruszany jakis czas temu.
Jakos go przegapilem totez dorzuce swoje 3 grosze. Jako ze nie mialem okazji rzucac nikim na ulicy a tymbardziej byc rzucanym totez powiem iz moj jak narazie ulubiony to Hara Goshi. Jak to sie ma na ulice to nie mam narazie pojecia. Czy to to bedzie leprze od wjazdu w nogi zobaczymy.
  • 0

budo_fuzzy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty
Ze 2 razy skorzystalem z "rzutu poswiecenia" jak to sie popularnie nazywa. Juz nie pamietam odpowiedniej nazwy Judo. W kazdym badz razie jak mnie koles zlapal za fraki, a byl za silny zeby zbic uchwyt to wykorzystalem to ze mnie popychal i przezucilem go za siebie. O tyle fajne jest to, ze po rzucie mozna szybko i plynnie wykonac przewrot w tyl i juz lezysz na gosciu.
  • 0

budo_obizon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty
jak na ciebie gosc sie pcha to taio otoshi.
jak ty idziesz do przodu albo w zwarciu to osoto gari.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty

Jakie rzuty wy najbardziej preferujecie ?

Na treningach i zawodach to tai otoshi, ale na ulicy to o soto maki komi raz wyszło (no nie do konca, nie na ippon, musialem dusic).
Mysle za na ulicy, przy zwarciu w szmatach predzej czy później poleci się z przecwinikiem, to już lepiej być na wierzchu.
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty
Rzuty ,które wykorzystałem na ulicy: Irimi Nage,Kokyu Nage ,Koshi Nage. Dzwignie : Nikyo, Kote Gaeshi.
Pozdrawiam
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty
Ha ! Wyczuwam swoj brak w wyksztalceniu .. zadnego rzutu na ulicy.
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty

Ha ! Wyczuwam swoj brak w wyksztalceniu .. zadnego rzutu na ulicy.

Nie przejmuj się dzikki .Idz pod jakiś pub albo na ciekawą dzielnicę to szybko sobie podreperujesz braki. :wink:
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty
Soma - gratuluje wykonania takich czaderskich technik na ulicy. Albo jesteś niesamowitym technikiem, który znalazł leszcza atakujacego w przedziwny sposób akurat pod kokyu nage albo masz niesamowicie bujną wyobraźnię :)

Ja bym został przy seoi nage, tsuri komi goshi i o soto gari. Hm, tai otoshi i o soto makikomi też jest dorzeczne.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty
Nie ma mozliwosci :)
Jakos nie widze bym mial kombinowac chwyt na machniecie gosciem w ciasnym barze albo pubie ... tam miejsce jest tylko na pchniecie, ciecie albo strzal.
Co do ulicy ... no nie wiem :roll: jakos dziwnie sobie wyobrazam rzut klientem przez biodro na ziemie. To mu za malo krzywdy przeciez zrobi :)
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty

Ja bym został przy seoi nage, tsuri komi goshi i o soto gari. Hm, tai otoshi i o soto makikomi też jest dorzeczne.

To akurat nie jest moja mocna technika, ale widzialem na teningu uchi mata, troche zle zrobione :wink: , gdzie rzucany dostal udem w jaja.
Może to jest idealna technika, albo lecisz albo jajecznica :)
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty

Nie ma mozliwosci :)
Jakos nie widze bym mial kombinowac chwyt na machniecie gosciem w ciasnym barze albo pubie ... tam miejsce jest tylko na pchniecie, ciecie albo strzal.
Co do ulicy ... no nie wiem :roll: jakos dziwnie sobie wyobrazam rzut klientem przez biodro na ziemie. To mu za malo krzywdy przeciez zrobi :)

Ja pisałem abyś poszedł pod pub a nie wchodził do środka .Więcej miejsca :wink:
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty

Soma - gratuluje wykonania takich czaderskich technik na ulicy. Albo jesteś niesamowitym technikiem, który znalazł leszcza atakujacego w przedziwny sposób akurat pod kokyu nage albo masz niesamowicie bujną wyobraźnię :)

Ja bym został przy seoi nage, tsuri komi goshi i o soto gari. Hm, tai otoshi i o soto makikomi też jest dorzeczne.

Przykro mi że ograniczenia Twojej wyobrazni ograniczają Twoją wiedzę. :wink:
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty
Mnie nie jest.

A jak wyglądał atak ? Bo u mnie w okolicy atakuje się lewym prostym z pozycji walki, poprawia prosty. Względnie kopie się kopnięcie proste poprawia lewym/prawy prostym i dorzuca low kick. Jak wygląda tu aplikacja kokyu ?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty

Mnie nie jest.

A jak wyglądał atak ? Bo u mnie w okolicy atakuje się lewym prostym z pozycji walki, poprawia prosty. Względnie kopie się kopnięcie proste poprawia lewym/prawy prostym i dorzuca low kick. Jak wygląda tu aplikacja kokyu ?


ale tam macie dobrze wycwiczonych dresow rotfl :wink: wszyscy od ciebie z sekscji? 8)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty
Złośliwiec :?
Ale przyznasz, że na taki atak aplikacja kokyu nie jest za bardzo możliwa, he Szczepan ?
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty
ostatnio na taka kombinację dostałem boczne mata leao
idealne na to jest wejście w nogi,

a co do rzutów na ulicy kilka razy zdarzyło mi się rzucić nawet znacznie cięższym przeciwnikiem gdy we mnie wchodził -chwwyt za ciuchy , wychylenie w jedną stronę ze skręceniem jego tułowia dla zmyłki i wzięcia zamachu po czym to samo w drugą stronę i gośc z impetem laduję u moich stóp, może to nie wszystkie elementy ale robilem to instynktownie.

poza tym fajnym rzutem jest taki wykonanyostatnio na mnie - coś a la suples : gość złapał mnie w pasie nieco z boku lekko uniósł podbił nogi swim udem i rzucił na ziemię gdybybnie asekurował ...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty

Złośliwiec :?
Ale przyznasz, że na taki atak aplikacja kokyu nie jest za bardzo możliwa, he Szczepan ?


Zlosliwiec???????? gdziezbym smial , do innego Moderatora? 8) Ale przyznasz ze z wyszkolonych ludzi jak ty, niezbyt wielu mozesz spotkac na ulicy chetnych do bitki? Tak ze zwykle atakujacy ma mniej wytrenowana koordynacje ruchowa, czyz nie :wink:

Co do aplikacji, to zadna technika aikido(ani zadny pojedynczy element techniki) nie jest mozliwa do zrobienia bez kokyu, nawet w dojo - moim zdaniem. Oczywiscie mowie o dojo, gdzie kladzie sie choc minimalny nacisk na fizyczne dzialanie technik.
W technikach aikido nie mozesz przesilowac atakujacego - brakuje wielu elementow zeby to bylo mozliwe: np zwykle powierzchnia kontaktu z atakujacym jest niezwykle mala, przez co kontrola ciala jest duzo trudniejsza niz np w judo. Takze dystans jest wiekszy, bo zaklada mozliwosc uderzen, czego nie ma w judo, ale to powoduje znaaaaczne utrudnienie kontroli. Trudno jest np. wytracic z rownowagi i to utrzymac do zakonczenia techniki.
Przez kokyu nie mowie tutaj o pieknych, z szerokimi ruchami kokyu-nagach jakie mozna ogladac na pokazach aikido. Raczej odpowiednie ustawienie wlasnego szkieletu, elastyczny stan miesni, i odpowiedni stan umyslu. W takim wypadku sam rodzaj techniki do wykonania jest raczej drugorzedny.
Jesli chodzi o opisana przez ciebie kombinacje, to oczywiscie dosc trudno zrobic cos konkretnego i w duchu aikido, aczkolwiek jakos tam dawalem sobie rade(zeby nie dostac KO :wink: ) z kolega z kyokushinu. Musze jednak przyznac ze ataki byly typu light, aczkolwiek tez atakowal calymi seriami. Na poczatku bylo to nawet przerazajace, ale do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic. Kolega tez umial padac to moglem go nawet rzucac na normalnej szybkosci.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty
Dzięki Szczepan,
Przejaskrawiłem troche, ale rzeczywiście jest coraz wiecej seksji streetifghtingu, gdzie młodzież bez karkó tylko uczy się lać swoich ziomków i puszczanie w obieg informacji o skuteczności kokyu nage (skadinąd piękny rzut) mogłoby wprowadzić odrobinę zamieszania.
Dzięki za odpowiedź :)
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty

Mnie nie jest.

A jak wyglądał atak ? Bo u mnie w okolicy atakuje się lewym prostym z pozycji walki, poprawia prosty. Względnie kopie się kopnięcie proste poprawia lewym/prawy prostym i dorzuca low kick. Jak wygląda tu aplikacja kokyu ?

Może lepiej było od razu w ten sposób .
Facet bardzo chciał mi przyłożyć sierpowym .
Kokyu nage to jest bardzo obszerny dział ,nie tylko uchwyt za rękę .
Aplikacja ? Każda sytuacja jest inna .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024